Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.10.2009, 3:21   #1
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom [Playthrough #1] Machinarium

Dragi moji i drage moje (ta jedna što možda svrati), pošto se nas tridesetak složilo da bismo voleli ovakvu jednu aktivnost na FSK, red bi bio da počnemo. Pošto su svi zaćutali kad je došlo do biranja voditelja, Šlaj me je izvukao iz kreveta u tri ujutru, da bi mi, uz pretnju motkom, rekao "Moraš!".

Daklem, pošto smo se složili da bi Mašinarijum bio savršen pokusni kunić (a očigledno, i ja sa njim), svi zainteresovani imaju dva dana da pribave svoju kopiju (igre, ne mene), jerbo u petak u 00:00 zvanično počinjemo. Do tada, ovo stoji samo kao anaunsment.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
R.A.B. (24.10.2009), Shlaymara (21.10.2009)
Stara 21.10.2009, 4:43   #2
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: [Playthrough] Machinarium

A sto bi neko pisao playthrough, kad u samoj igri imas to, kad odigras onu mini igru, pokaze ti, u vidu stripa, sta treba raditi.
Aha, nisam citao najavu za ovu vrstu radinosti...

Poslednja ispravka: Pjanovic (21.10.2009 u 4:55)
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2009, 9:39   #3
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: [Playthrough] Machinarium

Nabavio je ja juce. Nego jel ce se igrati po nekim deonicama ili kako?

Btw, Ketchua cestitam na otvaranju jubilarnog 50000 topica
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2009, 10:04   #4
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: [Playthrough] Machinarium

Pa, moram da se konsultujem ja nekime ko je prešao igru, pošto je stvarno jako kratka, i može da se podeli na najviše 3 smisaone etape, od kojih za svaku treba po cca sat vremena, bez zaglavljivanja. Videćemo, imamo još dan i po.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2009, 10:39   #5
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: [Playthrough] Machinarium

Ja sam spreman i cekam zeleno svetlo
Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Pošto su svi zaćutali kad je došlo do biranja voditelja, Šlaj me je izvukao iz kreveta u tri ujutru, da bi mi, uz pretnju motkom, rekao "Moraš!".
Eto kako se sire neistine. Nije bilo 3 nego dva, i nije bila motka nego sipka.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2009, 21:37   #6
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough] Machinarium

Moze li se znati koliko ce biti etapa?

btw Mene je malo kopkalo pa sam presao prvu scenu
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2009, 0:07   #7
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: [Playthrough] Machinarium

Evo zađosmo u petak, a samim tim i u početni stadijum našeg prvog playthrough-a. Igru smo podelili na tri (3) etape, od kojih svaka traje po dva (2) dana. Etape su napravljene imajući u vidu razvoj "priče", a ne količinu sadržaja/zagonetki.

Elem, sa prvom etapom počinjemo sada, a završavamo u nedelju u 00:00. Prva etapa se završava onog trenutka kad prvi put naiđete na kafanu (i ulične svirače ispred nje).

Nek nam je sa srećom. Možete (morate!) početi sa iznošenjem utisaka, problema, zanimljivosti, skrinšotova, itd. sada.

P.S.: Dokle god se igra prva etapa, dozvoljeno je pričati samo o njoj.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2009, 0:21   #8
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough] Machinarium

evo klikno sam na Play New Game i nervira me sto ne moze da se prekine animacija dobro ajde lep je pejzaz pa necu da zakeram

inace ovih prvih nekoliko ekrana su zanimljivi jer ne znate bas puno od price ali imate osecaj da treba nekom tamo da naplatite racune
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2009, 1:15   #9
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: [Playthrough] Machinarium

Meni smeta sto su likovi mutavi.
Al dobro, ko moze ocekuje od kante za smece da prica .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2009, 1:51   #10
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: [Playthrough] Machinarium

Ja bih na pocetku izrazio zadovoljstvo sto se u eri modernih igara od po milion gigabajta pojavila igra za ciju je instalaciju potrebno manje od minute, a koja po kvalitetu nimalo ne zaostaje za njima.

