Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.10.2008, 14:35   #1
Robert
Član
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Wien
Poruke: 96
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Cudan zvuk iz HDD problem ili ne

Imao sam jedan problem sa HDD sve do juce je radilo super jednostavno ukljucio sam kompjuter i odjedared kada pocinje da windows da se ukljucuje pocinje taj zvuk cinimi se kao kad glava HDD padne na plocu pa se ponov dize ali u intervalu od 4 - 5 sekundi tako ja ga restartovao i pokusao u safe modu ali nista i dalje tako ponovo ga restartujem i stavim windows vista dvd i idem na popravku sistema i posle restarta sada radi sve super.Isao sam sa scandiskom ali kaze sve je uredu normalno sve podatke sam vec narezao pa se neplasim ako crkne ali cisto da znam .
HDD je Samsung 500 GB godinu dana star SATA II , sto se tice komjutera Intel 6600 quad 8 gb ram itd itd .
Neznam dali sam dobro objasnio taj zvuk znaci nije klasicno pistanje nego kao kad nestane struja i glava u HDD-u ostane bez struje i padne .
Robert je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 15:36   #2
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Cudan zvuk iz HDD problem ili ne

Ako ti je pod garancijom, vozi dok ne krepa. Nesto slicno se desavalo i mom starom Maxtor-u (doduse, posle tri ipo godine rada) ali nisam cekao da vidim da li je to "samrtni ropac", vec sam odmah uzeo drugi a ovaj prodao jednom servisu. Prijavljuje li sta SMART?
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 15:37   #3
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Post Re: Cudan zvuk iz HDD problem ili ne

Citat:
Robert kaže: Pregled poruke
Imao sam jedan problem sa HDD sve do juce je radilo super jednostavno ukljucio sam kompjuter i odjedared kada pocinje da windows da se ukljucuje pocinje taj zvuk cinimi se kao kad glava HDD padne na plocu pa se ponov dize ali u intervalu od 4 - 5 sekundi tako ja ga restartovao i pokusao u safe modu ali nista i dalje tako ponovo ga restartujem i stavim windows vista dvd i idem na popravku sistema i posle restarta sada radi sve super.Isao sam sa scandiskom ali kaze sve je uredu normalno sve podatke sam vec narezao pa se neplasim ako crkne ali cisto da znam .
HDD je Samsung 500 GB godinu dana star SATA II , sto se tice komjutera Intel 6600 quad 8 gb ram itd itd .
Neznam dali sam dobro objasnio taj zvuk znaci nije klasicno pistanje nego kao kad nestane struja i glava u HDD-u ostane bez struje i padne .
Ako se taj zvuk ucestali skoro svaki put kada palis komp ili ti se javlja u toku rada mozes da budes zabrinut. Za sada je preuranjeno govoriti da li je to slucajnost sto se tebi desilo ili pocetak kraja HDD-a.

Po pravilu hardovi na koje se taj zvuk cuje u toku rada im otkazuje mehanika i ako scan disk nista ne nadje.

Moja iskustva su da kada se taj zvuk ucestali onda HDD-u nije mnogo ostalo.

Mozda to kod tebe nije problem, ali u praksi postoji stopa verovatnoce da hard krene u vecna lovista zbog loseg napajanja. Ti vidim na imas quad core, memorije na pretek , graficku neznam koju, but napajanje je kod tebe isto bitna stavka po kvalitetu i snazi i nadam se da si odabrao neko dobro kada si kupio tu makinu. Ako hoces mozes da ga spomenes koje je.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 15:41   #4
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Cudan zvuk iz HDD problem ili ne

Citat:
Robert kaže: Pregled poruke
Imao sam jedan problem sa HDD sve do juce je radilo super jednostavno ukljucio sam kompjuter i odjedared kada pocinje da windows da se ukljucuje pocinje taj zvuk cinimi se kao kad glava HDD padne na plocu pa se ponov dize ali u intervalu od 4 - 5 sekundi tako ja ga restartovao i pokusao u safe modu ali nista i dalje tako ponovo ga restartujem i stavim windows vista dvd i idem na popravku sistema i posle restarta sada radi sve super.Isao sam sa scandiskom ali kaze sve je uredu normalno sve podatke sam vec narezao pa se neplasim ako crkne ali cisto da znam .
HDD je Samsung 500 GB godinu dana star SATA II , sto se tice komjutera Intel 6600 quad 8 gb ram itd itd .
Neznam dali sam dobro objasnio taj zvuk znaci nije klasicno pistanje nego kao kad nestane struja i glava u HDD-u ostane bez struje i padne .
Pogledaj molex od napajanje na hard ukoliko ima los kontakt struja dolazi i odlazi i samim tim cuje se igla hard diska kako ide u nulti polozaj kada nestane struje. I nakon toga kada se struja povrati ponovno stavljanje motora u pogon od 12V. Prekontrolisi moleks, najbolje ga zameni pa onda proveri kako se ponasa hard disk.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 15:54   #5
Robert
Član
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Wien
Poruke: 96
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Cudan zvuk iz HDD problem ili ne

Proverio sam moguce je i da se kabal izvuko malo iz lezista za sada radi .
Evo trudio sam se da napajanje bude neko srednje prema visokoj niti mnogo jeftino niti mnogo skupo platio sam ga 60 evra ovde u Austriji CHIFTEC GPS-400AA-101A 400 W ja mislim da je dovoljno ja ga neoverklokujem niti ga mucim sa igrama ili nekim teskim programima.Veceras cu da probam da ga formatiram pa ako se ponovo ponovi probacu sa lowlevel format ali nesto razmisljam za 500 GB low level format mislim da ce trebati citava vecnost dai postoji neki program da se iz windowsa proveri HDD .Sto se tice garancije vec je otisla tako da od toga nema nista a i ovde su malo spori trebam da cekam minimum 2 nedelje da oni utvrde sta muje pa dami tek tada daju novi ili ce reci vasa je greska hahaha .Probacu nesto valjda ce raditi ako ne tu je novi na vidiku sta mi preporucujete koji HDD .Imam 2 externa HDD jedan od 500 a drugi je 320 sa daljinskim i mogu da ga prikljucim na tv bez komjutera i gledam divix slusam mp3.

Poslednja ispravka: Robert (3.10.2008 u 18:22)
Robert je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2008, 14:45   #6
Robert
Član
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Wien
Poruke: 96
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Cudan zvuk iz HDD problem ili ne

juce sm pustio hdd regenerator jos uvek ga vrti jos malo pa ce pola verovtno do ponedeljka ce biti gotov za sada nije pronasao nista niti losi sektori a niti je popravio nesto sve je ok nadam se da nece da crkne javicu kasnije sta se desilo cao
Robert je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Veoma cudan problem vincent Kvarovi 10 24.2.2008 17:52
LEADTEK WinFast XP2000 Expert - Cudan problem TORQUE Video/TV softver 3 17.3.2007 13:04
Veoma cudan problem se desio leka Kvarovi 6 5.9.2006 23:27
Cudan zvuk pri paljenju racunara Ron_Jeremy Kvarovi 8 17.2.2006 19:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com