Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.8.2008, 1:30   #21
ktulu
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 482
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 123 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Skinuo i probao alpha-u pa je red da bar nesto kazem, posto uvek podrzavam domace projekte, ma kakvi bili .

Opet, apsolutno sam svestan da je u pitanju alpha, public content grafika i zvuci tako da ne bih mogao nesto mnogo da komentarisem.
Moram da kazem da mi za sada ne deluje nesto zanimljivo. Kapiram da je ovo tek uvod u pricu ali valjalo bi da uvedete neke zanimljive obrte, dublje definisanje likova itd. jer ovako (iako osveta jeste dobar pokretac radnje), ne deluje mi kao nesto sto ce me terati da igram.
Sto se tice gameplay-a, pa... alpha je. Kapiram da ce sve to biti ispolirano i bolje. U ovakvom stanju je igra vrlo laka, oni "impovi" vidim da samo gledaju smer kretanja lika pa pucaju malo ispred tebe sto se lako moze izbegnuti a i same "loptice" su me pogodile tek par puta (treba biti BAS BAS blizu lopte da bi te pogodila). Sam collision event cekica sa neprijateljima je cudan, ne kapiram bas dal to cekic udara o zemlju ili samo zamahne nadole (cudan pokret uopste). Jesam ja ukapirao kako da nacentriram neprijatelje i udarim ih, ali osecaj nije dobar iliti zabavan.
E sad, nisam siguran, ali ako konstantno skaces u jednom smeru (pogadjas tajming) deluje mi kao da sve dalje skace, kao da se momentum nagomilava (do odredjene tacke) sto i nije bas dobro.
Dopao mi se veliki otvoren prostor, samo je vrlo lako popeti se na "planinu" i skociti van "kraja sveta" . Dobro de, znam da je alpha .

E sad, ne kapiram bas sta ce te sve dodavati. Glavni koncept gameplay-a je sumanuto setanje po poljanama/selima/tamnicama i levi klik udarac/desni klik magija? Hocu reci, uradjeno je milion puta i cesto nije preterano primamljivo i zabavno. Voleo bih da vidim nesto originalno ili bar zanimljivo u prici/gameplay-u, neku cool ideju itd.

Recimo, posto je glavni lik nekakav demigod, bilo bi zabavno menjati landscape svojim mocima. Zamislite situaciju na poljani, sa mnostvo protivnika, vi bacite neku ultimate magiju koja stvara beskonacnu rupu u zemlji koja usisava neprijatelje pa na kraju ostane rupetina u zemlji u kojoj, ako ste nepazljivi, mozete i sami da uletite.
Ili recimo da imate moc kontrole protivnika, dodirnete/bacite magiju na neprijatelja koji se onda pridruzi vama i vi ga kontrolisete jednostavnim sistenom (nesto kao Overlord recimo). Znam da ja sad ovde nalupavam kompleksne stvari u gameplay-u ali licno volim da vidim u igri stvari koje je cine unikatnom i zabavnom.
Pogledajte Mount & Blade, radili je muz i zena iz turske (ako se ne varam), izgleda sasvim solidno a igra je neverovatno zarazna, zabavna i, sto je najvaznije, daje osecaj da napredujete, razvijate se i radite upravo ono sto VI hocete, ma koliko igra imala bagova.

E, tako nesto bih voleo da vidim da i nasi ljudi urade. Zato samo napred, ne dajte se .
ktulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2008, 12:38   #22
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.129
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Hvala na ovako iscrpnim komentarima

RedDragonu je Thrugg vec odgovorio na njegova pitanja (bice svega toga polako, ovo je tek Alpha 1).

