Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.4.2017, 3:11   #4421
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Pogledaj kakve slike pravi na netu, pa po tome odluci. DSLR ima samo jednu kameru, pa pravi bolje slike od telefona sa dve. To su stvari koje istina, imaju neko uporiste u realnosti, ali u globalu je marketing.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Strider na korisnoj poruci:
zakzizu (12.4.2017)
Stara 12.4.2017, 9:24   #4422
zakzizu
Veteran
 
Član od: 18.7.2008.
Poruke: 694
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 25 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Čitam kao da je kamera prosek u kućnim uslovima. Na dnevnom svetlu je kao dobra(ko i na većini novijih telefona ) gledam na you tube čini mi se kao okej. U poređenju sa S6 nije ništa lošija čini mi se

Edit: a kakav je ovaj OnePlus X? Mislim jel ima neko?

Poslednja ispravka: zakzizu (12.4.2017 u 10:12)
zakzizu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2017, 18:45   #4423
todorovic92
Član
 
Član od: 25.6.2013.
Poruke: 272
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 47 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Uzet pre par dana Huawei P9 beli (silver) varjanta sa 32GB i 3GB Ram-a. Cena 370e sa godinu dana garancije.

Dopada mi se dizajn, lezanje u ruci, materjal kucista...

EMUI interfejs za sada onako, drugaciji od onoga sto sam koristio godinama pa se jos ''prilagodjavam". Kopija iPhonovog interfejsa moglo bi se reci sto je vec poznato.

Sama ambalaza u kojoj se telefon dobija je jako kvalitetno odradjeno, rekao bih ''premium'' ambalaza.

Sto se fluidnosti telefona tice, njegovog rada i slicno mislim da je rano pricati. Kao i svaki novi telefon radi lepo.
Ja ne igram igrice, ne instaliram puno aplikacija (fb, mesendzer, instagram, viber, telegraf i b92, rezultati i neki maxbet/mocart ).

Eee sad, dolazimo do najveceg aduta telefona, barem sto se marketinga tice - kamere. Prednja od 8MP (bez blica), zadnja Dual 12MP Leica.

Prednja kamera - po meni je blic bio obaveza. Umesto toga ima onaj '' flashlight ekran '' prilikom slikanja - ali samo onda kada je osvetljenje slabije. Znaci ne mozete ga ukljuciti da uvek ''blicne" vec imate opciju "auto / disable ".
Po mom misljenju pravi lepe fotografije pogotovu danju.

Zadnja kamera - jos je nisam puno koristio da bih mogao objektivno da ocenim. Ovako za sada - dobra. U zavisnosti ko sta ocekuje od kamere, ja sam zadovoljan. Jos uvek nisam isprobao sva ta podesavanja "finesa'' koje nudi u opcijama, ima parametara koji bi mozda mogli da se podese da bi se izvukao maximum iz nje ali ja sam vise lik kome i ''standard'' odgovara.
Slikao sam uporedo sa S6 i P9, ubacicu te slike kasnije.

Da se vratimo na cenu telefona, najbitniji aspekt svake kupovine. Situacija je bila ovakva :
- Samsung A5 2017 (330e)
- Samsung S6 Edge (420e)
- iPhone 6s (520e / 380e polovan )
- Samsung S7 (530e)

To je otprilike bila neka ponuda u prodavnicama, telefone koje sam gledao u tom trenutku. A5 je stvarno dobar, ali mene je odbilo to sto Samsung modeli mnogo lice jedan na drugi.
todorovic92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2017, 20:39   #4424
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Malo je off-topic, ali mozda neko zna... Je l' ima neki dobar kineski smartwatch da se pazari na KP? Crko mi je analogni rucni sat, pa rekoh da kupim digitalni, pa neka jos bude smart Budzet mi je od 1-100 jevrona
Ja sam ujurio polovni Pebble Time, to ako naletis ne najbolej, ovo ostalo je trashz
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
Dreamfall (16.4.2017)
Stara 16.4.2017, 0:16   #4425
Uros TSI
Član
 
Član od: 31.12.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 256
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 22 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Jeste sve drugo gowno samo tvoj izbor najbolji i jedini.

Pogledaj Amazfit, nudi mnogo za male pare. Možda najbolji bang for buck što te takvih uređaja tiče.

