Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.8.2012, 3:00   #1
virtualstefan
Član
 
Član od: 23.10.2011.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 46
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Problem sa racunarom

Evo mog problema: Komp mi radi neko vreme i onda zakuca i kad ga restartujem nece da ocita sistem krene onaj logo od windows 7 i zakuca i restartuje se komp i tako moram pola sata, i onda ga moram da iskljucim i sacekam malo i onda se upali normalno. E sad on prethodno izbacuje razne greske prvo BOOTIMGR IS CORRUPT onda nesto dumping physical memory to the disk...itd i kad sam pokusao da podignem ponovo windows 7 nije htelo, botujem ga i pojavi se slika i nema prozora sa instalacijom sistema. Da li nije do HDD? Da li nema losih sektora?
virtualstefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2012, 11:22   #2
Svetislav
Član
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 320
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 79 puta na 75 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Svetislav
Određen forumom Re: Problem sa racunarom

Da li si proverio temperture , Ventilator na procesoru da se ne pregreva!
Svetislav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2012, 15:41   #3
virtualstefan
Član
 
Član od: 23.10.2011.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 46
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem sa racunarom

Gledo sam sve je normalno, samo se temperatura malo poveca kad igram neku igricu ali nista strasno par stepeni.
virtualstefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2012, 22:41   #4
IGRACH
Član
 
Član od: 28.9.2007.
Poruke: 265
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 15 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Problem sa racunarom

moras reinstalaciju sistema, verovatno ti je otiso boot.ini
IGRACH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2012, 23:30   #5
tomke
Novi član
 
Član od: 27.5.2012.
Poruke: 4
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problem sa racunarom

Citat:
IGRACH kaže: Pregled poruke
moras reinstalaciju sistema, verovatno ti je otiso boot.ini
Upravu je Igrac, probaj prvo da formatiras(instaliras ponovo win). Ako opet bude isto, onda je ocito hardverski problem. Mada ja mislim da je do windowsa, i nemoj puno da cekas, sto pre ga formatiraj.
tomke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2012, 15:05   #6
virtualstefan
Član
 
Član od: 23.10.2011.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 46
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem sa racunarom

Citat:
tomke kaže: Pregled poruke
Upravu je Igrac, probaj prvo da formatiras(instaliras ponovo win). Ako opet bude isto, onda je ocito hardverski problem. Mada ja mislim da je do windowsa, i nemoj puno da cekas, sto pre ga formatiraj.
Sacekacu da mi stigne drugi hard disk sto sam kupio, pa cu na njemu da podignem sistem, sve mislim da mi je otisao hard disk ovaj sad sto imam, a drugi mi stize sutra..
Probao sam graficku na drugom kompu i radi bez problema, ona je uredu,
Ovako komp radi ali kad udjem u igricu i igram malo komp zakuca i restartuje se.
virtualstefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2012, 21:41   #7
veljko035
Novi član
 
Član od: 4.10.2011.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa racunarom

e pa ovako ako neko moze malo da mi pomogne,racunar je poceo da koci,tj kad podigne sistem zakoci i restertuje se,proverio sam temperaturu procesora u redu ,kada sam pokusao da radim windows na onom setup copying stigne do nekih 80 procenata i tu ne moze da prebaci vise ni jedan file,stavljao sam drugi hdd isto se desi na istom mestu,pokusavao sam sa nekoliko cd-a i na svakom isto se desi na istom mestu ne moze da iskopira,cak sam stavljao i druge citace ali dzaba na istom mestu ne moze da prebaci,jel moguce da je to do maticne ili sta bi moglo da bude.hvala unapred.
veljko035 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2012, 1:26   #8
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Problem sa racunarom

@veljko035

Mozda ovo pomogne a mozda i lupam

http://techtracer.com/2007/03/12/xp-...minute-hiccup/

Mene kao i u ovom primeru je zezao modem (dial-up),doduse ne softverski vec je bio ubacen do pola u slot i to ukoso
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2012, 14:33   #9
M4k4
Član
 
Član od: 24.8.2009.
Lokacija: Sombor
Poruke: 149
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Problem sa racunarom

@veljko035

Kako znas da posle 80% nece dalje? Je li izbaci neku poruku da je instalacija fejlovala ili slicno? Ili samo stane pa ti prekines? Jer imas windows-a (nelegalnih, koji nisu licencirani) kojima treba jako dugo da se instaliraju, i meni se to desavalo, stane na jednom mestu, i posle 15 min samo nastavi.

