Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.2.2013, 0:48   #1
Blackeye Vuk
Novi član
 
Član od: 7.2.2013.
Poruke: 6
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Red face Zdravo ljudi. Nov komp,savet za kupovinu - do 150000

Zdravo svima koliko vas ima. Ovde Martin iz Zemuna, psiholog po struci. Magacioner po poslu.
Znam jos jedna mrtva tema o kompu i komponentima. Gledao sam i neke starije i novije teme citav dan zapravo. I resio sam pak da vam se pridruzim. I pripupitam za savet i pomoc. A i ostanem, naucicu nesto.
Posto ovde jel ima guru hax0r-elektro-madjionicara sa memorijom kapaciteta znaci mnogo.
Da ne *****m, razmisljao sam o novom kompu. Do 150k dinara.
Na prvi pogled galantno...... A i na drugi.
Medjutim...
Ja sam sastavio komp decembra 2008-me tipa..
Maticna: Asus P5K
Procesor: Intel Duo Core 2 processor E6750
Graficka: ATI Radeon HD 3870
RAM: 2GB
HDD: Maxtor 120GB
Napajanje nemam pojma koje ali 500W to znam.

Sluzio me. Svaka mu cast. I dan danas moze da podigne koja god igrica da mi padne na pamet. Doduse ne one zbog WIN 7 restrikcije, posto mi se ne menja na njega XP OS, a i realno zasto. A i ne dodaje mi se samo RAM, zbog par igrica. Jeste novije igrice se krecu u rasponu mid-mid na 1280x1024 sa 30 do 60 FPS.

Sad ja nisam upoznat sa novijim stvarima, pa ako moze pomoc. Ja bih realno, da ne idem po svaku cenu na 150k ako nema potrebe. Ja bih ipak da cene budu okej u smislu, da li te komponente vrede toliko.
Stavio sam 150k zato sto cu rado ici i do tog limita ako realno postoje komponente vredne tih para. Realnija doduse cena bi mi bila okvirno 90-120k . No opet, nece mi se smrknuti ako i dodje do 150k.

Ima tu par limita u izboru doduse, da vam zadajem muka ili da me kritikujete.
Tipa graficke.. da bude ATI HD serija ili ako znate za bolju opciju ali uz obrazlozenje ili ako moze objasnjenje.
HDD hm.. bi da imam dva odvojena mozda. Jedan 5400 revolucija a drugi da bude 7200. Znaci oko 2 TB.
Sve ostalo mi je okej. I ako znate mozda da li ima u prodaji 4:3 monitori ali da su 21' incha + .
A da i ako znate dobre 16:10 monitore. Ako vec nema 4:3. 16:9 ne bih. I radije bih ostao na TFT Samsung iz 2006-te, prve generacije 19' incha 4:3, nego da predjem na smece od 16:9.

Hvala vam puno. I slusacu savete 100%. Necu da kupujem nista bez konsultacije na finalni moj odabir. Pak ovde ste vi eksperti. A neki prodavci koji oce da mi uvale nesto.
Blackeye Vuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Grand Theft Auto 3 gta mamlaz Akcione igre 91 3.2.2018 15:19
Smešni, interesantni tekstovi o raznim geek temama NjegovaWisost Cvet kompjutera 286 20.2.2010 13:18
Predlog za kupovinu AGP grafičke do 120KM (5800Din) goci13 ŠDK - Osnovne komponente 1 3.8.2009 18:29
Treba mi pomoć za kupovinu kompjutera do 1500 Evra NSadian Šta da kupim? 22 2.11.2007 10:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com