Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.11.2009, 0:40   #1
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Asus K50AB-SX072L ili neki drugi?

OK, doslo je vreme da se stari laptop zameni novim, budzet je ogranicen, do oko 45k. Naisao sam na doticnu ponudu svima poznate G radnje. U pitanju je Laptop K50AB-SX072L koji kosta 44 000.

Cpu: Athlon 64x2 QL-65 2.1ghz
ram: 4gb ddr2 800
Hard: 500gb
grafa: radeon hd 4570 512mb
ekran 15.6 led
ostalo je uglavnom isto ko i kod ostalih laptopova, s tim sto uz ovaj laptop dolazi poklon u vidu logitech alto cordless postolja i tastature.

Deluje mi kao nerealna ponuda, i me zanima da li postoji neka caka zasto je ovako dobar laptop ovako jeftin?

I jel postoji neki bolji za ovaj kesh?

Edit: Tek sad videh da sam zaboravio da otvorim temu u SDK. Sry modovi prebacite samo

Poslednja ispravka: Dimo (7.11.2009 u 0:44) Razlog: Prebacite temu u SDK, sry. Dimo: nema potrebe, Party je i tako zatrpan ;)
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2009, 2:21   #2
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Asus K50AB-SX072L ili neki drugi?

Nema cake, to je ta cena.

Za te pare, bolja opcija bi ti bio ACER Aspire 5738ZG-434G32Mn. Prvenstveno zbog jačeg procesora, negde je čak i primetno jači, tu je naravno i veća autonomija baterije kao i manje zagrevanje...

Citat:
* Proizvođač : Acer
* Težina : 2.6kg - 3.0kg
* Ekran : 15.6"
* Procesor : Intel Pentium DualCoreT4300 (2.16 GHz)
* Memorija : 4 GB
* HDD : 320GB
* Grafička kartica : ATI Mobility Radeon HD4570 512mb
* Ostalo : 4x USB
* Ostalo : Bluetooth
* Ostalo : Card Reader
* Ostalo : DVD/RW
* Ostalo : Gigabit LAN
* Ostalo : HDMI
* Ostalo : numeric keypad
* Ostalo : Web Camera
* Ostalo : WLAN
* Operativni sistem : Nema operativni sistem
* Garancija : 12 Meseci
Imaš ovu istu verziju laptopa sa 500GB hardom i kartom sa DDR3 memorijom za oko 49k dinara.

Tu se pojavljuje još jedan model kao potencijalna kupovina - ASUS K70IO-TY075L, cena je 47k.
Spoiler za specifikacije:
model ASUS K70IO-TY075L
ekran 17.3''
opis ekrana 17.3" HD+ (1600 x 900)
procesor Intel
tip procesora Intel Dual Core
opis procesora Intel DualCore T4300 2,10GHz
NVIDIA® GeForce® GT120M 1GB
opis memorije 2 GB DDR2 800
opis hard diska 250 GB SATA II
DVD-RW
DVD-RW SuperMulti DL
bluetooth NE
mikrofon DA
zvučna DA
Built-in Azalia compliant audio chip, with 3D effect & full duplex
zvučnici DA
Altec Lansing co-brand speakers, SRS Premium Sound
tv izlaz NE
web kamera DA
1.3 Mega Pixel web camera
dvi NE
tv tuner NE
hdmi DA
e-sata NE
usb DA
broj usb-a 4
modem NE
mrežna karta DA
LAN 10/100/1000 BaseT
wifi DA
WLAN Integrated 802.11a/b/g/n
čitač kartica DA
čitač kartica opis 3-in-1 card reader (SD,MMC,MS)
operativni sistem No OS
baterija 6 cell Li-Ion
firewire NE
vga izlaz DA
tastatura US
garancija 1 godina
boja Crna / Siva
dimenzije 42.0 x 27.9 x 3.61-4.58 cm
težina 3.3kg
ostalo


Ovaj bi ti bio neki gaming laptop za manji keš jer je 120M tu i tamo u rangu sa 9600GT (naravno laptop verzijom). Ovo su ti neki preliminarni predlozi... Nego, za šta bi laptop koristio i da li je bitna autonomija, performanse u igrama, veličina ekrana?
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2009, 5:33   #3
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Asus K50AB-SX072L ili neki drugi?

Hmm, taj Acer sa 500gb i ddr3 bi odgovarao sasvim ok, mada nesto se i razmisljam za ovaj Asus sa 17 ekranom... Iskreno razmisljam se za sta mi treba ekran. Da sam malo mladji rekao bih, daj neku zver za igre, al zadnjih godinu dana jednu igru sam odigrao...

