Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.5.2010, 22:50   #541
RatePV
Član
 
Član od: 1.5.2010.
Poruke: 60
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Playstation 2 emulator

Citat:
Misone kaže: Pregled poruke
to za poredjenje ps2 i emulatora sam im upravo reako gore,ali kao da niko ne obraca paznju i svi teraju po svom...zato sta vam nije jasno probajte sami,uporedite,zapisite,izvucite zakljucak
ja jesam, ali mi i dalje neveruješ
RatePV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2010, 22:51   #542
Misone
Član
 
Član od: 3.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 74 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Playstation 2 emulator

Citat:
RatePV kaže: Pregled poruke
125 fps-a možeš da registruješ samo ako imaš monitor sa 125 Hz(pod uslovom da si super-čovek koji vidi iznad 60fps-a). Da li imaš takav monitor?
ne mora da znaci....ja sam igrao ps one emulator na najobicnijem ekranu od laptopa sa 200fps
Misone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2010, 22:51   #543
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Playstation 2 emulator

Citat:
Misone kaže: Pregled poruke
brate snimi igru igranu u 6 fps i trejler ce opet biti u 25 fps samo ce prikazivati nesto sto se desavalo u 6......razumete li da se to sve desava na drugim uredjajima uz drugu tehniku...to sto je 128mb rama bilo dovoljno u 1998 godini ne znaci da je sad....(mozda nije najbolji primer) ali jednostavno...za film je normalno 25fps dok je za igru 60....naravno da moze da se igra i na 25 ali nije isto kao kad gledas film na 25...i opet kao sto sam rekao u prvom postu,u igri sam odredjujes pokrete i sam krojis ono sto treba da se obradjuje i stvara i samim tim trosis vise resurasa da pokrenes igru u pristojnom fps nego da pustis film u 25fps koje je bilo gde uvek takav....
OPET si umesao cetiri razlicite poente u jedan post ! RAZMISLI sta pises, MOLIM TE!

idemo redom:

Poenta br. 1:
Citat:
Misone kaže: Pregled poruke
brate snimi igru igranu u 6 fps i trejler ce opet biti u 25 fps samo ce prikazivati nesto sto se desavalo u 6.
Da, tacno. ali pazi, radi lakse matematike uzecemo primer da igra radi na 10 fps, a ti snimas trailer na 20 fps.
pratis me za sada ?

kako trailer koji ide na 20 fps da prikaze igru koja ide na 10 fps ?
tako sto ce svaki frejm iz igre prikazati dva puta. jel ima logike ? to je situacija kada je igra SPORIJA nego trailer, trailer mora frejmove da prikazuje vise puta da bi odrzao SVOJ fps koji je VECI.

druga je situacija ako igra radi na 20 a trailer na 10 fps.
kako on moze da prikaze igru koja ide na 20 kad ima duplo manje ?
tako sto ce prikazivati samo svaki drugi frejm, mora po jedan frejm da preskace jer on ne moze da postigne da prikaze sivh 20 iz igre, on ima samo 10. to je situacija kada je igra BRZA nego trailer.

kapiras ?

e sad, ta tvoja prva poenta NEMA VEZE sa temom razgovora.
svi smo svesni sta i kako trailer mora da uradi da bi prikazao igru.


Poenta br. 2:

Citat:
Misone kaže: Pregled poruke
razumete li da se to sve desava na drugim uredjajima uz drugu tehniku...to sto je 128mb rama bilo dovoljno u 1998 godini ne znaci da je sad....
Apsolutno tacno, ali OPET nema NIKAKVE veze sa temom!
Niko, ali NIKO nije tvrdio da ti je 128 mega rama dovoljno, ili da je los komp dovoljan da tera emulator, ili bilo sta u vezi jacine hardvera ! to si ti sam uvrteo u glavu da bi povezao neke cinjenice koje ne kapiras!


