Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.5.2022, 23:09   #1
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Star Wars Jedi: Survivor

Teaser Trailer


Citat:
“What is your next move, Jedi?”

Experience the next chapter of Cal Kestis’ journey in STAR WARS Jedi: Survivor™ - coming in 2023.

Picking up five years after the events of STAR WARS Jedi: Fallen Order™, Jedi: Survivor is a third person, narrative-driven action-adventure game from Respawn Entertainment, developed in collaboration with Lucasfilm Games
.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Emix na korisnoj poruci:
DBrave (27.5.2022), doctor (29.5.2022), Dušan Vićić (28.5.2022), m1aden (28.5.2022), player1 (28.5.2022), Stenmark (28.5.2022), Vlajk@ (29.5.2022)
Stara 28.5.2022, 8:35   #2
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Survivor

Sjajna vest! "Fallen Order" je bio odličan, samo da nastavak odrade na isti način i ja zadovoljan.
Vladimirus86 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2022, 9:31   #3
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Survivor

Nadao sam se da ce uspjeti da je uguraju u 2022 ali sta je tu je. Jedi Fallen Order je jedna od mojih omiljenih igara tako da jedva cekam nastavak.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2022, 11:46   #4
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Survivor

Moj problem sa J:FO igrom je što imaš osećaj kao da lightsaber-om udaraš vazduh, a ne neprijatelje, hitbox & collision su bili baš loši. Ne postoji ta težina kao recimo kad zvekneš nekog sekirom u GoW (ili onaj osećaj sile kad Kratos prizove natrag sekiru).

Nadam se da će to ispeglati za nastavak, pored ostalih stvari
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2022, 12:15   #5
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Survivor

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Moj problem sa J:FO igrom je što imaš osećaj kao da lightsaber-om udaraš vazduh, a ne neprijatelje, hitbox & collision su bili baš loši. Ne postoji ta težina kao recimo kad zvekneš nekog sekirom u GoW (ili onaj osećaj sile kad Kratos prizove natrag sekiru).
Pa to je, prema lore u filmovima, knjigama, stripovima i uopšte u tom zamišljenom svetu i njegovim pravilima, zato što to nije teška metalna sekira koja može da se zaglavi u nečijem torzu, nego je sofisticirano energetsko oružje od čiste plazme i "force", koje seče kroz sve bez većeg otpora. Bukvalno tako radi. Može da ti se ne sviđa mehanički, al' ne možeš reći da nisi očekivao/zna kako će se ponašati lajtsejber u jednoj SW igri ako si gledao i jedan film.

Evo citat sa wookiepedie:
Citat:
A lightsaber could cut through virtually anything, from flesh to blast doors. The only ways to block the incoming attack of a lightsaber was with a weapon made with material that conducted energy, such as an electrostaff, a Z6 riot control baton, some rare metals like beskar, or another lightsaber.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Vlajk@ (29.5.2022)
Stara 28.5.2022, 12:58   #6
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Survivor

Ovo treba da bude kao Valheim, džedaj zaglavio negde na Kashyyyku, pa sad sakuplja kamenje, drvo, rudu, gradi kuću, kraftuje svetlosne sablje i sl.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Vlajk@ (29.5.2022)
Stara 28.5.2022, 13:11   #7
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Survivor

Odlicna vest! Steta sto je 2023...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2022, 13:24   #8
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Survivor

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Pa to je, prema lore u filmovima, knjigama, stripovima i uopšte u tom zamišljenom svetu i njegovim pravilima, zato što to nije teška metalna sekira koja može da se zaglavi u nečijem torzu, nego je sofisticirano energetsko oružje od čiste plazme i "force", koje seče kroz sve bez većeg otpora. Bukvalno tako radi. Može da ti se ne sviđa mehanički, al' ne možeš reći da nisi očekivao/zna kako će se ponašati lajtsejber u jednoj SW igri ako si gledao i jedan film.

Evo citat sa wookiepedie:

Poenta je napraviti dobar osećaj koji igrač ima dok maše sabljom, a u J:FO nemam taj osećaj.
Čak bih rekao da su bolji posao odradili u SW: The Force Unleashed igri - ili makar na osnovu sećanja, sad bih možda drugačije reagovao.

