Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.6.2010, 21:46   #1
Misone
Član
 
Član od: 3.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 74 puta na 58 poruka
Određen forumom Povezivanje televizora i grafičke preko HDMI

imam hdmi izlaz na grafickoj pa me interesuje da li mogu da kupim hdmi kabl i povezem televizor sa njom kako bih gledao hd sadrzaj koji imam na hardu...treba mi odgovor u sto kracem roku,jer ne znam da li da radim to ili da kupujem neki blue ray player....
Misone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2010, 22:00   #2
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: povezivanje televizora i graficke preko hdmi

Citat:
Misone kaže: Pregled poruke
imam hdmi izlaz na grafickoj pa me interesuje da li mogu da kupim hdmi kabl i povezem televizor sa njom kako bih gledao hd sadrzaj koji imam na hardu...treba mi odgovor u sto kracem roku,jer ne znam da li da radim to ili da kupujem neki blue ray player....
Ako imas i televizor sa HDMI prikljuckom sigurno mozes da ih povezes. Ono sto bi mogao da bude problem je da li bi se i zvuk prenosio kroz HDMI kabal do televizora ili bi morao da nadjes neko drugo resenje...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2010, 23:33   #3
Misone
Član
 
Član od: 3.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 74 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: povezivanje televizora i graficke preko hdmi

ma meni bi za to vreme kad gledam film laptop stajao sklopljen ispod tva tako da mozda zvuk nebi bio problem jer bi dolazio od laptopa....a za svaki slucaj,koji je drugi nacin da se prenese zvuk ako hdmi kabl ne moze
Misone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2010, 0:02   #4
Fibonacci
Veteran
 
Član od: 5.6.2010.
Lokacija: NBG
Poruke: 610
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 30 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: povezivanje televizora i graficke preko hdmi

Mozes jednostavno da kupis kabl sa audio, stereo 3,5mm bananicom, koji na drugom kraju ima dva cinca. Ubodes bananicu u ulaz za slusalice na kompu, a cincove u TV. Taj kabl ti kosta od 100 do 200 rsd, za 1.5m.
Fibonacci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2010, 4:41   #5
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: povezivanje televizora i graficke preko hdmi

Jao bre, kakvo puštanje zvuka sa laptopa ako već imaš HDTV koji milion posto ima kvalitetnije zvučnike od prenosnika.. A i ne ide da imaš kvalitetnu sliku i šklj zvuk..

Gledaj da ti je OS Vista ili još bolje Sedmica, XP je očajan za to što tebi treba (što nije ni čudo, imajući u vidu kad je pisan). HDMI sa laptopa gotovo sigurno podržava i zvuk, kad spojiš laptop i TV (uz malo sreće, TV će prepoznati ulazni signal bez problema), samo prebaci u Sound (podmeni Playback devices)meniju iz Windowsa da ti je default playback device TV umesto zvučnika na laptopu i uživaj.
Meni je kombinacija Toshiba laptop + Win7 + Samsung plazma radila bez problema.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2010, 10:11   #6
Misone
Član
 
Član od: 3.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 74 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: povezivanje televizora i graficke preko hdmi

ima cale acer laptop sa hdmi izlazom,ali ne mogu da instaliram windows vista ili 7 jer je caletov....televizor je lg 32ld450.....mene interesuje da li ja kad to povezem mogu da pustim neki fajl u hd rezoluciji i da on na tv izgleda tako...

ja na kompu imam hdmi isto i instalirao bih ja windows 7 ali mi je mnogo daleko od tog tv....zato je ovo sa laptopom najbolje resenje ja mislim,pa cu se drzati njega...

edit:kupio sam hdmi kabl i odusevio sam se kako izgleda hd trailer za prince of persia....e sad....da li neko zna gde mogu da kupim hd filmove i da li oni obavezno dolaze na blue ray diskovima ili mogu doci na dual layer dvd....

Poslednja ispravka: Misone (28.6.2010 u 13:11)
Misone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2010, 13:48   #7
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: povezivanje televizora i graficke preko hdmi

Citat:
Misone kaže: Pregled poruke
ima cale acer laptop sa hdmi izlazom,ali ne mogu da instaliram windows vista ili 7 jer je caletov....televizor je lg 32ld450.....mene interesuje da li ja kad to povezem mogu da pustim neki fajl u hd rezoluciji i da on na tv izgleda tako...
Posavetuj ga da instalira Sedmicu, posebno ako je noviji laptop. Reci mu da dođe na Forum i pročita par relevantnih tema da vidi razliku i prednosti između ova dva sistema.
HD materijal će gotovo sigurno izgledati bolje na TV-u nego na ekranu laptopa.