RN3 Pro via TT
Uros TSI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Uros TSI na korisnoj poruci:
Dreamfall (16.4.2017), NjegovaWisost (18.4.2017)
Stara 16.4.2017, 19:15   #4426
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
todorovic92 kaže: Pregled poruke
Uzet pre par dana Huawei P9 beli (silver) varjanta sa 32GB i 3GB Ram-a. Cena 370e sa godinu dana garancije.

Dopada mi se dizajn, lezanje u ruci, materjal kucista...

EMUI interfejs za sada onako, drugaciji od onoga sto sam koristio godinama pa se jos ''prilagodjavam". Kopija iPhonovog interfejsa moglo bi se reci sto je vec poznato.

Sama ambalaza u kojoj se telefon dobija je jako kvalitetno odradjeno, rekao bih ''premium'' ambalaza.

Sto se fluidnosti telefona tice, njegovog rada i slicno mislim da je rano pricati. Kao i svaki novi telefon radi lepo.
Ja ne igram igrice, ne instaliram puno aplikacija (fb, mesendzer, instagram, viber, telegraf i b92, rezultati i neki maxbet/mocart ).

Eee sad, dolazimo do najveceg aduta telefona, barem sto se marketinga tice - kamere. Prednja od 8MP (bez blica), zadnja Dual 12MP Leica.

Prednja kamera - po meni je blic bio obaveza. Umesto toga ima onaj '' flashlight ekran '' prilikom slikanja - ali samo onda kada je osvetljenje slabije. Znaci ne mozete ga ukljuciti da uvek ''blicne" vec imate opciju "auto / disable ".
Po mom misljenju pravi lepe fotografije pogotovu danju.

Zadnja kamera - jos je nisam puno koristio da bih mogao objektivno da ocenim. Ovako za sada - dobra. U zavisnosti ko sta ocekuje od kamere, ja sam zadovoljan. Jos uvek nisam isprobao sva ta podesavanja "finesa'' koje nudi u opcijama, ima parametara koji bi mozda mogli da se podese da bi se izvukao maximum iz nje ali ja sam vise lik kome i ''standard'' odgovara.
Slikao sam uporedo sa S6 i P9, ubacicu te slike kasnije.

Da se vratimo na cenu telefona, najbitniji aspekt svake kupovine. Situacija je bila ovakva :
- Samsung A5 2017 (330e)
- Samsung S6 Edge (420e)
- iPhone 6s (520e / 380e polovan )
- Samsung S7 (530e)

To je otprilike bila neka ponuda u prodavnicama, telefone koje sam gledao u tom trenutku. A5 je stvarno dobar, ali mene je odbilo to sto Samsung modeli mnogo lice jedan na drugi.
U poredjenju sa poznatim kineskim brendovima po meni je to jako puno. Za 250 evra imaju mnogo bolji telefoni.
P9 mi ima drug i dosta je dobar telefon, ali takvom telefonu je cena maks 200 evra ako ne i manje, a ne 380.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2017, 12:23   #4427
Uros TSI
Član
 
Član od: 31.12.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 256
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 22 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

+1. Posebno što po oglasima može da se nadje odličan S7 u garanciji, za ispod 400€.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Uros TSI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2017, 12:52   #4428
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

P9 nema sanse da je ispod 200e. To je onda P9 lite, a to je vec razlika.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2017, 14:46   #4429
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Niko nije rekao da on ima da se kupi za 200 evra, nega da je tom telefonu maksimalna vrednost 200 evra i ni evro vise. Cak je i 200 previse. Za 250 evra se uzimaju telefoni sa 4-6GB RAMA, 64-128GB ROM-a, sa Snapdragon 821 cipsetom, 2K ekranima i 21MP kamerom.

Huawei odavno nije kinez o kojima se ovde prica. Precenjen je kao i Samsung i Apple.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2017, 9:42   #4430
zakzizu
Veteran
 
Član od: 18.7.2008.
Poruke: 694
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 25 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Kupio sam Leco cool 1 pa da napišem utiske posle 3-4 dana. Telefon je brz, radi fino ne baguje. Displej je okej, kamera je lošija nego na samsungu s7(očekivano naravno) na dvenvnom svetlu je dobra, blic je dobar. Prednja kamera mi se ne sviđa ni malo, mogla je biti mnogo bolja. Ono što me je oduševilo na telefonu je baterija. Napunio sam je do 94% u petak oko 18:30h i u nedelju u to vreme mi je bila na 40%. Nisam igrao igrice ali sam recimo dosta čačkao polovne automobile, messenger, sms, fejs.
Antutu test pokazao 76000
zakzizu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zakzizu na korisnoj poruci:
nenad_kvrgic (13.5.2017)
Stara 18.4.2017, 13:02   #4431
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Na akciji je Vernee Thor za nekih 92€.
Koliko sam gledao recenzije, dobar telefončić za te novce.
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2017, 22:07   #4432
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Kakva su vasa misljenja o Lenovo K5 ili Doogee F5 prvi je oko 19-20k u zvanicnoj prodaji drugi 21-22 u zvanicnoj.

