Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.1.2010, 17:13   #41
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Da li se isplati kupiti skupu zvučnu kartu za igranje?

Citat:
didi_sa kaže: Pregled poruke
Imam logitech s-500 ali 90% koristim slušalice i hoću da kupim logitech G35 i one se valjda spajaju preku USB-a pa mi to nije jasno kako se spaja sa zvučnom? Koristim windows 7 zdog drajvera. I da hvala. I muči me taj EAX jer nisam upućen a znam da je bitan.
Onda batali zvucnu.. EAX su razni efekti koji sluze da bi zvuk bio prirodniji a uglavnom ne rade nista Znaci slusalice guras u prvi slobodan USB port i instaliras njihove drajvere.. Onda one postanu (dok su ukljucene) glavni audio output (zvucna karta iz kompa se gasi) i zvuk ide samo preko njih..

Ako vec kupujes slusalice za igrice, po meni je waste da tih 5% vremena kada ne nosis slusalice dok igras igre imas neku nadrkanu grafu.. Al AKO hoces da das pare, onda Asus Xonar DS

Samo malo upozorenje, u nekim igrama jednostavno neces uspeti da namestis da ti slusalice rade ono za sta su predvidjene (7.1 sta god to bilo, sve u svemu surround) nego ce pruzati klasican stereo zvuk.. Ne znaci da je LOS stereo zvuk, ali nije surround
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoshMeeBre na korisnoj poruci:
didi_sa (22.1.2010)
Stara 22.1.2010, 22:01   #42
pivonroll
Član
 
Član od: 26.5.2007.
Poruke: 278
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 102 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Da li se isplati kupiti skupu zvučnu kartu za igranje?

Za kvalitetan zvuk (onako kako Bog zapoveda ) minimum minimuma je sledeca zvucna kartica:
EMU 0404 (oko 120 evra) ili neki M-Audio ekvivalent. Terratec je malo skuplji ali takodje jako kvalitetan. Ovo su iskljucivo stereo kartice, znaci nema nista od 7.1, 5.1 i slicnih gluposti.
Kvalitetne zvucne kartice ostalih proizvodjaca su jako skupe tipa 200+ evra.
Sve ostalo se svodi na ono: "Od babe ne biva devojka."
I naravno mp3 i slicni ne dolaze u obzir ma sta pricali jer su losy kompresije. Samo lossless algoritmi dolaze u obzir ili jos ludje klasican CD kvalitet (pricam o slusanju muzike na kompu, da znam da se gramofon i kasetofon mogu prikaciti na komp bla bla bla).
Zvuk u svakoj igri je u startu operisan od kvaliteta jer se koriste losy algoritmi. Ono sto kartice koje se reklamiraju kao gaming soundcard i slicno rade, je ustvari, da samo farbaju zvuk tako da to zvuci kao da je kvalitetno a ustvari je sasvim suprotno. Ovo potpisujem!!!
I jos nesto sto moram da naglasim a verovatno je nako rekao pre mene. Nikad ali nikad ne kupujte 5.1 i 7.1 zvucnike za slusanje muzike jer cete se u startu prevariti, a evo i zasto. Kada se tokom produkcije i obrade materijal mixuje i producira pa masterizuje sve se radi na stereo kanalima i radi se tako da to zvuci dobro na stereo kanalima (ovo mozete da pitate svakog ko se bavi muzickom produkcijom) i zbog ovoga prica o 5.1 i 7.1 sistemima pada u vodu. Tacka.
One fore kako se 5.1 i 7.1 koriste u filmovima je ista prica kao sa specijalnim efektima u ovim novim filmovima. Naime, na sav glas se forsira prica o specijalnim efektima koji su ubaceni u film a od kvalitetnog sadrzaja ni traga. 'bem ti ja taj film u kome treba da obracam paznju na efekte i cija se slava ogleda samo u specijalnim efektima (cast nekolicini izuzetaka). Analogno vazi za 5.1 i 7.1 ili bilo koji slican sistem. Ukratko: prodaju vam maglu.
pivonroll je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2010, 12:34   #43
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Da li se isplati kupiti skupu zvučnu kartu za igranje?

@pivonroll:
Kod 5.1 filmova je situacija ovakva. Sve glasovi, govor i tako to ide na centralni (znaci mono). Muzika ide na prednja dva napred. Zadnja dva se koriste za ambijente, tipa buka automobila, neka ambijentalna muzika, masa ljudi...blah...Mrcina sa poda u sustini ne radi nista, osim po nekad se pusti neki niskofrekventni zvuk kada bas mora, tipa ako prelazi neki veliki tocak preko ekrana, neki pad meteora, voz u blizini i tako to, znaci ne koristi se bas cesto. To bi bilo u sustini to. Pravi 5.1 efekti se retko kad koriste, ako imas neka preletanja iznad,ispod gde bas lepo moze da se iskoristi inace je beskorisno
DonCorleone91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
zvučna kartica


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows ne vidi zvučnu kartu AragornSRB Zvuk na računaru 1 15.5.2009 0:38
Igranje na kartu sterilnog dizajna Miki-Car Brbljaonica 3 13.4.2009 11:43
Da li se isplati kupiti PANASONIC DMC-FZ8? N_i_k_o_l_a ŠDK - Foto i audio/video 6 20.2.2009 15:50
Ne znam koju zvučnu kartu da uzmem, please help Monarch ŠDK - Zvuk na računaru 20 1.10.2008 0:40
Da li se isplati kupiti ovakav lap-top? dusan_silni Prenosni računari 19 3.5.2008 0:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com