Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.2.2012, 23:07   #41
DarthSidious
Novi član
 
Član od: 7.8.2010.
Poruke: 28
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Srećom, za Paradox igre je potreban samo port forwarding, s obzirom da nije potreban nikakav krek za igru, oni ne stavljaju nikakve zaštite. Ja koristim Tunngle, čisto jer me mrzi da se bakćem oko port forwardinga kod igara.

Inače, mogli bi da organizujemo koju partiju, sve te dinastičke spletke i izdajstva su još zabavnija u MP :P
DarthSidious je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2012, 23:46   #42
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Ona verzija koja se pojavila, nije full, vec neka beta, sto se i moze videti po nekim bagovima.

No, prilicno je stabilna pa se i moze odigrati pomalo, cisto da se stekne utisak za full.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
SFRJ-Forever [CG] (14.2.2012)
Stara 14.2.2012, 8:53   #43
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

kod ovakvih igara mora da se pročita manual bez obzira na koliko je strana. Uzmi neku zemlju u Irskoj pa polako uz manual igraj dok ne naučiš osnove.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2012, 12:51   #44
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Skinuo sam ovu beta/extended demo ili sta vec verziju koja se vrti po netu da udjem u stos dok ne legne plata da kupim igru i imam par pitanja na koje manual nije odgovorio. Btw, posto igram na laptopu tutorial mi ne radi, zbog male rezolucije tutorial prozor mi cesto "pokrije" ono na sta moram da kliknem ili uradim da bi nastavio.

Poceo sam sa County of Raska od najranijeg datuma i osvojio celu Duklju tako sto sam poslao agenta da mi napravi claim na Zetu a kad sam je osvojio iz realm prozora platio prestizom i parama da klejmujem titule Duke of Raska i Duke of Duklja i posle osvojio Hum i Raguzu. Sad samo cekam 200 pietu da clejmujem titulu King Of Serbia.

1)Kako da dobijam pietu brze? Imam oko 1k golda i prestiza i jedva 100 pietu? Pokusavam sa onom ambicijom koja daje holy man titulu i 100 pietu ali nikako da uspe

2)Kad osvojim provinciju nista me ne pita kome da je dodeli. Secam se da je u CS1 pitao sta zelis da uradis. Zetu i Raguzu je automatski dodelio meni a Hum je dao mom najmladjem sinu, sto je jos gore moj mladjani decak je u to vreme bio u zatvoru zato sto sam ga navatao kako planira da pobije bracu. I jos tako iz zatvora je odbio da mi preda Hum i popio sam -20 na odnose i morao sam u rat sa njim da to povratim? Jer ovo neki bag ili o cemu se radi?

3)Sada kad provincije imaju gradove, crkve, i tvrdjave ima li neki nacin da ja upravljam gradom, tj da nema gradonacelnika i da li bi se taj grad racunao u moj limit za direktnim upravljanjem? Kad god osvojim provinciju on mi dodeli zamak da njime upravljam direktno a kao glavnog svestenika u crkvi i majora grada ostavi one koji su to radili u "proslom rezimu". Sada posto je Duklja bila katolicka to u sustini znaci da me mrze do koske i da mi daju mnogo malo love. Mogu da im trazim da vrate "titulu" majora ko sto obicnim vazalima mogu da trazim da vrate dutchu ili county, ali oni nikada ne pristanu i uvek idu u rat i ja dobijem -20 na odnose sa svim vazalima, tako da ovo nisam ni pokusavao. Kada bi ipak silom uzeo da li bi mogao da ga dodelim sebi ili da izaberem ko treba da upravlja?

4)Pokrstavanje katolika u pravoslavlje je bilo lako, barem kada su srbi u pitanju, ali kakva je situacija sa muslimanima? I da li postoji neki nacin da se promeni kultura u provinciji, da posrbim grke i sl?

5)U jednom momentu Car mi je iz cista mira objavio rat, i odmah pristao na beli mir. Kada sam malo bolje pogledao video sam da ima claim na sve moje teritorije (onaj koji ti daju agenti, koji mozes da isteras samo ratom). Kako? To je trajalo jedno 10 god dok nije riknuo, on objavi rat i odmah pristane na beli mir i tako u krug.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2012, 13:21   #45
Praventore
Novi član
 
Član od: 13.2.2012.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Post Re: Crusader Kings 2

Danas treba da izadje 'Crusader Kings 2 Full Game. 90% sam siguran da je ovo sto je izaslo pre 2 + - dana, ranija (pomalo nedovrsena) verzija igre.