A na kp je jeftinije za F5 . Koji bi trebalo da je hardverski cpu/gpu isplativiji.

Malo me smara dok cekam da se dobiju nove zalihe Xiaomi Note 3 Pro 2/16 na proverenim mestima samo sam se za taj xiaomi model zalepio trulo mi da uzimam 3s kad je razlika cenovna minorna.

Pa gledam onako jos neke telefone tu do 22k d al da nisu sa Nano Sim a da bar mogu da se porede sa 3s po zaokruzenosti tj da su jaki predstavnici cenovnog ranga.(Xperia E4 je zasad primarni kod mene pa bi prelazak na bilo koji od navedenih bio solidan)

Ubber Kineze bez dana garancije il papira sa Kp i ne racunam. Huawei Honor 7 lite bi mislim bio najpriblizniji pandan Note 3 pro al eto koristi sugavi nano sim koji odbijam koristim ( i micro sim mi je nekako varljiv al ovo jok)

Lenovo mi se dopada na prvi pogled. sto se svi slazu za predobar audio kvalitet/izlaza. dolby atmos. dupli zvucnici(jako cenim ovo posto nije uobicajeno ) kao i izrada i zbog garancije/prodajnoj pakovanja.

Solidno mi deluje potkovan i sa ostatkom hardware-a u svojoj kategoriji al nzm na papiru mi Doogee se cini blizi Xiaomi Redmi 3s nego Lenovo , kad bi neko izneo licni utisak ako je imao doticni bilo bi super.

Doogee mi je interesantan bio i pre no sto sam xiaomi modele oznacio ko prvi pik. Zbog 3gb rama, poprilicno cistog sistema i sasvim solidne kamere/ekrana kolko sam sam video a i izgled mi je cool.

Moguce je koristiti onaj poklon kupon od 3000 uz njega u W*N *W*n pa dokupiti npr sd od 32gb .

Ono sto mi se ne dopada je sto mislim da ne postoji servis za Doogee u Bg pa mozda ni u srbiji ? delovi joks , dodatna oprema zasebna isto joks, sve vezano za support vidim samo u hrvatskoj.

Za xiaomi i lenovo bar ima ljudi koji mogu rade zamene sa te strane dok je ovaj u odron brend kategoriji po delu ljudi.

Poslednja ispravka: sale94 (21.4.2017 u 23:29)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2017, 1:52   #4433
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Ja sam iskreno odusevljen Lenovo proizvodima,drzo sam ih kao kaljave kineze i onda mi se misljenje totalno promenilo od kad sam uzeo fon a onda i tablet tako da svaka preporuka za Lenovo
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku C64freak na korisnoj poruci:
stefan8661 (30.4.2017), zakzizu (22.4.2017)
Stara 22.4.2017, 2:45   #4434
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Imao sam Lenovo A7000, bio je okej telefon. Doogee zaobidji, kinez b klase. Ispred tog Lenova pre bih uzeo Moto g4.
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2017, 15:30   #4435
stefan8661
Novi član
 
Član od: 27.6.2016.
Poruke: 23
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
sale94 kaže: Pregled poruke
Kakva su vasa misljenja o Lenovo K5 ili Doogee F5 prvi je oko 19-20k u zvanicnoj prodaji drugi 21-22 u zvanicnoj.

A na kp je jeftinije za F5 . Koji bi trebalo da je hardverski cpu/gpu isplativiji.

Malo me smara dok cekam da se dobiju nove zalihe Xiaomi Note 3 Pro 2/16 na proverenim mestima samo sam se za taj xiaomi model zalepio trulo mi da uzimam 3s kad je razlika cenovna minorna.