Poenta br. 3:
Citat:
Misone kaže: Pregled poruke
a film je normalno 25fps dok je za igru 60....naravno da moze da se igra i na 25 ali nije isto kao kad gledas film na 25...
ovo je delimicno tacno.
da, film je normalno na 25 fps gledati.
da, igru je normalnije igrati na 60 fps.
slazem se apsolutno.

ali, 25 u igri je ISTO kao i 25 na filmu
razlika je utome, pazi sad, ovaj deo nikako ne kapiras: za film si navikao da ide na 25, za igru si navikao da ide na 60. ako oba idu istom brzinom, ili ce ti se igra ciniti suvise sporom ili ce ti se film ciniti suvise brzim, ali to ne menja cinjenicu da ce oni ici IDENTICNOM BRZINOM
niko ne tvrdi da je isti OSECAJ igrati igru na 25 i gledati film na 25, jer kod igre si navikao na 60, ali JESTE ISTA BRZINA!

evo ti opet poredjenje, ako vidis automobil kako vozi 100 na sat i pored njega coveka koji trci 100 na sat, nikako ti se nece ciniti sve prirodno i normalno, ti nisi navikao da covek trci 100 na sat, ti si navikao da on trci 15-20, i naravno da ces reci "ovo ne izgleda prirodno"
ali cinjenica stoji da oni idu istom brzinom, i ako je za jednog to uobicajna stvar a za drugog nesto sto nikako ne izgleda normalno.

i konacno poenta br. 4:
[QUOTE=Misone;1049531]i opet kao sto sam rekao u prvom postu,u igri sam odredjujes pokrete i sam krojis ono sto treba da se obradjuje i stvara i samim tim trosis vise resurasa da pokrenes igru u pristojnom fps nego da pustis film u 25fps koje je bilo gde uvek takav....[quote]

tacno, ali ponovicu ti po ko zna koji put, niko ne tvrdi da su potrebni isti resursi da se tera igra kao i da se gleda film NIKO
mi pricamo o situaciji kada ima dovoljno resursa da se i igra i film teraju na ISTOM FPS-u. znaci, naravno da je potreban JACI komp da bi terao igru na 25 fps nego da bi pustio film.
ali, ako komp JESTE dovoljno jak da gura igru 25, onda vise NEMA RAZLIKE izmedju filma i igre, sto se tice brzine (i opet, da, igra ce ti se CINITI suvise sporom, ali ce biti iste brzine kao i film, koji ce ti se ciniti normalno jer si kod njega navikao da ide tom brzinom!)


evo, preklinjem te, pre nego sto sam izgubio veru u ljudski rod, ako treba 3 puta procitaj ovaj poduzi post, shvatices da ima istine.
shvatices da se slazemo oko igrivosti, al da si tehinicki pricao pogresnu pricu, i ako je poenta na kraju dana ista - igru treba igrati na 60 a film gledati na 25.
potrudi se, molim te, da shvatis ovaj post, pa da spavamo svi.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2010, 22:51   #544
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Playstation 2 emulator

Citat:
Misone kaže: Pregled poruke
to za poredjenje ps2 i emulatora sam im upravo reako gore,ali kao da niko ne obraca paznju i svi teraju po svom...zato sta vam nije jasno probajte sami,uporedite,zapisite,izvucite zakljucak
jbg nisam video ranije sam krenuo da kucam post i dugo mi je trebalo
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2010, 22:53   #545
RatePV
Član
 
Član od: 1.5.2010.
Poruke: 60
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Playstation 2 emulator

Citat:
Misone kaže: Pregled poruke
ne mora da znaci....ja sam igrao ps one emulator na najobicnijem ekranu od laptopa sa 200fps
Da i monitor tih 140 fps-a izgubi jer fizički nije napravljen za više od 60Hz.
kao što rekoh sve iznad može se samo registrovati preko FRAPS-a i sl.)
Videti 200fps-a je isto kao da možeš da vidiš infracrvenu i UV svetlost.
RatePV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2010, 22:55   #546
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Playstation 2 emulator