Znaci, laptop bih najverovatnije koristio za PS, dreamweaver, eventualno neko projektovanje... igre skoro uopste ne, imam desktop za to. Eventualno neki film za pogledati, surf netom...

E sad, mene interesuje, koliko realno mogu da ocekujem autonomiju baterija od ova tri sto si naveo? Nije da je baterija presudna, ali ipak ako je razlika pola sata i vise, onda je itekako bitna...

Da se ja pitam, da ima kod nas Lenovo S12 odma bih njega uzeo, ali kod nas nema, a ove "desetke" su mi mnogo male, plus sa 6cell baterijom retke, tako da ce pasti klasican laptop.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2009, 16:38   #4
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Asus K50AB-SX072L ili neki drugi?

Gledao sam laptopove sa Intel procesorom jer manje troše, ali tu je i neintegrisana grafika koja zna da povuče. Nego, Acer ima GDDR3 memoriju na grafici, ne DDR3 RAM memoriju, čisto da se zna.

Najviše vuče (očekivano) K70, 17'' ekran, dobra grafika koja zna da povuče... ali je zato najbolja opcija za to što tebi treba. Što se tiče baterije, zavisi šta radiš, najmanje bi vukle ove 16''-ice, kako god da okreneš. Generalno, surf i zika oko 2h... Mada to opet zavisi i od power options-a tj. podešavanja klokova grafike i procesora itd. Varira u zavisnosti od potrebe...

Ako već planiraš to što si naveo, onda je K70 tvoj izbor.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2009, 18:18   #5
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Asus K50AB-SX072L ili neki drugi?

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Gledao sam laptopove sa Intel procesorom jer manje troše, ali tu je i neintegrisana grafika koja zna da povuče. Nego, Acer ima GDDR3 memoriju na grafici, ne DDR3 RAM memoriju, čisto da se zna.

Najviše vuče (očekivano) K70, 17'' ekran, dobra grafika koja zna da povuče... ali je zato najbolja opcija za to što tebi treba. Što se tiče baterije, zavisi šta radiš, najmanje bi vukle ove 16''-ice, kako god da okreneš. Generalno, surf i zika oko 2h... Mada to opet zavisi i od power options-a tj. podešavanja klokova grafike i procesora itd. Varira u zavisnosti od potrebe...

Ako već planiraš to što si naveo, onda je K70 tvoj izbor.
Znam da si mislio na ram na grafi Da, onda najverovatnije K70... Jos da se skupi kinta Dzoni, hvala na informacijama, videcu ovih dana da prikupim pare, pa kad uzmem javljam utiske
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2009, 11:46   #6
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Asus K50AB-SX072L ili neki drugi?

Hmm, jos jedno pitanje? Kolika je razlika izmedju grafickih kartica 4570 i g120?
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2009, 3:12   #7
JerrySRB
Član
 
Član od: 24.10.2009.
Lokacija: Prokuplje, Srbija
Poruke: 66
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Asus K50AB-SX072L ili neki drugi?

http://www.pcpractic.rs/proizvodi/la...s-k70io-ty023l
JerrySRB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2009, 8:46   #8
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Asus K50AB-SX072L ili neki drugi?

^rasprodato.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2009, 16:23   #9
mijankovic
Novi član
 
Član od: 21.12.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Asus K50AB-SX072L ili neki drugi?

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
^rasprodato.
postovanje,
pokusavam da se snadjem u moru preporuka i bas naidjoh model koji je rasprodat - ASUS K70IO-TY023L

elem, ako neko ima vremena da mi pomogne savetom za alternativni model (trazi se laptop za buduceg dizajnera)
jedina preporuka koju sam za sada spremna da uvazim je da se izbegne AMD procesor

hvala
mijankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2009, 22:31   #10
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Asus K50AB-SX072L ili neki drugi?

Citat:
mijankovic kaže: Pregled poruke
postovanje,
pokusavam da se snadjem u moru preporuka i bas naidjoh model koji je rasprodat - ASUS K70IO-TY023L

elem, ako neko ima vremena da mi pomogne savetom za alternativni model (trazi se laptop za buduceg dizajnera)
jedina preporuka koju sam za sada spremna da uvazim je da se izbegne AMD procesor