Prvi utisak je naravno grafika. Sad mi je nekako zao sto ne citam knjige vezane za robote, pa nemam osnovu da kazem "e, ovo bas lici na ______". Mozda ce se naci neko upuceniji na tu temu, ali do tada da laicki primetim kako je grafika spektakularna! Posle ovoga smo jos malo blize video igrama kao umetnosti.

Glavni junac™ je na prvu loptu beskrajno dopadljiv, a prva zagonetka (skupljanje delova i sastavljanje) sluzi kao simpatican uvod u njegove mogucnosti, kao i nacin na koji ce se razgovori u igri odvijati (oni baloncici, kao u stripovima), sto inace smatram prilicno elegantnim resenjem.

Sa sledecih nekoliko ekrana me se najvise dojmila animacija, ono kada robot (trebalo bi mu dati neko ime, glupo bi bilo da ga kroz celu igru zovemo samo robot) padne sa bandere posle uspesno obavljenog maznjavanja sijalice ili kada se oklizne sa mosta ili kada zamalo upadne u pec ili kada ga ukebaju sa onim pistoljem igrackom su me uvek terali makar na osmeh. Zvuk i muzika su evidentno takodje odlicno odradjeni, pa mislim da vec posle nekoliko ekrana mozemo da konstatujemo kako je Machinarium jedan od glavnih kandidata za avanturu, ili ako bismo se usudili... igru godine!

Segment u tamnici mi je omiljen iz ovog prvog dela, i to zbog nekoliko stvari: gameplay je ovde najbolje izveden, sa postepenim otkrivanjem okruzenja i koriscenja istog u cilju napustanja svoje sobe, mnogo humora (rukovanje sa komsijom u celiji posto ste mu uslisili zelju za cigaretom je apsolutni vrh ), kao i do sada najbolja zagonetka u igri koja nas ceka odmah posto izadjemo iz tamnice.

Na preostalih nekoliko ekrana konacno dobijamo neki uvid u pricu (pogledati krzo teleskop), seksi animaciju pri susretu sa praznom limenkom ulja i jos jednu sjajno odradjenu ovecu zagonetku sa psom i kisobranom, tokom koje sam prvi put bio prinudjen da cekiram in-game walkthrough i provalio da mi fali ona igracka pistolj, pa sam morao da se vracam u zatvor po nju. Inace, odakle bi trebalo da znam za kod koji treba da se ukuca na onim vratima (04:45)? Tu sam isto gvirnuo u walkthrough, koji je, sto se mene tice, efektivno odradjen. Ono napucavanje sa paucima se lako prelazi, ali traje dobrih nekoliko minuta (ili se bar meni tako cinilo), tako da cete dobro razmisliti pre nego sto se odlucite da ga iskoristitite.

Posle toga sledi setnja do ulicnih sviraca, gde bi trebalo da je kraj prvoj etapi.

Poslednja ispravka: Patton (23.10.2009 u 9:50) Razlog: kod u spoiler tag
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2009, 1:56   #11
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: [Playthrough] Machinarium

Kod za otvaranje špajza dobijaš pritiskanjem tastera pored izlaza iz zgrade. Kad ga pritisneš, svetlo se ugasi, a fosforescentne kazaljke na satu prikazuju četiri sata i četrdeset pet minuta. Jako lepo osmišljena zagonetka.

Predlažem da robota nazovemo Fred (coptrighted by shrafko).

Poslednja ispravka: Patton (23.10.2009 u 9:50) Razlog: dodat spoiler za kod
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
Pjanovic (23.10.2009)
Stara 23.10.2009, 2:01   #12
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: [Playthrough] Machinarium

A, da, secam se kako sam se pitao cemu moze da mi posluzi to paljenje i gasenje svetla. To nije na istom ekranu, pa nisam povezao... Vaistinu simpaticno.