Citat:
Misone kaže: Pregled poruke
to za poredjenje ps2 i emulatora sam im upravo reako gore,ali kao da niko ne obraca paznju i svi teraju po svom...zato sta vam nije jasno probajte sami,uporedite,zapisite,izvucite zakljucak


ljudi, vec je objasnjeno zasto PS2 igra zaista deluje sporije na 25fps na kompu nego na soniju (sto ne znaci da nema istih 25 kao na tv-u, vec da graficka mora neke frejmove da crta po vise puta jer procesor nije stigao da odradi svoje)

ali stvar je u tome sto Misone tvrdi da isto to vazi i za PC igre!
e pa ne vazi!
kod pc igara, 25 fps na filmu i 25 fps u igri je isto (ne kazem da je potreban isti hardver i napor istog da to prikaze, nego da ako vec moze da prikaze, pritom se pomucivsi vise za igru nego za film, da je isto)
i ako ce igra delovati sporo, jer smo navikli na 60, a film nece, jer smo navikli na 25
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku irreal na korisnoj poruci:
Sh0m1 (6.5.2010)
Stara 6.5.2010, 22:58   #547
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Playstation 2 emulator

Citat:
RatePV kaže: Pregled poruke
Da i monitor tih 140 fps-a izgubi jer fizički nije napravljen za više od 60Hz.
kao što rekoh sve iznad može se samo registrovati preko FRAPS-a i sl.)
Videti 200fps-a je isto kao da možeš da vidiš infracrvenu i UV svetlost.
gledaj,brate
Uzecu za primer call of duty 4 multiplayer.
Sad osoba 1 ima fps 25 dok osoba 2 ima 125fps
I oni tako sad igraju 1 na 1,osoba 1 koja ima 25fps sporije ce da reaguje na osobu 2 sa 125fps zato sto igra brze tece i igrac je u mogucnosti da reaguje pre igraca kome igra radi sporije.
Kao na primer,ti sad igras fudbal 1 na 1 i sad ti si u slow motionu(glup primer ) a drugi lik je u normalnoj brzini. I sad vi trcite do lopte,iako ti vidis da se on krece brzinom kao i ti,i on vidi da se ti kreces brzinom kao i on,to sto je tebi usporeno vreme je fora u tome sto ces ti doci do lopte ali dok pokusas da je uzmes on ce je vec uzeti zato sto se on fakticki ne krece brze od tebe ali registruje stvari brze od tebe i samim tim mozak brze salje komandu da on sutne.
Get it?
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sh0m1 na korisnoj poruci:
RatePV (6.5.2010)
Stara 6.5.2010, 22:58   #548
Misone
Član
 
Član od: 3.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 74 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Playstation 2 emulator

[QUOTE=irreal;1049562]OPET si umesao cetiri razlicite poente u jedan post ! RAZMISLI sta pises, MOLIM TE!

idemo redom:

Poenta br. 1:

Da, tacno. ali pazi, radi lakse matematike uzecemo primer da igra radi na 10 fps, a ti snimas trailer na 20 fps.
pratis me za sada ?

kako trailer koji ide na 20 fps da prikaze igru koja ide na 10 fps ?
tako sto ce svaki frejm iz igre prikazati dva puta. jel ima logike ? to je situacija kada je igra SPORIJA nego trailer, trailer mora frejmove da prikazuje vise puta da bi odrzao SVOJ fps koji je VECI.

druga je situacija ako igra radi na 20 a trailer na 10 fps.
kako on moze da prikaze igru koja ide na 20 kad ima duplo manje ?
tako sto ce prikazivati samo svaki drugi frejm, mora po jedan frejm da preskace jer on ne moze da postigne da prikaze sivh 20 iz igre, on ima samo 10. to je situacija kada je igra BRZA nego trailer.

kapiras ?

e sad, ta tvoja prva poenta NEMA VEZE sa temom razgovora.
svi smo svesni sta i kako trailer mora da uradi da bi prikazao igru.


Poenta br. 2:



Apsolutno tacno, ali OPET nema NIKAKVE veze sa temom!
Niko, ali NIKO nije tvrdio da ti je 128 mega rama dovoljno, ili da je los komp dovoljan da tera emulator, ili bilo sta u vezi jacine hardvera ! to si ti sam uvrteo u glavu da bi povezao neke cinjenice koje ne kapiras!


