Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.9.2015, 15:58   #21
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 200 evra sa dual sim

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
OK, ako je laz ovo sa bagovitim Viberom (nece da otvori poruke ponead i jos milion problema i ocajnom komunikacijom sa notifikacijama, srecno sa kupovinom

Ne morate da mi vjerujete

Javi se posle 10 dana koriscenja.

Windows phone je pukao, nazalost. Za ovih pola godine ni milimentra nije mrdnuo sto se tice aplikacija i svega ostalog.

Takodje prije samnza Alcatel Andorid nego za 640DS
Bez namere da te uvredim, ali ne da ti ne verujem, nego mislim da nisi ni video pomenuti telefon. Danas sam probao Viber na ortakovoj Lumiji i nema ni govora o bagovanju, sve radi bez greske osim prednje kamere, koju inace ne koristim, to je za starlete��. Windows Phone 8.1 je daleko stabilniji od Androida, tvoji komentari kao da su bazirani na iskustvu od pre 2-3 godine, a ne na osnovu koriscenja novih Lumia. WP je gotovo neprobojan za viruse dok Android lako zakaci neko smece i onda iskacu razni tabovi na sve strane. Win10 nikako nece propasti, svidelo se to nekom ili ne, ipak je Microsoft tata za operativne sisteme, koliko god da ih ne podnosimo i bez obzira na nedostatke istih. Primetio sam da si u drugim temama pljuvao WP, govorio kako je cak i Android 4.0 bolji, tako da tvoj komentari nemaju mnogo veze sa koriscenjem ovog telefona, ti jednostavno mrzis WP ��. Lumia 640 prosto leti, nema ni govora o bagovanju, sto je cesta pojava kod jeftinih Android modela. Da se nisam licno uverio mozda bih ti poverovao da posedujes ovaj telefon. Danas porucujem pa cu napisati vise kada ga malo detaljnije procackam. Prednja kamera na Viberu je jedini minus, ali tebi to smeta vise nego svi nedostaci na jeftinijim Androidima, budi malo realniji. Android modeli od 300-600 evra su bolji, jace specifikacije... ali u ovom rangu nemaju nikakvu prednost, to je prezvakano i na stranim forumima.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2015, 16:22   #22
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 200 evra sa dual sim

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
WP je gotovo neprobojan za viruse dok Android lako zakaci neko smece
Nije WP uopšte neprobojan za viruse nego drži toliko mali udeo na tržištu da nije interesantan ljudima koji se bave tim "sportom". Videćeš kako će se situacija promeniti ako Windows Store uzleti sa novom multi-device filozofijom.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2015, 16:42   #23
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 200 evra sa dual sim

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Nije WP uopšte neprobojan za viruse nego drži toliko mali udeo na tržištu da nije interesantan ljudima koji se bave tim "sportom". Videćeš kako će se situacija promeniti ako Windows Store uzleti sa novom multi-device filozofijom.
Naravno da drzi mali udeo jer su tek poceli da se probijaju, videcemo kada izadje win10, ne verujem da ce prodaja opasti zbog bolje podrske, nema logike. WP nije savrsen, ali telefoni sa slabijim specifikacijama rade bolje, sto se odnosi na ovaj rang. Ko ima 500 evra uzima Android azdaju ili iPhone, ali u ovom rangu WP nije losija opcija.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2015, 17:10   #24
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 200 evra sa dual sim

