Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Programi za mobilne telefone

Programi za mobilne telefone Operativni sistemi i programi za mobilne telefone

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.11.2013, 15:44   #1
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Koji Contact Manager?

Imam jako puno problema sa sortiranjem kontakt liste u mom telefonu/kartici. Nije mi uopšte jasno kako Android pravi kontakte, gde ih smešta i po kom principu radi. Sada imam duplirane kontakte na sync nalogu G Clouda.

Treba uskoro da promenim karticu, pa hoću da mi svi kontakti ostanu snimljeni u telefonu. Da bih ovo uradio, skinuo sam 5 različitih aplikacija od kojih mi je jedna obrisala SVE kontakte iz telefona i kartice. Preko backupa sam ih vratio, i sad postoji samo jedna lista u telefonu, ništa nije duplirano.

Medjutim, kad filterišem kontakte, vidim da su mi kontakti prikazani sa mog GMail naloga, i da opet nemam kontakte na telefonu. I takodje, nemam kontakte koje sam uneo u poslednja 3 meseca. Kada on onda pravi taj backup preko GMaila, na svakih "random" dana? Jedna aplikacija mi pokazuje da imam i na kartici i u telefonu po 200 kontakata.

Telefon je Sony Xperia st15i. Priključio sam je preko USB-a na komp, naravno, ni u priči nema neki normalan kontakt menadžer kojim mogu da vidim koji kontakti su na SIM kartici a koji na telefonu.

Molim vas, dok nisam izludeo, preporučite mi neku aplikaciju koja ovaj posao može da obavi bez problema.
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2013, 18:19   #2
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Koji Contact Manager?

Ako imaš sve kontakte na g mailu,proveri 2x.Obrisi iz fona sve kontakte,zatim odi na Gmail ubaci slike,adrese,mailove, odradi sve sto treba i sinhronizuj imenik sa tim gmail acountom i imaćeš sve na svom mestu.
Kada sjedeći put ubaciš novi broj ,ime ili azuriraš staro uvek proveri da li si sinhronizovan,ako ne odradi ručno.
Tako si osiguran sto se tiče contakata zauvek,u svakom drugom slučaju, biće muka kao sto možeš videti.
Ja sam imao iste probleme jer sam u početku sinhronizovao kontakte samo zbog backupa,a sve ostalo mi je bilo na fonu posto se tamo da sve dodati od muzike, slika,pa sve ostalo.Medjutim svaka sinnhronizacija,mi je duplirala contakte,pa sam jedino na onaj način mogao da rešim problem.
Zaboravi kontakte na memoriji telefona.



Poslato sa roamera koristeći TT 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
Palitreks (12.11.2013)
Stara 12.11.2013, 18:25   #3
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Koji Contact Manager?

Hvala na odgovoru.

Medjutim, evo ga novi problem!
Ubacio sam novu karticu (isti je broj, samo predjoh sa hibridne na postpejd tarifu), i sinhronizovao se sa Googleom.
Nekoliko brojeva sam izgubio jer sam ih izgleda snimio na karticu/telefon, a ni G Cloud ni Google ih nisu sinhronizovali.

Nije to toliko strašno, nego ovo što sledi.

Pola brojeva iz kontakt liste koji su zabeleženi sa prefiksima +3816x... nemaju poslednju cifru. Da, nemaju poslednju cifru. To sam video u porukama, nije mi očitavao neke kontakte normalno, pa sam isproveravao šta se desilo i eto, imam šta da vidim. Ne mogu ni da ih povučem sa Googlea jer i tamo nedostaje poslednja cifra.

Hvala Googleu i hvala Androidu na tako originalnim začkoljicama.
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2013, 18:29   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Koji Contact Manager?

lol... ja kopiram na drugu karticu i tako imam na 2 kartice brojeve.. mada imam i duplikate
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2013, 18:35   #5
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Koji Contact Manager?

Ima gomilu mogućnosti, ali zar je toliki problem Sonyu ili nekom da naprave jednostavnu aplikaciju za to?!

Pre sam imao Samsung SGH880, lepo se sa sajta skine program i drajver za njega, i možeš sa kontaktima da radiš šta god želiš.

Ovde instaliram Sony PC Companion, i od contact manager-stva ima samo bizarnu opciju prebacivanja kontakta sa nekog drugog telefona na sadašnji, nigde nema da se na primer snime kontakti na kompjuter ili da se vide kontakti u telefonu ili na kartici.

Sad moram ručno ove cifre da unosim, gledam na Googleu koji brojevi imaju + prefiks, pa onda na G Cloudu nadjem backup tih starih brojeva i ispravljam redom.

Užas.
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2013, 18:48   #6
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Koji Contact Manager?

Evo, najzad odradih ovo.

Kad smo već kod kontakta, jedno pitanje imam.