No retko koja igra i odradi dobro tu koliziju s neprijateljskim telima, Witcher isto ima vazdušastu borbu, AC igre takođe - kao mačem kroz vazduh da mašeš, a ne pomaže što se posle Unity-ja degradirali animacije pa sve izgleda još siromašnije.
RDR2 je ovde briljirao, ali ebiga to je izuzetak Pesničenje u toj igri je toliko dobro da mi dođe da se samo na taj način boriš. Takođe, zabadanje noža u osobu ili životinju. Šteta što je napucavanje meh, tkd ni tu nije idealno.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2022, 13:41   #9
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Survivor

Skoro prešao Fallen Order po drugi put i stvarno odlična igra na skoro svakom frontu. Samo neka poboljšaju već postojeće gameplay mehanike i sisteme, i neće biti greške.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2022, 22:41   #10
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Survivor

Citat:
The director of Star Wars Jedi: Survivor has revealed that the game will have a darker plot than its predecessor, Fallen Order.

In an interview on the official Star Wars website, the game’s director Stig Asmussen (who also directed Fallen Order) was asked if the sequel would be more “mysterious and menacing”.

“Yeah, you nailed it,” Asmussen replied. “Right there, that’s the purpose in the tone of it, is to leave the player with a lot of questions but they’re very intrigued.

“The game is all about survival. That’s why it’s called Jedi: Survivor. They are in dark times, and Cal and the crew are doing whatever it takes to stay alive.

“That might mean that they are making connections with people that, in other times, might be considered unsavoury.

“Some of that is portrayed in the trailer, and again, I don’t want to give anything away, but there’s definitely a sense of… I don’t want to spoil anything, sorry!”
https://www.videogameschronicle.com/...says-director/
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Emix na korisnoj poruci:
m1aden (28.5.2022)
Stara 28.5.2022, 22:53   #11
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Survivor

Prica iz prvog dela je posramila sve tri poslednje epizode Skywalker sage. Mehaniku ne moraju da menjaju uopste sto se mene tice, osim da to sve malkice utegnu. Neka bude dobra prica i 2023, ako izadje tada, imaju goty od mene.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2022, 23:24   #12
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Survivor

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Prica iz prvog dela je posramila sve tri poslednje epizode Skywalker sage. Mehaniku ne moraju da menjaju uopste sto se mene tice, osim da to sve malkice utegnu. Neka bude dobra prica i 2023, ako izadje tada, imaju goty od mene.
Pa dobro sad... meni je priča onako, osrednja, jes da je bolja od Skywalker sage ali je daleko slabija od kotor-a, recimo. Ono gde meni igra briljira je što fantastično dočarava atmosferu star wars univerzuma. Kombat samo malo da ispeglaju, sporedne likove da narativno prodube i to je to.
Vladimirus86 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2022, 3:30   #13
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Survivor

U retrospektivi ovo je meni najbolja Star Wars igra nakon Jedi Knight 2. Ta igra je prosto zauvek zauzela prvo mesto u mom srcu.
FO sam dva puta prešao i jedva čekam ovaj nastavak. Možda je obrnem i treći put u međuvremenu.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2022, 17:38   #14
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Survivor

Takodje igra ce imati RayTraced real-time osvjetljenje. Obzirom na to da je sto se artstyle-a Fallen Order pokidao (sa tehnicke strane jeste malo skripalo) ovo je sjajna vijest. respawn je stvarno talentovan studio i drago mi je da je EA ostavio Vince Zampella na miru da vodi studio nakon kupovine.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Vlajk@ (29.5.2022)
Stara 29.5.2022, 19:54   #15
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Survivor

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Moj problem sa J:FO igrom je što imaš osećaj kao da lightsaber-om udaraš vazduh, a ne neprijatelje, hitbox & collision su bili baš loši. Ne postoji ta težina kao recimo kad zvekneš nekog sekirom u GoW (ili onaj osećaj sile kad Kratos prizove natrag sekiru).

Nadam se da će to ispeglati za nastavak, pored ostalih stvari
Kao sto ti je kolega objasnio sablja tako i funkcionise, ona prolazi kroz metal kao kroz puter, topi metal bukvalno. Tamo gde ima problem da prodje jeste druga svetlosna sablja, a to je odlicno uradjeno kada naidjes na Sithe ili dark dzedaje.

Ono sto nedostaje kod odredjenih protivnika jeste to sto nema onog seckanja tela na komadice kao sto ima kod nekih monstera, na primer startrupere ne mozes da prerezes na pola dok monstere mozes.

