Forum Sveta kompjutera  

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.6.2018, 12:47   #41
Bascelik
Starosedelac

Član od: 19.5.2009.
Zahvalnice: 726
Zahvaljeno 1.051 puta na 566 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Ili Gothic kad smo vec kod toga, buduci da ga pominje u svakom drugom postu
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2018, 13:10   #42
nameless1
Deo inventara foruma

Član od: 19.8.2009.
Zahvalnice: 2.807
Zahvaljeno 4.652 puta na 2.160 poruka

Ne može Dovke da svari tako zastarelu grafu.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2018, 13:11   #43
Andross
Kekule Mekule

Član od: 8.12.2005.
Zahvalnice: 532
Zahvaljeno 879 puta na 470 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross

Procitao je on sve o tome, ne mora da igra
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2018, 14:09   #44
Exia
Deo inventara foruma

Član od: 18.6.2011.
Zahvalnice: 428
Zahvaljeno 2.158 puta na 897 poruka

Cyrodiil je po povrsini veci od Skyrim-a tj Skyrim je manja teritorija pa je to sasvim dobro funkcionisalo u TESV, uostalom Daggerfall je i dalje po velicini najveca igra koju je Bethesda napravila i odigrava se na High Rock-u...tako da tu velicina teritorija nema nikakvog uticaja
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2018, 14:11   #45
Dovahkiin
Starosedelac

Član od: 23.6.2012.
Zahvalnice: 515
Zahvaljeno 265 puta na 173 poruka

Ne mogu da svarim grafiku? Istina. Mada vise mehaniku jer to deluje bas traljavo i "papirnasto" ako mogu da se izrazim. Evo i Elex koji vec uveliko przim (70 h do sada a ni blizu kraju) traljavi po tim pitanjima, al' ajde, graficki je koliko-toliko pristojna igra.

Btw, obrnucu Skyrim jos jednom za neko vreme ali ovaj put mega-temeljno, kad vec postoji Special Edition. Ja sam Dovahkiin ali moram reci da koliko god bilo smorno zatvaranje onih kapija u Cyrodiilu nego tri-minutno tamanjenje zmajeva u Skyrimu, Oblivion je po meni imao bolju pricu i questove, tj bar vecinu. U Skyrimu su mi odlicni Daedric questovi.

Elder Scrolls je za mene naslov od posebnog znacaja iz razloga zato sto mi je upravo Oblivion promenio gejming, bolje receno okrenuo ga naopacke. Do tada sam kao klinac bio samo neko ko je igrao nesto bez veze reda radi. Uz zaludjenost Gospodarom Prstenova i Tolkinovom fantazijom, to je bila ljubav na prvi pogled. Danas mi je prosto smesno koliko ta igra ima mana (i tada ih je imala) ali ih jednostavno nisam video, ili nisam zeleo da ih vidim

Primetili ste da u temi svako malo tutnjim High Rock, High Rock, i to je upravo iz razloga zato sto verujem da to treba da predstavlja mesavinu najboljih stvari iz Obliviona i Skyrima. Setting je dakle dosta slican, a uz to magija dominira.
Dovahkiin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2018, 14:22   #46
Dovahkiin
Starosedelac

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
Cyrodiil je po povrsini veci od Skyrim-a tj Skyrim je manja teritorija pa je to sasvim dobro funkcionisalo u TESV, uostalom Daggerfall je i dalje po velicini najveca igra koju je Bethesda napravila i odigrava se na High Rock-u...tako da tu velicina teritorija nema nikakvog uticaja
Da, ali verujem da se oni sada dosta vode time kako je to rasporedjeno na Tamrijel kontinentu.
Slika: http://www.disma.biz/wp-content/uplo...-Scrolls-V.jpg
Skyrim zaista jeste manji, ne mnogo, ali se stice utisak kao da nije zbog reljefa.
Mislim, ja nemam problem sa velicinom neka High Rock bude manja mapa ali kvalitetnije popunjena, neka ne bude 150 podzemnih tamnica, katakombi i pecina, neka ih bude 50 ali da su barem razlicite i smisljene. Da imamo kvalitetnu pricu, zanimljive questove, dinamican combat, Jeremy neka radi muziku i eto nam igre ma znate li kakve? Ufff kakve mi genijalne ideje prolaze kroz glavu ali realne naravno.
Stara 26.6.2018, 14:59   #47
mvasic
Starosedelac