Kako da u poruci pošaljem kontakt telefon a da se poruka ne pretvori u multimedijalnu poruku?
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2013, 19:52   #7
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Koji Contact Manager?

Kad pises poruku,pritisni,nenu,pa more,pa insert contct.Ja imam GB,ne znam razlikuje li se na nekoj drugoj verziji androida.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2013, 17:29   #8
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Koji Contact Manager?

Citat:
Palitreks kaže: Pregled poruke
Ima gomilu mogućnosti, ali zar je toliki problem Sonyu ili nekom da naprave jednostavnu aplikaciju za to?!

Pre sam imao Samsung SGH880, lepo se sa sajta skine program i drajver za njega, i možeš sa kontaktima da radiš šta god želiš.

Ovde instaliram Sony PC Companion, i od contact manager-stva ima samo bizarnu opciju prebacivanja kontakta sa nekog drugog telefona na sadašnji, nigde nema da se na primer snime kontakti na kompjuter ili da se vide kontakti u telefonu ili na kartici.

Sad moram ručno ove cifre da unosim, gledam na Googleu koji brojevi imaju + prefiks, pa onda na G Cloudu nadjem backup tih starih brojeva i ispravljam redom.

Užas.
Meni ona backup opcija koja pravi vcf fajl radila bez greške. Nikakvog odsecanja brojeva nije bilo. Prebacio fajl sa fona u komp pa u drugi fon, uvezao kontakte, jednostavno...
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2013, 18:45   #9
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Koji Contact Manager?

@zajchik

Nemam tu opciju, najpribližnije što sam našao je "Send contact" opcija koja mi pretvori poruku u multimedijalnu poruku od 79 b.
Fino.

@ColdBoot

Ne znam, ili ja nemam sreće, ili sam nešto debelo zeznuo. Ove kontakte imam već skoro 10 godina, i nisam ih čačkao u medjuvremenu, ali eto, Google je preuzeo taj deo posla umesto mene

Sreća pa sam na G Cloudu napravio backup još pre i stalno ga obnavljam, pa sam sa njega izvukao sve brojeve i spasio i brojeve i živce. Valjda me Google više neće zezati, barem se nadam.

Evo još par informacija, čisto da se zna.

Telefon je Sony Xperia st15i, Android verzija 4.0.4. Telefon nije rutovan, instaliran je na njega GO Launcher jer mi je stock launcher stalno brisao shortcut-ove na glavnom ekranu. Telefon ima premalo unutrašnje memorije pa neke igre i aplikacije ne mogu da instaliram, jedno vreme nisam mogao da se javim a kamoli da ga koristim normalno kad se pregreje (ili dok je jednostavno napolju toplo a ja ništa ne radim na njemu, stoji mi u džepu) jer počne sam od sebe da pritiska dugmiće Back i Menu. To sam rešio instalacijom ove verzije Androida, ali sam time žrtvovao RAM koji se stalno puni fantomskim aplikacijama koje kako ugasim, tako se pojavi gora verzija iste i isisa mi sav RAM pa mi igre seckaju i grcaju, a standardan rad na telefonu je blagi užas. Desi se da mi dolazi poziv a ja moram da čekam 5-6 sekundi gledajući u crn ekran dok mi ne pokaže ko me zove i dok mi ne da opciju da se javim ili odbijem poziv. Takodje mi je jednom zakucao ceo telefon tokom prebacivanja fajla preko BlueTootha i nije hteo da se upali pa sam uradio hard reset sistema i sve ispočetka instalirao.

Moj savet, izbegavajte Sony Xperia st15i telefon.
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2013, 19:45   #10
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Koji Contact Manager?

^ Izbegavam upload na Gugl - što bi mi zavirivali još i u kontakte. Uglavnom, backup kontakata ponudi gde da napravi vcf fajl i tu sam birao na SD karticu. Prikaže path gde će biti sačuvan fajl i onda sam odatle prebacivao taj fajl na komp pa sa kompa u drugi telefon i uvozio ih. Čak i sličice su ostale a sve ukupno traje 1min.

Pošto imaš i gamerskih ambicija ili bi da koristiš neke "jače" aplikacije bolje kupi fon sa bar 1GB RAM-a. Nije da sam neki ekspert ali Android je verzija Linux-a koji koristim dosta dugo pa znam da bez bar 1GB RAM-a i dvo-jezgarnog procesora nema konfornog rada ni igranja. Tvoj telefon je dobar kao telefon i možda neke manje zahtevne igrice i to je to.


EDIT: Možda imaš previše programa koji se startuju pri pokretanju pa ti sve to guši telefon a ako sam "pritiska" back i menu onda je možda i za servis...

Poslednja ispravka: ColdBoot (14.11.2013 u 19:59)
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2013, 4:46   #11
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Koji Contact Manager?

