Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.8.2011, 17:47   #1
AlexanderCross
Novi član
 
Član od: 24.8.2011.
Lokacija: Niš
Poruke: 6
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem sa grafičkom karticom

Pre neki dan sam kupio novu grafičku karticu. Rešio sam da častim sebe i uzeo MSI-ev R6770. U poređenju sa starom grafičkom, Leadtekov 9500GT veliko unapređenje. Nego da se vratim na stvar, kada sam instalirao grafičku, računar nije hteo da se startuje, jednostavno bi svi ventilatori počeli da rade, čulo bi se neko škljoc, i računar bi se restartovao. I tako u nedogled, isključim računar, pregledam sve kontakte, za slučaj da se nešto nije olabavilo ili ispalo, pokušam ponovo i računar se uključio bez problema. Sve radi normalno. Instaliram najnovije drajvere, i da restartujem računar, on se opet zaglavi na startovanju. Opet sve otvorim, proverim sve, uključim, radi. Bez problema se pali. Tako da sada pre nego što uključim računar, isključim napajanje, sačekam minut, i računar se uključi bez problema. Ne znam zbog čega, napajanje je Ultron UN-550G Green Force 550W,tako da mislim da ima dovoljno snage da podrži grafičku, inače kad se uključi, prolazi i 3DMark bez problema, koji inače opterećuje grafičku do maksimuma. Ostatak čine AMD Athlon X2 5000+, 2GB DDR2 rama, 2 HDD-a i Gigabyte GA-M56S-S3 matična. Svaka pomoć je dobrodošla.
AlexanderCross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2011, 18:00   #2
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Problem sa grafičkom karticom

Ne znam koju plocu imas, mozda nije lose da fleshnes bios, meni je jednom isto tako pravio problem racunar, posle flesha biosa radio kako treba. Sacekaj jos nekli odgovr sigurno jos neko ima iskustva sa tim problemom. Poz
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2011, 18:54   #3
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Problem sa grafičkom karticom

Koju verziju biosa imaš? Isflešuj je na najnoviju beta (F6H) predhodne su imale problema i sa serijom 5xxx.

Ovo su podaci o F6H :
  1. Beta BIOS
  2. Update CPU AGESA 3.7.1.0
  3. Fix ATI Radeon HD 5000 series VGA card compatibility
Edit: Imam istu matičnu i Athlon X2 5200+. Takođe planiram da uzmem MSI Radeon 6770, žarko me interesuje šta si uradio.
Edit no. 2. Ploča je bagovita u pm....... ja sam imao isto problem kad sam dodao još 4 GB RAM-a (isto nije htela ni da bekne nakon starta), nakon čega sam resetovao CMOS, od tada radi bez problema. Doduše ja koristim bios F5 jer za njega imam ubačen SLIC 2.1 tako da ne moram da se bakćem sa loaderima za Win 7.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SlobaL na korisnoj poruci:
AlexanderCross (31.8.2011)
Stara 31.8.2011, 19:56   #4
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Problem sa grafičkom karticom

Citat:
AlexanderCross kaže: Pregled poruke
Pre neki dan sam kupio novu grafičku karticu. Rešio sam da častim sebe i uzeo MSI-ev R6770. U poređenju sa starom grafičkom, Leadtekov 9500GT veliko unapređenje. Nego da se vratim na stvar, kada sam instalirao grafičku, računar nije hteo da se startuje, jednostavno bi svi ventilatori počeli da rade, čulo bi se neko škljoc, i računar bi se restartovao. I tako u nedogled, isključim računar, pregledam sve kontakte, za slučaj da se nešto nije olabavilo ili ispalo, pokušam ponovo i računar se uključio bez problema. Sve radi normalno. Instaliram najnovije drajvere, i da restartujem računar, on se opet zaglavi na startovanju. Opet sve otvorim, proverim sve, uključim, radi. Bez problema se pali. Tako da sada pre nego što uključim računar, isključim napajanje, sačekam minut, i računar se uključi bez problema. Ne znam zbog čega, napajanje je Ultron UN-550G Green Force 550W,tako da mislim da ima dovoljno snage da podrži grafičku, inače kad se uključi, prolazi i 3DMark bez problema, koji inače opterećuje grafičku do maksimuma. Ostatak čine AMD Athlon X2 5000+, 2GB DDR2 rama, 2 HDD-a i Gigabyte GA-M56S-S3 matična. Svaka pomoć je dobrodošla.
Ne mozesh isntalirati graficku mozesh je ugraditi ,instalira se softver
Moze lako biti da je do napajanja,jeste da je 550w al ipak zavisi od ostalih stvari koje se nalaze u konfi.
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2011, 19:58   #5
thebluephoenix
Starosedelac
 
Član od: 23.10.2009.
Lokacija: Error 418
Poruke: 2.321
Zahvalnice: 335
Zahvaljeno 720 puta na 651 poruka
Određen forumom Re: Problem sa grafičkom karticom

Može, na engleskom se ugraditi kaže install.

