Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.5.2014, 1:59   #1
Wolfstain
Član
 
Član od: 13.7.2008.
Poruke: 138
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Problem u komunikaciji između Ethernet LAN port i HG532e

Uglavnom priča počinje ovako. Pre nekih mesec dana tresnuo je grom u blizini moje kuće i jedna od stvari koja mi je pritom crkla jer bio ruter. Sutradan sam dobio zamenu u vidu nekog korišćenog HG532e. Narednih par nedelja je odlično radio, oba računara povezana mrežnim kablom na LAN 1 i 4 su imali normalno net, skoro bez pucanja veze. I onda sledi nešto čudno. Jedan od tih računara koji većinom vremena koristim, svake večeri ostavljam u sleep mode. I od jednog jutra počinje problem u vidu toga da LAN port na matičnoj uopšte ne prepoznaje kabal. Upravo piše da kabal nije uboden iako jeste a ruter je konektovan na internet. Prvo sam mislio verovatno da je i LAN port na matičnoj crkao nakon ovih par nedelja, ali rekoh da probam sve opcije. Radio sam instalaciju raznih drajvera, menjao par mrežnih kablova, išao na enable/disable i ništa me pomaže. Čak nema iza na portu zeleno svetlo ili da blinka lampica na ruteru. Drugi računar sam uključivao u oba lan ulaza na ruteru predviđeno za net i normalno bi uspostavljao konekciju sa računarom tako da je ruter 100% ispravan dok ovaj računar koji ima problem bi pokazivao da kabal nije uboden. Međutim, problem je u tome što se ovaj LAN port na matičnoj sa kojom imam problem počeo vampiriti. Recimo ako internet radi par sati na drugom računaru, i onda krenem da vadim kablove i menjam iz LAN 1 u LAN 4 uz restart oba računara, ponekad proradi LAN port na matičnoj. Ali ako samo izvučem opet kabal iz njega i vratim, konekcija se gubi i dole stoji ona crvena ikonica kao da kabal nije uboden. Onda mogu opet da raznim čupanjem kablova, restartovanjem oba računara istovremeno da ponekad aktiviram naizgled ovaj crknuti LAN port. Sad mi nije jasno, da li može sam ruter u sebi nešto da poludi i blokira MAC adresu ili šta već na mrežnom adapteru na matičnoj i tako mu nedozvoljava da se uspostavi konekcija između? Jer ruter je ispravan, da je ovaj LAN port na matičnoj crkao ne bi se dešavalo ovo vampirenje kada net onda normalno proradi punom brzinom. Uglavnom naručio sam mrežnu karticu i usb wireless adapter pa ću za par dana videti sa čim imam posla.
Wolfstain je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2014, 1:05   #2
cpumera
Član
 
Član od: 9.7.2011.
Lokacija: BiH
Poruke: 213
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Problem u komunikaciji između Ethernet LAN port i HG532e

Udji na taj ruter ADMINISTRACIJOM i podesei LAN 2 I LAN3 a LAN 1 i LAN4 ugasi,znaci da ugasis L1 I L4,PROBAJ PREKO l3 I l2.

Username: admin
Password :admin

cpumera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2014, 1:06   #3
cpumera
Član
 
Član od: 9.7.2011.
Lokacija: BiH
Poruke: 213
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Problem u komunikaciji između Ethernet LAN port i HG532e

Ukoliko se desi da treba da server provajder to prihvati,tj te izmjene onda kontaktiraj provajdera i kazi mu da ti ne radi L1 i L4 neka ti prebaci na druga dva.
cpumera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2014, 15:51   #4
Wolfstain
Član
 
Član od: 13.7.2008.
Poruke: 138
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Problem u komunikaciji između Ethernet LAN port i HG532e

Sad sam ubacio TP-Link TG-3468 i sve odlično radi. Očigledno je par nedelja kasnije posle groma otišao i LAN port na matičnoj.
Wolfstain je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2014, 15:53   #5
Wolfstain
Član
 
Član od: 13.7.2008.
Poruke: 138
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Problem u komunikaciji između Ethernet LAN port i HG532e

Inače šifra za admin nalog kod HG532e je tzlkisonpk.
Wolfstain je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa Port Forwardingom za TeamSpeak ilija_iksi Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 29.12.2012 22:08
Problem sa zvukom. radulence84 Kvarovi 0 5.10.2011 10:36
HTTP port forwarding problem vasto lorde Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 26.6.2010 16:15
Problem u komunikaciji u LAN-u 911s [SK] Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 12.8.2007 0:12
Lexmark z600 - problem sa USB vazon Ostale komponente 8 23.6.2006 14:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com