Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.7.2008, 22:54   #1
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Olimpijada u HD formatu...

...Free to air

Za sve one koji imaju SkyStarHD ili neki HD risiver nekodirani prenosi sa olimpijskih igara u visokoj rezoluciji.

Anixe HD
Astra 1H (19.2 east)
Transponder 75
Polarisation: Horizontal
Frequency: 11914.50 MHz
Standard: DVB-S2
SR: 27500
FEC: 9/10
NID: 133
TID: 6
SID: 132
VPID: 1535
Audio: 1539 (Dolby Digital) German


oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2008, 23:59   #2
Starac Sveta
Član
 
Član od: 2.7.2008.
Lokacija: beograd
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Olimpijada u HD formatu...

na anixe hd ce ici manje atraktivni sportovi a za one prave ostaje orf hd koji se gleda(u edukativne svrhe)preko raznih emulatora i modula.naravno,najbolje resenje je ss hd,linux hd risiveri(kathrein,dm800,ipbox) i cs
Starac Sveta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Starac Sveta na korisnoj poruci:
oluja (11.7.2008)
Stara 11.7.2008, 9:41   #3
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Olimpijada u HD formatu...

Citat:
Starac Sveta kaže: Pregled poruke
na anixe hd ce ici manje atraktivni sportovi a za one prave ostaje orf hd koji se gleda(u edukativne svrhe)preko raznih emulatora i modula.naravno,najbolje resenje je ss hd,linux hd risiveri(kathrein,dm800,ipbox) i cs
Zanima me (u edukativne svrhe, naravno) kako radi CS na Kathrein risiverima? Konkretno koji emulatori se koriste i da li radi Gbox?
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2008, 23:53   #4
Starac Sveta
Član
 
Član od: 2.7.2008.
Lokacija: beograd
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Olimpijada u HD formatu...

pa naravno u edukativne svrhe prvo,kathrein nema citac kartice pa u startu ne mozes deliti neku svoju karticu.ma ustvari ima resenje preko externog usb citaca ali to meni ne treba.moj risiver je u lokalu povezan sa gbox serverom isve to radi fino i vrlo stabilno sa mgcamd emu-om.mozes gledati sve hd kanale koji su dostupni(videti lyngsat) u zavisnosti od finansija.ogranicenja su, kao i kod ostalih linux hd risivera,kanali gde su uparene kartice sa oficijelnim hd risiverima kao digitalb,digiturk i viasat.i na tome se radi ali mislim da je i ovih 80 kanala vise nego dovoljno.olimpijada je blizu,tour de france se zahuktava,more filmova, koncerata,dickovery-a,nat. geo. i slicnih dok.kanala...sta vam jos treba.kupili ste hd redy lcd ili plazmu i na njoj gledate katastrofalnu kablovsku televiziju ili malo bolju sd satelitsku.i jos ovo.antena.pokretna,za nase krajeve preporuka poljska mabo offset 1.40 a jos bolje 2.05.
Starac Sveta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2008, 13:16   #5
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Olimpijada u HD formatu...

Citat:
Starac Sveta kaže: Pregled poruke
pa naravno u edukativne svrhe prvo,kathrein nema citac kartice pa u startu ne mozes deliti neku svoju karticu.ma ustvari ima resenje preko externog usb citaca ali to meni ne treba.moj risiver je u lokalu povezan sa gbox serverom isve to radi fino i vrlo stabilno sa mgcamd emu-om.mozes gledati sve hd kanale koji su dostupni(videti lyngsat) u zavisnosti od finansija.ogranicenja su, kao i kod ostalih linux hd risivera,kanali gde su uparene kartice sa oficijelnim hd risiverima kao digitalb,digiturk i viasat.i na tome se radi ali mislim da je i ovih 80 kanala vise nego dovoljno.olimpijada je blizu,tour de france se zahuktava,more filmova, koncerata,dickovery-a,nat. geo. i slicnih dok.kanala...sta vam jos treba.kupili ste hd redy lcd ili plazmu i na njoj gledate katastrofalnu kablovsku televiziju ili malo bolju sd satelitsku.i jos ovo.antena.pokretna,za nase krajeve preporuka poljska mabo offset 1.40 a jos bolje 2.05.
Kako radi DiSEqC na Kathrein risiverima (cuo sam da ima nekih problema), da li je to reseno?
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2008, 23:03   #6
Starac Sveta
Član
 
Član od: 2.7.2008.
Lokacija: beograd
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Olimpijada u HD formatu...

resio je nas covek poznat kao @telesat a opet nas @mover napravio odlican emu. mbox reseni problemi sa digiturk hd kanalima.svakim danom sve vise hd kanala a totaltv planira u prvoj polovini iduce godine prve hd kanale lokalizovane na srpski.
Starac Sveta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2008, 17:39   #7
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Olimpijada u HD formatu...

Citat:
Starac Sveta kaže: Pregled poruke
resio je nas covek poznat kao @telesat a opet nas @mover napravio odlican emu. mbox reseni problemi sa digiturk hd kanalima.svakim danom sve vise hd kanala a totaltv planira u prvoj polovini iduce godine prve hd kanale lokalizovane na srpski.
To su odlicne vesti pocinjem da se razmisljam da li je vise bitno cekati Dreambox8000...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2008, 20:29   #8
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Olimpijada u HD formatu...

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
To su odlicne vesti pocinjem da se razmisljam da li je vise bitno cekati Dreambox8000...
Stace vam to ljudi!!! Da li ste culi sta Telekom planira, ( j a sam vec iznenadjen). Preko adsl ce da pusta dvosmerni TV koji ce da sadrzi i Full formate. Ako to bude, bice extra. Kod mene je pre neki dan dovucen kabal koji ce da sadrzi uz tv i televiziju. Jos samo da povezu. Jedva cekam.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2008, 22:14   #9
Starac Sveta
Član
 
Član od: 2.7.2008.
Lokacija: beograd
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Olimpijada u HD formatu...

ne pisi o onom u sta se ne razumes.za full hd kroz iptv ima da se nacekas.za sada garantuju protok od 256 kbs sto je jako malo za hd.za sada jedina opcija je satelitska televizija.
Starac Sveta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Igre u .mdf i .iso formatu. Šta dalje? XPERT O igrama uopšte 15 7.8.2009 18:01
kojim programom mogu izdvojiti subtitle sa dvd-a u .srt formatu? zemljanin Video/TV softver 19 16.9.2007 10:21
Spajanje video fajlova u .wmv formatu? gently Video/TV softver 15 2.7.2007 3:00
Snimanje svirki (uživo) u audio formatu BlackHorse Foto i audio/video 8 11.6.2007 17:03
Video ring-tonovi u .xrt formatu?! Bojance Programi za mobilne telefone 0 5.2.2007 12:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com