@ktulu:
Bice u igri raznih stvari (zamke, puzzlei, kojekakve stvari koje su u nasoj moci da napravimo). Glavni uzor za igru je Hexen, veoma matora igra koju sam igrao u detinjstvu, i ponovo nabasao na nju pre godinu dana i igram je dan danas. Nece biti tolko mator gameplay (naravno), to je samo uzor. Sto se cekica tice, takva je animacija trenutnog privremenog karaktera (oruzje je zakaceno na bone ruke), stoga sam rekao da nedostatak modelara koci gameplay (raznovrsni napadi, etc.). Za planinu cemo staviti ogranicenje (trenutno nevedljivi collision objekti, posto je engine neoptimizovan da bi stavili npr. sumu). Inace AI je veoma tupav u trenutnom stanju (mislim da ce nam ovo i biti najteze da odradimo), mada i sa takvim mnogi su umirali od tih "lopti" (neki po 5 puta cak ). Za sledecu verziju cemo se truditi da poboljsamo gameplay i popunimo igru u izvesnoj meri (roadmap sam postavio par postova ranije).

Nova verzija ce izaci 15-og septembra, stoga stay tuned!
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2008, 0:58   #23
ktulu
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 482
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 123 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Ma ja sam ti svojevrsni samozvani kolekcionar starih PC igara tako da dobro znam sta je Hexen . Cak, ne bi mi smetalo da igra bude sto vise u tom fazonu.
A sto se tice tog zamahivanja cekicem... mozda je bolje da to uopste nema veze sa samim modelom koji se vidi u 3rd person-u vec, kao sto je kod 90% FPS igara (bar ja tako mislim), da jednostavno "kalemite" i namestite da FPS osecaj bude prijatan, animacija ruku i oruzja je tu tek za privid realnosti i logicnosti napada, ali ne mora da i direktno utice na gameplay, zar ne? Kazem ovo jer mislim da je tako lakse, ne i bolje, naravno.
A da, super je onaj most, nisam ga primetio prvi put, bas se vidi kako fizika radi tu, samo da bude recimo duzi i sa manjim daskama itd, cool feeling.

Nego, znam da je vecina u grafike placeholder, ali dal' su i ove dve vrste neprijatelja public content ili ste ih originalno napravili? Oni mali "loptashi" su bas cudnog dizajna, pa rekoh da pitam . Anyway, ajd da vidimo 15. septembar .
ktulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2008, 23:11   #24
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.129
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Evo par shotova Hell Prisona:









Vecina stvari je zavrsena za alphu 2 (neke ne skroz), datum izlazenja zavisi od potencijalnih sitnih (krupnih) problema, balansiranja i dodatnih stvari koje budemo hteli da ubacimo u taj release.

Pozdrav!
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2008, 23:12   #25
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Daj pravite nesto svetlo.

Svi delovi igre vezani za pakao. Neka bude jedan deo gde ides na zemlju.

Aj nesto sto je malo radosnije. .
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2008, 23:17   #26
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.129
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Hehe ovo je je zatvor u paklu odakle treba da pobegnes ako hoces da te bog smrti ozivi, ne treba da bude veselo, stavise kad budemo imali modelara bice manje veselo

Za igru predvidjamo nekih 20-etak nivoa razlicitog dizajna (ovi pakleni, pa npr. pecine, ostrva, snezni nivoi itd.)

Sve u svemu bice raznoliko.

Edit: Pa prvi nivo je na zemlji, to sto je selo spaljeno ne utice na tu cinjenicu
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2008, 23:47   #27
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Citat:
ANDROSS kaže: Pregled poruke
Hehe ovo je je zatvor u paklu odakle treba da pobegnes ako hoces da te bog smrti ozivi, ne treba da bude veselo, stavise kad budemo imali modelara bice manje veselo

Za igru predvidjamo nekih 20-etak nivoa razlicitog dizajna (ovi pakleni, pa npr. pecine, ostrva, snezni nivoi itd.)

Sve u svemu bice raznoliko.

