Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.10.2009, 22:07   #301
mniz
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: ub
Poruke: 587
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 61 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mniz Slanje poruke preko Yahooa korisniku mniz
Određen forumom Re: Risen

kad abrax da test da nadjem dva "klinca" i "voce" voce sam mu dao.imao sam.pa me sad zanima jel ja i dalje treba nadjem tu dvojicu..pise da je test zavrshen.ali kao da mi se cini da on hoce idalje da ih nadjem..
mniz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 22:17   #302
nightshift
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Subotica
Poruke: 67
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 16 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Risen

Jer postoji neka alternativni nacin da se resi collecting from Konrad quest. Jeste da volim Kopolinog Kuma al' volim i zivotinje
nightshift je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 22:26   #303
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Risen

Haha, ubićeš toliko ljudi, gnoma, kokošaka, lizardmena i vukova, ali ti smeta da odsečeš glavu jednoj kravi?
Ako nađeš alternativu, stavi je u spojler i ostalima...

BTW, to sakupljanje nije neophodan quest, možeš da ga preskočiš... to ti je samo da ti dobiješ keša, ništa više.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 22:30   #304
nightshift
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Subotica
Poruke: 67
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 16 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Risen

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Haha, ubićeš toliko ljudi, gnoma, kokošaka, lizardmena i vukova, ali ti smeta da odsečeš glavu jednoj kravi?
Ako nađeš alternativu, stavi je u spojler i ostalima...

BTW, to sakupljanje nije neophodan quest, možeš da ga preskočiš... to ti je samo da ti dobiješ keša, ništa više.
Berta je to
nightshift je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 22:34   #305
Micky
Novi član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: bg
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Risen

Citat:
nightshift kaže: Pregled poruke
Jer postoji neka alternativni nacin da se resi collecting from Konrad quest. Jeste da volim Kopolinog Kuma al' volim i zivotinje
he he... mislim da ces morati da zazmuris na kratko...

A inace, tesko da ces daleko dogurati kao ljubitelj zivotinja - igra vrvi od gomile ljubkih zivuljki...

Jel neko saznao neku informaciju za kvest sa druidom (treba ga informisati sta je u vulkanu)? Ja cekam samo to, pa da silazim.
Cini mi se da treci capter nije poslednji, postoje dve oblasti koje su zapecacene plavom magijom (iza prostorije de je Don, i u severnom hramu).
Micky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 22:36   #306
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Risen

Citat:
Micky kaže: Pregled poruke
he he... mislim da ces morati da zazmuris na kratko...

A inace, tesko da ces daleko dogurati kao ljubitelj zivotinja - igra vrvi od gomile ljubkih zivuljki...

Jel neko saznao neku informaciju za kvest sa druidom (treba ga informisati sta je u vulkanu)? Ja cekam samo to, pa da silazim.
Cini mi se da treci capter nije poslednji, postoje dve oblasti koje su zapecacene plavom magijom (iza prostorije de je Don, i u severnom hramu).
Ima jos jedan chapter...
Pitanje je da li igra ima glavnu manu fallouta 3 ili ne,ali to cemo saznati tek pri zavrsetku igre...
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 22:41   #307
miloshbg
Član
 
Član od: 27.3.2008.
Poruke: 480
Zahvalnice: 431
Zahvaljeno 70 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Risen

Gde je Olf? Ocu da naucim skill a nema ga...otisao je iz harbora, al ne znam gde...
miloshbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2009, 22:45   #308
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Risen

Citat:
miloshbg kaže: Pregled poruke
Gde je Olf? Ocu da naucim skill a nema ga...otisao je iz harbora, al ne znam gde...
On je tamo u eastern temple,zarobljen(videces i kako,budala),samo uzmi kvest od Finchera i odradi i nacices ga...
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Psycho13 na korisnoj poruci:
miloshbg (6.10.2009)
Stara 5.10.2009, 22:46   #309
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Risen

Nadam se i mom brzom priključeniju u priču, samo dok stigne igra. Utiske javljam, mada sam trenutno pod teškim uticajem Morrowinda (oduvek sam i bio, Gothic 3 sam odigrao, prethodne delove nisam , i nisam se baš nešto preterano oduševio). Ali, k'o što kaže naš narod, 'će da vidimo...
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 0:35   #310
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Risen

Pa situacija je sličnija morrowindu nego što bi očekivao - ostrvo na koje nisi došao svojom voljom nit' možeš da odeš, vulkan, divljina, naselja i putevi između njih, na putevima putnici i živuljke, iza drveća rupe sa gnomima i njihovim nataloženim dukatima...