hvala
Dizajner...
E pa ovako, ja sam pre neka 4 meseca kupio Asus K70AB. Malo bi bilo reći da sam prezadovoljan.
Do sada sam imao omanje brdo računara (počevši sa PC-jima negde 1992. godine, kada sam kupio 286 na 12MHz). Od skoro sam rešio da prelazim na notebook-ove a da kante više neću kupovati. Tako sam posle nekoliko modela došao i do ovoga.
Windows 7 64bit verzija instalirala je sve drajvere automatski tako da je ostalo samo još da se zezam sa drajverom koji daje i prečice na tastaturi.
Kažeš da treba da izbegneš AMD procesor? Ni tu ne vidim razloge, posebno za ovo čime ćeš se baviti na toj mašini. Moj notebook radi min. 8 sati dnevno, sa grejanjem (da ne kažem pregrevanjem) nemam problema. I ventilator mu se mnogo ređe uključuje nego što je bio slučaj sa Intel Celeronom koji sam imao u prethodnom notebooku.
Meni je u izboru bilo važno da ekran bude 17", na ovom modelu je rezolucija 1600x900 - odlično (15" je PREmalo za bilo kakav dizajn). Ovaj još ima LED ekran koji ima prilično lep kontrast, žive boje za razliku od LCD-a. Ima 3Gb RAMa, 250Gb hdd, Ati hd4570 i ostalo.
Nema: 56K modem, bluetooth (ali to meni ni najmanje ne treba).
Za programe poput Photoshop-a CS4, Dreamweavera, Flasha, Corel Drawa, Illustratora, zaista nemam nikakvih primedbi. Izuzetna mašina bez obzira na AMD (protiv koga posebno u poslednjih nekoliko godina nemam nekih ozbiljnih primedbi). Za dizajn je procesor manje važan od veličine i kvaliteta ekrana i kvaliteta grafičke kartice (rezolucije, oštrine slike, kvaliteta boja itd.), količine RAMa, prostora na disku, čitača kartica (značajno ako imaš digitalni fotoaparat koji onda ne moraš da kačiš na računar, već kačiš samo karticu), itd. Procesor bi bio važan za 3D rendering i slične poslove.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dbaja na korisnoj poruci:
mijankovic (22.12.2009)
Stara 11.11.2010, 14:22   #11
Neoraptor
Novi član
 
Član od: 11.11.2010.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Asus K50AB-SX072L ili neki drugi?

Izvinjavam se sto dizem thread is mrtvih, ali samo da upozorim.

Asus K50AB izbegavati kao kugu. Lapic topic na kom ja sad ovo pisem je cedo sa ovim imenom, sljaka na 100 c idle procesor (Ahtlon x2 qt 65).

E sad, sve bi to bilo kul da on ne gura 115 C pod punim pritiskom (igrica), a jedva ga drzim na 110 kad mu ukljucim cooler master podlogicu. Ocigledno, ne igram igrice na njemu u poslednje vreme.

Najgore od svega je sto je vec bio u servisu. Tad je bio radio na 83, i naravno, nije zamenjem, posto je navodno sa njim sve u redu (na amd-ovom sajtu pise 100 C kao max). Sad se spremam da ga vodim ponovo u servis, videcemo da li ce i sad "menjati maticnu". Sumnjam da su na ovo ***** samo ubacili bios 220 koji natera cooler da radi malo jace, umesto da menjaju maticnu kao sto je verovatno trebalo da urade (posto je comp freezovao jer je procesor verovatno isao mnogo vise pa nije mogao ni da se throtluje kako treba). Da ne govorim o tome da su ga zadrzali 35 dana dok sam "cekao" maticnu. Al ajde da im verujem, mada mi malo smrduckaju.

A da, ko mi ne veruje, greatgames.alexandar {at@} gmail {dot.} com

Anyway, izbegavati kao kugu.

Ne znam sta je sa temperaturom graficke doduse, ponekad je na 50, a ponekad se digne na 95 i ne pusta iako ne igram igricu kao sada (imam tonu chrome prozora otvorenih mada kakve veze to ima, flash cak ni ne dira gpu)...
I core je sad pao na 95. Cudan lapic topic, nema sta...

Koljite me ako jos jedanput kupim neko amd-ovo ili tajlandsko ***** (Asus).

A da, ko mi ne veruje: greatgames.alexandar {at@} gmail{dot.}com

Poslednja ispravka: Neoraptor (11.11.2010 u 14:25) Razlog: dodavanje maila i pogresio ime procero-a (dodao c na 65)
Neoraptor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
DFI Infinity NF570-M2/G vs ASUS M2N-E or other ??? zokocx Osnovne komponente 18 4.10.2007 23:57
MPEG u neki drugi format? Frozen Video/TV softver 14 13.9.2007 21:29
Kupiti TOSHIBA Satellite A200-1CR ili neki drugi? gosn.prirodni ŠDK - Prenosni računari 5 20.6.2007 10:03
kako odraditi vertikalni scanline efekat? (corel paint shop pro x, ili neki drugi) sasha vukelic Grafički softver i radovi 2 12.1.2007 17:57
Posle svakog restarta prsne drajver- svaki put neki drugi drajver!! polarnimeda Kvarovi 7 6.11.2006 16:37


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com