Alexander

Probaj grafičku na nekom drugom računaru, možda ti je zapao loš primerak.

Nakon updatea BIOS-a, naravno
thebluephoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2011, 20:06   #6
AlexanderCross
Novi član
 
Član od: 24.8.2011.
Lokacija: Niš
Poruke: 6
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa grafičkom karticom

U pravu ste, ali da ne cepidlačimo.

Problem nije do napajanja, problem je bio BIOS. Imao sam verziju F5, pošto sam flešovao na najnoviju verziju, F6H, pali bez problema. Već sam nekoliko puta resetovao računar. Izgleda da ipak mora da se flešuje da bi radile najnovije grafičke kartice.

Inače, još jedna interesantna stvar, pre nego što sam unapredio BIOS, nisam mogao da osvežim Windows Experience Index, posle flešovanja je radilo bez problema, i dobio sam 7.3 na obe kategorije .
AlexanderCross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2011, 20:47   #7
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Problem sa grafičkom karticom

super ocena
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2011, 22:22   #8
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Problem sa grafičkom karticom

I 3d mark ne opterećuje grafičku kao recimo Stability test u FurMarku
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2011, 0:20   #9
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Problem sa grafičkom karticom

Citat:
AlexanderCross kaže: Pregled poruke
Pre neki dan sam kupio novu grafičku karticu. Rešio sam da častim sebe i uzeo MSI-ev R6770. U poređenju sa starom grafičkom, Leadtekov 9500GT veliko unapređenje. Nego da se vratim na stvar, kada sam instalirao grafičku, računar nije hteo da se startuje, jednostavno bi svi ventilatori počeli da rade, čulo bi se neko škljoc, i računar bi se restartovao. I tako u nedogled, isključim računar, pregledam sve kontakte, za slučaj da se nešto nije olabavilo ili ispalo, pokušam ponovo i računar se uključio bez problema. Sve radi normalno. Instaliram najnovije drajvere, i da restartujem računar, on se opet zaglavi na startovanju. Opet sve otvorim, proverim sve, uključim, radi. Bez problema se pali. Tako da sada pre nego što uključim računar, isključim napajanje, sačekam minut, i računar se uključi bez problema. Ne znam zbog čega, napajanje je Ultron UN-550G Green Force 550W,tako da mislim da ima dovoljno snage da podrži grafičku, inače kad se uključi, prolazi i 3DMark bez problema, koji inače opterećuje grafičku do maksimuma. Ostatak čine AMD Athlon X2 5000+, 2GB DDR2 rama, 2 HDD-a i Gigabyte GA-M56S-S3 matična. Svaka pomoć je dobrodošla.
Имао сам сличан проблем зимус, па за оне који се можда такође " упознају " са овим проблемом.. ATI 5000&6000 картице имају PCI-E 2.1 који није 100% компатабилан са свим стандардима уназад, пун је АМД форум проблема око уграђивања ових картица на мало старије плоче.. Такође, све nVidia картице су PCI-E 2.0 и раде на свим PCI-e порту, а с обзиром да излази ускоро PCI-E 3.0, то са Радеонима изгледа као поприлична глупост.. Ако ништа друго, мене је отерала у " зелене ", мада сам баш тако открио да ми је свеједно
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2011, 1:47   #10
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Problem sa grafičkom karticom

Citat:
AlexanderCross kaže: Pregled poruke
U pravu ste, ali da ne cepidlačimo.

Problem nije do napajanja, problem je bio BIOS. Imao sam verziju F5, pošto sam flešovao na najnoviju verziju, F6H, pali bez problema. Već sam nekoliko puta resetovao računar. Izgleda da ipak mora da se flešuje da bi radile najnovije grafičke kartice.

Inače, još jedna interesantna stvar, pre nego što sam unapredio BIOS, nisam mogao da osvežim Windows Experience Index, posle flešovanja je radilo bez problema, i dobio sam 7.3 na obe kategorije .
Sta sam ti reko )))))
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
6770, graficka karta, napajanje, problem


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa memorijskom karticom znemanja Nosači podataka 5 13.10.2010 16:14
Problem sa Tv karticom i msn-om Zdravche Video/TV softver 6 1.9.2010 20:22
problem sa memorijskom karticom unique93 Kvarovi 12 11.5.2010 18:06
Problem sa nVidijinom grafičkom (nvlddmkm.sys) serath Grafika 1 18.4.2010 21:52
Problem sa SATA karticom ili SATA rezačem Monk Psycho Nosači podataka 0 28.6.2008 11:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com