Nego, našao sam sad 12/14 teleporta...
Spoiler za Na mapu koju sam dao ranije dodajte...:

1. Iznad order farme, gde su oni moljci, ima još jedan hram... neko ga pomenu - sa plavom barijerom i elite lizardman warriorima
2. Onaj prvi hram na putiću od plaže, na samom početku igre - 3. lizardmana samo


BTW, i ja čekam foru sa druidom pa da uđem u vulkan, i tražim Ogreroots usput i čistim ostrvo. Imam 8x WarriorsCrown, imam alhemiju na 3, samo mi fali još 7 ogreroota da nabudžim +40 na STR pre vulkana... jel prodaje neko ogreroot u igri?
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 0:43   #311
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Risen

Zavrsio, oko 26 sati sve ukupno. ..... Hocu jos. Jos 3 puta ovoliko.

Ipak je tacna ona "Sve sto je lepo kratko traje". Al da je lepo, lepo je. Nemam pojma kad sam se zadnju put ovoliko zabavio uz igru. Mada sam igrao na easy, sigurno da ce vama sto na medium igrate vise trebati. Tezak mi je bio medium, a easy je i dalje bio izazovan, ali igra je tekla malo tecnije, a i zurilo mi se zbog pocetka faksa. Sad cu da krenem ispocetka na medium, jos ce ova igra dugo instalirana biti. Sve u svemu, take your time, kratka je igra naspram RPG standarda. Mada, ima dosta dobar replay value, zbog frakcija i ekskluzivnosti kvestova.

Elem, prva dva chaptera su sjajna, treci mi je malo smoran bio zbog velikog broja kapija za otvaranje, i posle toga sam mislio da je igra krenula nizbrdo jer opet treba po celom ostrvu ici (po ko zna koji put) samo sa lizardima umesto simpaticnih zivuljki. ali hvala bogu prevario sam se, posto je dizajn nivoa(odnosno grobnica i hramova) u cetvrtom chapteru bio sjajan. Atmosfera u njima takodje, i to je potpuno izvuklo igru iz moguce dosade izazvane backtrackingom.

I da dodam da je ostrvo na kojem se ova igra desava jedan od najbolje realizovanih settinga ikada. Vizuelni dizajn (igra je u najmanju ruku receno prelepa), muzika, zvucni efekti, flora, fauna, celokupna atmosfera je prosto cista desetka. A opet kazem, meni su se pogotovo zivotnje svidele, jer ne samo da su zanimljivo i veoma originalno dizajnirane vec se i realno ponasaju. Dakle, velika vecina nece bas odmah da te napada, vec ako pridjes blizu upozore te, pa tek ako nastavis da se priblizavas pocnu agresivno da se ponasaju. To je bas pomoglo da ucini ovo celo ostrvo uverljivim univerzumom, umesto jos jednog bezdusnog generickog RPG settinga naseljeno generickim zivotinjama koje jedva cekaju da te spaze i krenu u trk ka tebi da bi ih ti ubio i nabudzio HP. Te zivotinje sam cesto i pustao da zive, nisu mi se ubijale(nisam video zasto bi, oni samo pasu travu, nisu mi nikakva opasnost), dok ukoliko bi uvece setao ostrvom i zatekao ih na spavanju, prosunjao se pored da ih ne probudim. Toliko su bile uverljivo dizajnirane da uopste nisu delovale kao nesto sto sluzi za budzenje HP-a, vec stvarno deo tog univerzuma. Mada dobro, mozda sam ja samo cudan like that.