Pa gledam onako jos neke telefone tu do 22k d al da nisu sa Nano Sim a da bar mogu da se porede sa 3s po zaokruzenosti tj da su jaki predstavnici cenovnog ranga.(Xperia E4 je zasad primarni kod mene pa bi prelazak na bilo koji od navedenih bio solidan)

Ubber Kineze bez dana garancije il papira sa Kp i ne racunam. Huawei Honor 7 lite bi mislim bio najpriblizniji pandan Note 3 pro al eto koristi sugavi nano sim koji odbijam koristim ( i micro sim mi je nekako varljiv al ovo jok)

Lenovo mi se dopada na prvi pogled. sto se svi slazu za predobar audio kvalitet/izlaza. dolby atmos. dupli zvucnici(jako cenim ovo posto nije uobicajeno ) kao i izrada i zbog garancije/prodajnoj pakovanja.

Solidno mi deluje potkovan i sa ostatkom hardware-a u svojoj kategoriji al nzm na papiru mi Doogee se cini blizi Xiaomi Redmi 3s nego Lenovo , kad bi neko izneo licni utisak ako je imao doticni bilo bi super.

Doogee mi je interesantan bio i pre no sto sam xiaomi modele oznacio ko prvi pik. Zbog 3gb rama, poprilicno cistog sistema i sasvim solidne kamere/ekrana kolko sam sam video a i izgled mi je cool.

Moguce je koristiti onaj poklon kupon od 3000 uz njega u W*N *W*n pa dokupiti npr sd od 32gb .

Ono sto mi se ne dopada je sto mislim da ne postoji servis za Doogee u Bg pa mozda ni u srbiji ? delovi joks , dodatna oprema zasebna isto joks, sve vezano za support vidim samo u hrvatskoj.

Za xiaomi i lenovo bar ima ljudi koji mogu rade zamene sa te strane dok je ovaj u odron brend kategoriji po delu ljudi.
Koristim Lenovo Vibe Shot već par meseci, odličan telefon, ali uz malo muke oko flešovanja i nameštanja. U suštini ništa strašno. Imao je bug sa Viber-om i Skype-om (zadnjom verzijom) gde se palio gornji mikrofon umesto donjeg prilikom razgovora plus je jako utisan. To je bio bug koji se da ispraviti u build.prop -u

Ostalo je sve odlično, kvalitetni su im telefoni generalno, kamere su dobre, i na slabijim modelima, nešto kao kod Samsung-a, npr Xiaomi ubacuje loše kamere u srednju klasu, samo MI serija nešto vredi što se tiče kamere.

Od Lenova očekuj:

Dobru bateriju

Dobru izradu

Solidnu kameru

Poneki bug sa softverom, zna da im se desi ali nešto sitno.

Update samo jedan veći, tipa sa androida 5 na 6 i to je to, pružaju podršku maximalno godinu dana.

Za slabije modele možda i ne izbace nijedan update, tipa za budžet modele.

Pogledaj obavezno komentare na gsmarena. Mada nisu relevantni skroz.

Moja preporuka je Xiaomi ovde kod nas na KP jer Mađari iz Vojvodine prodaju dosta povoljno, malo skuplje nego sa Alija a neki daju i garanciju godinu dana. Samo gledaj neki jači model ako ti je bitna kamera. Preporuka MI5.

Od ostalih kineza koji vrede: Zuk Z2, Nubia ZTE (mini ili normalan), Meizu MX serija (srednja ima lošije kamere) mada koriste mediatek SOC koji troši bateriju više nego snapdragon. Honor od Huawei-a, jeftiniji je a dosta pruža mada ja ne volim Huawei , LeEco(odlični telefoni sa dobrim kamerama i Snapdragon pločama) Coolpad, Oppo, Vivo (generalno koriste mediatek) .

Ovo ostalo je jeftino i privlače specifikacijama ali ja bih uzimao samo od ovih brendova koje sam ti naveo.

Sent from my Lenovo Z90-7 using Tapatalk
stefan8661 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2017, 19:26   #4436
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Da se kratko nadovezem za Xiaomi. Ima bagova u sistemu. Nisu veliki, licno i nebitni, na primer jedan koji sam ja sreo je pucanje aplikacije kad probas da okines ekvilajzer sa ubodenim slusalicama. Znaci, cisto da znas sta da ocekujes, telefon radi, i radi odlicno, i mislim da za te pare radi cak i perfektno, ali ima malih bagova.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2017, 20:32   #4437
stefan8661
Novi član
 
Član od: 27.6.2016.
Poruke: 23
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Strider kaže: Pregled poruke
Da se kratko nadovezem za Xiaomi. Ima bagova u sistemu. Nisu veliki, licno i nebitni, na primer jedan koji sam ja sreo je pucanje aplikacije kad probas da okines ekvilajzer sa ubodenim slusalicama. Znaci, cisto da znas sta da ocekujes, telefon radi, i radi odlicno, i mislim da za te pare radi cak i perfektno, ali ima malih bagova.
Da, mogu da se desi ali ih i ispravljaju brzo, imaš i one EU romove a i oficijalne, pa će se naći neki da radi kako treba :-). Dobru podršku imaju svakako, zbog svoje popularnosti .

