Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.3.2007, 10:45   #21
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Citat:
LordofBlood kaže: Pregled poruke
nekada je lakse koristiti vakum pumpu umesto cetkice za zube
Da profesionalci koriste vakum pumpu ili pumpu sa oprugom. A kako je ovo forum i na njemu uglavnom amateri koji tesko da imaju postenu lemilicu, upravo sam dao foru sa cetkicom za zube koje svako domacinstvo ima.
A dobar je fazon i sa drvenom okruglom cackalicom za sirenje rupe pre novog lemljenja.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2007, 13:43   #22
Dr Zoidberg
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: Futurama
Poruke: 1.317
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 358 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Citat:
LordofBlood kaže: Pregled poruke
imas li prilike da doneses od nekoga druge 5.1 zvucnike ... mozda su ovi tvoji fabricki neispravni ... ili malo probili ili tako nesto
Nisu zvucnici jer ih imam 2 god i npr dok slusam muziku sve je oky i filmove
mada eto jedne zanimljive stvari slicno se desava samo mnogo manje dok pustam nesto preko Media Player Classic a kada pustam preko MV2 sve je oky
Dr Zoidberg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2007, 15:52   #23
Proja
Novi član
 
Član od: 26.3.2007.
Poruke: 8
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Cao svima!
Kupio sam novi komp sa asus m2n plocom.Kada ubacim slusalice ili zvuchnike,izadje pitanje sta sam ukljucio u zeleni dzek,sa sve grafickim prikazom tri dzeka koja jelte pozadi postoje,kada iz menija koji postoji stavim sta sam ukljucio(slusalice ili zvucnike)on mi kaze da nisam ubacio u dobar dzek i da ubacim u drugi,pri tome na grafickom prikazu pokaze jedan set sa tri rupe(zelena roze plava) i pored jos jedan sa dve(zelena i roze)i pokazuje da ukljucim u zeleni dzekna tom drugom setu.problem je naravno u tome sto taj drugi set(sa dva dzeka) ni ne postoji na plochi.Instalirao sam najnovije drajvere i sigurno nije do zvucnika ili slusalica,ako neko ima neki savet bio bih vise nego zahvalan
Proja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2007, 19:52   #24
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Citat:
Dr Zoidberg kaže: Pregled poruke
Nisu zvucnici jer ih imam 2 god i npr dok slusam muziku sve je oky i filmove
mada eto jedne zanimljive stvari slicno se desava samo mnogo manje dok pustam nesto preko Media Player Classic a kada pustam preko MV2 sve je oky

Ovako, resenje tvom problemu je reinstlacija novih drajvera za chipset, i novi drajveri za Zvuk. Imao sam isti problem i nista drugo nije pomoglo.
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2007, 1:51   #25
grdja
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 452
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Imam GA P965 DS3 plocu, skinuo sam novi bios. Realtek HD audio zezalica, i nju sam skinuo najnoviju.

Prvo, imam Pinacle PCTV pro, zvuk se povezuje eksternim kablom koji BI TREBALO DA IDE u line in. Ima zvuka ali kontrola u PCTV Vision programu ne utice na nivo tona. Kontrole u Realtokovom programcicu menjaju glasnost.

Drugo, kada povezem mikrofon (sa sluski) i pustim windowsov program za podesavanje mikrofona iz control panela, dolazi do nepodnosljive mikrofonije, sta god ja cackao po opcijama.

Pre sam imao ASUS P4P800 DLX plocu i SoundMax na kome je sve radilo bez problema!

Ima li nekog resenja ili da stekam lovu za normalnu zvucnu?
grdja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2007, 2:39   #26
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problemi sa zvukom

Nije problem u zvučnoj! Ja imam Audigy SE i ista priča....nema zvuka u TV aplikaciji a tjuner je isti. Što je najgore, kad nešto snimam, na snimku ima zvuka, ali dok se samo gleda ništa! Weird!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2007, 11:13   #27
grdja
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 452
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Ma, ima zvuka, ali ne mogu da ka knotrolisem na volume u samom Pinacle programu, samo iz realteko ikonice u sys trayu. A za mikrofon mi potpuno nije jasno, na staroj ploci nikada nisam imao nikakvih problema, a sada kad pustim onaj windowsov programcic za autosetup mica, mikrofonija krene maltene i bez da ista kazem.
grdja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2007, 23:17   #28
Ivax
Novi član
 
