Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.4.2006, 16:16   #1
internacional
Član
 
Član od: 22.4.2006.
Poruke: 71
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Dugo ucitavanje podataka pri ukljucivanju racunara

Cao ja sam nov ovde,molio bih za pomoc ako neko zna da mi pomogne i da mi kaze o cemu se radi!!!Ovako kompjuter mi je radio normalno,dok nisam dao coveku da mi reistalira sve jer sam imao viruse,sporo radio....Kada je on to sve odradio i doneo mi kuci komp kada ga ukljucim ucitava podatke nekih 3-4 minuta pa tek onda se sve normalizuje!!!Pre kada sam nosio na reinstalaciju radio je normalno!!!!Jos ovo kada mi je doneo komp on je kocio,on nije mogao da nadje kvar a onda posle tri cetiri dana je normalno ucitavao,sve do pre tri dana kada je ponovo poceo da ucitava dugooko 3-4 minuta!!!Ako neko zna neka mi kaze kako da resim to!!Hvala!!!!
internacional je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2006, 17:11   #2
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Određen forumom Re: Dugo ucitavanje podataka pri ukljucivanju racunara

Imaš previše programa koji se pokreću pri startup-u. Možeš ih isključiti tako što ćeš u Run ukucati msconfig. Ali, pazi da ne isključiš neki Windowsov servis potreban za rad ili Antivirus!
Miloš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2006, 20:23   #3
internacional
Član
 
Član od: 22.4.2006.
Poruke: 71
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dugo ucitavanje podataka pri ukljucivanju racunara

Milose poslao sam ti poruku sta mi je ukljuceno !!!Da ti ponovim i ovde sta mi je ukljuceno rundll 32,cli,daemon,netdet,msmsgs,ctfmon,kazi sta od toga da iskljucim da bi bolje radilo,tj.da brze ucitava!!!
internacional je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2006, 21:46   #4
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: Dugo ucitavanje podataka pri ukljucivanju racunara

Skini program Bootvis i prati uputstva da bi provalio sta zadrzava ucitavanje pa javi kako bi pokusali da resimo problem http://www.softpedia.com/get/Tweak/S.../BootVis.shtml
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2006, 8:48   #5
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Dugo ucitavanje podataka pri ukljucivanju racunara

Iskljuci Deamon i MSN messenger pa ih ukljucuj po potrebi
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2006, 14:38   #6
internacional
Član
 
Član od: 22.4.2006.
Poruke: 71
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dugo ucitavanje podataka pri ukljucivanju racunara

Vazi Staronsky i Teva probacu kada skinem ovaj program i probacu to da iskljucim pa cu da javim o cemu se radi!!!
internacional je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2006, 21:10   #7
internacional
Član
 
Član od: 22.4.2006.
Poruke: 71
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dugo ucitavanje podataka pri ukljucivanju racunara

Staronsky poslao sam ti privatnu poruku ja mislim da ti je stigla ako nije kazi mi kako da koristim taj bootvis program,posto nisam bas veliki ekspert za komp!!!!Mozes mi poslati na private messages,kako se sa njim radi,da bi znao da vidim sto koci i da mi pomognete da to resimo!!!Hvala!!!
internacional je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2006, 0:29   #8
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: Dugo ucitavanje podataka pri ukljucivanju racunara

Kada pokrenes Bootvis povedi racuna da su ti cekirane opcije BootActivity i Driver Delay levo u osnovnom prozoru programa!Zatim idi na Trace--->Next Boot+Driver Delays i u novom malom prozoru odaberi opciju Restart Automatically After Tracing!Sacekaj da se racunar restartuje i po ponovnom dizanju sistema bi trebalo da imas graficki prikaz servisa ,drajvera i programa koji ti se ucitavaju sa sistemom!Tebe ovde interesuju najvise BootActivity i Driver Delay!Kada se kursorom misa zaustavis na neku od (zelenih) linija grafickog prikaza u Driver Delay prozoru on ti daje ime aplikacije i duzinu njenog ucitavanja u sekundama!Kada ovo odradis ponovo pokreni Bootvis i opet idi na Trace--->Optimize System jer ova opcija je na nekim racunarima skratila vreme botovanja,ali nece bas na svakom!Reci mi da li imas neku mreznu kartu ili SkyStar2 ,jer i one znaju dosta da uspore dizanje sistema!?

