Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.10.2017, 22:10   #261
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Elex

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Bas bi voleo da vidim feedback od "Ljutog Djoleta", kao nekoga ko nije trpeo prethodne Pirana Bytes igre. Daje neku odredjenu perspektivu (i interesantnost, sta god da kaze).

Nazalost, nisam nesto siguran da ce imati review. U skorije vremen nesto zabusava, sto se tice review videa.
Zato sto se ulenjio plus sad se orjentisao na filmske recenzije za koje ne mora da placa pisce, kostime i sve ostalo...mada uradio je recenzije za Destiny 2 i Cuphead ali verujem da ce zaobici Elex jer u narednih nedelju dve stizu ipak dosta ''veci igraci''

Za Andromedu najveca kuka se digla na animacije pa posle na sve ostale pomenute mane
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2017, 22:28   #262
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Elex

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
To je bila najmanja kritika koliko se ja secam. Ostale kritike su na racun price, dijaloga, dosadnih kvestova, ujedno sve sto cini igru smecem.
Milsim da su te ostale kritike bile mnoogo manje glasne nego ona prva.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2017, 22:37   #263
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Elex

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Milsim da su te ostale kritike bile mnoogo manje glasne nego ona prva.
Zato što, kao i sve ostalo u medijima, najviše pažnje dobije ono što se najlakše pokazuje i vidi. Čitam američki sistem je izgrađen na taj način. Stavi u prvi plan ono što će najlakše i najkompletnije pokupiti svu pažnju i lako se reprodukovati.

Ono što kolega flipan pominje je 20 puta teže prikazati, opisati i dokazati. Stoga se 20 puta manje pominje, iako je 20 puta značajnije.

Takav je svet i ljudi, širina okeana i dubina bare... hmm na šta me to podseća?
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2017, 22:38   #264
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Elex

Jeste, tek kad je izasla igra. To su kao donekle ispravili. Ovo ostalo je unazadilo
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2017, 23:25   #265
DacUF
Član
 
Član od: 1.11.2010.
Lokacija: Colchester, UK
Poruke: 139
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 64 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Elex

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Pobogu, ko sa malo mozga ceka i slusa opise drugih ljudi
Ma idi, nego cu da im pljunem £40 i onda ja da ''isprobavam'' da li mi se svidja ili ne. Za to i sluze rececenzije, da na osnovu iskustva drugih ljudi odlucim da li mi igra odgovara ili ne. Izmedju ostalog zato i pratim ovaj forum. Ne vidim razlog da se proziva ni neciji mozak ni bog.
DacUF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2017, 23:34   #266
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Elex

Citat:
DacUF kaže: Pregled poruke
Ma idi, nego cu da im pljunem £40 i onda ja da ''isprobavam'' da li mi se svidja ili ne. Za to i sluze rececenzije, da na osnovu iskustva drugih ljudi odlucim da li mi igra odgovara ili ne. Izmedju ostalog zato i pratim ovaj forum. Ne vidim razlog da se proziva ni neciji mozak ni bog.
Kontam da je bio sarkastičan samo nije to naznačio u postu. Samim učešćem na forumu svi mi govorimo da nam je stalo do toga šta drugi misle o igrama ili o čemu je već reč.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2017, 23:36   #267
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Elex

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Daj sacekajte malo ozbiljnije review-ove...
Ozbiljnije, poput IGN i ostalih

ACG je trenutno jedan od najrealnijih i najboljih recenzenata, uvek kaze kako stoje stvari i da li se njemu licno dopada ili ne...Kupac dalje moze sam da prosudi. Za Elex nista preterano lose nije rekao, njemu se igra cak i dopada. I probleme koje je opisao su ipak klasika za PB igre.
IGN i ostale "ozbiljnije" (ako na njih mislis, mozda i gresim) ne bih poslusao ni da mi nude Bar Refaeli uz kopiju igre (dobro, mozda bih razmislio)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Krilce (16.10.2017)
Stara 16.10.2017, 23:43   #268
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Elex

AJ nema veze s vezom. Jedno vreme sam ga postovao, ali covek je hendikepiran za igranje igara, posebno sto mu je to zanimanje, a onda za svoju nekompetitivnost krivi igre i daje im manje ocene.