Član od: 27.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivax
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Caos svima! Ima problem sa Teamspeak-om. Zvuk kasni ok 0.5-1 sec, kada samo on radi (bez ikakve igrice)! Pa me zanima da li neko zna sta treba da se podesi da smanjio kasnjenje! hvala unapred! pozz
Ivax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2007, 19:15   #29
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

da ne otvaram novu temu,evo ovde cu izloziti moj problem...
naime,na ploci ASUS P4U800-X,znaci ULI chipset,zvucna je Sound Max,ADI 1888...drajver se instaliram sve normalno,bez ikakvih greski itd.Kada su pusti pesma,film..bilo sta sa zvukom,cuje kao pucketanje,preskakanje,u toku reprodukcije..kao da se ubrza zvuk za koju 1/2 sekunde....Probao sam:najnovije drajvere sa vise sajtova,ukljucujuci i ASUS-ov,snimanje sp1 i sp2,flesovanje biosa ploce sa 3 poslednja biosa (1006,1007 i 1008beta) i nista.Stavio sam i PCI 5.1 karticu,neku najobicniju i isti je problem sa njom.E sad najzanimljivija stvar je da kuci ta ista ploca i ista ta zvucna na VISTI radi normalno!Koristio sam za slusanje muzike i poneku igru i sve ok na VISTI,ali na XP nikako..
Anyone?
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2007, 14:44   #30
Zoll
Novi član
 
Član od: 20.9.2007.
Poruke: 13
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Evo mog problema:
Izgubio mi se stereo zvuk na računaru. Šta god da pustim, bilo audio, video ili midi, stereo zvuka nema! Naime, meni oba kanala rade, ali se na oba reprodukuje isto, a to je ono što bi zapravo trebalo da ide na samo jednom od njih. Konkretnije, kada pomeram ballance krajnje levo ili desno, zvuk se menja samo po intenzitetu, ne čujem odvojeno kanale, prosto - jedan kanal se izgubio, a onaj koji radi mi je reprodukovan na oba kanala!
Problem (verovano) nije ni u jednom od programa za puštanje zvuka (Winamp, Media Player...) jer se ista situacija dešava odakle god da reprodukujem zvuk. Probao sam sa reinstalacijom drajvera i za zvučnu (integrisana AC Avance '97) i za mat.ploču, ali ništa. Naravno, nisu u pitanju ni kablovi zvučnika,sve sam probao... Zanima me da li je moguće da je u pitanju neki fizički kvar ili je problem ipak softverskog karaktera? U svakom slučaju, bilo kakva pomoć je dobrodošla! Hvala puno unapred!
Zoll je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2007, 0:31   #31
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Zoll, ako je sve tako kako si napisao verovatno imas 2.1 zvucni system sa pojacalom. Proveri opet da li su dobro ukljuceni zvucnici u wuferu. Moguce je da i ukljucen zvucnik nema kontakt pa pojacalo sabira jedan kanal na oba zvucnika. Meni se to pre nedelju dana desilo da sam imao mono zvuk a da i nisam nesto primetio. Ocistio sam kontakte, dodao malo WD40 i sada i L i R rade u stereo modu. Ako i dalje ne radi jedan od kanala vrlo je moguce da ti je vrisnuo izlazni stepen ( pojacivac ) u zvucniku pa radi samo jedan kanal. No to bi moralo da se manifestuje tako da se jedan kanal ne cuje. Ubodi samo jedan zvucnik u jedan pa u drugi ulaz i onda ces znati.
Pozzz
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2007, 18:10   #32
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Citat:
skols kaže: Pregled poruke
da ne otvaram novu temu,evo ovde cu izloziti moj problem...
naime,na ploci ASUS P4U800-X,znaci ULI chipset,zvucna je Sound Max,ADI 1888...drajver se instaliram sve normalno,bez ikakvih greski itd.Kada su pusti pesma,film..bilo sta sa zvukom,cuje kao pucketanje,preskakanje,u toku reprodukcije..kao da se ubrza zvuk za koju 1/2 sekunde....Probao sam:najnovije drajvere sa vise sajtova,ukljucujuci i ASUS-ov,snimanje sp1 i sp2,flesovanje biosa ploce sa 3 poslednja biosa (1006,1007 i 1008beta) i nista.Stavio sam i PCI 5.1 karticu,neku najobicniju i isti je problem sa njom.E sad najzanimljivija stvar je da kuci ta ista ploca i ista ta zvucna na VISTI radi normalno!Koristio sam za slusanje muzike i poneku igru i sve ok na VISTI,ali na XP nikako..
Anyone?
Znaci nisam jedini Pogledaj konfu iz profila. I ja sam ubacivao pci zvucnu creative i problem je ostao. Ja sam ovaj problem privremeno resio. Podesi hardware acceleration na minimum tj. na basic, i vise neces imati problema sa preskakanjem i pucketanjem. Kad je na max onda je preskakanje veoma cesto, na standard se pojavljuje sporadicno, a na basic ili off ga nema uopste. Kao da dolazi do zagusenja pci magistrale. Mislim da obaranje hard. acc. nema uticaja na kvalitet zvuka, jer posao preuzima procesor, a zvucna i dalje pretvara digitalni u audio signal na na istim vrednostima sample rate-a kao i ranije.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2007, 20:05   #33
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
Da profesionalci koriste vakum pumpu ili pumpu sa oprugom. A kako je ovo forum i na njemu uglavnom amateri koji tesko da imaju postenu lemilicu, upravo sam dao foru sa cetkicom za zube koje svako domacinstvo ima.
A dobar je fazon i sa drvenom okruglom cackalicom za sirenje rupe pre novog lemljenja.
Postujem tu ideju, ali pumpica kosta stotinak dinara, i ima ih na pijacama, tako da ih nije problem nabaviti.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2007, 23:29   #34
dr.nele
Novi član
 