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Bez namere da te uvredim, ali ne da ti ne verujem, nego mislim da nisi ni video pomenuti telefon. Danas sam probao Viber na ortakovoj Lumiji i nema ni govora o bagovanju, sve radi bez greske osim prednje kamere, koju inace ne koristim, to je za starlete��. Windows Phone 8.1 je daleko stabilniji od Androida, tvoji komentari kao da su bazirani na iskustvu od pre 2-3 godine, a ne na osnovu koriscenja novih Lumia. WP je gotovo neprobojan za viruse dok Android lako zakaci neko smece i onda iskacu razni tabovi na sve strane. Win10 nikako nece propasti, svidelo se to nekom ili ne, ipak je Microsoft tata za operativne sisteme, koliko god da ih ne podnosimo i bez obzira na nedostatke istih. Primetio sam da si u drugim temama pljuvao WP, govorio kako je cak i Android 4.0 bolji, tako da tvoj komentari nemaju mnogo veze sa koriscenjem ovog telefona, ti jednostavno mrzis WP ��. Lumia 640 prosto leti, nema ni govora o bagovanju, sto je cesta pojava kod jeftinih Android modela. Da se nisam licno uverio mozda bih ti poverovao da posedujes ovaj telefon. Danas porucujem pa cu napisati vise kada ga malo detaljnije procackam. Prednja kamera na Viberu je jedini minus, ali tebi to smeta vise nego svi nedostaci na jeftinijim Androidima, budi malo realniji. Android modeli od 300-600 evra su bolji, jace specifikacije... ali u ovom rangu nemaju nikakvu prednost, to je prezvakano i na stranim forumima.
Lumiu 640 DS posjedujem već 6 mjeseci, crne boje. I svaki bug koji sam naveo postoji, i javlja se posle određenog vremena. Ovo je internet, svašta ljudi pišu, ko mi ne vjeruje - ne mora.

Očajan rad sa notifkacijama, katastrofan i spor viber kome kad kad treba dosta vremena da učita poruku posle određenog vremena, bugovi sa slanjem slika na viberu koji se tiču fotografija okrenutih "naopako" svakome ko koristi istu aplikaciju je noćna mora

Dalje, ko uzme isti telefon, mora kupiti i novi punjač jer ovaj koji dođe je samo 500 mah pa punjenje može trajati satima. Baterija je pristojna.

Slušalice ne dolaze uz tel.

Mada generalno, za 150 evra je jako teško naći bolji telefon.

WP, ovakakv kakav jeste, nema budućnost ako se Microsoft ne trgne iz mrtvila. Nemaju ljudsku YouTube aplikaciju, nego sam morao Metro Tube da kupujem. O Gmailu nema ni govora niti bilo čime googlovom.

I dalje, kažem, ja sam zadovoljan telefonom, ali može to i bolje i daleko od toga da je tel savršen i bez bugova.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
Lex987 (29.9.2015)
Stara 29.9.2015, 17:35   #25
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 200 evra sa dual sim

Za 150 evra ocekivati besprekoran telefon, to bas nije realno, tu se slazemo, sigurno postoje nedostaci. Ocekujem da Win10 malo popravi situaciju, inace ne bih razmatrao ovaj telefon. Ovo je cenovni rang gde se WP dobro drzi, ali za neki proboj ka vrhu, morace jos da sacekaju. Najavljene cene za 950 I 950XL su po mom misljenju los potez, jos je rano za nadmetanje sa Samsung i iPhone zverkama, trebalo je da napadnu nizim cenama, kao u nizem rangu (Lumia 640 i 735). Politika im je losa ali Win10 ce ih malo "pogurati".
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2015, 22:54   #26
vitezkoja
Član
 
Član od: 17.7.2012.
Lokacija: Osipaonica
Poruke: 350
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 316 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 200 evra sa dual sim

Uzeo sam prosle nedelje 640 lte. Za sada sam prezadovoljan, mislim da nema boljeg telefona za 140-150e koliko je vec na kp. Ja sam svoju nabavio u vipu jer mi odgovaraju rate. Za sada nisam primetio nijedan bag, sve radi glatko i bez problema. Ne verujem da cu se vracati na drndoid, ovde imam sve sto mi je potrebno
vitezkoja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vitezkoja na korisnoj poruci:
Lex987 (30.9.2015)
Stara 1.10.2015, 13:03   #27
mentolbrebombona
Veteran
 
Član od: 22.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 702
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 166 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 200 evra sa dual sim

Vidim danas potopuno slučajno da kolega ima Nokiu. Nahvalio je većinom WP i tako to. Ima čovek 735. Odličan telefon, moćno izgleda ekran i plus iz ruke onako bih rekao da je čvršći i jači od 640. Verujem da je zato i skuplji.
mentolbrebombona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2015, 4:06   #28
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 200 evra sa dual sim

ja prosto ne verujem sta vi ovde pisete... kakve telefone preporucujete za 200 evra, pa to sve krs ljudi moji. ja sam nedavno bio u dilemi da li da kupujem telefon i ipak sam odlucio da kupim. 200 evra nije malo, svi ovde pisete: ah pa taj cenovni rang, dza, bu, ni ne mozes da ocekujes ne znam ni ja sta...