Član od: 3.12.2005.
Zahvalnice: 501
Zahvaljeno 571 puta na 328 poruka

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Ne mogu da svarim grafiku? Istina. Mada vise mehaniku jer to deluje bas traljavo i "papirnasto" ako mogu da se izrazim.
Stisni zube i probaj, jer ako je ovo tacno:

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Elder Scrolls je za mene naslov od posebnog znacaja iz razloga zato sto mi je upravo Oblivion promenio gejming, bolje receno okrenuo ga naopacke. Do tada sam kao klinac bio samo neko ko je igrao nesto bez veze reda radi. Uz zaludjenost Gospodarom Prstenova i Tolkinovom fantazijom, to je bila ljubav na prvi pogled. Danas mi je prosto smesno koliko ta igra ima mana (i tada ih je imala) ali ih jednostavno nisam video, ili nisam zeleo da ih vidim
isplatice ti se.

Oblivion i Skyrim su totalni trash, u odnosu na Morrowind. Po meni, Oblivion je pocetak nizbrdice TES serijala, a Skyrim je najvece razocaranje u dugoj istoriji serijala.

Za mene su Morrowind i Fallout 2 dve najbolje RPG igre jos uvek. A obrnuo sam sve.
mvasic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2018, 15:34   #48
Andross
Kekule Mekule

Član od: 8.12.2005.
Zahvalnice: 532
Zahvaljeno 879 puta na 470 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross

Morrowind
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2018, 16:50   #49
Skenderevo
Starosedelac

Član od: 20.11.2010.
Zahvalnice: 3.418
Zahvaljeno 904 puta na 495 poruka

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Oblivion i Skyrim su totalni trash, u odnosu na Morrowind.
What this man said.
Dodaj jos Gothic 2 i zaboravices na Elex i Skyrim
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Skenderevo na korisnoj poruci:
mvasic (26.6.2018)
Stara 26.6.2018, 18:19   #50
Bascelik
Starosedelac

Član od: 19.5.2009.
Zahvalnice: 726
Zahvaljeno 1.051 puta na 566 poruka

Sseth je genijalan, i ostali njegovi klipovi su ekstra.

TES: Morrowind Retrospective Review
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2018, 19:00   #51
mvasic
Starosedelac

Član od: 3.12.2005.
Zahvalnice: 501
Zahvaljeno 571 puta na 328 poruka

Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke
What this man said.
Dodaj jos Gothic 2 i zaboravices na Elex i Skyrim
Word.
mvasic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2018, 19:04   #52
djuras
Član

Član od: 16.8.2006.
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 24 puta na 19 poruka

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Oblivion i Skyrim su totalni trash, u odnosu na Morrowind. Po meni, Oblivion je pocetak nizbrdice TES serijala, a Skyrim je najvece razocaranje u dugoj istoriji serijala.
skyrim >> oblivion
djuras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku djuras na korisnoj poruci:
voodoo_ (27.6.2018)
Stara 26.6.2018, 19:20   #53
perablenta
Deo inventara foruma

Član od: 30.1.2009.
Zahvalnice: 683
Zahvaljeno 1.382 puta na 868 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta

Hoćemo li se već jednom usaglasiti da su Morrowind i njegova dva blago zaostala brata od tetke Oblivion i Skyrim u dosta različitim klasama?

Znači Morrowind je Dark Elf dok je Oblivion Imperialac a Skyrim Nord.

Dark Elf je cutljiv, taman(Dark), magičan i mističan sa primesama ludog, ali na pozitivan način.