Dovoljan mi je review ACG-a, i kao sto rece pentraksil, sve boljke koje je naveo su standardne boljke PB igara preko kojih je vecina nas koji volimo njihove igre u stanju da predje. Najjaci su mi ovi sto raznovrsnost oruzja uzimaju kao minus, ali u Fallout-u je to naravno plus.

Edit:
Citat:
ELEX is unnecessarily hard. Even when playing on the easiest difficulty level I was massacred by everything. The first bandit I encountered killed me in about two hits. Twelve hours later that same bandit would kill me in three hits. Everything is so hard to kill and so high level I don’t know how anyone is able to progress in the game.

Upgrading Jax is just as painful as combat. When you level up you can distribute points across various attributes like strength, dexterity, and intelligence. This is all fine and well until you get to the meat of upgrades, your abilities. If you want to learn any sort of abilities you first have to earn the favor of the leader of whatever town you’re in.
...
That's just the first problem, the second problem comes in finding Trainers. These Trainers are the only ones that can teach you specific abilities. The problem is the restrictions placed on these abilities. First, you have to win approval, then you have to have enough points placed into specific categories.
...
The hurdles placed in the game are just insane.
Od ovog recenzenta je Elex dobio 3/10. Eto o cemu pricam, vecina recenzenata su idioti naviknuti da im sve bude servirano na tacni, a da oni samo klikcu i uzivaju u laganom povetarcu. Ovo mi samo uliva jos vise nade da je Elex stvarno dobra igra.

Poslednja ispravka: Krilce (17.10.2017 u 0:42)
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2017, 1:32   #269
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Elex

Po ovome što RECENZENTI, odnosno mlatikuranija sa modernim zanimanjem, trpaju u negativne strane igre, mene oduševljava. Ali bukvalno sve što je negativno kod njih kod mene ima samo veliki plus. A čuš ti ovog: ,,Teško je, šmrc...".

Definitivno je bilo bolje vreme za igre kada nije svaka šuša imala pristup kompjuteru, ovo danas je sve retardirano, ljudi traže igre koje treba da liče na holivudsko reciklirano smeće....
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
miloshbg (22.10.2017)
Stara 17.10.2017, 9:57   #270
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Elex

Neverovatno je da svako kad pomene da je igra teska, apsolutno uvek mora da da uz to doda Dark Souls. Ok, shvatam, igra nije laka, ali nije ni priblizno teska koliko se o njoj prica. Pa ljudi ostaju zaglavljeni na prvom bossu po nedelju dana, ili ga cak nikad ni ne predju. Majmunu da das kontroler u ruke, naucio bi eventualno da ne treba samo da klikce sto brze kako bi sasekao sve pred sobom. Stvarno su igre bile bolje dok nije svaka susa imala pristup istim.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2017, 10:17   #271
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Elex

Hehe, kad se sjetim Gotika, tek počela igra, ja izađem iz prvog naselja kad me ono sa k**čićem da izvinete sašeka i iskeca na prvom uglu(bloodfly, nešto tako se zove, znam da najmanje xp poena od svih neprijatelja nosi).
A njemu problem bandit...
Dark Souls je frustracija, ovo ne vjerujem da može toliko biti teško. Bar možeš da sačuvaš poziciju kad ti odgovara.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2017, 11:08   #272
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Elex

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
Neverovatno je da svako kad pomene da je igra teska, apsolutno uvek mora da da uz to doda Dark Souls.
Da, ovo je izuzetno debilno. Da se slozim s jednim anonom sa 4chana:

Spoiler za DS:


Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Hehe, kad se sjetim Gotika, tek počela igra, ja izađem iz prvog naselja kad me ono sa k**čićem da izvinete sašeka i iskeca na prvom uglu
Jedna od najjacih stvari u vezi tih krvomuha je koliko se one mrze sa scavengerima. Samo navuces jednu bloodfly na pack scavengera i krece opsti haos sa bockanjem i kljucanjem
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2017, 11:15   #273
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Elex

Potencijalni problem sa Elexom je sto izgleda kao copy paste prethodnih igara PB...sto ce neke igrace odbiti na prvu loptu, zbog abominacija tipa Risen 2 i 3 (crap combat, questovanje, prica, gomila bagova, ocajan vo)

btw

ELEX PC Performance Analysis

Izgleda da je igra solidno optimizovana

Poslednja ispravka: Exia (17.10.2017 u 11:23)
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2017, 11:51   #274
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Elex

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Pobogu, ko sa malo mozga ceka i slusa opise drugih ljudi
Jesi li ti čitao SK kao klinac, ili si nasumično uzimao da igraš šta god ti padne pod šake? Na recenzije treba gledati kao na preporuke, a u tome nema ničeg lošeg..