Član od: 30.8.2007.
Lokacija: backa palanka
Poruke: 8
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

jako me vec to nervira... kad npr pomerim misha chuje se krchanje iz zvuchnika ili kad otvorim il zatvorim prozor... a chuje se i ovako stalno samo malo tishe... to me izludjuje pogotovo kad smanjim muziku... imam integrisanu zvuchnu (matichna je asus k8n), pojachalo za auto 120W max i zvuchnike od linije... (ponekad se desi pa i ne krchi...) mislim da su zvuchnici i pojachalo u redu...
(spojio sam pojachalo na napajanje od kompa...)
dr.nele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2007, 3:56   #35
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problemi sa zvukom

Ovo je samo zbog integrisane zvučne. Novije skoro da nemaju ovaj problem (jedva se čuje i to kad su zvučnici baš "odšrafljeni"), ali zato starije umeju da budu nepodnošljive!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2007, 16:17   #36
dr.nele
Novi član
 
Član od: 30.8.2007.
Lokacija: backa palanka
Poruke: 8
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Ovo je samo zbog integrisane zvučne. Novije skoro da nemaju ovaj problem (jedva se čuje i to kad su zvučnici baš "odšrafljeni"), ali zato starije umeju da budu nepodnošljive!
znachi da kupujem novu muzichku kartu? (neka preporuka.. da nije skupa)
dr.nele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2007, 17:45   #37
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problemi sa zvukom

Citat:
dr.nele kaže: Pregled poruke
znachi da kupujem novu muzichku kartu? (neka preporuka.. da nije skupa)
Recimo Audigy SE. Ja je imam već godinu dana i prezadovoljan sam za te pare (stvarno je jeftina). Vodi računa ako planiraš da prelaziš na Vistu uskoro, da samo najnovije zvučne imaju potpunu podršku. Ovaj Audigy će ti raditi samo u običnom Stereo modu (ništa od surrounda). Možda će izbaciti drajvere, ali za sada ih nema.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2007, 19:23   #38
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Bice drajvera, samo budi strpljiv
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2007, 20:20   #39
dr.nele
Novi član
 
Član od: 30.8.2007.
Lokacija: backa palanka
Poruke: 8
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Recimo Audigy SE. Ja je imam već godinu dana i prezadovoljan sam za te pare (stvarno je jeftina). Vodi računa ako planiraš da prelaziš na Vistu uskoro, da samo najnovije zvučne imaju potpunu podršku. Ovaj Audigy će ti raditi samo u običnom Stereo modu (ništa od surrounda). Možda će izbaciti drajvere, ali za sada ih nema.
neverujem da cu u skorije vreme koristiti Vistu... sad koristim Ubuntu 7.04 i XP kad igram neshto...
dr.nele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2007, 13:58   #40
razor92
Novi član
 
Član od: 6.5.2007.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy Re: Problemi sa zvukom

Poz svima! Ja sam relativno nov na forumu, i razumem se u kompjutere ne nesto preterano u hardver, ali za softver mnogo bolje...E ,sad , posto sam pre 2 - 3 dana kupio nove logitech zvucnike 220 onda sam prikljucio zvucnike i zvuk je bio SAVRSEN.Posle dan dva sam otvorio kompjuter i usisivacem ocistio prasinu...I narednim ukljucivanjem racunara, zvuk secka!
Ne stalno, nego povremeno...Usporen je i javlja se krckanje...Receno mi je da je mozda do zvucnika, ali nije zvucnike sam probao i na drugom kompu i rade, a na mom sam probao i sluske - rezultat sa krckanjem je isti...Onda sam ponovo otvorio kompjuter , misleci da je mozda do prasine koja se zaglavila ali nije...Problem se javlja kada radim nesto OSIM sto slusam muziku, i povremeno kada radi samo muzika...
Zvucna kartica mi je integrisana, za model maticne nisam siguran posto nisam ja pazario komp.

Hvala unapred !
razor92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
problem, zvuk

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa zvukom, POMAGAJTE MOLIM VAS! PhaetoN Slobodni softver 3 6.12.2006 1:17
Problemi sa ATI na MEPIS-u 6 dragomix Slobodni softver 2 7.10.2006 23:25
Problemi sa novom plocom DFi NF4 Ultra Boris B. Kvarovi 10 11.5.2006 3:42
SuSE(10 Eval) i Mandriva (Downl. Ed.) problemi sa Audio CD-ovima Vladimiros Slobodni softver 4 29.4.2006 15:47
Muka sa zvukom Miloš Zvuk na računaru 6 18.1.2006 21:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com