(multiplayer je nestabilan i ima malo bagova kolko sam primetio)

Takodje ako bi neko bio zainteresovan da igramo Multilplayer bilo bi Veoma zanimljivo sobzirom da vecina PI igara je ekstra za MP.
Ko hoce neka se javi. (imam jedno 2-3 coveka za sad iz hamachija , igrali bi 100%)

edit:ili svejedno, ako neko odavde napravi igru , nas 2-3 bi se ukljucili.

Poslednja ispravka: DeCoy (14.2.2012 u 13:51)
Praventore je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2012, 14:13   #46
MilosM
Član
 
Član od: 11.10.2011.
Poruke: 56
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Igra izgleda fantasticno, ali je izuzetno komplikovana.Inace veliki sam fan paradox igara, ck1 sam igrao ali ne kako treba, varao sam na razne nacine tako da uopste nisam shvatio poentu igre.
Takodje mi se desilo da trazim Vidin i da ga nedobijem i ako su ovi prihvatili.

Ako se bude organizovalo nesto online voleo bi da ucestvujem.
MilosM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2012, 14:21   #47
Praventore
Novi član
 
Član od: 13.2.2012.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
MilosM kaže: Pregled poruke
Igra izgleda fantasticno, ali je izuzetno komplikovana.Inace veliki sam fan paradox igara, ck1 sam igrao ali ne kako treba, varao sam na razne nacine tako da uopste nisam shvatio poentu igre.
Takodje mi se desilo da trazim Vidin i da ga nedobijem i ako su ovi prihvatili.

Ako se bude organizovalo nesto online voleo bi da ucestvujem.

ja sam poceo da je igram solidno tek posle 2 dana otprilike , do tad sam igrao po 1 sat dnevno i smarao se. al sad kad sam skontao ono osnovno tek sad vidim kolko mi se svidja sto je komplikovana i u neku ruku prlicno realna. (YREE verziju)
igraj samo i smaraj se i faijluj , posle par sati skontaces i onda krenes sa Leonom (spanija) sa njima mi je zanimljivo , imas CB protiv muslimana i nije tesko.
do sad najbolja igra od Paradoxa po meni
Praventore je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2012, 15:24   #48
MilosM
Član
 
Član od: 11.10.2011.
Poruke: 56
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Cim navatam vremena cu da se odvalim od te igrice, kad se svi uigraju mozemo organizovati online igru ako ima zainteresovanih, naravno ako nema problema kao sa EU3 Out of sync i tako to.
MilosM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2012, 21:22   #49
DarthSidious
Novi član
 
Član od: 7.8.2010.
Poruke: 28
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Hmm, Paradox je zajedno sa originalnom igrom upakovao i day-one patch, apparently

Tako da je release verzija igre 1.02b, a ne 1.00.

Poslednja ispravka: DeCoy (15.2.2012 u 18:38)
DarthSidious je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2012, 14:26   #50
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Skinuo sam ovu beta/extended demo ili sta vec verziju koja se vrti po netu da udjem u stos dok ne legne plata da kupim igru i imam par pitanja na koje manual nije odgovorio. Btw, posto igram na laptopu tutorial mi ne radi, zbog male rezolucije tutorial prozor mi cesto "pokrije" ono na sta moram da kliknem ili uradim da bi nastavio.

Poceo sam sa County of Raska od najranijeg datuma i osvojio celu Duklju tako sto sam poslao agenta da mi napravi claim na Zetu a kad sam je osvojio iz realm prozora platio prestizom i parama da klejmujem titule Duke of Raska i Duke of Duklja i posle osvojio Hum i Raguzu. Sad samo cekam 200 pietu da clejmujem titulu King Of Serbia.

1)Kako da dobijam pietu brze? Imam oko 1k golda i prestiza i jedva 100 pietu? Pokusavam sa onom ambicijom koja daje holy man titulu i 100 pietu ali nikako da uspe

2)Kad osvojim provinciju nista me ne pita kome da je dodeli. Secam se da je u CS1 pitao sta zelis da uradis. Zetu i Raguzu je automatski dodelio meni a Hum je dao mom najmladjem sinu, sto je jos gore moj mladjani decak je u to vreme bio u zatvoru zato sto sam ga navatao kako planira da pobije bracu. I jos tako iz zatvora je odbio da mi preda Hum i popio sam -20 na odnose i morao sam u rat sa njim da to povratim? Jer ovo neki bag ili o cemu se radi?