Citat:
Misone kaže: Pregled poruke
ja na kompu imam hdmi isto i instalirao bih ja windows 7 ali mi je mnogo daleko od tog tv....zato je ovo sa laptopom najbolje resenje ja mislim,pa cu se drzati njega...
Teoretski bi mogao da uložiš u produžne kablove i dugačak HDMI kabl, ali ne znam koliko ti odgovara da razvlačiš kablove svuda po kući.
S druge strane, možeš da kupiš bežičnu tastaturu i miša, ali oni kvalitetni su preko 100 evra.
S treće strane, možeš da istražiš wireless način prenosa slike i zvuka, mislim da su u SK-u testirali par takvih uređaja pre određenog vremena.

Citat:
Misone kaže: Pregled poruke
edit:kupio sam hdmi kabl i odusevio sam se kako izgleda hd trailer za prince of persia....e sad....da li neko zna gde mogu da kupim hd filmove i da li oni obavezno dolaze na blue ray diskovima ili mogu doci na dual layer dvd....
E-bay, veće domaće prodavnice, itd.
Po meni se to apsolutno ne isplati, mislim da 1) koštaju oko 1000 dinara i više po komadu, i 2) dolaze na BR diskovima (a laptop ti verovatno nema BR čitač).
Što ne vidiš alternativne načine nabavke materijala (znaš onaj način.. kako većina Foruma nabavlja igre, a protivno je politici FSK-a da otvoreno kažem ).

P.S: Ili kupiš neku skromniju konfiguraciju za 200ak evra koliko košta i BR player i stalno je držiš povezanu na tom LG-ju. Još možeš i neku igru da opališ na velikom ekranu.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2010, 14:29   #8
Misone
Član
 
Član od: 3.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 74 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: povezivanje televizora i graficke preko hdmi

mozda cu ipak kupiti blue ray player samo da skupim pare...inace povezao sam laptop koji ima xp sa televizorom preko hdmi i prezadovoljan sam,slika je perfektna.
Misone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2010, 21:25   #9
sawo
Član
 
Član od: 23.8.2006.
Lokacija: podgorica
Poruke: 193
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Povezivanje televizora i grafičke preko HDMI

ja sam povezivao desktop racunar i lg plazmu , da li cu moci pustiti zvuk ako samo jednostavno upalim zvucnike na comp
sawo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2010, 23:37   #10
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Povezivanje televizora i grafičke preko HDMI

Naravno, pod uslovom da su ti računarski zvučnici setovani kao default u Sound > Playback devices > Speakers. Ako setuješ na Digital Audio (HDMI), onda će koristiti zvučnike tvog LG-ja kao primarni izvor zvuka (ovo važi za Vistu i Sedmicu).

Poslednja ispravka: shrafko (12.7.2010 u 11:53) Razlog: opet typo
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
sawo (13.7.2010)
Stara 13.7.2010, 15:22   #11
sawo
Član
 
Član od: 23.8.2006.
Lokacija: podgorica
Poruke: 193
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Povezivanje televizora i grafičke preko HDMI

JOs jedno pitanje cuo sam da ugranje igrica na plazmi moze urokovati neka ostecenja, koliko je to tacno ? Danas ssam igrao pES 2010 i mogu reci da je odlicno!
sawo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2010, 16:38   #12
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje televizora i grafičke preko HDMI

Citat:
sawo kaže: Pregled poruke
JOs jedno pitanje cuo sam da ugranje igrica na plazmi moze urokovati neka ostecenja, koliko je to tacno ? Danas ssam igrao pES 2010 i mogu reci da je odlicno!
Oštećenja može da uzrokuje bilo šta što prikazuješ na ekranu, nije bitno odakle potiče slika. A oštećenja izaziva statična slika, odnosno slika koja se dugo ne menja. Zato se ne preporučuje prikaz slike sa kompjutera na plazmi, a kada se to kaže, ne misli se na igranje igara, već na prikaz desktopa bez screen savera. Postoji mogućnost da se na ekranu ureže start meni i taskbar, kao i neki prozori koji stalno stoje na ekranu na istom mestu. Ukratko - igranje igara ti neće oštetiti ekran.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2010, 16:49   #13
Supreme.50
Veteran
 
Član od: 31.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 168 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Supreme.50
Određen forumom Re: Povezivanje televizora i grafičke preko HDMI

Hoce na rezolucijama drugacijim od TVa, odnosno ako bude imao crne crte na nekoj strani ekrana.
Supreme.50 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2010, 18:36   #14
sawo
Član
 