xiaomi redmi note 2.
2.2ghz octa core helio x10 proc (isti je u meizu mx5, htc e9+ i sony m5)
2gb ram
5.5" full hd ekran
3k baterija
dual sim, oba slota lte 4g
sd card slot
kamera ista kao u lg g3 bez ois

da ne pomislite da lupam, evo ga legit review: http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi...eview-1311.php

kakva crna nokia 640, s3 neo, alkateli i ostale gluposti
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ed_hunter na korisnoj poruci:
Danpil (2.10.2015), NjegovaWisost (3.10.2015)
Stara 2.10.2015, 8:03   #29
Danpil
Član
 
Član od: 18.10.2012.
Lokacija: Smederevska Palanka
Poruke: 289
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 52 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 200 evra sa dual sim

Potpuno se slazem sa Hunter-om. Za te pare moze se kupiti odlican telefon. I ja sam u potrazi za novim telefonom. Molim te reci mi samo kakav ti je blic na xiaomi redmi note 2, da li se kamera moze koristiti nocu. Po meni jedina zamerka za kineske telefone jeste taj blic. I zanima me bas kvalitet kamere. Koliko ima suma, kakva je po tebi?
Danpil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2015, 8:56   #30
mentolbrebombona
Veteran
 
Član od: 22.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 702
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 166 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 200 evra sa dual sim

Citat:
ed_hunter kaže: Pregled poruke
ja prosto ne verujem sta vi ovde pisete... kakve telefone preporucujete za 200 evra, pa to sve krs ljudi moji. ja sam nedavno bio u dilemi da li da kupujem telefon i ipak sam odlucio da kupim. 200 evra nije malo, svi ovde pisete: ah pa taj cenovni rang, dza, bu, ni ne mozes da ocekujes ne znam ni ja sta...
Sve ja tebe razumem, ali moraš da pogledaš zašto je nešto napisano.
Nisam ja pitao za telefon od 200 evra, to je neka gornja granica, iskreno i previše postavljena s moje strane. Video sam u temi da je pomenuta 640 pa sam pitao za preporuku, da ne bih pravio novu za telefon oko 150 evra.

Što se tvog predloga tiče, sve je to dobro, ali meni lično previše 5.5 inča, u nekoj radnji sam držao to čudo i prosto mi se ne sviđa.
mentolbrebombona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2015, 10:38   #31
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 200 evra sa dual sim

@ ed hunter

Gde to ima Redmi Note 2 kod nas ispod 200 evra (sa 24 meseca garancije)? Lumia 640 kosta 140 evra (novo, neotpakovano, 24 meseca). Ne kazem da taj Xiaomi nije dobar, specifikacije su odlicne ali nije sve u specifikacijama, bitna je i optimizacija, stabilnost, kao i namena (ne uzimaju svi telefon da bi igrali igrice).
Razlika u ceni nije zanemarljiva (Lumia 640 - 135/140e, Xiaomi Redmi Note 2 - 200 evra ?).
Jedino ako si mislio da narucuje iz Kine, posto je tamo sigurno jeftiniji.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2015, 12:29   #32
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 200 evra sa dual sim

Citat:
Danpil kaže: Pregled poruke
Potpuno se slazem sa Hunter-om. Za te pare moze se kupiti odlican telefon. I ja sam u potrazi za novim telefonom. Molim te reci mi samo kakav ti je blic na xiaomi redmi note 2, da li se kamera moze koristiti nocu. Po meni jedina zamerka za kineske telefone jeste taj blic. I zanima me bas kvalitet kamere. Koliko ima suma, kakva je po tebi?
imas par samplova na netu, meni stizu telefoni prekosutra, pa cu ti napisati onda. ja njime necu slikati, imam nokiu 808 za to. ali trebalo bi da pravi pristojne fotke, mislim senzor iz g3 je u njemu...
Citat:
mentolbrebombona kaže: Pregled poruke
Sve ja tebe razumem, ali moraš da pogledaš zašto je nešto napisano.
Nisam ja pitao za telefon od 200 evra, to je neka gornja granica, iskreno i previše postavljena s moje strane. Video sam u temi da je pomenuta 640 pa sam pitao za preporuku, da ne bih pravio novu za telefon oko 150 evra.