Ili na Eng. bootvis podesavanja:

Analyzing your system
For optimizing the boot sequence of Windows XP, we must have BOOTVIS analyze the boot sequence. In order to do so, a reboot is needed!
Close all running applications. Next we select from the menu "File" - "New" - "Next Boot + Drivers Trace

You can see here that you are not only limited to optimizing the regular boot sequence, but also the Standby or Hibernate sequence.
After clicking the desired option (I started with "Next Boot + Drivers Trace") a dialog will ask you how many times BOOTVIS should repeat analyzing the boot sequence. More that 2 repetitions does not really make too much sense. Actually, usually 1 repetition will do the job just fine.
Click "OK" to continue.
Now a window will appear, showing a count down. Once this reaches zero, Windows will reboot.
Windows XP will now reboot. When windows restarts, if needed, login as fast as possible as this might give a slightly distorted graph - it does not have any influence on the optimalisation though!
BOOTVIS will automatically restart after Windows complete the boot sequence. Be patient, it will take a few seconds before BOOTVIS appears, showing a graph which indicate the timings. The section (you might need to scroll down) called "Driver Delay" shows you the significant delays caused by drivers being loaded and initialized.
Now select from the menu "Trace" the option "Optimize System":
BOOTVIS will now optimize the initialization of the drivers (some aren't even needed for your hardware setup) and reboot again.
After completing this, a reboot will occur again. After reboot has been complete, it will take a while - could be several minutes - for BOOTVIS to complete the optimalisation.
After this, BOOTVIS is done and your system is optimized.

Poslednja ispravka: Staronsky (24.4.2006 u 2:34)
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2006, 2:20   #9
internacional
Član
 
Član od: 22.4.2006.
Poruke: 71
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dugo ucitavanje podataka pri ukljucivanju racunara

Staronsky odradio sam sve kako si mi rekao,ali kada BootActivity i Driver Delay stiklirami odem na Trace--->Next Boot+Driver Delays i sve odradim kada mi se restartuje pokazuje grafikon samo za DISK I\0.Tu ima grafik i kada kliknem na najvisu da kzem crtu izbaci mi veliki grafik i ima neki br. u levom uglu to su mozda sekunde!!!Na najvisoj tacki pise sledece kada stanem na nju
E:\windows\system32\drivers\hidparse.sys i E:\windows\system32\drivers\hidclas.sys i ima malo dalje isto pise file??fobj_zero,to ti govorim o onom grafikonu za DISK I\0.!!!A kada odem na grafikon za BootActivity i Driver Delay,nema nista tj.prazan je!!!Astiklirao sam ga kako si mi rekao pre restarta!!!Kada ga restartujem kazem ti samo je stikliranoDISK I\0. i jos jedno!!!!Nadam se da si me nesto razumeo!!!Sta da radim dalje????
internacional je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2006, 2:30   #10
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: Dugo ucitavanje podataka pri ukljucivanju racunara

Citat:
internacional kaže:
Astiklirao sam ga kako si mi rekao pre restarta!!!
Ne,ne!Nisi ti mene izgleda razumeo !Ove opcije moraju biti cekirane,stiklirane ili kockica mora biti popunjena!Zbog toga i nemas nista u ove dve opcije!Napisi koji hardver imas!Samo proveri znaci da li su cekirane i nista vise ne diraj pre restarta ili bilo kada.

Poslednja ispravka: Staronsky (24.4.2006 u 2:40)
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2006, 2:50   #11
internacional
Član
 
Član od: 22.4.2006.
Poruke: 71
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dugo ucitavanje podataka pri ukljucivanju racunara

Pazi ovako kada aktiviram ovaj program meni je stiklirano i\o i process creates,znaci one su stiklirane tj. imaju pounjenu kockicu sve ostale nisu stiklirane,ja sam bio stiklirao jos ono sto si mi rekao i kada se restaruje i sve odradi u grafikonu za BootActivity i Driver Delay nema nikakvih prikaza!!!Mozda malo ispadam glup ili si me zbunio sa pitanjem kakv imam hardver,kazi mi konkretnije primer na sta mislis???Nije da se bas totalno ne azumem bole da pitam nego da lupam
internacional je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2006, 2:56   #12
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: Dugo ucitavanje podataka pri ukljucivanju racunara

