Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.7.2015, 16:22   #1
Belphegor
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 29.8.2007.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 1.349
Zahvalnice: 983
Zahvaljeno 371 puta na 280 poruka
Određen forumom Napajanje i UPS problemi

Nakon 2 godine koriscenja crklo mi je Seasonic napajanje (pogledaj konfu iz profila), nakon cega kupim Thermaltake 530w koje tagodje crkne posle 4 meseca, pa to posaljem na reklamaciju. E sad posto znam da cu cekati jedno mesec dana za to, kupim jos jedno napajanje (posto ne mogu da budem bez kompa) LC-Power LC600H-12 i UPS Mustek 848 (na nagovor prodavca posto je rekao da mi je mozda struja nestabilna). U ovih zadnjih 2 meseca otkad koristim to imao sam 2 "prekida" gde se ugasi racunar i UPS pocinje da pisti sa crvenom lampicom upaljenom (na njihovoj tabeli iz prospekta to predstavlja nekakav "overload"), gde sacekam jedno minut restartujem UPS i upalim racunar i posle toga sve radi.
Zanima me o cemu se radi/u cemu je problem?

U medjuvremenu, za Thermaltake reklamaciju dali su mi novo napajanje koje mi je stiglo kuci ali nisam ga jos povezao (Cobra Power 600w).

edit. Na ups je povezano samo napajanje.
Belphegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2015, 0:49   #2
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: Napajanje i UPS problemi

Ako je UPS u oba slucaja izbacio overload, onda je verovatnoca da se nesto dogadja sa strujom koja dolazi do njega.

Koliko znam svaki UPS ima neki vremenski limit koliko moze da trpi overload u zavisnosti od toga ako je 105% 110% 115%.... 150% overload, za ovaj procentualno manji overload, vremenski limit je duzi dok je za ove procentualno vece, vremenski limit kratak a zatim UPS prebacuje na bypass liniju ako je ima ili gasi sistem totalno ako nema bypass.
Vecina kucnih UPS-eva nema bypass pa ti se zato i ugasi.

Mozes probati mada ne znam koliko ce ti pomoci da dovedes struju iz neke druge uticnice a morao bi sa elektricarom pogledati sta ti se dogadja sa strujom, zasto dolazi do preopterecenja na toj liniji jer izgleda da su ti tako crkla oba napajanja a i UPS ne trpi mnogo to sto se dogadja na toj liniji.
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2015, 3:34   #3
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Napajanje i UPS problemi

Liči na varijacije napona van dozvoljenog opsega. Bolje da si pazario neki APC surge razvodni kabl, nego taj nesretni Mustek. I on će ti crći pre ili kasnije, a ulogu UPS-a ionako ne obavlja kako treba, čim je isključio komp odmah, umesto da ga napaja preko baterije. Možda bi ti najbolje rešenje bilo da UPS povežeš na APC razvodnik, jer će u tom slučaju možda i uspeti da obavi funkciju UPS-a i nastaviti da napaja komp neko vreme.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2015, 3:58   #4
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Napajanje i UPS problemi

Proveri da li se problem javlja i kad napajanje priključiš direktno bez UPS-a. Mnoga jeftinija napajanja sa aktivnim PFC-om (LC600H-12 ima aktivni PFC) jednostavno ne vole "simuliranu" sinusoidu na izlazu jeftinih UPS uređaja (Mustek 848 proizvodi "simuliranu" sinusoidu).
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Napajanja Garson Osnovne komponente 3982 4.2.2023 17:19
Problemi sa kompjuterom se nastavljaju youngster Kvarovi 1 10.7.2010 22:10
Napajanje Enermax ili Thermaltake Ivann ŠDK - Ostale komponente 8 1.9.2008 15:55
Hitno! Koje napajanje mi je potrebno? Napajanje izgleda gori mozdani ŠDK - Osnovne komponente 7 25.6.2008 12:10
Napajanje fillex ŠDK - Ostale komponente 8 8.6.2008 15:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com