Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.3.2012, 20:41   #441
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake

@Nex:
Ne znam, ni ja nisam siguran da li zahteva.
Bez obzira, kad pogledas datum, pre 3 meseca imas vest da je prodata nesto ispod 1.5 mil primeraka, a sad da je prodata u 2 miliona, a igra je izasla pre dve godine.
Nemoguce je da su se vlasnici konzola iznenada posle dve godine popalili i poceli da kupuju toliko da su kupili 400 hiljada, a da je PC verzija prodata u jedva 100 hiljada kako kazes...
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2012, 12:21   #442
Pega022
Novi član
 
Član od: 18.3.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 25
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake

Mislim da je 500.000 prodaja od pc verzija.

Troškovi konverzije igre na PC pokriveni su u samo dva dana prodaje na Steamu.

Tako je navedeno.
Pega022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2012, 14:10   #443
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake

Ne zaboravite i cenu pc verzije, trecina od xbox verzije...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2012, 15:02   #444
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom

Pa da, spomenuo sam to. Samo, Xbox verzija je kostala 50$, a za pc je 25$, tako da mu to dodje polovina originalne cene.

Sent from my GT-I9103 using Tapatalk
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2012, 20:09   #445
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake

Citat:
TearDrop kaže: Pregled poruke
Od danas ponosni vlasnik ove male kolekcije A sad red bi bio da konacno i ja pocnem da vristim ko mala devojcica(ako ima takvih momenata tjst)
moja kutijica stigla u sredu
bas je kompaktno spakovano, bukvalno izlecu knjizice kad otvoris

Za sad prosao prve dve epizode i naceo trecu, 5 sati ingame (doduse zavirim u svaki kutak)
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2012, 20:31   #446
TearDrop
Veteran
 
Član od: 23.5.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 878
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 408 puta na 221 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake

Ja sam se tolko zalepio za igru da se prakticno ne odvajam.Isto zavirujem u svaku rupu.Znam da ce za pola min krenuti bezanje i vristanje ko kod male devojcice, al sta mogu ,avanturisticki duh. :P U 3coj vec neces moci tako lagodno da cunjas.Videces i sam necu ti kvarim ,,uzitak" Ne pamtim kad me je neka igra ovako prilepila sto muzikom,likovima,atmosferom,pricom....Nego jel neko provalio ko daje glas Barry ju ...Ko je igrao Remedy-jeve igre znace
Spoiler za Barryjev glas :):

TearDrop je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2012, 1:20   #447
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake

Заврших коначно ову генијалну игру. Стварно је у питању ремек дело. Једино ми је крај остао под малим знаком сумње. Свеукупно одлично искуство и једна од бољих игара у дужем периоду. Занима ме само, без спојлерисања молим вас, да ли су ове две специјалне епизоде везане за главну причу?

Да, шеста епизода ми је зачуђујуће била доста тежа у односу на остале. Мали милион пута сам загинуо, поготово прелазећи мост, и пробијајући се кроз тунел...
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2012, 10:21   #448
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake

Jeste, te 2 epizode se direktno nadovezju na kraj i daju kakva takva objasnjenja (sta je bilo posle).

Mnogo su mracnije i teze, pogotovo prva. Obavezno odigraj.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
3LANCER (30.3.2012), batakpudla (20.3.2012)
Stara 21.3.2012, 18:25   #449
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake

Stvarno dobra igra, zasad najbolja ove godine na PC-u.
Spoiler za O priči:
Svidelo mi se to što je priča pametna i što je sve metafora - Alan ima kreativnu blokadu (tama), zbog toga je nadrkan pa mu brak propada (tama mu otela ženu), mora da dovrši roman da bi je spasio (da se probudi i suoči sa blokadom). Mogu da zamislim kako su se osećali igrači koji su igru završili na Boxu bez DLC epizoda - sigurno su imali lošiji utisak, jer su dobili cliffhanger, kad Alan shvata da se suočio sa delom problema, ali da demona ima još (it's not a lake, it's an ocean). Premisa je takođe super i ultra-zanimljiva (nestalih nedelju dana, nestanak kolibe, fora sa manuscriptom itd.), ali je bezveze što do kraja nema preokreta. Bolje da je neka od ovih kul fora upotrebljena pri kraju, da se priča malo začini... Ovako, posle uvoda nije toliko zanimljivo. Mada, ipak je odlično, a i produkcija je super - da je ovo film, bio bi sasvim gledljiv, pa i više od toga, što je za jednu igru odlično.