Poenta br. 3:

ovo je delimicno tacno.
da, film je normalno na 25 fps gledati.
da, igru je normalnije igrati na 60 fps.
slazem se apsolutno.

ali, 25 u igri je ISTO kao i 25 na filmu
razlika je utome, pazi sad, ovaj deo nikako ne kapiras: za film si navikao da ide na 25, za igru si navikao da ide na 60. ako oba idu istom brzinom, ili ce ti se igra ciniti suvise sporom ili ce ti se film ciniti suvise brzim, ali to ne menja cinjenicu da ce oni ici IDENTICNOM BRZINOM
niko ne tvrdi da je isti OSECAJ igrati igru na 25 i gledati film na 25, jer kod igre si navikao na 60, ali JESTE ISTA BRZINA!

evo ti opet poredjenje, ako vidis automobil kako vozi 100 na sat i pored njega coveka koji trci 100 na sat, nikako ti se nece ciniti sve prirodno i normalno, ti nisi navikao da covek trci 100 na sat, ti si navikao da on trci 15-20, i naravno da ces reci "ovo ne izgleda prirodno"
ali cinjenica stoji da oni idu istom brzinom, i ako je za jednog to uobicajna stvar a za drugog nesto sto nikako ne izgleda normalno.

i konacno poenta br. 4:
[QUOTE=Misone;1049531]i opet kao sto sam rekao u prvom postu,u igri sam odredjujes pokrete i sam krojis ono sto treba da se obradjuje i stvara i samim tim trosis vise resurasa da pokrenes igru u pristojnom fps nego da pustis film u 25fps koje je bilo gde uvek takav....
Citat:

tacno, ali ponovicu ti po ko zna koji put, niko ne tvrdi da su potrebni isti resursi da se tera igra kao i da se gleda film NIKO
mi pricamo o situaciji kada ima dovoljno resursa da se i igra i film teraju na ISTOM FPS-u. znaci, naravno da je potreban JACI komp da bi terao igru na 25 fps nego da bi pustio film.
ali, ako komp JESTE dovoljno jak da gura igru 25, onda vise NEMA RAZLIKE izmedju filma i igre, sto se tice brzine (i opet, da, igra ce ti se CINITI suvise sporom, ali ce biti iste brzine kao i film, koji ce ti se ciniti normalno jer si kod njega navikao da ide tom brzinom!)


evo, preklinjem te, pre nego sto sam izgubio veru u ljudski rod, ako treba 3 puta procitaj ovaj poduzi post, shvatices da ima istine.
shvatices da se slazemo oko igrivosti, al da si tehinicki pricao pogresnu pricu, i ako je poenta na kraju dana ista - igru treba igrati na 60 a film gledati na 25.
potrudi se, molim te, da shvatis ovaj post, pa da spavamo svi.
razumem ja post skroz....samo ono u vezi frameova....nece ti trejler prikazivati 2 puta isti frame nego ce ti samo docarati koliko igra ide sporo(ako si snimao nesto sto ide u 6 fps) ukoliko ti na primer stojis pored monitora koji se snima i pricas nesto ili se pokreces ili cak stavis monitor koji pokazuje igru u 60 fps....tako da ces videti razliku....znaci 2 monitora prvi 6 fps,drugi 60 fps....snimak koji ih pokazuje je 25fps ali pokazuje da sta se desava na drugim monitorima svakako nije isto i samim tim mozes da zakljucis da je prvi prikaz sporiji od prikaza na drugom....nigde nece biti ponavljanja frameova nego ce se uociti prelazenje istih razdaljina za manje vreme na drugom monitoru...

uglavnom da se ne sporimo vise...odo ja laku noc
Misone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Misone na korisnoj poruci:
Sh0m1 (6.5.2010)
Stara 6.5.2010, 23:03   #549
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Playstation 2 emulator