Ako ti ne izbaci nikakvu poruku da je fejlovo, a mozes pomerati strelicu (tj nzm koji windows instaliras jer u xp-u nema strelice) onda mislim da samo treba da sacekas da nastavi ili da fejluje, jednom se nesto mora desiti.

Pozdrav!
M4k4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2012, 19:52   #10
veljko035
Novi član
 
Član od: 4.10.2011.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa racunarom

Citat:
M4k4 kaže: Pregled poruke
@veljko035

Kako znas da posle 80% nece dalje? Je li izbaci neku poruku da je instalacija fejlovala ili slicno? Ili samo stane pa ti prekines? Jer imas windows-a (nelegalnih, koji nisu licencirani) kojima treba jako dugo da se instaliraju, i meni se to desavalo, stane na jednom mestu, i posle 15 min samo nastavi.

Ako ti ne izbaci nikakvu poruku da je fejlovo, a mozes pomerati strelicu (tj nzm koji windows instaliras jer u xp-u nema strelice) onda mislim da samo treba da sacekas da nastavi ili da fejluje, jednom se nesto mora desiti.

Pozdrav!
pa nece jer izbaci da ne moze da iskorpira fajl,i kada idem na skip this file,za svaki sledeci izbacuje isto da ne moze da iskopira,a radim xp,i probao sam sa 4 razlicita da instaliram i ne moze uvek stane na isom mestu.
u svakom slucaju hvala na trudu da mi pomognes.
veljko035 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2012, 21:23   #11
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Problem sa racunarom

jesi li iskljucio sata mod u biosu. na kome fajlu tacno zakuca.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2012, 21:20   #12
M4k4
Član
 
Član od: 24.8.2009.
Lokacija: Sombor
Poruke: 149
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Problem sa racunarom

Onda mogu dve stvari biti, do hard diska, moguce je da se nesto ostetilo, a druga stvar je da je do citataca. I meni se to desavalo pre pa sam promenio citac, jednostavno nakupi se prasine pa nace nekad da ocitava kako treba. A mozes ga i probati ocistiti.

Pozdrav!
M4k4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2012, 2:03   #13
veljko035
Novi član
 
Član od: 4.10.2011.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa racunarom

Citat:
JovanK kaže: Pregled poruke
jesi li iskljucio sata mod u biosu. na kome fajlu tacno zakuca.
Jesam iskljucio sam,mislio sam i ja da je do toga ali nije,stavljao sam i drugi hard i na istom mestu zakuca a probao sam i druge citace,ne znam tacno na kom mestu zakuca,tj na kom fajlu,posto sam odneo kod druga komp da proba nesto pa je ostao kod njega,ajde pogledacu ovih dana pa cu ti reci,znao sam koji je fajl u pitanju ali ne mogu da se setim,mada kad idem na "skip file"i za svaki sledeci mi izbacuje da ne moze da se prebaci,tako da ne znam sta moze da bude,bas dosta nejasna situacija,moguce da je nesto do maticne,meni je boceo da zabada komp i da se sam restartuje,tj jedva podigne sistem i ukoci i resetuje se,tada sam pomislio da je do procesora da se pregreva,ali kada sam proverio temperaturu bila je ok.
veljko035 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2012, 10:25   #14
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Problem sa racunarom

Izvadi sve komponente koje ne trebaju (drugi hdd, komponente iz PCI slotova... ako ih imas naravno), i ostavi samo jedan memorijski modul ako ih imas vise pa probaj. I naravno pogledaj koji je to tacno fajl, jer to moze dati odg na pitanje sta mu je.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2012, 14:57   #15
M4k4
Član
 
Član od: 24.8.2009.
Lokacija: Sombor
Poruke: 149
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Problem sa racunarom

