Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.1.2010, 11:40   #1
Garavi
Član
 
Član od: 30.11.2007.
Poruke: 384
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 30 puta na 26 poruka
Određen forumom Puca mi wifi konekcija

Imam asus-ov ruter i sbb kablovski net. Na svakih 15-20min zablokira se konekcija i moram da resetujem wifi na laptopu i onda odmah proradi.
Sta to moze da bude da tako zablokira konekciju, isto se desava i bratu, u isto vreme.
Resetujem i wifi modem, i sbb modem, al ovo ne prestaje. Ranije je bilo da pukne net pa nista ne pomaze, samo da sacekam oko 5min i sam dodje (nije pomagalo nikakvo resetovanje).
Srecom ovo sto se sada desava je malo bolje, zacas resetujem wifi na laptopu, al nema sanse da skinem bilo sta od filmova sa rapid i sl.
Garavi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 13:01   #2
Remi_Gaillard
Član
 
Član od: 18.8.2009.
Lokacija: Tamo gde teku bakar i zlato...
Poruke: 456
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 50 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Remi_Gaillard
Određen forumom Re: Puca mi wifi konekcija

odakle si ti ? sinoc je ovde u mom gradu (bor) sve odjednom popucalo,kablovsku jos nemamo,net zeza od sinoc,i wireless se gubi i adsl,radi 5 minuta pa pukne...pa nema po 2 sata...mozda je do toga,ko zna...
Remi_Gaillard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Remi_Gaillard na korisnoj poruci:
Garavi (29.1.2010)
Stara 28.1.2010, 15:39   #3
Garavi
Član
 
Član od: 30.11.2007.
Poruke: 384
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 30 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Puca mi wifi konekcija

Hvala na odgovoru, al u Beogradu sam. U pocetku me mucio sbb valjda, a sada nesto ovaj wifi ruter. Citam negde da probam da mu iskljucim firewall, mozda je do toga.
Garavi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 20:03   #4
Zaphod Biblbroks
Član
 
Član od: 15.3.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 280
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 71 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Puca mi wifi konekcija

Uradi update firmware-a, vrlo moguce da ci ti pomoci.
Zaphod Biblbroks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zaphod Biblbroks na korisnoj poruci:
Garavi (29.1.2010)
Stara 1.2.2010, 5:54   #5
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Puca mi wifi konekcija

E i meni se dešava pucanje Imam TP linkov ruter nakačen na modem. Međutim, sa mojim laptopom, ili se ne diskonektuje ili ne vidim isto... Ali drugi laptop, N97 i 5800 kao i PSP - pukne veza, tj. ne pukne, već jednostavno nema neta - konkecija stoji (na laptopu se rekonektuje).
Onda samo idem na diskonekt i opet konekt, internet hoće...

Kada sam kupio ruter, updatovao sam firmver, nije valjda da moram ponovo?

Ili da im ga nosim na garanciju?
Baš me nervira, jer ne mogu ni jednu multiplayer igricu preko interneta na N97mici da igram, budem 5 minuta, i pukne veza...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2010, 13:18   #6
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Puca mi wifi konekcija

Menjaj kanale emitovanja wifi signala. Moguće da komšija ima isto ruter pa ste oboje na istom kanalu. Ne dao bog da imaš nekog provajdera i njegovu baznu pored sebe jer pojedinci tj. na pojedinim baznim stanicama znaju da stave pojačivače i to zna zagušiti određen broj wifi rutera.

I da, probaj opet sa update-om firmware-a (ali samo ako postoji noviji od tog koji ti imaš).

Na kraju, otkači ruter i vidi da li puca samo na modemu. Ako puca, zovi provajdera.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2010, 2:05   #7
Garavi
Član
 
Član od: 30.11.2007.
Poruke: 384
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 30 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Puca mi wifi konekcija

Nesto mi pade na pamet, da mozda bezicni mis ne pravi problem? Malo pre mi nestade net i ja izvucem misa i proradi, sada ga cekam sledeci put da stane. Nesto slicno mi mts-ov modem za mobilni net blokira bezicnog misa dok nisam ukapirao zasto mi ne radi mis dok sam van kuce.
Garavi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2010, 5:41   #8
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Puca mi wifi konekcija

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Menjaj kanale emitovanja wifi signala. Moguće da komšija ima isto ruter pa ste oboje na istom kanalu. Ne dao bog da imaš nekog provajdera i njegovu baznu pored sebe jer pojedinci tj. na pojedinim baznim stanicama znaju da stave pojačivače i to zna zagušiti određen broj wifi rutera.

I da, probaj opet sa update-om firmware-a (ali samo ako postoji noviji od tog koji ti imaš).

Na kraju, otkači ruter i vidi da li puca samo na modemu. Ako puca, zovi provajdera.
Nemam pojma o čemu pričaš Rutera ima nekoliko u okolini...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2010, 12:08   #9
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Puca mi wifi konekcija

Pošto većina rutera emituje signal na 2.4Ghz (efektivno 1-11 kanala, 1-13 Kinezi beše). Kako god, uđi u podešavanja rutera, deo gde si podešavao wireless signal i promeni frekvenciju, stavi 11 kanal jer provajderi (po nepisanom pravilu) ne bi trebalo svoj signal odašiljati na toj frekvenciji pa te neće ometati. Ako ne upali 11-i kanal, stavi neki drugi, 1 npr.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2010, 23:09   #10
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Puca mi wifi konekcija

Proverite da li vam radi normalno net na desktop PC-ju. Ako i tamo zeza, onda je do SBB-a, ne do rutera.

Imao sam problem sa prekidima interneta na po par minuta dosta dugo. Od povećanja na 4Mbit kvalitet surfovanja se drastično srozao. Napljujem ih na njihovom forumu, regulišu i za par dana opet isto... Tek kad su došli da fizički "opipaju" kablove i skalamerije, net se poboljšao. Da kucnem u drvo, lepo radi već skoro mesec dana.

Tako da proverite pre nego što posumnjate na ruter. Ja zamalo nisam penzionisao svoj DLink.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2010, 0:12   #11
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Puca mi wifi konekcija

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Proverite da li vam radi normalno net na desktop PC-ju. Ako i tamo zeza, onda je do SBB-a, ne do rutera.

Imao sam problem sa prekidima interneta na po par minuta dosta dugo. Od povećanja na 4Mbit kvalitet surfovanja se drastično srozao. Napljujem ih na njihovom forumu, regulišu i za par dana opet isto... Tek kad su došli da fizički "opipaju" kablove i skalamerije, net se poboljšao. Da kucnem u drvo, lepo radi već skoro mesec dana.

Tako da proverite pre nego što posumnjate na ruter. Ja zamalo nisam penzionisao svoj DLink.
Verat.net
Ma meni wireless na jednom laptopu radi odlično, ali zeza na telefonima, PSPu i drugom laptopu...

Stavio na 11 kanal, opet puca

edit: Vratio sam sa 12 kanala na 6, i sad recimo na PSPu radi Vidjeću kakva je situacija na telu..

Probaću da vidim da nije do verata.... ALi sumnjam.

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (3.2.2010 u 0:43)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Omnia wifi? Kraza Aparati i oprema 6 6.9.2009 0:39
Internet konekcija puca Jedi.Clone Kvarovi 7 1.7.2009 22:58
WIFI Ruter i umrezavanje! Payne Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 3.5.2009 10:06
Kako da od Tp-link WiFi kartice napravim nesto nalik HotSpot-u?? Dyca Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 24.7.2008 9:41
UT2004 puca posle nekog vremena (usko grlo: grafička?) urke Grafika 6 9.7.2008 11:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com