Citat:
razumem ja post skroz....samo ono u vezi frameova....nece ti trejler prikazivati 2 puta isti frame nego ce ti samo docarati koliko igra ide sporo(ako si snimao nesto sto ide u 6 fps) ukoliko ti na primer stojis pored monitora koji se snima i pricas nesto ili se pokreces ili cak stavis monitor koji pokazuje igru u 60 fps....tako da ces videti razliku....znaci 2 monitora prvi 6 fps,drugi 60 fps....snimak koji ih pokazuje je 25fps ali pokazuje da sta se desava na drugim monitorima svakako nije isto i samim tim mozes da zakljucis da je prvi prikaz sporiji od prikaza na drugom....nigde nece biti ponavljanja frameova nego ce se uociti prelazenje istih razdaljina za manje vreme na drugom monitoru...
ja iskreno verujem da ti ne znas ni sta si rekao sada upravo.

ne zelim ni da pokusam da skapiram sta si hteo da kazes sa tim silnim monitorima, ali ako trejler radi na 25 fps, a prikazuje igru koja je snimana na 6 fps, on ne moze nikako nikako nikako drugacije da prikaze tu igru nego da ponavlja svaki x frame y puta, kako bi dosao do tih svojih 25 fps.
a ti, gledajuci taj trejler, apsolutno neces moci da zakljucis da li trejler ide na 25 fps ili na 6, jer je materijal koji prikazuje na 6. (te ti dodatni frejmovi od 6 do 25 ne prikazuju nista novo, i samim time ih ne primecujes)

ako nesto tako jednostavno ne mozes da shvatis, onda nastavi da zivis u svetu maste, mene vise ne zanima. osecam se kao da objasnjavam detetu da ne postoje mali ljudi u radiju koji pevaju i sviraju.

-EDIT-
zapravo, mislim da sam naknadno shvatio sta si hteo da kazes sa time da ce biti prelazenja istih razdaljina za manje vremena.
decko, renderovanje videa ne radi tako.
ti mislis ako trejler ide na 25 fps, da ce on jednostavno prikazivati onu igru sto je isla na 6 fps mnogo brze (te ce trejler trajati krace) da bi dostigao 25 fps ?
nece, jer to onda nije verno prenosenje originala.
moze to da uradi ako ti zelis da ubrzas, ali ti ne zelis da ubrzas, ti zelis da prikazes kako jeste bilo, a da bi prikazao kako 6fps JESTE izgledalo na trejleru od 25fps, moras da dupliras frejmove.

sto bi rekao miodrag petrovic ckalja "onda je sudija odsvirao the ende" (po vuku)
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2010, 23:05   #550
RatePV
Član
 
Član od: 1.5.2010.
Poruke: 60
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Playstation 2 emulator

Citat:
Sh0m1 kaže: Pregled poruke
gledaj,brate
Uzecu za primer call of duty 4 multiplayer.
Sad osoba 1 ima fps 25 dok osoba 2 ima 125fps
I oni tako sad igraju 1 na 1,osoba 1 koja ima 25fps sporije ce da reaguje na osobu 2 sa 125fps zato sto igra brze tece i igrac je u mogucnosti da reaguje pre igraca kome igra radi sporije.
Kao na primer,ti sad igras fudbal 1 na 1 i sad ti si u slow motionu(glup primer ) a drugi lik je u normalnoj brzini. I sad vi trcite do lopte,iako ti vidis da se on krece brzinom kao i ti,i on vidi da se ti kreces brzinom kao i on,to sto je tebi usporeno vreme je fora u tome sto ces ti doci do lopte ali dok pokusas da je uzmes on ce je vec uzeti zato sto se on fakticki ne krece brze od tebe ali registruje stvari brze od tebe i samim tim mozak brze salje komandu da on sutne.
Get it?
Pazi kada bi osoba 1 imala fps od 60 bili bi jednaki obojica.
Džaba kada osoba 1 i osoba 2 imaju Ljudske(predpostavljam) oči tako da bez obzira obojica isto videti i reagovati čime se degradira to što ovaj ima veći fps od prvog(prvi ce videti svih 60 dok ce drugi videti samo 60 od tih 125).
I ja tvdim da je bolje igrati igru u optimalnih 60 fps-a pre ovih minimalnih 25,
Ali tvrdim da je 25fps na filmu isto kao i u igri.
Uostalom HD televizija ce da podigne minimum od 25 na "normalnih" 60.
RatePV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku RatePV na korisnoj poruci:
irreal (6.5.2010), Sh0m1 (6.5.2010)
Stara 6.5.2010, 23:06   #551
Misone
Član
 