Član od: 23.8.2006.
Lokacija: podgorica
Poruke: 193
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Povezivanje televizora i grafičke preko HDMI

znaci staticni prikaz desktopa nikako a screen saver je dobar nacin da se "ubije" vrijeme kad nista ne radim na comp-u.
sawo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2010, 18:37   #15
sawo
Član
 
Član od: 23.8.2006.
Lokacija: podgorica
Poruke: 193
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Povezivanje televizora i grafičke preko HDMI

Citat:
Supreme.50 kaže: Pregled poruke
Hoce na rezolucijama drugacijim od TVa, odnosno ako bude imao crne crte na nekoj strani ekrana.
Sam kompjuter odabere rezoluciju koja je idealna za TV,tako da to nebi trebalo da predstavlja problem
sawo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2010, 18:41   #16
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje televizora i grafičke preko HDMI

To je takodje razlog zasto vecina konzolnih igara (vidi se i u protovima za PC) imaju neku animaciju kada se startuje igra, a tek kada se pritisne Start dugme daju statican meni.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2010, 19:51   #17
Supreme.50
Veteran
 
Član od: 31.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 168 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Supreme.50
Određen forumom Re: Povezivanje televizora i grafičke preko HDMI

Nemaju sve igre 16:9 rezolucije, tako da ili stretch ili crni barovi levo i desno.
Kada je rec o filmovima, postoji vise razloga da nativna rezolucija ne odgovara 16:9 monitoru ili televizoru:
1) Film je star i radjen je za 3:2 i kasnije 4:3 i sada ne mogu da izmisle nesto levo i desno od ovoga da dodaju.
2) Postoje filmovi koji nisu u 16:9 (1.78:1) nego 1.85:1. Takodje postoje "1080p" filmovi u rez. 1920x800. Tako da su crne crte dole i gore nezaobilazne.
3) Cak i kada je film u 16:9, encoderi croppuju pogresno i izvuku rezoluciju kao sto je npr. 1920x1078 ili 1920x1040.

Tako da ako hoces da gledas film, moras da "upscale-ujes" manju dimenziju na onu koju tvoj TV ima (znaci ako hoces da gledas Zombieland koji je 1920x800, moraces da upscale-ujes tih 800 na tvojih 1080, a 1920 da pretvoris u 2592 (ako sam dobro izracunao). Izgubices na slici ali barem neces izgubiti plazmu.
Original vs Upscaled
Ovaj primer je na mom 16:10 monitoru, ali je i ratio drugaciji, namerno sam ovaj primer dao zato sto ces dd prilike ovolike barove imati na 16:9 TVu ako pustis 1920x800.

Takodje pazi na staticne delove slike kao sto su logoi tv kanala i staticni delovi igara (nesto sto se ne pomera a ni ti ne prelazis kursorom preko toga.
Cak i ako ti se nesto ureze normalnim dnevnim koriscenjem, opusteno... moze se srediti softverom, pustis ga malo da vrti i skine se posle dan-dva, samo nemoj da pauziras film i odes na more .
Supreme.50 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2010, 15:44   #18
sawo
Član
 
Član od: 23.8.2006.
Lokacija: podgorica
Poruke: 193
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Povezivanje televizora i grafičke preko HDMI

a mozda preko Km playera opcija strech???
sawo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2010, 16:18   #19
Supreme.50
Veteran
 
Član od: 31.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 168 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Supreme.50
Određen forumom Re: Povezivanje televizora i grafičke preko HDMI

Meni stretch izgleda odvratno, bolje na zoom (+) dok se linije ne izgube tako da nema staticnih delova.

Naravno stretch moze u svakom slucaju ako tebi ne smeta. Ako su mali crni barovi onda je stretch bolji, neprimetan je a ovako bi gubio sliku, sto je isto neprimetno ali kada se uradi strech barem se nista ne gubi.
Supreme.50 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2010, 16:22   #20
sawo
Član
 
Član od: 23.8.2006.
Lokacija: podgorica
Poruke: 193
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Povezivanje televizora i grafičke preko HDMI

Pa to mi pade na pamet.........na 1080p i nije losa slika kad se uradi strach....a znaci ako mi ostanu te crte moze da se vrati je li ?
sawo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
povezivanje 4 kompa preko switcha? Dudka Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 7.1.2014 18:54
Povezivanje preko Crossover-a Jenkiduduldu Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 6.10.2007 14:20
povezivanje kamkodera preko av3 in ulaza sa kompjuterom(preko x800 all in wonder) GOKSIMASTER Foto i audio/video 2 28.1.2007 22:19
Povezivanje dva racunara preko USB-a San-Sale Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 22.8.2006 15:54
Povezivanje sa kompjuterom preko IC-a shobra Aparati i oprema 3 24.4.2006 0:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com