Edit: Pa prvi nivo je na zemlji, to sto je selo spaljeno ne utice na tu cinjenicu
Interesantna ideja taj pakao... Pogledaj u PlaneShift-u kako su to izveli, mozda dobijes jos koju dobru ideju
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2008, 22:52   #28
NorthernerViking
Novi član
 
Član od: 29.8.2008.
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Hail! Andross i Thrugg (HTL team) vec znaju moje misljenje o Hell Troneu,i samo da znaju da ih podrzavam u tome.... I posto sam ja radio "concept art" ako neko ima neku kritiku ili pak pohvalu u vezi njega,nek slobodno kaze...
NorthernerViking je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2008, 13:07   #29
NorthernerViking
Novi član
 
Član od: 29.8.2008.
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Hallo? Pa 'de je ta alpha zwei?
NorthernerViking je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2008, 14:12   #30
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.129
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

U covek ala si ti zapeo

Anyway Alpha 2 je gotova, za ovih 15-ak dana smo zavrsili sve sa roadmapa (spellbook, spellovi i journal su za sledecu verziju, moramo da smislimo ceo princip), i jos pride neke stvari. Stoga je releasujemo pola roka ranije

Stvari koje su uradjene:

* Ispeglani expirience sistem.
* Poboljsano procesiranje smrti igraca. Mozete da birate da li ce te otici u zatvor pakla, i pokusati da pobegnete, ili ce te ucitati neku snimljenu poziciju.
* Bolji sistem cuvanja igre. Sada upisujete ime za poziciju (umesto koriscenja slotova).
* Krv. Kada udarite neprijatelja oni prolivaju krv.
* Klase. Mozete izabraci jednu od 4 klase sa kojom bi ste hteli da igrate.
* Ime. Vas heroj ce se zvati kako mu god vi date ime.
* Status sistem. Panel karaktera i funkcionalniji inventar.
* Ispravak tekstura na pojedinim delovima mape.
* Retexture neprijatelja.
* Jos neke stvarcice vezane za prethodne stavke...

Download link je ispod, stoga srecno downloadovanje, i nestrpljivo ocekujem vase utiske!!!

Download Hell Throne: Lepteria
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2008, 14:57   #31
NorthernerViking
Novi član
 
Član od: 29.8.2008.
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Pppaa...IT OWNS!!! Za two man job,ovo je nevidjeno...
+ :
1)GUI- Main menu je odlican,sto znamo iz alphe 1,isto tako i H
UD
2)Reskin zombie-ja i lich-ova,sada je mnogo bolji.
3)Inventory-vrlo dobar, podeljen na "kategorije",jednostavan,mada thrugg se nije mnogo potrudio da nacrta one cizme i bocice...al nema veze.
4)Descriptioni-odlicni,sazeti i mastoviti,5*****

- :
1)Borba je maalo laksa nego pre (sve sam ih poubijao sistemom hit & run )
2)Prazna mapa-sve je rastrkano i veliko ;D
3)Concept art-iako sam ga ja radio,malo mi izgleda nOObovski (crtez),pa zato obecavam novi i mnogo bolji...
4)mislim da bi trebalo jos koji monster (drugaciji) da se doda (al nemate modelara) xD

i to je to,jos su svezi utisci prostudiracu je jos pa cu detaljnije...
Amazing dewds,just amazing...;D
NorthernerViking je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2008, 14:58   #32
NorthernerViking
Novi član
 
Član od: 29.8.2008.
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Jaoo daa! Nisu me roknuli pa nisam ni video pakao...ROFL
NorthernerViking je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2008, 15:08   #33
NorthernerViking
Novi član
 
Član od: 29.8.2008.
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Evo videh i pakao...odlican je,samo malo jednostavnog izgleda...mada, rekao je thrugg da ce biti jos detalja. I da prijavim malu gresku:
kad crknes, u onom textu pise LETHAW, umest valjda LETHAL...ili ja gresim.
NorthernerViking je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2008, 15:41   #34
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.129
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Hvala na komentarima. U Alphi 3, pa... videcete

Inace pronasao sam jedan bug vezan za smrt, tako da patch je na linku ispod, samo iskopirajte .exe i .dll u folder od igre.