Tako da sto se tice osecaja udarca po meni su uradili odlican posao, super partikli, neprijatelji dobro reaguju i generalno je taj feedback tamn kako treba. Moze da bude brutalnije, da krv siklja na sve strane ala Sekiro, ali to nema sanse da se vidi u nekoj Diznijevoj fransizi.

Svidja mi se sto su najavili mracniji ton i pricu, to moze da bude jako dobro jer bas nedostaje takvih momenata u SW univerzumu.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
mvasic (30.5.2022), player1 (29.5.2022)
Stara 29.5.2022, 22:37   #16
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Survivor

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Pa dobro sad... meni je priča onako, osrednja, jes da je bolja od Skywalker sage ali je daleko slabija od kotor-a, recimo. Ono gde meni igra briljira je što fantastično dočarava atmosferu star wars univerzuma. Kombat samo malo da ispeglaju, sporedne likove da narativno prodube i to je to.
Nisam ni rekao da je oskarovska prica, prosto da je jedna igra u koju su itekako mnogi sumnjali kada je najavljena, pogotovo kada su videli da ima kombat ala Sekiro, ispala bolja od zavrsetka filmske sage.

Takodje, nikad mi u SW-u nije trebalo vise krvi i tih momenata realnosti.Ni u filmovima, ni u igrama, a mislim da je Fallen Order sa te strane bio krajnje korektan, pogotovo kada iza svega ipak stoji Disney.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2022, 1:32   #17
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Survivor

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
K
Ono sto nedostaje kod odredjenih protivnika jeste to sto nema onog seckanja tela na komadice kao sto ima kod nekih monstera, na primer startrupere ne mozes da prerezes na pola dok monstere mozes.
Da, morao sam da instaliram J:FO ponovo jer me je previše kopkalo da nisam imao pogrešnu procenu na osnovu davno stečenog utiska.
Dosta vas je dalo izgovor da sablja funkcioniše tako što prolazi kroz metal kao kroz puter i to je bilo izgovor za moje pljuvanje po lošoj koliziji sa neprijateljskim telima...ali.

Ono što mogu da zaključim nakon ponovnog prelaska je da to pada u vodu, jer - kao što si napomenuo, kad god se suočavate s humanoidnim neprijateljima, ovo postaje besmisleno jer svaki stormtrooper suštinski završi sukob sa svim udovima na mestu, bez ikakvog oštećenja na njihovom telu.
Znači, u borbi sa neprijateljima, vi ih sabljom kasapite, a nema odsečenih udova, štaviše - nema nikakvog traga oštećenja na njihovom nepokretnom telu. To me užasno iritira, i podseća me zapravo na ono što mi je išlo na k*rac u Cyberpunku gde su sličnu stvar uradili, smanjili su gore na minimum pa i korišćenje melee oružja kao što su katana ili mantis blades, ne daje zadovoljavajući osećaj jer nabadate i "sečete" neprijatelje, bez ikakvih vidljivih tragova.

Dismemberment postoji u J:FO ali samo za robote i životinje (i životinjama-nalik neprijatelje).
Sudeći po tome ko poseduje SW franšizu, nažalost ne verujem da će biti drugačiji slučaj u ovom nastavku.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2022, 8:21   #18
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Survivor

Sakacenje ljudskih protivnika blokira LucasArts/LucasFilm ko god da je zaduzen za igre od to dvoje.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2022, 12:56   #19
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Survivor

Tek krv nećeš videti jer Dizni voli da drži franšize na PG13. Međutim ima i lore razlog za to - energetski zrak automatski "zapeče" ranu kad ti odseče ud, tako je i u filmovima, nema prskanja krvi. Elegantno oružje
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
player1 (30.5.2022), Vlajk@ (30.5.2022)
Stara 30.5.2022, 12:57   #20
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 900
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Survivor

Па морају да гурају игре у T (Teen) рејтинг, зато не иде у M (Mature).
sp01 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Star Wars Battlefront 2 dex3108 Akcione igre 150 14.1.2021 21:12
Nadogradnja za - Cyberpunk, Red Dead redemption 2 i Star Wars Jedi Fallen Order... Djurke Šta da kupim? 132 12.1.2020 18:35
Nadogradnja za - Cyberpunk, Red Dead redemption 2 i Star Wars Jedi Fallen Order Djurke Šta da kupim? 1 2.12.2019 19:51
EA "preuzeo" Star Wars igre... NastyB O igrama uopšte 1 8.5.2013 10:10
Star Wars - Force Unleashed renegade_of_funk Konzole 69 6.10.2008 22:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com