Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.1.2010, 22:13   #1
mrcinamrcina
Član
 
Član od: 4.6.2009.
Poruke: 107
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy Volan sa PC-jem, kvar drivera ili...?

Imam volan za igrice "Logitech Wing Man Formula Force GP",koji imam već oko 7 godina i sve je radilo super.Nakon toga sam napravio u međuvremenu novi OS,uvijek,kao i prije šta je bio Windows XP.Prije 3 godine sam ga spremio u kutiju i nisam ga upotrebljavao do danas.Izvadio sam ga iz kutije,spojio kao obično i našao sam na Logitech stranici noviji software (jer mi onog originalnog nije htjeo ni instalirati).Sa tim novijim software-rom,vidim da je driver od 2005. godine....Sad moj problem:Kad sam instalirao konačno volan i sve uredno spojio na napajanje itd.,volan mi normalno reagira OSIM ForceFeedback-a i NE VIBRA!!!!!Kompjuter mi znači ima OS Windows XP SP3,updejtan,Procesor INTEL Core2Quad,4gb RAM,video kartica ATI HD4850 od 1GB.......Molim vas ako imate kakvu ideju,da mi odgovorite jer ne bi želio baciti volan u smeće,ako nije greška u kakvoj elektronskoj komponenti u volanu,nego ako je možda caka u DRIVER-u ili nečem drugom...H V A L A
mrcinamrcina je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2010, 11:48   #2
NikolaS93
Veteran
 
Član od: 27.1.2009.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.006
Zahvalnice: 257
Zahvaljeno 199 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NikolaS93
Određen forumom Re: Volan sa PC-em,kvar drivera ili...?

Mislim da je do igre. Trenutno imam isti problem, do pre mesec dana sam igrao nfs shift i imao sam vibraciju, sada resih da igram DIRT2 na volanu i nikako ne uspevam da ukljucim vibraciju. U opcijama ukljucim ForceFeedback&Vibration ali nece
NikolaS93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2010, 13:19   #3
mrcinamrcina
Član
 
Član od: 4.6.2009.
Poruke: 107
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Volan sa PC-em,kvar drivera ili...?

Citat:
NikolaS93 kaže: Pregled poruke
Mislim da je do igre. Trenutno imam isti problem, do pre mesec dana sam igrao nfs shift i imao sam vibraciju, sada resih da igram DIRT2 na volanu i nikako ne uspevam da ukljucim vibraciju. U opcijama ukljucim ForceFeedback&Vibration ali nece
Ali meni ne radi ni Force FeedBack ni Vibro!!!!!Provao sam sa NeedForSpeed-om i sa OpenKart igricama??????Da li tebi ne radi samo Vibracija ili ti ne radi ni ForceFeedBack??
mrcinamrcina je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2010, 15:25   #4
NikolaS93
Veteran
 
Član od: 27.1.2009.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.006
Zahvalnice: 257
Zahvaljeno 199 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NikolaS93
Određen forumom Re: Volan sa PC-jem, kvar drivera ili...?

Na DIRT-u nista, a na nfs sve. S tim sto ja imam drugi tip volana tracer-ov, i nisam instalirao nikakve drajvere jer je na W7 sve odma cim sam ga ukljucio radio super, ali dok sam imao xp uvek sam instalirao drajvere sa cd sto sam dobio.
NikolaS93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2010, 15:37   #5
NikolaS93
Veteran
 
Član od: 27.1.2009.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.006
Zahvalnice: 257
Zahvaljeno 199 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NikolaS93
Određen forumom Re: Volan sa PC-jem, kvar drivera ili...?

E sad sam se jos nesto setio, imas li neko dugme na volanu koje ti nizasta ne sluzi u igranju? Kod mene ima dugme pise MODE na njemu i kad prikljucim volan dioda iznad njega ne svetli, kad njega pretisnem ona se upali, i sad kad je to upaljeno imam vibraciju (za sve igre gde moze vibracija sem dirt2,tu jos resavam problem), zatim normalno mogu pomalo da skrecem a ne ko na strelice da igram i slicno, dok kad je to "mode" ugaseno volano radi totalno "digitalno" uopste ne prepoznaje ugao i vibracija je nema.
NikolaS93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2010, 12:33   #6
mrcinamrcina
Član
 
Član od: 4.6.2009.
Poruke: 107
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Volan sa PC-jem, kvar drivera ili...?

Citat:
NikolaS93 kaže: Pregled poruke
E sad sam se jos nesto setio, imas li neko dugme na volanu koje ti nizasta ne sluzi u igranju? Kod mene ima dugme pise MODE na njemu i kad prikljucim volan dioda iznad njega ne svetli, kad njega pretisnem ona se upali, i sad kad je to upaljeno imam vibraciju (za sve igre gde moze vibracija sem dirt2,tu jos resavam problem), zatim normalno mogu pomalo da skrecem a ne ko na strelice da igram i slicno, dok kad je to "mode" ugaseno volano radi totalno "digitalno" uopste ne prepoznaje ugao i vibracija je nema.
Nemam nikakvo dugme MODE.Poludio sam jer sam vec 10 puta deinstalirao i ponovo instalirao sa raznim driverima i NISTA!!!!Jucer mi pukno film i sam isao u trgovinu i kupio isti takav,samo noviji model (malo su mu promjenili komande na volanu) i instalirao i sve RADI!!!Taj novi ima zelenu ledicu koja se upali kad je u funkciji FeedBack,docim onaj stariji ima 4 crvena dugmeta crvena (koja po meni bi mogla svjetliti????Ali ne svjetle)....Zao mi starog volana,ako je neka caka u pitanju,ali ako je stvarno crko,onda "slava mu".....Jedina stvar sta mi nije jasna je da kad sam spremao u kutiju pred 4 godine volan je RADIO,sad kad sam ga izvadio NECE!!???Pa nije se valjda sam od sebe pokvario od dosade,mamicu mu :-).....
mrcinamrcina je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
NRadioBox internet radio player sa preko 70 domacih radio stanica naskovic Audio softver 48 29.10.2011 17:48
FAQ: Kako skinuti fajlove sa Rapidshare.com? ZoNi Aplikativni softver 118 2.11.2009 19:50
Kvar sa napajanjem ili ploča? pera333 Kvarovi 5 17.12.2008 15:46
Skidanje drivera sa racunara? nsarke Operativni sistemi 1 8.9.2006 15:46
Život sa kompjuterašem Marko_L Cvet kompjutera 86 20.2.2006 1:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com