Gejmplej mi se takođe svideo, mislim da je sasvim dovoljno raznovrstan, a survival elementi su takođe lepo odrađeni. Koristio sam drugačije oružje u zavisnosti od vrste protivnika, izbegavao udarce, povremeno bežao ka svetlu... U sadejstvu sa "osvetljavanjem" protivnika, traženjem zaliha, povremenim "zagonetkama", vožnjom, gledanjem emisija i slušanjem radija, manuscriptom i mirnijim, dnevnim delovima igre - to daje sasvim dovoljno raznovrsnosti. Plus što je mehanika u globalu tečna, zanimljiva i zabavna. Poseban naklon zaslužuje scena na bini. Beri i ja smo pobedili tamu svojim rokenrolom. Jedino što ima previše šume, pa malo dosadi akcija u tom okruženju. Koje je, inače, izuzetno plauzabilno.

Ono što mi se nije svidelo je to što je igra prilično neresponzivna - protivnik ide prema meni, ja drkam levi miš, ali Vejk previše sporo diže pušku, i za to vreme sam već primio nekoliko udaraca... A pošto sam levi taster miša pritisnuo na vreme, imao sam osećaj kao da sam ja sve uradio kako treba, ali me je igra zeznula. To me je prilično nerviralo, pa sam se pošteno napsovao igrajući
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
3LANCER (30.3.2012)
Stara 22.3.2012, 13:19   #450
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake

meni su komande radile u sekundi naravno vazno je da koristis evade udarca sa shiftom,takodje neki protivnici idu na tebe bez obzira ako uperis svetlo u njih to im je specijalni napad,ali meni se bas svidja tako napeto je jako i uvek mozes da zagines,ali ja nisam imao nekih preteranih problema i da dlc 1 je najtezi
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2012, 17:07   #451
Red Wing
Veteran
 
Avatar korisnika Red Wing
 
Član od: 5.1.2008.
Lokacija: Hockeytown
Poruke: 953
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 363 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake

Presao sam igru, ukljucujuci i 2 dlc-a. Prvi nije bio problem ali ipak na pocetku drugog dlc-a sam se uz prilicno cudjenje kranje neobicno zaglavio i trebalo mi je jedno desetak pokusaja da napokon savladam neprijatelje - a treba imati u vidu da sam ostatak igre, tj. borbe sa neprijateljem kranje rutinski i sa prilicnom lakocom presao.

Pocetak igre mi nesto i nije bio toliko primamljiv, ali kako se prica razvijala igra mi je sve vise postajala zanimljiva, odusevili su me koncept, atmosfera i sada posle svega komotno mogu reci da mi je Alan Wake jedna od najboljih igara sto sam odigrao u poslednje vreme...

Nadam se i da ce spekulacije o nastavku, tj. dvojci, sto pre biti i potvrdjene, mada najverovatnije nas od toga dele godine...
Red Wing je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2012, 18:50   #452
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake

Ja mislim da će se uskoro pojaviti American Nightmare za PC, pa eto još Vejk goodnessa
Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
meni su komande radile u sekundi naravno vazno je da koristis evade udarca sa shiftom,takodje neki protivnici idu na tebe bez obzira ako uperis svetlo u njih to im je specijalni napad,ali meni se bas svidja tako napeto je jako i uvek mozes da zagines,ali ja nisam imao nekih preteranih problema i da dlc 1 je najtezi
Naravno, sve je to tačno, nego mi se dešavalo, možda samo kad sam koristio puške, da Vejk opali jedno dve sekunde pošto sam ja kliknuo. Takođe je glupo to što Vejk ne može da preskoči ogradicu ili neku sličnu, nisku prepreku kad evadeuješ.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2012, 16:50   #453
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.417
Zahvalnice: 645
Zahvaljeno 1.058 puta na 828 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake

Можда буде наставак

http://www.computerandvideogames.com...box-720-games/
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2012, 22:46   #454
TearDrop
Veteran
 
Član od: 23.5.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 878
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 408 puta na 221 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake

Par novih screenova Alana
http://deadendthrills.com/?cat=1425
TearDrop je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2012, 22:31   #455
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake

Upravo presao osnovnu igru, za ravno 16 sati na hardu. Posto sam vec igrao prva dva chaptera na Xboxu igrao sam gamepadom i skroz je ok funkcionisalo, mozda sam 2-3 puta zaginuo zbog sporijeg okretanja. Sutra krecem sa igranjem epizoda.