3)Sada kad provincije imaju gradove, crkve, i tvrdjave ima li neki nacin da ja upravljam gradom, tj da nema gradonacelnika i da li bi se taj grad racunao u moj limit za direktnim upravljanjem? Kad god osvojim provinciju on mi dodeli zamak da njime upravljam direktno a kao glavnog svestenika u crkvi i majora grada ostavi one koji su to radili u "proslom rezimu". Sada posto je Duklja bila katolicka to u sustini znaci da me mrze do koske i da mi daju mnogo malo love. Mogu da im trazim da vrate "titulu" majora ko sto obicnim vazalima mogu da trazim da vrate dutchu ili county, ali oni nikada ne pristanu i uvek idu u rat i ja dobijem -20 na odnose sa svim vazalima, tako da ovo nisam ni pokusavao. Kada bi ipak silom uzeo da li bi mogao da ga dodelim sebi ili da izaberem ko treba da upravlja?

4)Pokrstavanje katolika u pravoslavlje je bilo lako, barem kada su srbi u pitanju, ali kakva je situacija sa muslimanima? I da li postoji neki nacin da se promeni kultura u provinciji, da posrbim grke i sl?

5)U jednom momentu Car mi je iz cista mira objavio rat, i odmah pristao na beli mir. Kada sam malo bolje pogledao video sam da ima claim na sve moje teritorije (onaj koji ti daju agenti, koji mozes da isteras samo ratom). Kako? To je trajalo jedno 10 god dok nije riknuo, on objavi rat i odmah pristane na beli mir i tako u krug.
1) Zavisi od osobina vladara - ako imas osobine na koje crkva gleda blagonaklono (skroman, darezljiv itd...) raste ti piety brze mesecno. Drzi kursor ispod ispod piety i pokazace ti se koliko raste ili opada mesecno. Katolici imaju jos dodatnih mogucnosti da povecaju piety brzo - ucestvovanje u krstaskim ratovima, dodeljivanje biskupija itd... Pravoslavcima je teze.

2) Kad osvojis provinciju automatski je dodeljena tebi, a ti onda biraj ako hoces nekom da je dodelis. To vazi naravno ako ti imas claim. Ako neko drugi ima claim na tvom dvoru (u ovom slucaju tvoj mladji sin) ti mozes da objavis rat na osnovu tog claim ali ratujes u ime te osobe (u ovom slucaju tvog mladjeg sina) i on automatski dobija tu grofoviju (county).

3) County ima vise baronija i svaka se racuna u demesne limit. Znaci apsolutno je isto da li imas 5 grofovija gde drzis samo glavni grad ili jednu grofoviju sa 4 baronije. U oba slucaja igra racuna da ti imas 5 direktnih poseda - u prvom slucaju imas 5 grofovija a u drugom jednu grofoviju + 4 baronije = 5.

Sto se tice ko drzi baronije, ako su katolici trebalo bi da mozes da im oduzmes baroniju/grofoviju na osnovu toga sto su nevernici bez ikakvih penala ali samo ako su tvoji direktni vazali. Ako je grof tvoj vazal, a baroni njegovi, onda ne mozes, a i sto bi se ti petljao s tim - zato si i postavio vazala .

4) Provincije menjaju kulturu ali ti na to ne mozes da utices. Tacna mehanika mi nije poznata ali pretpostavljam da zavisi od toga sa koliko provincija tvoje kulture se granici sa tom provincijom, koliko je razvijena, da li je u de jure granicama tvog kraljevstva itd...

5) Imaj u vidu da igras betu.

EDIT: Jedan molba - ko pazari igru, ako bi bio ljubazan da skine i okaci par zanimljivijih modova negde drugde, posto pristup mod podforumu na Paradox forumu ima samo onaj ko registruje igru. Pretpostavljam da ce vrlo brzo biti jednostavnih modova koji dodaju jos neka carstva (srpsko, rusko itd...) pa ako nekom nije tesko da to uradi i da da link. Takvi modovi su velicine par desetina kilobajta tako da nije neki problem...

Poslednja ispravka: Sarmatian (15.2.2012 u 14:38)
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
Apostrof (15.2.2012)
Stara 15.2.2012, 20:07   #51
DarthSidious
Novi član
 
Član od: 7.8.2010.
Poruke: 28
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
Jedan molba - ko pazari igru, ako bi bio ljubazan da skine i okaci par zanimljivijih modova negde drugde, posto pristup mod podforumu na Paradox forumu ima samo onaj ko registruje igru. Pretpostavljam da ce vrlo brzo biti jednostavnih modova koji dodaju jos neka carstva (srpsko, rusko itd...) pa ako nekom nije tesko da to uradi i da da link. Takvi modovi su velicine par desetina kilobajta tako da nije neki problem...
I ja se slažem, ovo bi svakako bilo lepo...