Da sumiram: SJAJNA igra. Za 3 koplja bolja od svog ovog generickog bezdusnog dzanka sto gaming industrija konstantno izbacuje. Thumbs up za pyranu bytes. OVO se zove igra. Koliko god da su igrali na sigurno zarad Gothic nostalgije, ipak su ogromnu kolicinu truda i kreativnosti utrosili i to se vidi.
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku goodlikesweeper na korisnoj poruci:
Aljosa (6.10.2009), Eni (6.10.2009), Medvedenko (19.10.2011), mniz (6.10.2009), Psycho13 (6.10.2009), shrafko (11.10.2009), Skenderevo (28.3.2012)
Stara 6.10.2009, 2:34   #312
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Risen

Heh, ja već sad obilazim svaku stopu ostrva treći put, sve hramove i ruševine, ubijam svakog lizarda, svinju, vuka, "noja", leptirića, crva, ogra, gnoma, cvrčka, kostura i sve drugo na šta naiđem... I jedva sam nagurao 18 lvl, i još uvek mi je STR ispod 100 (jer sam budžio alchemy i pickpocket do kraja sa poslednja dva nivoa).

A da, iz nekog razloga, ogri trče zamnom i viču da sam ubica... ne znam otkud im to

BTW, onaj veliki tunel što ide od istočne do zapadne obale iznad vulkana...
Spoiler za gde ima mapa:
Mapa je na lešu koji je odmah na početku tunela ovamo sa donove strane, kad se popnete gore iznad jezerca... Levo su ogri, i veliki plato koji ide sve do groblja na jugu, a desno ulaz u tunel, mada ne može da se prođe do istočne obale jer nema mosta... samo nekoliko onih ratnih cvrčaka...


I dalje tražim:
1. Prodavca obsidiana i ogreroota.
2. Knjigu/spis o vulkanu za druida
3. Poslednja dva teleporta
4. Marcelov prsten, j*bo ga prsten...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 2:57   #313
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Risen

Ja radim slicno s tim sto sam jos uvek prvi chapter i 11ti lvl sa 90 LP u steku Mislim da cu konacno da uradim inicijaciju za maga, predjem u drugi chapter i napravim maga koji ce da "kick in the ass"

Mnogo mi je lepsa atmosfera u manastiru nego u glupoj mocvari i ne zalim sto sam se opredelio za order (mada doduse imam i save gde sam prilicno visok nivo i pridobio Donovo poverenje). Sutra ce da krene prica, jer mi se cini da je tek od drugog chaptera main story malo ozbiljniji...
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 10:49   #314
Micky
Novi član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: bg
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Risen

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
A da, iz nekog razloga, ogri trče zamnom i viču da sam ubica... ne znam otkud im to
Verovatno si ubio ogru koju si trebao samo da oslobodis iz severnog hrama (kada trazis zarobljenog druida). Kada oslobodis tu ogru dobijas epitet 'ogre friend' (ili tako slicno), mada ni malo nisi prijatelj sa njima jer te idalje napadaju kad te vide. Btw, zna li neko kako ove 'epitete' da vidim u toku igre (da ne izlazim u glavni meni).

Ako nekome treba do-jaja mac, two-hand Barserker 80/80:

Spoiler za Barserker two-hander demage 80, straight 80:
Udjete u pecinu ispod vodopada na zapadnoj obali, pobijete sve spodobe i jednu ashbeast... u prostoriji iznad (malo pre ashbeasta) nacicete mac


Ja ga ne koristim, nesto mi ne ide borba sa dvorucnim macem.
Micky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 11:26   #315
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Risen

Ma oslobodio sam ga, i "ogre friend sam", ali sam isto vremeno i "beast killer" (500+ monsters killed). Mislim da ti achievementsi nemaju veze sa igrom, niti menjaju gameplay, to je reda radi, da imaš još jedan razlog da sakupljaš torbice, ubijaš životinje i slično... kao da treba još jedan
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 13:29   #316
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Risen

Šta je ono što mi nekad napiše tamo lijevo gdje piše koliko experinece bodova sam dobio, ali napiše neki broj pa AP, kao 10 AP, i još nešto teksta?