Sent from my Lenovo Z90-7 using Tapatalk
stefan8661 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2017, 20:44   #4438
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Jeste, podrska im je sasvim solidna, pogotovo imajuci u vidu da imaju 84 razlicita modela.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Strider na korisnoj poruci:
stefan8661 (30.4.2017)
Stara 1.5.2017, 7:42   #4439
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Kakva su vaša iskustva iz prve ruke sa Oukitel telefonima?
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2017, 10:10   #4440
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Na kraju ipak pazarih Lenovo K5 za 19k .

Shvatio sam da zadovoljava kriterijume koje sam preispitao malo i hteo sam da se kockam , pa kud puklo.. da nije ispalo kako treba vratio bi ga i doplatio eventualno za nesto drugo.

Presudilo je par stvari od pohvala, na racun audio izlaza/ stereo zvucnika(i zaista ima nerealno kvalitetan i prodoran zvuk na zvucnicima dolby atmos pomaze indeed jos ako se pumpa custom eq dodje ko mini portable dzu boks.

Posto je sa iskljucenim Eq po defaultu skala tonova spustena kao na -3 -4 -5 DB valjda radi ustede baterije.

To sam imao prilike da ispitam zbog vizualizacije u okviru samog Dolby-a to a i primetio sam da u prvih par pojacavanja kad je EQ off kao da zvuk nije tu a tu je naravno a onda krene naglo.

Preporuka za prckanje ko oce maksimalan efekat.


Ovo je za one koji se svako malo plase da ne propuste zvono ovde je to nemoguce prakticno makar bio fon i polozen na krevetu nadole u prekrivac provereno.

Zaista prijatan zvuk sav spektar je prisutan od bassa koji ima lagani punch efekat do visokih tonova koji ne rezu usi i ne cvile ko na dobrom delu tipicnih smartfon zvucnika mogu se cuti i instrumenti koji nisu ni izrazeni u pesmi, primer dobre separacije tonova.

Mogu iz druge sobe preko hodnika ga slusam i ponavljam reci teksta jasno to dovoljno govori.

Jos od Alcatela Ot 800 nisam imao fon koji moze da zaradi fantastic mark na ovom polju premda je K5 prica za sebe po kvalitetu reprodukcije.


Kvalitet Zvuka tokom razgovora primetno jasniji od Sony E4. Kod sony je problem sto ima 3 otvora veca gde moze da nagomilava svakakva prasina i sto sts jos od mikrocestica a sam earpiece je uvuceniji u kuciste pride.

Na ovom je earpiece izbacen napolje sa grills/rupicama kao kod mnogih samsuga, s tom razlikom da nema efekta kao da cujete sagovornika metalno nekako vec kao da ste blizu tog nekog, sve ide u dubinu.

Zvuk na slusalicama je isto potpuno cist i distorzije nema ni na maksimumu jacina solidna i bez eq (probano na sony bubicama od e4 i ovim lenovo uz fon sony imaju vecu dubinu i volume al su lenovo vise ujednacene sony bubice ipak osetno bolje po meni bas ziv jaci mastan zvuk .

Barem kada je Eq iskljucen skroz, ali again kada se prcka po Custom Eq u Dolby, zvuk postaje onako agresivan al ne previse da deo spektra gusi ostatak tonova, i opet sa tom istom kolicinom cistoce, uz to i glasniji naravno za moj ukus savrsen. Testirano sa istim postavkama i na natec genesis h11 full size sluskama, zaista pervezno zvuci i raj u svakom pogledu u toj kombinaciji.

Ovo je jedan od modela kod kojeg ne dolazi do mucenja kada se sve ovo koristi ostavljen je luft a Cip to moze da podnese ocigledno pa ko kako voli.


Do toga da je ovlasceni servis udaljen 5 stanica od mene zlu netrebalo al ta garancija od 2god znaci.