Poslednja ispravka: DeCoy (15.2.2012 u 20:16)
DarthSidious je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2012, 23:00   #52
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom

Moze li neko tutorial kako da namjestim mp sa ortacima?

Poslednja ispravka: JAZO (16.2.2012 u 0:16)
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2012, 1:08   #53
Jonny
Član
 
Član od: 12.1.2009.
Poruke: 61
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Da li se meni čini ili su COA u full verziji (1.02b) pobrkani?
Skinuo sam danas update koji uključuje i DLCove, ono je sve ispomešano.
Jonny je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2012, 1:31   #54
P.A.I.N
Veteran
 
Član od: 11.11.2010.
Poruke: 785
Zahvalnice: 193
Zahvaljeno 56 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Jel ovo izaslo i kakvi su utisci za sad?
P.A.I.N je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2012, 10:59   #55
Praventore
Novi član
 
Član od: 13.2.2012.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
Jonny kaže: Pregled poruke
Da li se meni čini ili su COA u full verziji (1.02b) pobrkani?
Skinuo sam danas update koji uključuje i DLCove, ono je sve ispomešano.

to je dlc cot of Arms sad ne znam da li je bagovan, procesljacu forume njihove.
Praventore je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2012, 11:46   #56
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom

To je izgleda pobrkano malo ali sam ja skinuo ponovo citavu igru i dobro je,ima 330 mb taj release.Moze li neko da mi pomogne multiplayer da namjestim
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2012, 11:59   #57
Praventore
Novi član
 
Član od: 13.2.2012.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Exclamation Re: Crusader Kings 2

Citat:
JAZO kaže: Pregled poruke
To je izgleda pobrkano malo ali sam ja skinuo ponovo citavu igru i dobro je,ima 330 mb taj release.Moze li neko da mi pomogne multiplayer da namjestim
Ako hoces preko Hamachija da igras tu ti mogu pomoci.
Ima nas 4-8 koji igramo paradox igre gotovo stalno, pa i crusader kings 2 naravno.

1.skines hamachi: http://hamachi.en.softonic.com/download
2. Instaliras
3.Pokrenes hamachi
4. Udjes u ovu sobu: user: 094-460-390
pass: Nema sifre
sad sam napravio network pa ko hoce nek izvoli, stim da je hamachi limitovao sa16 na 8 membera, al moze da se napravi 999 networka tako da nije problem.

Edit: hamachi je legalan, kolko ja znam
Praventore je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Praventore na korisnoj poruci:
JAZO (16.2.2012)
Stara 16.2.2012, 12:01   #58
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom

Hvala probacu,mogu li ja da pravim sobe,i kako funkcionise mp preko lan-a je li tako
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2012, 12:19   #59
Praventore
Novi član
 
Član od: 13.2.2012.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom

Citat:
JAZO kaže: Pregled poruke
Hvala probacu,mogu li ja da pravim sobe,i kako funkcionise mp preko lan-a je li tako

mozes ukucas na googleu '' Logmein " i registrujes se preko emaila ( moras znati sifru od maila da se logujes na mail) i onda udjes u svoj account kao bilo koji drugi i nadjes ''add network'' i onda dalje ti sve kaze sta treba ,ID networka, ime itd. Kad napravis odes na hamachi launcher da otvoris prozor na deskotopu , nadjes ''Networks'' i onda ''join existing network'' i ukucas svoj ID koji si napravio tj network. (id je obicno xxx-xxx-xxx)

Mp je odlican ako host ima dobar upload speed

Citat:
P.A.I.N kaže: Pregled poruke
Jel ovo izaslo i kakvi su utisci za sad?

Odlicna igra dao bih joj 4.7/5 stim da je 5 savrsenstvo. igrao sam juce 10 sati bez prestanka i nisam se smorio ni 2%.

Poslednja ispravka: DeCoy (16.2.2012 u 13:46)
Praventore je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2012, 12:31   #60
Praventore
Novi član
 
Član od: 13.2.2012.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Jel vama Checksum 1.02b (JBOO) ?
Praventore je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
crusader, kings

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Stronghold Crusader Extreme zokocx Strateške igre 7 17.2.2012 14:50
Crusader kings Crusader88 Strateške igre 10 7.11.2011 15:18
King's Bounty: Crossworlds Juraj Strateške igre 69 17.10.2010 14:39
King's Bounty: Armored Princess draske73 Strateške igre 312 13.2.2010 16:05
Crusader no remorse DARKNESS IN DARKNES Stare igre 2 8.2.2008 16:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com