Član od: 3.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 74 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Playstation 2 emulator

pa neces videti koliko fps ima ali ces videti da igrica secka u odnosu na monitor koji stoji pored.....

evo gledaj

MONITOR A MONITOR B

KAMERA
(snima sta se desava na oba monitora)

na snimku se zakljucuje da igra na monitoru a secka u odnosu na istu tu igru na monitoru b....nema tu nikakvih konverzija fps i ponavljanja frameova....
Misone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2010, 23:08   #552
RatePV
Član
 
Član od: 1.5.2010.
Poruke: 60
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Playstation 2 emulator

Citat:
Misone kaže: Pregled poruke
pa neces videti koliko fps ima ali ces videti da igrica secka u odnosu na monitor koji stoji pored.....

evo gledaj

MONITOR A MONITOR B

KAMERA
(snima sta se desava na oba monitora)

na snimku se zakljucuje da igra na monitoru a secka u odnosu na istu tu igru na monitoru b....nema tu nikakvih konverzija fps i ponavljanja frameova....
Evo ponavljamo se u krug tako da cu da citiram sam sebe:

Citat:
RatePV kaže: Pregled poruke
ima razlike izmedju 25 i 60 medjutim nema izmedju 60 i 120 jer to ljudsko oko nemože registrovati(samo se može videti preko frapsa itd)
RatePV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2010, 23:10   #553
Misone
Član
 
Član od: 3.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 74 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Playstation 2 emulator

ma ja pricam o 6 i 60 fps posto je irreal pomenuo tu situaciju...ali naravno da razumem sta hoces da kazes....bolje da prestanemo sa ovim...
Misone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Misone na korisnoj poruci:
RatePV (6.5.2010)
Stara 6.5.2010, 23:11   #554
RatePV
Član
 
Član od: 1.5.2010.
Poruke: 60
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Playstation 2 emulator

Citat:
Misone kaže: Pregled poruke
ma ja pricam o 6 i 60 fps posto je irreal pomenuo tu situaciju...ali naravno da razumem sta hoces da kazes....bolje da prestanemo sa ovim...
Takodje, pre nego što popijemo (još jedan) BAN.
RatePV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2010, 23:13   #555
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Playstation 2 emulator

Citat:
Misone kaže: Pregled poruke
pa neces videti koliko fps ima ali ces videti da igrica secka u odnosu na monitor koji stoji pored.....

evo gledaj

MONITOR A MONITOR B

KAMERA
(snima sta se desava na oba monitora)

na snimku se zakljucuje da igra na monitoru a secka u odnosu na istu tu igru na monitoru b....nema tu nikakvih konverzija fps i ponavljanja frameova....
ne kaprias osnove video editinga, renderovanja.

pre svega, ti pricas da kamera snima dva monitora.
u tom slucaju kamera NEMA POJMA na koliko fps rade igre, na koliko fps radi monitor, kamera samo zna koliki ona sama fps hvata, i tu nema ponavljanja frejmova, naravno.

al dal ti je nekada palo napamet da se trejler za igru ne pravi tako sto se uperi kamera u monitor ?

trejler kada se pravi, ako je snimljen u 6 fps a ti zelis da trejler ima 25 fps, mora da ponavlja frejmove.

ako je originalni snimak snimljen na 60 fps, a ti zelis da trejler ima 25 fps, mora da preskace frejmove originalnog snimka.

kamera je nesto sasvim drugo, ona snima x frejmova pa snima, kolkom god brzinom radili monitori, igre, k*rci, palci.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2010, 23:18   #556
Misone
Član
 
Član od: 3.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 74 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Playstation 2 emulator

Citat:
irreal kaže: Pregled poruke
ne kaprias osnove video editinga, renderovanja.