Što se tvog predloga tiče, sve je to dobro, ali meni lično previše 5.5 inča, u nekoj radnji sam držao to čudo i prosto mi se ne sviđa.
ako ti je previse 5.5" onda ti je previse i 5", no dobro, ako kojim cudom zelis petice i njih ima koliko hoces sa slicnim hardverom. ako ti je cena problem, imas slabiji model koji ima 2.0 ghz procesor i 16gb memorije za 130 evra
Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
@ ed hunter

Gde to ima Redmi Note 2 kod nas ispod 200 evra (sa 24 meseca garancije)? Lumia 640 kosta 140 evra (novo, neotpakovano, 24 meseca). Ne kazem da taj Xiaomi nije dobar, specifikacije su odlicne ali nije sve u specifikacijama, bitna je i optimizacija, stabilnost, kao i namena (ne uzimaju svi telefon da bi igrali igrice).
Razlika u ceni nije zanemarljiva (Lumia 640 - 135/140e, Xiaomi Redmi Note 2 - 200 evra ?).
Jedino ako si mislio da narucuje iz Kine, posto je tamo sigurno jeftiniji.
tacno sam znao da ce neko da pocne da smara sa tim glupostima kao sto su optimizacija, stabilnost, specifikacije nisu bitne. aj kad mi stigne fon onda lepo da se ti i ja nadjemo da ti objasnis mom telefonu kako njemu nece da pomognu osam jezgara na 2.2 ghz i 2gb ram-a, a on ce da pokusa da te razuveri time sto ce jedno 3 puta brze da ucita strarnicu u browseru i da drzi aktivno 3 puta vise tabova od lumie 640. ili pak ako promeni program na televizoru objasni ti njemu da to sto on ima ir blaster je samo specifikacija na papiru, bitna je optimizacija koju ima lumia 640 ona optimizacijom moze da menja kanale objasni mu da to sto on ima fullhd ekran nije bitno, jer je to samo speficikacija, lumia 640 optimizacijom cini da njen 720p ekran izgleda bolje! eto nisu igre, obicna primena je u pitatnju, najobicniji web browsing, puko gledanje u ekran, ili paljenje A/C gde god ga vidis ako ti je vrucina pritom, nemoj o ceni. 130 evra kosta slabija varijanta redmi note-a 2, koja je opet bolja od svega u tom cenovnom rangu.

ljudi budite realni.... ne dajte da vas deru!

Poslednja ispravka: ed_hunter (2.10.2015 u 12:39)
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2015, 12:37   #33
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 200 evra sa dual sim

Daj bre Ed, pa kako je optimizacija OS-a smaranje? Čemu toliko jezgara i kojekakvih čuda ako to ne funkcioniše ili se ne upotrebljava u potpunosti? Pa i AMD u CPU segmentu sa FX-8xxx ima "bruku" od specifikacije pa ne mogu da priđu Intelovima sa duplo manje jezgra i sporije brzine.

Ja koliko sam video, Redmi Note 2 košta oko 260€ na akciji (što je 110€ više od minimalne a 60€ od maksimalne cene koju je on planirao da da), što znači da ti misliš na kupovinu iz Kine bez domaće garancije za koju nije svako (lično nisam ni ja jer ima GS5 i ostali konkurenti na oglasu za taj novac sa preostalom garancijom od barem godinu dana). Druga stvar je u tome što obično ko kupuje telefon naglasi da bi želeo veći ekran, pa tako 5.5" nije za svakog (nije neprimetna razlika između 4.8" i 5.5").