Gdje vidite koliko sati ste igrali?

Koji događaj trigeruje početak 2. chaptera ako igram za Dona? Dao mi je quest da odem u Harbor Town i tamo tražim njegove ljude, a onaj Fincher mi je dao da odem u onaj neki Temple na istoku. A i pominjali su da se trebam dokazati da bi mi dali bolji armor. Pretpostavljma da se u 2. chapter ulazi kad se obavi taj quest za Dona, i da mi tada daju taj armor? Jel' to to? Htio bih da izbjegavam prelazak u 2. chapter koliko mogu, da se razvijam u prvom, ne žuri mi se, pa mi je zgodno da znam kada ulazim u 2. chapter.

Sad sa onim Bastard Swordom i 3. level mačevanja borbe idu dosta lakše, sad vuka nekad ubijem jednim udarcem, a nekad ih treba nekoliko, ali je dosta bolje nego prije. Pretpostavljma da se sa svakim novim levelom skilla za mačevanje dobiju neki novi potezi.

Jel' problem što Donu nisam dao onaj zlatni mač? Doduše ne koristim ga već koristim ovaj bastard, mada bih sa tim zlatnim mogao koristiti i štit dok mi je bastard (zasad) 2H pa ništa od štita uz njega. Koliko skill za mačevanje trebam imati da mi bastard radi kao 1H?

I meni se svijet dosta sviđa, nekako mi je dosta prijatan, taj osjećaj nisam imao ni u G3. Iako sam zasad vrlo malo vidio od svijeta, tek oko močvare i nešto malo lunjanja po divljini.

Dobio sam veću mapu, sad to već liči na nešto, ali se vidi da je to i dalje mali svijet.

Takođe baš imam želju da odigram kasnije i na Order strani, nešto me baš privlači da vidim stvari iz tog ugla. To još nisam imao u ostalim igrama. Recimo nema šanse da mi se igra G3 na strani orkova ili Hashishina. A ovde mi se igra.

Izgleda da će jedina mana Risena biti to što nije dugačak koliko bismo željeli.

Ja sam mislio da će biti teško preći Risen prije izlaska Dragon Age, bar meni jer ja ne igram brzo, ali izgleda da će se moći preći i dva puta.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 13:43   #317
Aljosa
Veteran
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Beograd - Zemun
Poruke: 504
Zahvalnice: 116
Zahvaljeno 51 puta na 38 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aljosa
Određen forumom Re: Risen

Kada snimas poziciju pise ti pored imena Save-a i vreme koje si proveo u igri do tada.
Ja igram za Dona i pocetak 2 chaptera ti je kada upoznajes Inkvizitora Mendozu.
Daj taj zlatan mac Donu jer ti nece trebati vise ako koristis Bastard sword. Razvi Sword tehniku do nivoa 5 kada ces moci da nosis Bastard sword u jednoj ruci samo (iako je 2 handed oruzje).
Aljosa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 13:52   #318
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Risen

Kada obavis bar 4 zadataka za Dona,vrati se njemu i on ce ti dati taj armor...
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 14:06   #319
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Risen

Jel zna neko kako da predjem the theory of scroll creation quest?
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 14:09   #320
PapaStalin
Član
 
Član od: 27.2.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 236
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 30 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Risen

nisam siguran zbog cega, ali mi totalno ne prija nacin na koji je odradjena borba bacanjem magija.

mana pool je jednostavno previse mali za komotno igranje. zeleo bih da ne moram da koristim potione nakon svaka dva protivnika. ovako ne mogu da se opustim i uzivam u igri kad svaki sekund gledam u manu

zato sam lepo ucitao save sa pocetka i idem lagano u Donov kamp
PapaStalin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gothic, preporuka, risen, role-play, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com