Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.10.2008, 0:19   #1
Milan Gajic
Novi član
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Kako da povežem 3 računara na jednu kablovsku Internet vezu?

Ovako stoje stvari:

Pre nekih nedelju dana sam prikljucio internet u stanu, kablovski. Problem je u tome sto trenutno mogucnost koriscenja interneta imam samo na jednom racunaru, a u stanu ih ima 3. Koji je najbolji nacin (najeftiniji i najprakticniji) da povezem sva 3 racunara na jedan modem? Modem je motorola sb5101e-cn ako nesto znaci.
Milan Gajic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2008, 1:28   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Kako da povezem 3 racunara na jednu kablovsku internet vezu?

Kupi ruter , u slučaju da su svi računari klasicči desktop kupi nešto tipa TP-Link TL-R402M ili nešto slično . A u slučaju da je neki od računara laptop i da želiš da njega povežeš bržično a ostale kompove kablom , u tom slučaju uzmi TP-Link TL-WR642G ili nešto slično ...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2008, 1:37   #3
DuleNS
Član
 
Član od: 28.10.2008.
Poruke: 49
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako da povezem 3 racunara na jednu kablovsku internet vezu?

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Kupi ruter , u slučaju da su svi računari klasicči desktop kupi nešto tipa TP-Link TL-R402M ili nešto slično . A u slučaju da je neki od računara laptop i da želiš da njega povežeš bržično a ostale kompove kablom , u tom slučaju uzmi TP-Link TL-WR642G ili nešto slično ...
A mene samo zanima da li se onda deli brzina neta na dva dela...

recimo sad kad se preselim, ja i buraz cemo imati dva kompa, pa sam kontao da preko rutera delimo net na dva dela, znaci imam 1mbit , ako se podeli bice ono svakom po pola brzine ili kako vec ide, unapred hvala na objasnjenju
DuleNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2008, 1:46   #4
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Kako da povezem 3 racunara na jednu kablovsku internet vezu?

Citat:
DuleNS kaže: Pregled poruke
A mene samo zanima da li se onda deli brzina neta na dva dela...

recimo sad kad se preselim, ja i buraz cemo imati dva kompa, pa sam kontao da preko rutera delimo net na dva dela, znaci imam 1mbit , ako se podeli bice ono svakom po pola brzine ili kako vec ide, unapred hvala na objasnjenju
Vidi "narodski" ruter dele internet na sledeći način . Ako recimo imaš 1Mb link na rapolaganju i 2 korisnika koji u istom trenutku surfuju netom onda se ruter trudi da na "ravne časti" (manje više) podeli net . Dok ruteri za profesionalnu upotrebu i ruteri koji su recimo pod MikroTik-om (OS za rutere) mogu podesiti tako da sakom korisniku podele određenu "količinu" interneta od raspoloživog protoka recimo ti imaš 768Kb/s dok tvoj buraz 128Kb/s od raspoloživih 1Mb ... Eto ukratko tako funkcionišu ruteri ....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2008, 1:55   #5
Milan Gajic
Novi član
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako da povezem 3 racunara na jednu kablovsku internet vezu?

Hvala puno! Javljam sta sam uradio...
Milan Gajic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gitare i računari... Wolverine Brbljaonica 1116 3.3.2016 23:12
Pravljenje butabilne WindowsXP instalacije sa SP3 pomocu NLite Win32 Operativni sistemi 8 4.6.2008 15:13
Kako podesiti ISDN da radi na 128 kbps jaba.hut Internet usluge 7 31.5.2007 11:54
Kako da namjestim neku zastitu od konektovanja na internet. Auror Internet usluge 1 7.2.2007 3:39
Kako podesiti internet konekciju na Ubuntu 5.10??? Lord_Master Slobodni softver 16 15.5.2006 16:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com