Poslednja ispravka: Patton (23.10.2009 u 9:50) Razlog: dodat spoiler za kod
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2009, 7:56   #13
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough] Machinarium

Citat:
Dio37 kaže: Pregled poruke
....Sa sledecih nekoliko ekrana me se najvise dojmila animacija, ono kada robot (trebalo bi mu dati neko ime, glupo bi bilo da ga kroz celu igru zovemo samo robot)....
Inače se robotić u igri zove Jozef.
"Players take on the role of Josef (named after Josef Capek, the Czech artist who coined the word robot), a rather maligned but no less loveable tin can droid who is tossed out of his home city Machinarium and into a scrapyard. The player's mission is to get back into the city, battle Josef's malicious tormentors, the Black Cap Brotherhood, and save his robotic sweetheart in the process."
http://www.digitalspy.co.uk/gaming/a...narium-pc.html
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2009, 9:32   #14
sloba
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 369
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 122 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough] Machinarium

Igra je stvarno vrh, a pogotovo u zadnje vreme kad prosto nema (za mene) nekog naslova da me veze za ekran duze od jednog sata. Meni su se narocito dopale izvale koje radi kada ga ostavim na cekanju (tipa ceskanje,okretanje oko sebe, "sanjarenje" o lepim trenucima sa devojcetom itd.) pa kad cujem da se nesto desava ja trk do monitora da vidim sta je sad uradio. U pocetku nisam imao problema sa zagonetkama, mada je i hint sistem previse intuitivan i predstavlja jaci spoiler koji mi previse ocigledno stavlja do znanja sta mi je dalje raditi (mada u pojedinim trenucima nikako ne bih provalio sta dalje). Ono sa fluorescentnim satom sam provalio iz prve, obzirom da se u mnogim avanturama javlja ta fora sa stvarima koje samo u mraku mozes da vidis. Narocito su bili smesni moji pokusaji da ga stavim na wc solju koja mi je izgledala kao deo zagonetke, i njegovi mucni izrazi kad mi porucuje da "nece kaki". E bas sam se namejao na tom mestu. I da, onog misa iz druge celije nikako nisam mogao da isteram iz rupe, verovatno i ne treba. Prvo zaglavljivanje mi je bilo na mestu kada treba da oborim onog cuvara sa stolice. Nikako da mi padne na um da mu povucem stolicu mada je bilo ocigledno, zaglavi covek sta li. Svidja mi se i kombinovanje predmeta iz iventara radi pravljenja gedzeta za dalji napredak u igri, mada sam prvi napravio sasvim slucajno pogresno stavljajuci predmet na predmet. Deo sa kucencetom me je bas iznervirao jer nikako da se setim pa zatim i ubodem mesto odakle bih gurnuo one kutije. Pomislih: je*o pistolj kad pogadjam stalno kantu. Mini mozgalice su vrlo sarolike i zanimljive i teraju na dalje pokusaje ali nisu previse teske da bi se odustalo. Tol'ko za sad, ajde da malo neko drugi uleti pa mi mozda jos nesto padne na um.
sloba je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2009, 11:02   #15
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: [Playthrough] Machinarium

Sinoc sam i ja instalirao ovu simpa igru, da vidim oko cega se digla tolika prasina

Pravo osvezenje u naletu svih ovih FPS-ova, NFS-ova, BFS-ova (b*ll f*cking s*it). Prvo sto me je odusevilo je pri instalaciji sto sam primetio da su svi fajlovi nazvani nesto tipa "0100010111.101". Odmah sam video da imam posla sa blesavim programerima. Na svu srecu ni dizajneri nisu nista gori. Grafika je prosto fenomenalna, a animacija (i stil i saljivost) me podseca najvise na cuvene LucasArts-ove avanture. Igra je tako gotivna da bi komotno mogla da prodje kao crtani film na TV-u.