Sledeća stvar su mane tog telefona. Od slabog kućišta na zadnjem delu, do ekrana koji daje nešto topliju (žućkastu) boju, slabe baterije i problemom sa prašinom u sočivu. Ovo nisu mali procenti na koje se vlasnici žale (par njih znam da su zamenili ovaj model), pa ne bi bilo loše da napraviš temu za review i baciš koju reč po tom pitanju kada ti telefon stigne.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2015, 12:44   #34
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 200 evra sa dual sim

ti meni hoces da kazes da lumia 640 radi bolje i brze od xiaomi redmi note 2? u svim zadacima? cudno... svakodnevno sam koristio lumiu 930, koja ima snap 800, znam kako radi wp. a videcemo kako radi xiaomi kad mi stigne.

de si samo nasao 260 evra nije meni jasno.

kvalitet ekrana kakav god da je je bolji nego u lumia 640 toplina boja se menja softverski. baterija je sve samo ne slaba pogledaj gsm arena test. u socivu moze da ima i blato sto se mene tice, to mene licno ne zanima. od svih uvezenih telefona kod nas niko se nije zalio na taj problem, par ljudi na stranim forumima jeste. iskreno sumnjam da ce prodavac dozvoliti sebi da posalje prasnjavu kameru coveku u evropu. oni svaki telefon otvore i probaju, da instaliraju internacionalni rom pre nego sto posalju, tako da ti koji su kupovali na xda nisu kupovali kod legit prodavca koji proverava telefone.
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2015, 13:12   #35
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Telefon za 200 evra sa dual sim

Ja nisam pomenuo L640 vs RN2 već optimizacija i specifikacije. Lično nisam ljubitelj WP-a i ako ću već zatvoren OS, pre ću ići na iOS koga opet mogu da kontrolišem i menjam koliko-toliko sa JB. Ono što sam napisao se odnosi na poređenje Redmi Note 2 i ostalih Kineza sa 8 i recimo (malo manji Kinezi) Samsung/LG sa 4. Cenu sam video u našim radnjama gde jasno piše 260€, e sad ako imaš negde gde je jeftinije a da je sa domaćom garancijom ti napiši.

Za one mane ima pun net i tačno je da je više kod stranih foruma ali i normalno pošto je veći procenat prodatih kod njih. Prašina u sočivu i pucketanje zadnjeg dela maske ne dolazi uz sam telefon, već se javlja posle nekog vremena korišćenja, dok sam za ekran prilično siguran da je takav pušten sa trake s obzirom da su umesto najavljenog Sharp-a upotrebili Tianma-u.

Opet kažem, ne pričam da je Redmi loš telefon, ali ako poredimo domaću cenu ja iskreno ne vidim kako se isplati. Mislim da za taj novac ima odlično očuvan GS5 (dao sam primer, telefon mi je odvratan) sa još barem godinu dana domaće garancije, što odmah znači bolja prodaja kada menjaš telefon za godinu/i po dana. Ovog i sličnih Kineza se neće niko ni sećati tada.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2015, 13:14   #36
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 200 evra sa dual sim

ne postoji redmi note 2 sa domacom garancijom, ako si i video negde to je prevara....
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2015, 13:20   #37
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 200 evra sa dual sim

Znam za "posrednika" u toj garanciji, ali barem imaš račun sa kojim imaš kakvo-takvo pravo i osnovu za reklamaciju/zamenu.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2015, 13:24   #38
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 200 evra sa dual sim