Mislim na ukupan hardver u racunaru-nezavisno sa Bootvisom!Nije mi jasno zasto nema prikaza u BootActivity i Driver Delay!?Kod mene npr. ovako izgleda

Poslednja ispravka: Staronsky (24.4.2006 u 3:09)
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2006, 3:06   #13
internacional
Član
 
Član od: 22.4.2006.
Poruke: 71
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dugo ucitavanje podataka pri ukljucivanju racunara

Stvarno ne znam sto nece da pokaze !!!Sve sam odradio kako si rekao,jedino da sve stikliram i pustim da odradi za sve??Mozda se pojavi
internacional je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2006, 3:11   #14
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: Dugo ucitavanje podataka pri ukljucivanju racunara

Citat:
internacional kaže:
Stvarno ne znam sto nece da pokaze !!!Sve sam odradio kako si rekao,jedino da sve stikliram i pustim da odradi za sve??Mozda se pojavi
Pa da ,probaj!Ja ti nisam ni rekao da trebas da odcekiras neke procese vec samo da proveris da li su ti ova dva cekirana !Nismo se razumeli!
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2006, 3:15   #15
internacional
Član
 
Član od: 22.4.2006.
Poruke: 71
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dugo ucitavanje podataka pri ukljucivanju racunara

Vazi odradicu tako,pa cu da vidim sta ce da se desi!!!Da te ne zadrzavam vise kasno je!!Javicu ti sutra sta se desilo!!!!Hvala ti jos jednom sto mi pomazes.Cujemo se sutra!!!!!
internacional je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2006, 3:24   #16
internacional
Član
 
Član od: 22.4.2006.
Poruke: 71
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dugo ucitavanje podataka pri ukljucivanju racunara

Nisam spomenuo mozda vaznu stvar,hard disk mi je ostecen,kada sam dao jednom coveku da mi reistalira sistem on mi oko 2 gb kako on to kaze isekao da mi se ne bi vise sirio bad sector!!!Da li mozda to ima nekakve veze za sporo podizanje sistema!!Da napomenem meni se hard ponas sasvim normalno nista ne zeza!!!Ako neko zna molio bih za pomoc!!!Hvala!!
internacional je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2006, 12:43   #17
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Dugo ucitavanje podataka pri ukljucivanju racunara

E pa nisi trebao da ga odneses "nekom coveku" nego u servis ili ako ti je pod garancijom tamo gde si ga kupio.......
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2006, 12:47   #18
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Dugo ucitavanje podataka pri ukljucivanju racunara

E da zaboravio sam da ti kazem par stvari:
1.NE RESETUJ KOMP NA DUGME NA KUCISTU OSIM AKO NEMAS DOVOLJNO DOBAR RAZLOG.....
2.NE RESETUJ GA CESTO!
3.NIKAD ALI NIKAD NEMOJ DA IZVLACIS KABAL IZ STRUJE DOK KOMP RADI
4.I NIKAKO NE GASI KOMPJUTER NA DUGME NA KUCISTU(MISLIM DA DRZIS DUGME DOK SE NE UGASI)

Pazi na gore navedene stvari a ova dva zadnja nemoj ni u ludilu da radis jer to moze da ti dovede(ako vec nije) do bad sectora ili njihovih prosirenja....
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2006, 14:33   #19
internacional
Član
 
Član od: 22.4.2006.
Poruke: 71
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dugo ucitavanje podataka pri ukljucivanju racunara

Teva sve ovo sto si naveo ne radim ja kada restartujem to radim iz starta!!Cuo sam price za to, i ne radim to!!!Nisi me razumeo ovaj sto mi je radio mi je komsija i bas se dosta razume u kompjutere i ja mislim da radi u nekom servisu,znaci nije laik!!!Kazi mi da li ima veze hard sa ovim dugim ucitavanjem,stvarno ne znam sta je u pitanju!!!Ucitava sigurno nekih 2-3 minuta!!!
internacional je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2006, 15:05   #20
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Dugo ucitavanje podataka pri ukljucivanju racunara

Da je u pitanju bad sector win bi se skrsio ili bi bar prijavio gresku....
Da li imas neki antivirus ili firewall?
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Cudan zvuk pri paljenju racunara Ron_Jeremy Kvarovi 8 17.2.2006 19:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com