Dok je Imperialac došao da otvori put svim neupućenim novajlijama, sa svojom pristupačnosti i jednostavnosti, govori običnim jezikom da ga svi razumeju dok je njegova kultura na nivou svakog generičkog might and magic filma i knjige.

A zatim je na scenu stupio Nord, big brother Imperijalca koji živi u divljini već dugo godina, zaboravio je na brijač kada se odselio severno, a pored medveđe kandže otkrio da je ipak zmajeva kandža najbolja za skidanje čepa sa dobre medovine.

BTW nemojte me pogrešno shvatiti ja uživam u zabavi koju priređuje Skyrim isto koliko i svi ostali, ali Morrowind je kulturno blago RPG sveta, dok je Skyrim samo rock star trenutne generacije.

Poslednja ispravka: perablenta (26.6.2018 u 19:47)
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2018, 19:49   #54
water wizard
Deo inventara foruma

Član od: 29.1.2008.
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 2.884 puta na 2.691 poruka

što ubaciš par modova i zabava može da počne
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2018, 20:20   #55
nameless1
Deo inventara foruma

Član od: 19.8.2009.
Zahvalnice: 2.807
Zahvaljeno 4.652 puta na 2.160 poruka

Skyrim je zabavan dok ti ne dosadi da bauljaš po svetu.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2018, 20:25   #56
water wizard
Deo inventara foruma

Član od: 29.1.2008.
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 2.884 puta na 2.691 poruka

Ima modova gde ne možeš baš tako lagano da šetaš, nikad ne znaš da li se u pećini krije neki master vampir a ti level 20, a nekad ne moraš ni u pećinu da ulaziš...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2018, 22:12   #57
perablenta
Deo inventara foruma

Član od: 30.1.2009.
Zahvalnice: 683
Zahvaljeno 1.382 puta na 868 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta

Dobro filpan je brutalno iskren, ali nije daleko.

Oblivion vs Morrowind je bukvalno poster child za streamlining. Mora da shvatiš, Dovahkiin, da igrač koji kreće da igra Morrowind, njemu nije bilo zagarantovano da će da uopšte uspe da nauči da igra, pogotovo ako nema RPG iskustvo, u ono vreme kada je igra izašla. Heck, pa ja lično se sećam da sam igru instalirao, igrao sat vremena, nisam ništa ukapirao. Onda posle par meseci sam ponovo pokrenuo, izgubio se posle 2 sata traženja skretanja desno kod znaka i nisam našao prvu lokaciju za quest, ali sam zato preskočio kontinent, ušao u neki ruin ispod zemlje i našavši prsten sa jednom magijom pokušavao da se borim sa Daedric Warriorom.

Da bi onda posle pokušao ponovo i konačno našao i dwemer ruin a zatim satima tumarao po pogrešnim prostorijama tražeći box za koji se ispostavilo, tokom mog četvrtog pokušaja da počnem da igram igru, da je bilo totalno jednostavno naći.

To se pamti, do kraja života. Pogotovo dete u 8. razredu osnovne škole sa osnovnim znanje engleskog jezika i igranja igara na PC-u.

Oblivion i dalje razvodnjavanje sa strelicama, vođenjem za rukav i slično, nikada neće moći da ostavi sećanje na igrača koje će da traje 50+ godina.

Poslednja ispravka: perablenta (26.6.2018 u 22:26)
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
Leonida (26.6.2018)
Stara 26.6.2018, 23:44   #58
Dovahkiin
Starosedelac

^^Ma okej je to Pero, ali ja bih svoje objasnio u drugom smeru. Mislim, svako ima svoje secanje kada dozivi nesto sto mu se toliko svidja.

Meni je eto Oblivion bio prva "takva" igra i taman sam tada bio sedmi osnovne cini mi se.