pre svega, ti pricas da kamera snima dva monitora.
u tom slucaju kamera NEMA POJMA na koliko fps rade igre, na koliko fps radi monitor, kamera samo zna koliki ona sama fps hvata, i tu nema ponavljanja frejmova, naravno.

al dal ti je nekada palo napamet da se trejler za igru ne pravi tako sto se uperi kamera u monitor ?

trejler kada se pravi, ako je snimljen u 6 fps a ti zelis da trejler ima 25 fps, mora da ponavlja frejmove.

ako je originalni snimak snimljen na 60 fps, a ti zelis da trejler ima 25 fps, mora da preskace frejmove originalnog snimka.

kamera je nesto sasvim drugo, ona snima x frejmova pa snima, kolkom god brzinom radili monitori, igre, k*rci, palci.

ja sad nisam pricao o traileru nego o razlikama izmedju 6 i 60 fps koji se vide na snimku od 25....naravno da kamera ne zna na kojim fps rade monitori ali svakako nam da da uocimo razlike izmedju njih pa samim tim uporedjivanje bilo kojeg fps sa 60 moze ukazati na razlike i samim tim dokazati da nije isto
Misone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2010, 23:41   #557
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Playstation 2 emulator

Citat:
Misone kaže: Pregled poruke
ja sad nisam pricao o traileru nego o razlikama izmedju 6 i 60 fps koji se vide na snimku od 25....naravno da kamera ne zna na kojim fps rade monitori ali svakako nam da da uocimo razlike izmedju njih pa samim tim uporedjivanje bilo kojeg fps sa 60 moze ukazati na razlike i samim tim dokazati da nije isto
da, al opet skreces sa teme, ja ti pricam o razlici izmedju kamere koja stalno snima isti framerate i softvera koji radi video rendering koji mora da prikaze klip koji ide 6 fps u 25 fps, a da izgleda isto.

sve u svemu, mislim da smo svi odreda do sada 50 puta zakljucili da razlike izmedju 25 i 60 fps i te kako ima, ali da razlike izmedju 25 fps i 25 fps nema, osim u ocekivanju (kod jednog ocekujes 25 kod drugog ocekujes 60).

otisao sam da spavam.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2010, 0:05   #558
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Playstation 2 emulator

Prosto je nevjerovatno kako su vama životi ispunjeni viškom slobodnog vremena pa na 5 strana razglabate ko je u pravu,ko ima više argumenata i ko šta zna o emulaciji,emulatorima,trejlerima,frejmrejtu...

Savjet 1 : get a life.

Savjet 2 : ako vam je do igranja batalite emulatore i kupite konzolu ili nov kompjuter sa high-end komponentama.

Savjet 3 : ako već nemate pare za nadogradnju kompjutera/kupovinu konzole, nemojte se spuštati na nivo da se prepirete i pravite budale, kad to (bar se nadam) niste.

Savjet 4 : get a life (again, za svaki slučaj).
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2010, 0:17   #559
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Playstation 2 emulator

Bez uvrede, ali forum za razglabanje i sluzi A mislim da ne treba da te podsecam da ti na tom istom forumu imas 2.5k postova

Poslednja ispravka: WhenDarknessFalls (7.5.2010 u 0:25)
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku WhenDarknessFalls na korisnoj poruci:
DragonSlayer (7.5.2010), irreal (7.5.2010), Marezz (21.6.2010), muki85 (7.5.2010), RatePV (7.5.2010), Sh0m1 (7.5.2010)
Stara 7.5.2010, 9:19   #560
Misone
Član
 
Član od: 3.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 74 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Playstation 2 emulator

Citat:
WhenDarknessFalls kaže: Pregled poruke
Bez uvrede, ali forum za razglabanje i sluzi A mislim da ne treba da te podsecam da ti na tom istom forumu imas 2.5k postova
pwned....hahaha bravo
Misone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
emulator, ps2


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara) PeTkO Konzole 978 7.5.2008 12:53
PSP emulator chris Konzole 5 4.11.2007 19:34
Emulator za mame koji podrzava dzojstik Nesa_ex63 Stare igre 2 27.1.2007 3:25


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com