Dopada mi se sto se odmah na prvom skrinu upoznajemo sa glavnim junakom i svim njegovim mogucnostima. Ideja da sav inventar trpa u usta je extra. Za animaciju skidam kapu. Ne nedostaje mi nesto suvise dijalog, sasvim su dovoljni baloncici koji se pojavljuju u pojedinim scenama. Ne smeta mi ni sto je igra suvise kratka; za 4h igre stigao sam preko pola, od toga mi je pola vremena otisla na neke stvari o kojima smem da pricam tek od nedelje Ako mene pitate bolje kratko, ali slatko, nego da igra ima 100 bezidejnih skrinova gde ce se igrac gubiti u moru monotonosti.

Iz prvog chaptera, ubedljivo i definitivno mi je najbolja scena u zatvoru iz dva razloga. Tu sam se prvi put u igri (ako se dobro secam) susreo sa postepenim otkrivanjem prostora i u tom delu igre, treba odraditi pregrst smicalica na malom prostoru. Nekako mi takve zagonetke vise leze. Ne volim da putujem desetak skrinova levo-desno kako bih uradio nesto. Vise volim da mi je sve na jednom mestu

Toliko za ovaj put od mene... ako ovom avanturom ne zarazim zenu (da se i ona ponekad poigra na kompu) nista nisam uradio
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2009, 14:21   #16
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: [Playthrough] Machinarium

Igra li jos neko ovu igru, ili je to bilo to
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2009, 15:09   #17
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: [Playthrough] Machinarium

Ja, ja. Nisam neki avanturista pošto sam ih odigrao svega par (>>> little experience u rešavanju zagonetki). U kombinaciji sa tim da nikad ne koristim walkthrough ili bilo kakvu vrstu pomoći >>> mali procenat pređenih/započetih.

Igra me je kupila svojim humorom i "dijalozima" u obliku balončića koji su zanimljivi sa simpatičnom animacijom. Muzika (koja se obično stavlja u drugi plan) u mestu prati dobru grafiku. U prvom delu igre najviše mi se svidela ona u sobi sa teleskopom. Zagonetke u ovom delu nisu teške, (ni u drugom do sad by the way) i prilično je jasno šta i kako.

Koliko se dalo videti do sad, u igri postoje tri negativca. O njihovim planovima se ne otkriva puno u ovom delu, osim onog pogleda kroz teleskop...
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2009, 17:40   #18
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough] Machinarium

Igram ja ,ali polako i sigurno.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2009, 17:46   #19
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough] Machinarium

Igram i ja i presao sam je,samo sam jednom iskoristio Knjizicu,kad sam se bas zaglavio,i to na samom kraju...

I opet je igram ispocetka...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2009, 18:37   #20
R.A.B.
Član
 
Član od: 24.1.2008.
Lokacija: Hogwarts castle (Gryffindor common room)
Poruke: 74
Zahvalnice: 159
Zahvaljeno 45 puta na 35 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku R.A.B.
Određen forumom Re: [Playthrough] Machinarium

Igra je predivna, stigao sam do kafane, možda malo dalje, ali sam tu stao.
Šta da kažem, najsmešniji mi je onaj pacovčić (ili šta već) što se pojavljuje u prvom prozoru na deponiji, a kasnije i "ispod" ćelije
Igra ima dosta hintova i bez gledanja u knjižicu, kao što je naprimer u četvrtom prozoru onaj papir koji govori kako treba da se okreće ona gore kašika da bi smo se popeli.
Muzika je super, pogotovo kad se dođe do kafane.
Do sada nikakve primedbe nemam.
R.A.B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avantura, machinarium, playthrough

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Machinarium Dio37 Avanturističke igre 71 30.7.2022 0:35
[Playthrough #2] Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough) zoran845 Avanturističke igre 190 1.3.2012 12:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com