^^E, jeste, baš će u tvoje kontakte da zaviruje Google. Ta paranoja kod ljudi me ubija. Mislim, evo, i ja se primam na Iluminate i te priče ali me realno zabole da li Google čita moje perverzne SMS-ove ili ima zna imena i brojeve ljudi iz mog imenika... Kao da oni ne mogu da nabave brojeve i imena bilo koga 24/7...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
pedjastudio84 (16.11.2013)
Stara 16.11.2013, 12:41   #12
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Koji Contact Manager?

^Zafrkavam se mada možda su i malo nosati. Npr. nemam puno ime i prezime u profilu i zbog toga, recimo, ne mogu da imam Google+. Pa mi isključiše onaj servis(ukinut je), ne mogu sad ni da se setim kako se zvao ono deljenje za*****cija sa prijateljima, isto zbog toga. Pa oni koji me znaju, me znaju i koji mi je gmail. Šta to njih zabole kako se ja zovem i prezivam?

Uglavnom, postoji mehanizam da se kontakti jednostavno i brzo prebace bez upotrebe online kerefeka. Ili možda ne u Androidu 2.3?
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2013, 18:35   #13
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Koji Contact Manager?

Ja uradim export na sd karticu i sacuvam na komp u dropbox (za svaki slucaj). Mora da imas tu opciju, na ekleru (2.1) sam je imao.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2013, 0:17   #14
__UM__
Veteran
 
Član od: 13.1.2008.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 722
Zahvalnice: 244
Zahvaljeno 23 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku __UM__
Određen forumom Re: Koji Contact Manager?

Zamolio bih za pomoc oko problema sa imenikom. Ako mi je ukljucena sinhroniuacija automatski mi stavlja 500 kontakta u imenik koje ne zelim! hocu svojevoljno da uredjujem imenik, ali ako iskljucim opciju auto sinh. ne dobijam obavestenja o pristiglim e-mailovima koja bih voleo i cemu pametan telefon ako mora ili oba ili nijedno?! Moze li se tu nesto uraditi?

Gesendet von meinem LG-D802 mit Tapatalk
__UM__ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2013, 9:58   #15
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Koji Contact Manager?

Ne mora. Imaš opciju da odabereš sta će biti sinhronizovano.U ocountu odabereš email,a isključiš kontakte,kalendar,i td.
Moram ti priznati da sinhronzacija nije najsrećnije odradjena,ali po meni je najbolje da kontakte središ na gmailu sa sve slikama,adresama,i onda singronizacija.Tako ćeš jedino imati onako kako ti želiš.
U slučaju da kontakte ubaciš u fon,sledeća sinhronzacija ti duplira kontakte,i sve poremeti.

Poslato sa roamera koristeći TT 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2013, 11:09   #16
__UM__
Veteran
 
Član od: 13.1.2008.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 722
Zahvalnice: 244
Zahvaljeno 23 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku __UM__
Određen forumom AW: Re: Koji Contact Manager?

Adfgh
__UM__ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2013, 11:13   #17
__UM__
Veteran
 
Član od: 13.1.2008.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 722
Zahvalnice: 244
Zahvaljeno 23 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku __UM__
Određen forumom AW: Re: Koji Contact Manager?

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Ne mora. Imaš opciju da odabereš sta će biti sinhronizovano.U ocountu odabereš email,a isključiš kontakte,kalendar,i td.
Moram ti priznati da sinhronzacija nije najsrećnije odradjena,ali po meni je najbolje da kontakte središ na gmailu sa sve slikama,adresama,i onda singronizacija.Tako ćeš jedino imati onako kako ti želiš.
U slučaju da kontakte ubaciš u fon,sledeća sinhronzacija ti duplira kontakte,i sve poremeti.

Poslato sa roamera koristeći TT 2
Meni je ok sa gmail-a da uvrsti kontakte, to jos mogu i da podnesem, ali fejs, skajp,itd. :mrak mi pada na oci, ludim... problem je to sto vidim samo opciju za dodavanje naloga, a nikako da ih poskidam. Jel sam ja glup za to i ima opcije ili da brisem skajp i fejs sa fona pa posle da ih opet instaliram?
Edit: uspeo sam, ja sam zamisljao da treba opstu stvar ukloniti a ne konkretno moj nalog tako sto se udje u fejsbuk sinh. i tu u opcijama ima ukloniti nalog.

Gesendet von meinem LG-D802 mit Tapatalk

Poslednja ispravka: __UM__ (2.12.2013 u 11:29)
__UM__ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Avioni Dr Zoidberg Brbljaonica 3931 17.4.2022 21:11
Stari laptop kao server. Koji distro odabrati? doctor Slobodni softver 17 29.7.2012 23:33
Koji telefon iz više klase? NjegovaWisost Aparati i oprema 109 27.1.2010 21:02
Koji download manager? kokolje Aplikativni softver 15 19.11.2009 14:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com