Citat:
ed_hunter kaže: Pregled poruke
tacno sam znao da ce neko da pocne da smara sa tim glupostima kao sto su optimizacija, stabilnost, specifikacije nisu bitne. aj kad mi stigne fon onda lepo da se ti i ja nadjemo da ti objasnis mom telefonu kako njemu nece da pomognu osam jezgara na 2.2 ghz i 2gb ram-a, a on ce da pokusa da te razuveri time sto ce jedno 3 puta brze da ucita strarnicu u browseru i da drzi aktivno 3 puta vise tabova od lumie 640. eto nisu igre, obicna primena je u pitatnju, najobicniji web browsing.... pritom, nemoj o ceni. 130 evra kosta slabija varijanta redmi note-a 2, koja je opet bolja od svega u tom cenovnom rangu.
Specifikacije na Android telefonu ne mozes da poredis direktno sa WP telefonima, to nije stav nego cinjenica. Garantujem da ce taj telefon da napuni 2GB RAM-a brze nego Lumia 1GB, mozemo da se nadjemo i da uporedimo kad god hoces. Tih osam jezgara je samo marketing, nesto kao kod AMD Buldozer procesora, u svakodnevnoj primeni kao sto je web browsing, ta jezgra ne znace nista.
Nemoj te price, ima jeftiniji da se nadje, poslacu ti... gde ima u Srbiji, nema nigde. Ima Lumia na zapadu za 99$, poslacu ti , moze dva da uzme za te pare, drugi za brata/sestru ili devojku.
Taj jeftiniji model, koji moze da se nadje za manje para, nije nista bolji od Lumije, mozemo da se nadjemo i uporedimo, videces koliko gresis. Uporedio sam juce sa ortakovim Galaxy S5 (visa klasa telefona), koji je jaci od tog Xiaomi modela koji pominjes, i jedina prednost je bolja kamera (nista cudno, tri puta skuplji telefon), dok web browsing radi jednako brzo. Nikada mi web browsing nije predstavljao zadovoljstvo na telefonu dok nisam probao novije WP modele, nema zastoja, cekanja, kocenja... otvara momentalno. Garantujem da mogu da otvorim bar jednak broj tabova i da ce sve raditi fluidnije nego na tom jeftinijem Xiaomi modelu, ali prvo da se kladimo u nesto . Cim stigne biraj mesto, oruzje vec imamo .
Upornan si da dokazes da je skoro 100e skuplji Xiaomi bolji nego Lumia 640, daj neki jeftiniji Xiaomi, a da je primetno bolji, tesko (ne racunam porudzbinu sa drugog kontinenta, garancija visi).
Ti da stvarno imas Lumiu 930 ne bi uopste razmatrao te imitacije Samsung-a i HTC-a.

Sto se tice ekrana, razliku izmedju 720p i 1080p mozes da vidis na monitoru, dok je na tako malom ekranu 720p optimum, jedino ako telefon drzis prislonjen uz naocare . Samo ce vise opteretiti graficku i pojesti bateriju, mala korsit od toga ako nemas barem tablet od 7-8".

Poslednja ispravka: Lex987 (2.10.2015 u 13:36)
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2015, 13:32   #39
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 200 evra sa dual sim

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Specifikacije na Android telefonu ne mozes da poredis direktno sa WP telefonima, to nije stav nego cinjenica. Garantujem da ce taj telefon da napuni 2GB RAM-a brze nego Lumia 1GB
Apsolutno. Windows Phone i iOS drugačije iskorištavaju RAM i rade bolje od Android-a sa više RAM-a.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2015, 13:33   #40
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Telefon za 200 evra sa dual sim

lumia 930 je toliki sh*t od telefona da reci nemam.

vazi, stopericu u sake, browsere i idemo u test brzine ucitavanja desktop stranica. ciji je telefon brzi uzima drugom telefon. jel dovoljno dobra opklada? mada to cemo morati da uradimo kad wp dobije isti browser kao android, jer ne mozemo da poredimo dva razlicita browsera.

sve mogu da razumem, da ljudi pricaju da je ovaj telefon dobar, ili onaj... ali brate da mi neko dodje da mi kaze da je lumia 640 dobar telefon, pa to nisam ocekivao na jednom ovakvom forumu. dobar je za dinar da se uzme uz paket od 500 dinara mesecno i to je njegov najveci domen. dobar je i za varanje ljudi koji se ne razumeju.
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije Wile E. Coyote Simulacije vožnje 1096 3.7.2016 16:24
[Multi] Telefon sa numerickom tastaturom toxic Aparati i oprema 2 29.7.2013 21:35
[Android] Problemi sa Begram servisom i ONE X -[ExcorCist]- Aparati i oprema 10 7.7.2013 12:11
Android telefon do 150 evra? Palitreks Aparati i oprema 11 15.6.2012 8:39
Telefon do 100 evra! DaAli Aparati i oprema 10 19.4.2012 15:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com