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Daj sacekajte malo ozbiljnije review-ove...
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2017, 12:51   #275
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Elex

Reviewovi su ok, moze se iz njih svasta saznati, a da nema potrebe gledati ocenu. Ono sto se mozda recenzentu ne svidja ce se mozda meni svideti (kao u primeru onog idiota kog sam citirao pre par poruka).
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2017, 13:34   #276
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Elex

Sve navedeno su pohvale. Lik bi na početku igre da ubija big beasts
Paladin je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2017, 13:36   #277
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Elex

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
Ono sto se mozda recenzentu ne svidja ce se mozda meni svideti (kao u primeru onog idiota kog sam citirao pre par poruka).
Ne znam gde si tog iskopao i zašto je uopšte važno da se njegova recenzija potencira?
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2017, 13:38   #278
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Elex

Igra mi se mnogo svidja ali mi je borba katastrofa. Jedina nada mi je da ipak nije toliko lose posto to vec moras sam da osetis preko kontrola, ne moze vizuelno da se prenese. U svakom slucaju i borbu cu da im oprostim ako su ovi rani utisci o tome koliko je svet ziv i dinamican ispravni.

Sacekacu nedelju-dve da pecuju ove AI probleme posto stvarno ubijaju uverljivost i atmosferu, glavne adute igre.

edit:
a metacritic je ludilo ili kec ili desetka, i to ono bez icega sto bi moglo da se smatra makar povrsnim komentarom na samu igru ili njene probleme/dobre strane, ili je totalno *****e i najgora igra sa ocajnom optimizaciojom ikada ili je kolosalan i velicanstven savrseno optimizovani RPG

Poslednja ispravka: Apostrof (17.10.2017 u 14:00)
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2017, 13:42   #279
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Elex

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Ne znam gde si tog iskopao i zašto je uopšte važno da se njegova recenzija potencira?
Ma ne znam ni ja gde sam ga nasao, ovaj je samo jedan od primera. Veruj mi da ih ima gomila, cak i na youtube. No, kao sto rekog, ACG review mi je bio sasvim dovoljan da se odlucim da li cu igrati ili ne.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2017, 14:01   #280
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Elex

Vidim da je sad fokus na recenzijama. Ja ih odavno zaobilazim, nisam pročitao ni jednu dugi niz godina (niti gledam ove neke video recenzije, koliko vidim sad ima i toga). Kad odlučujem o kupovini igre samo pogledam zbirnu ocjenu igrača na Steamu, eventulano zbirnu ocjenu na Metacritics (ponekad i na GOG), samo ponekad malo bacim pogled na temu na forumu o toj igri i to je to. Pojedinačne opise ne čitam. Dovoljno znam svoje ukuse da iz zbirnih ocjena, kratkog opisa igre i par slika donesem neki zaključak o tome da li je igra za mene. Ne sjećam se da sam se oko neke igre prevario.

Pogotovo ne uzimam za ozbiljno komentare o igri koji se daju a da se nije prešlo bar 80% igre, a mjerodavnije komentare smatram tek kada se pređe cijela igra i kada od tada prođe par mjeseci pa neko tada sjedne i nešto napiše. E to je prava stvar. Kad se utisci slegnu. Dati opise i utiske "hladne glave" ima puno veću težinu nego da neko onako "vreo" daje komentare čim je prešao igru, ili ne daj Bože dok je tek igra, pa još ako nije prešao ni 50% igre. Ima i to neku svoju vrijednost, ali ne veliku. Znam po sebi kako mi se utisci o igri mogu mijenjati vremenom u mjesecima nakon igranja igre pa tek tada vidim koliko su neke igre dobre ili koliko nisu dobre kako sam ranije mislio nego me vukao neki hajp pa sam i sebe ubjeđivao da je to nešto što nije. Utisak koji se formirao mjesecima nakon igranja je ono što se iskristalisalo, a ono prije toga je često neopravdan hajp ili neopravdan hejt ili nešto treće. Koliko je lijepo čitati šta ljudi pričaju o Witcheru 3 godinu ili više nakon što su ga prešli. Tad znaš da to ima težinu.
Paladin je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com