Citat:
veljko035 kaže: Pregled poruke
Jesam iskljucio sam,mislio sam i ja da je do toga ali nije,stavljao sam i drugi hard i na istom mestu zakuca a probao sam i druge citace,ne znam tacno na kom mestu zakuca,tj na kom fajlu,posto sam odneo kod druga komp da proba nesto pa je ostao kod njega,ajde pogledacu ovih dana pa cu ti reci,znao sam koji je fajl u pitanju ali ne mogu da se setim,mada kad idem na "skip file"i za svaki sledeci mi izbacuje da ne moze da se prebaci,tako da ne znam sta moze da bude,bas dosta nejasna situacija,moguce da je nesto do maticne,meni je boceo da zabada komp i da se sam restartuje,tj jedva podigne sistem i ukoci i resetuje se,tada sam pomislio da je do procesora da se pregreva,ali kada sam proverio temperaturu bila je ok.
Au druze pa tu onda moze biti sto stvari(konektori, kontakti izmedju maticne i komponenata, CPU...itd). S obzirom da ti svaki put zapuca na istom mestu, nije ni do kakvog pregrevanja, ako nije do hdd i citaca, moze biti do nekih konektora, ili procesora ali nzm kako procesor bas moze da utice na to. Ja bi odneo u servis pa da oni testiraju svaku komponentu posebno(mada jednom kada sam odneo da mi poprave hdd jer ja nisam imao vremena, nisu znali pa sam morao sam, ima po servisima dosta ne naucenih ljudi pa pazi gde ces).

Pozdrav!
M4k4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2012, 14:53   #16
Lionheart
Novi član
 
Član od: 25.9.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 24
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Problem sa racunarom

Citat:
M4k4 kaže: Pregled poruke
Au druze pa tu onda moze biti sto stvari(konektori, kontakti izmedju maticne i komponenata, CPU...itd). S obzirom da ti svaki put zapuca na istom mestu, nije ni do kakvog pregrevanja, ako nije do hdd i citaca, moze biti do nekih konektora, ili procesora ali nzm kako procesor bas moze da utice na to. Ja bi odneo u servis pa da oni testiraju svaku komponentu posebno(mada jednom kada sam odneo da mi poprave hdd jer ja nisam imao vremena, nisu znali pa sam morao sam, ima po servisima dosta ne naucenih ljudi pa pazi gde ces).

Pozdrav!
Nadji neki instalacioni disk Windowsa Xp koji je radio normalno...izvršio više instalacija u prošlosti i normalan hard,kada formatiraš particiju za Windows uradi normalan a ne quick format i obavezno da bude NTFS file format-probaj pa javi.
Lionheart je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2012, 15:05   #17
Lionheart
Novi član
 
Član od: 25.9.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 24
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Problem sa racunarom

Citat:
M4k4 kaže: Pregled poruke
Au druze pa tu onda moze biti sto stvari(konektori, kontakti izmedju maticne i komponenata, CPU...itd). S obzirom da ti svaki put zapuca na istom mestu, nije ni do kakvog pregrevanja, ako nije do hdd i citaca, moze biti do nekih konektora, ili procesora ali nzm kako procesor bas moze da utice na to. Ja bi odneo u servis pa da oni testiraju svaku komponentu posebno(mada jednom kada sam odneo da mi poprave hdd jer ja nisam imao vremena, nisu znali pa sam morao sam, ima po servisima dosta ne naucenih ljudi pa pazi gde ces).

Pozdrav!
Nadji neki instalacioni disk Windowsa Xp koji je radio normalno...izvršio više instalacija u prošlosti i normalan hard,kada formatiraš particiju za Windows uradi normalan a ne quick format i obavezno da bude NTFS file format-probaj pa javi.
Lionheart je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako da rešim problem sa računarom? dikinson Ostale komponente 6 23.10.2011 14:19
Problem sa zagrevanjem ATI Radeon HD 4850 512MB DDR3 bokela Grafika 34 24.6.2010 12:08
Extremno cudan problem sa RapidShare-om MarkoT Internet tehnologije 8 2.4.2010 18:20
Problem sa TASKBAROM Dapper Operativni sistemi 6 11.12.2008 17:01
Problem sa racunarom Geronimo Kvarovi 7 17.4.2008 20:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com