Definitivno jedna od najzanimljivijih igara koje sam igrao.

Uhvatio sam i neke slike sa putesestvija (nema spoilera):
http://steamcommunity.com/id/grgoljb...ter=app_108710

edit: cackajuci po opcijama primetio sam da se dobija poprilican boost performansi kada se specular iskljuci a nije drasticna razlika u izgledu igre

Poslednja ispravka: 3LANCER (31.3.2012 u 13:49)
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku 3LANCER na korisnoj poruci:
Asmodeus (31.3.2012)
Stara 1.4.2012, 1:38   #456
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake

Заврших коначно и ове две специјалне епизоде које сам одлагао. Драго ми је да сам их одиграо јер су ми сад ствари много јасније. Ово дефинитивно није крај прича о Алану Вејку. Јел има неких информација о другом делу, или о ДЛЦ-у, експанзији како год?

Све у свему фантастична игра и било је право уживање играти је.
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2012, 0:29   #457
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake

Danas sam prvi put malo duže probao igru i.. pa, ipak se slažem s Yahtzee-jem. Ima nekih zanimljivih elemenata ali je generalno meh. Igraću još malo, možda promenim utisak. A i nemam ništa drugo za igranje.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2012, 14:34   #458
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake

Odigrao bonus epizode sto me je dovelo na ravno 20 sati igranja. Naravno uzecu uskoro da ponovo sve predjem na Nightmare i odradim achievemente, najvise me kopka onaj jedan manuscript sto sam propustio u trecem poglavlju.

Citat:
batakpudla kaže: Pregled poruke
Заврших коначно и ове две специјалне епизоде које сам одлагао. Драго ми је да сам их одиграо јер су ми сад ствари много јасније. Ово дефинитивно није крај прича о Алану Вејку. Јел има неких информација о другом делу, или о ДЛЦ-у, експанзији како год?

Све у свему фантастична игра и било је право уживање играти је.
Ima samo jos American Nightmare, doduse ne zna se kada ni da li ce biti za PC. I zna se da ce biti jos jedna "velika" Alan Wake igra kada izadje nova generacija konzola.
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku 3LANCER na korisnoj poruci:
batakpudla (8.4.2012)
Stara 8.4.2012, 14:44   #459
TearDrop
Veteran
 
Član od: 23.5.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 878
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 408 puta na 221 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake

Citat:
3LANCER kaže: Pregled poruke
Odigrao bonus epizode sto me je dovelo na ravno 20 sati igranja. Naravno uzecu uskoro da ponovo sve predjem na Nightmare i odradim achievemente, najvise me kopka onaj jedan manuscript sto sam propustio u trecem poglavlju.



Ima samo jos American Nightmare, doduse ne zna se kada ni da li ce biti za PC. I zna se da ce biti jos jedna "velika" Alan Wake igra kada izadje nova generacija konzola.
Ja bas sad radim to sto je tebi na umu Zaludela me prica,a i igra totalno.Resio sam posto poto da nadjem sve strane.Mislim da ce najteze biti 5 chapter jer su u njemu vecina strana koje se mogu naci samo na nightmare nivou...Al posto sam uspeo da prezivim prva 4,sad se nekako lakse dise Nego kad smo vec kod sakupljanja, jel pokusao neko da sakuplja budilnike i Night Springs igre ?
TearDrop je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 17:59   #460
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake

Zavrsio sam trecu epizodu ovog remek dela, sta da kazem a sto vec nije receno?
Svaki segment ove igre je savrsen i ne mogu da verujem sta smo mi PC igraci za malo propustili.
Od price preko grafike pa do muzike sve je za 10, sve zajedno cini ovu igru vrhunskom. Retko koja igra u danasnje vreme pruza igracima ovakvo iskustvo.

Cista 10-ka, definitivno ide u top 10 svih vremena i naravno narucen je original kao i svaka vrhunska igra koja zasluzuje da se nadje u mojoj kolekciji.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
alan wake


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Alan Wake drNesh Konzole 145 14.12.2011 21:21
Wake on lan ivance95 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 28.8.2010 23:04
.: Wake On Lan :. <Rio_da> Komunikacioni uređaji i umrežavanje 9 5.3.2010 19:48
Najiščekivanije igre 2009. ridiculus Konzole 63 10.10.2009 12:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com