HTL Alpha 2 Patch
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2008, 16:23   #35
Bozidar
Član
 
Član od: 16.1.2008.
Lokacija: Luxor
Poruke: 347
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 55 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bozidar
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Igra je sasvim OK.Sad sam je instalirao i stigao do prvog mracnog cuda.
Svaka cast.
Bozidar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2008, 17:43   #36
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Evo i ja da se oglasim po pitanju igre. S obzirom kolika grupa radi na igri...ovo je fenomenalno!
Utisci/pitanja/kritike:

- HUD je dobar, pogotovo je lepo imati uvid u health neprijatelja
- zanimljive klase, mada (za sada) su beskorisne (Doom Knight je jedino dobar za vreme testiranja igre).
- ova cetvrta klasa izgleda zanimljivo. Da li biste mogli da nam malo priblizite osobine svake klase?
- tako vam svega svetog, dajte Necromanceru dosta summoning skillova, nisam vodio armiju nemrtvih i ostalih kreatura jos od Diabla!
- vratite trece lice, nema veze sto je onaj crveni zeka
- ubacite bar jedno novo oruzje (bar mac)
- promenite crteze za klase (bez uvrede, ali su neozbiljni za igru koja ce mozda biti jak kalibar)
- za sta su ona cetiri slota sa strane, za iteme?
- da li je dobra stvar sto sa nekoliko zamaha cekicom mogu da oborim trojicu odjednom?
- Pakao izgleda mnogo dobro, pogotovo nebo
- U cemu je cilj pakla? Da li kad pobijes sve se vracas u realnost?
- Kakvo mracno cudo? Da li sam prekocio nesto ili nisam primetio?
- Kad ce muzika?
- Kada da ocekujemo novosti?
- Da li biste mogli da mi posaljete na pm tekst/uvod radnju igre? Dosta me zanima o cemu se radi, pogotovo jer sam vas malo iskritikovao sto se tice price? Nemajte brige, necu nikom odati.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2008, 18:24   #37
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Jedna stvar... Bilo bi dobro uvesti neki tip hint sistema. Cisto da se lik ne pogubi u nivou. Gde treba da ide, sta treba da uradi i slicno. Znam da je alpha, ali trenutno ovi nivoi lice ko neki sandbox (setkaj se i ubi sve sto se krece).

Takodje nisam primetio da one pilule i predmeti rade ista. Jel nesto od toga treba da puni health?

Jos jedna sitnica. Grafika me mnogo, al mnogo podseca ko "modul" napravljen za Neverwinter Nights 2 i prebacen u prvo lice. Iste teksture za zemlju, modeli za drvece... ma mnogo lici. I trenutno je dosta praznog prostora (ali dobro tek ste poceli).


P.S.
Incace, alpha2 na mom starom racunaru (vidi profil), sa default podesavanjima (sem grafike na 1280x1024) radi prilicno pristojno. Uvek preko 25fpsa.

Poslednja ispravka: player1 (31.8.2008 u 20:18)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2008, 20:03   #38
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Citat:
Red Dragon kaže: Pregled poruke
- Kad ce muzika?
Muzika ce biti najverovatnije tek u alphi 5. Mozda ranije, jer je studijska oprema stigla pre roka. Ali u alphi 5 ce biti sigurno u vecini originalna muzika.
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2008, 20:19   #39
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Promenite podnaslov molim vas Hell Throne je skroz u duhu igre i totalno paljevinski, ali Lepteria... Land of Lepra? Mislim, na to asocira ovako na prvu loptu
Stavite neku imenicu u fazonu Deception, Retribution i tako te "ozbiljne" reči koje se završavaju na "ion"
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2008, 20:19   #40
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Ma dobro, ovo je radni naziv.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
arilienta, game development, hell entertainment, hell throne lepteria, pravljenje igara

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Playthrough #2] Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough) zoran845 Avanturističke igre 190 1.3.2012 12:56
Vista (instalacija) GeForce Operativni sistemi 29 9.5.2010 9:25
Flash igre jonathan Male igre 26 2.7.2008 17:20
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00
Pojava gresaka I losih sektora na hard-diskovima Vlado78 Nosači podataka 6 2.3.2006 9:37


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com