Za sad sam prezadovoljan u skoro svim aspektima od izrade preko spomenutog zvuka, pakovanja (stigao i providni srebrni cover plasticni uz slusalice, punjac i ostalo a da i pohvala za vrlo dugacak Usb kabl finally sve cesce stede na ovome)

Izrada isto na mestu, nema zazora nekih za skupljanje prasine, prijatan osecaj na dodir pola aluminijum pozadi gornji deo i vrhovi i sa strana, pola plastika tvrda za back cover kod baterije recimo , tako da sanse da isklizne iz ruke su minimalne cover mu jos daje na tezini oseca se ko pravi oklop.

Grejanja izrazitog u standardnim operacijama btw nema, jedino grejanje koje sam mogao opipam je bilo pre prvog punjenja telefona, nakon toga je i to nestalo.

Pohvala za fluidnost zastajkivanje primetno nisam osetio u nicemu ni u multitaskingu sa 5+ aplikacija ni u surfu , ram menadzment je ispao kao i na testovima. Reloadovanja aplikacija nema.

Cim sam ukljucio fon, imao sam 1.1 free rama od 1.8gb uz par obrisanih aplikacija koje nisu deo standardnog guglovog paketa, vec AV i neke navigacije i teme, dosao sam do izmedju 1.1 i 1.3 do 1.4 gb free rama .

I uglavnom mi se krece oko te cifre negde manje negde vise sa nekoliko aktivnih aplikacija u pozadini ide oko 900mb-1gb . Radi na 5.1.1 verziji sistema i ima 2 moda za Ui, Vibe Ui i Android Ui (prakticno blizu stock)


Od 16gb interne memorije korisniku je dostupno 10.9gb odma sam video kad sam povezao na komp (mass storage je po defaultu ukljucen i brzine su kao nesto brzi usb 3.0 flesevi) OTG prenos je podrzan takodje

Antutu score je osetno veci nego sto je bio kad je testiran na benchmark recenziji recimo, (blizu 40 000 tj 38500)

Cak me je i baterija prijatno iznenadila, kada je izasao na mnogim recenzijama se govorilo o velikom drainu i losijem backupu overall.

Medjutim bar u mom rezimu sa smanjenim osvetljenjem blizu minimuma il minimum, bez koriscenja 3g/4g, uz zabranu pristupa maltene svim aplikacijama da same rade u pozadini.

I sa cestim surfovanjem netom na wifi, gledanjem nekoliko klipova srednje duzine (25-30min svaki sto na mx plejeru sto u browseru ) mp3 na sluskama i zvucnicima uz koju poruku i instaliranje/koriscenje random aplikacija . Fon je bio skinut u 18 sati u cetvrtak a dosao je na 16% u nedelju u 7 50.

Screen on Time je bio 7 sati 23 minuta s obzirom na kapacitet od 2750 mah mislim da je ovo vise no cool rezultat, granted u jednom delu testiranja je bio ukljucen battery saver ali je iskljucen ubrzo radi vernijeg prikaza.

Igre sam probao mozda dve sto sam stigao da instaliram, ne mogu nista da kazem o tom, nisu bile ni zahtevne posebno tako da ovo mi i nije prioritet bio za test.

Kameru nisam probavao danju pa nemam jos nesto utiske, probavao sam nocu za slikanje stvari po kuci i mogu odma reci da je fokus izrazito brz (u odnosu na sony sto imam jedno 2- 3put brzi) blic je jak i slike ne izgledaju vestacki , nivo suma nije narocit mada sam navikao vec da koristim niske vrednosti Iso-a.

Ekran ima bas linearan nivo osvetljenja i minimalni je bas kako treba, dok je 1/4 ukupnog osvetljenja i vise nego idealna za po kuci il kad niste na direktno izlozeni suncu, uglovi su solidni nema inverzije boja u koji god ugao da okrenete telefon spektar ostaje isti ne tamni. .

Dobro je i to sto je moguce podesavati slajdere za zasicenost pored nijanse u samom sistemu .

Ima i podrsku za Vr tj TheatreMax mode gde se deli ekran na dva dela , pa bar na papiru pretvara svaki sadrzaj na fonu nisam isprobavao naravno.

Sve u svemu utisak ostavlja kao dobar all rounder u cenovnom rangu kao alternativa za P8 Lite I Redmi 3s recimo.

Poslednja ispravka: sale94 (2.5.2017 u 16:03)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kineski telefoni, narucivanje kineskih tel.

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kineski mobilni telefoni -Replike GALAXY S2 romalion Aparati i oprema 48 5.5.2012 13:34
Kineski telefoni Schnak3 Aparati i oprema 2 10.9.2008 14:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com