Ono sto me je privuklo nisu bile strelice ili putokazi na koje nisam toliko obracao paznju, ili neki bos koga nisam mogao ubiti, vec neverovatna atmosfera, muzika, okruzenje, grafika, misticizam... Ono je za mene bio drugi zivot, ostvarenje sna jer sam kao mali mnogo voleo da citam bajke, gledam crtane i filmove "zmaj, vitez, princeza"...
Secam se kada sam ga igrao prvi put kod dva burazera, i dok su oni obavljali questove, levelovali, sta vec ne, ja sam samo trcao da sto vise vidim svet, zavlacio se u one katakombe i osecao neverovatnu dozu straha jer sam cuo u nekom razgovoru dva npc-a, da ko tu udje vise se ne vraca, da postoji tajno blago ili drevni mac, uketi demoni, magija, kraljevstva, srednji vek... Za malog klinca poput mene ta prica je bila ludilo, doslovno mi je isprala mozak, popustio sam sa ocenama u skoli, igrao po ceo dan.

Kakva je Oblivion igra realno? Pa sada kada vidim ima vise mana nego vrlina. Dakle, bagova, gliceva, nelogicnosti ima na tone. Smesno je. Cudi me da su je tada "zreli" RPG review igraci tako visoko ocenili. Verovatno su i oni bili zaslepljeni istom magijom kao ja.
Stara 27.6.2018, 7:49   #59
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux

Član od: 1.11.2005.
Zahvalnice: 1.449
Zahvaljeno 4.236 puta na 2.378 poruka

Izjave tipa "Skyrim je najveće razočarenje" i "nastavak nizbrdice započete Oblivionom" mi uopšte nisu jasne, vi kao da ste samo protrčali glavni kvest i proglasili igru završenom (a znam da niste).

Skyrim je bukvalno u svakom pogledu unapređenje u odnosu na Oblivion. Kvestovi su manje-više standardni TES, ali kompletna prezentacija uopšte ne može da se poredi (namerno ne kažem grafika pošto su igre izašle za istu generaciju konzola i dizajn je ograničen istim parametrima). Sama raznovrsnost sveta za istraživanje je drastično bolje izvedena u Skyrimu, za razliku od Obliviona gde imaš beskonačno ponavljajuću nemačku šumu u sva četiri smera.

Dungeon crawling u Skyrimu je daleko bliži Morrowindu nego što ovde bilo ko hoće da prizna. Npr. u Oblivionu nije postojalo ništa ni izbliza veliko i kompleksno kao Blackreach, sve tamnice su bile copy-paste i pretrčavale su se za pet minuta. O gradovima da ne govorim, bukvalno veze s vezom nema u poređenju sa Oblivionom.

Što se tiče kvestova, lepo guglajte "Oblivion quests" i "Skyrim quests" pa se podsetite.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2018, 9:13   #60
director
Starosedelac

Član od: 13.3.2007.
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 147 puta na 132 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director

Skyrim je sasvim ok igra. Preterujete. Morowind nije toliko bolji koliko se neki ovde kunu koliko je bio revolucionaran u odnosu na sve pre toga. Kasnije je bilo teško proizvesti taj efekat na igrača koji je Morowind radio iz prostog razloga što nisu bili "wow" igre u odnosu na tržište u svoje vreme.

Oblivion je smorio sa kapijama, ja je zbog toga nisam ni završio. Skyrim je sasvim ok, nije bolji od Morowinda ali govoriti da je razlika ogromna je "idolopolonstvo među igračima" . Takođe tada smo bili mlađi jedno 20 godina pa nam je sve bilo lepše
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls V - Skyrim Obtainer Role-Play 7816 8.9.2018 14:15
The Elder Scrolls Online Angelo Serafin MMORPG igre 1124 17.6.2018 19:00
The Elder Scrolls Online - Balkan Community LjutiNordijac Online susreti 1 5.3.2013 19:29
The Elder Scrolls Online Andross otpaTci 1 3.5.2012 20:35
Elder Scrolls MMORPG donator99 Mrežne igre 10 14.11.2007 10:42

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:44.