Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.2.2009, 22:44   #1
wega
Član
 
Član od: 19.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 69 puta na 41 poruka
Question SBB D3 i Asus TV Card

Korisnik sam kablovske TV i interneta kod kompanije SBB (standardni TV paket + 1024/128 flat paket). Televiziju gledam preko interne TV karte Asus 7135 (slika 1.) i programa Fly 2000. Zbog povoljnije ponude (citaj cene) resio sam sam da uzmem SBB Mix paket sa D3 televizijom. Koliko sam se informisao sa njihovog sajta za to je potreban poseban dekoder sa karticom koji se dobija od SBB. Moje pitanje glasi: da li gore navedenu karticu mogu bez problema da povezem sa ovim dekoderom. Po mojim saznajima taj dekoder na sebi ima samo izlaz u vidu scart prikljucka (ili ima jos neki?). Uz moju TV kartu sam dobio i jedan kablic sa s-video i composite ulazom (slika 2.) Kako bih najlakse mogao da ih povezem?
Da kupim adapter scart to chinc ili nesto drugo?


slika 1.


slika 2.
wega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2009, 22:48   #2
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Sbb D3 i Asus TV Card

Da, odgovarajuci adapter ce varovatno resiti probleme sa povezivanjm.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
wega (26.2.2009)
Stara 26.2.2009, 22:57   #3
wega
Član
 
Član od: 19.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 69 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Sbb D3 i Asus TV Card

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Da, odgovarajuci adapter ce varovatno resiti probleme sa povezivanjm.
Interesuje me da li postoji neka posebna vrsta ovog kabla (mislim na scart to chinch) tipa za ulazni signal ili za izlazni. Ovo pitam zato sto sam vidjao skart to chinch adaptere koji na sebi imaju neki preklopnik kojim moze da se bira input/output. Ne bih hteo da kupim pogresan. Ako imas neku preporuku (slika bi mnogo pomogla).
wega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2009, 0:11   #4
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Sbb D3 i Asus TV Card

http://www.easy-touch.com/R/products...apter_et-9088/

Moj brat koristi nesto ovog tipa, pa proveri da li ti odgovara. Ima i kod kineza, pa ti vidi koliko si para spreman da potrosis. U svakom slucaju uredjaj na koji ti mislis postoji.
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eddy na korisnoj poruci:
wega (27.2.2009)
Stara 27.2.2009, 0:42   #5
Nikola Medjedovic
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 64
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Sbb D3 i Asus TV Card

Ne treba ti nista od toga. Ja već imam ovu kombinaciju. Jedino sto ti moras da uradiš jeste da kupis kabal sa cinchevima i na jednoj i na drugoj strani. Dekoder koji isporučuju ima izlaze za cincheve.
PS.
Oni ne znaju da objasne sta dekoder posjeduje vec govore da ima samo scart, a ustvari oni ga isporucuju samo sa scart kablom, a iza ima sve odgovarajuce priključke
Nikola Medjedovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nikola Medjedovic na korisnoj poruci:
wega (27.2.2009)
Stara 27.2.2009, 16:06   #6
wega
Član
 
Član od: 19.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 69 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Sbb D3 i Asus TV Card

Citat:
Nikola Medjedovic kaže: Pregled poruke
Ne treba ti nista od toga. Ja već imam ovu kombinaciju. Jedino sto ti moras da uradiš jeste da kupis kabal sa cinchevima i na jednoj i na drugoj strani. Dekoder koji isporučuju ima izlaze za cincheve.
PS.
Oni ne znaju da objasne sta dekoder posjeduje vec govore da ima samo scart, a ustvari oni ga isporucuju samo sa scart kablom, a iza ima sve odgovarajuce priključke
Bio danas u SBB-u da se raspitam i da se prijavim za Sbb Mix paket. Pitam tamo onu devojku koja je zaduzena za D3, kakve na sebi ima izlaze ima taj resiver. Ona kaze kao iz topa: Scart!. Ja je pitam da li nema slucajno i cinch (povucen tvojim odgovorom), a ona posle duzeg razmisljanja kaze: Da, sad sam se setila ima i chinch. Mislim (u sebi) izem ti prodavca i tehnicku podrsku - pa oni ni ne znaju sta prodaju. Ostaje da joj verujem i da cekam instalatera da dodje pa da vidimo sta ce da donese . Kupio sam samo jedan par chinch to chinch kablova.
wega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2009, 16:19   #7
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: SBB D3 i Asus TV Card

Haha ima cinc a jesi li je pitao da li je to samo cinc za audio "stereo" hehe ima i toga,a verovatno ima i video i to je dobro resenje za snimanje video materijala javi utiske kad namestis.
A evo ti i seme pa mozes napraviti kabal.

starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku starx na korisnoj poruci:
wega (27.2.2009)
Stara 27.2.2009, 16:22   #8
wega
Član
 
Član od: 19.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 69 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: SBB D3 i Asus TV Card

Rekli su da ce me kontaktirati za 5-7 dana. Javljam utiske cim sve namestim. Pozz.

PS: Da li neko moze da postavi sliku ovog digitalnog resivera koji Sbb daje na koriscenje? Da resimo misteriju.
wega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2009, 17:15   #9
wega
Član
 
Član od: 19.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 69 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: SBB D3 i Asus TV Card

Evo danas sam dobio d3 digitalni resiver i moju utisci su pozitivni . Slika je dosta bolja nego preko standardnog kablovskog prikljucka (ovo je narucito izrazeno na kanalima koji su bili losijeg kvaliteta (SOS, Kopernikus i sl.) Digitalni resiver ima na sebi skoro sve vrste izlaza (slika 1.): s-composite (dva puta chinch za video i dva audio izlaza za levi i desni zvucnik, dva scarta (vcr i tv), rf, digirlani (s/p dif). Jedino nema s-video izlaz. Ja sam povezao sa resiver sa 3 cinch to chinch kabla (jedan za video koji ide u TV karticu i dva za zvuk koji direktno idu u pojacalo). Zvuk je na kanalima koji emituju u stereo tehnici veoma dobar.
Jedina mana je nemogucnost rasporedjivanja kanala po sopstvenom izboru. Mislim, postoji opcija "omiljeni kanali" gde bi trebalo da moze da se odabere 20 kanala po izboru ali jos nisam provalio kako funkcionise .

slika 1.
wega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku wega na korisnoj poruci:
AmigAdi (20.9.2011), Jessieblueyu (3.5.2009), oluja (2.3.2009), starx (3.3.2009)
Stara 3.5.2009, 12:23   #10
Jessieblueyu
Novi član
 
Član od: 3.5.2009.
Poruke: 3
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: SBB D3 i Asus TV Card

Moze li neko da mi na PM shibne gde i koji tacno kabl sa cicncevima treba da se kupi kako bi ova kombinacija proradila? I da, meni se javlja uzasan lag izmedju pritiska na daljinac i reakcije risivera (treba mu 5-6 sekundi da promeni kanal!). Da li je to slucaj i kod vas?

Pozdrav i hvala!
Jessieblueyu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2009, 12:35   #11
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: SBB D3 i Asus TV Card

@wega: Al nema HDMI.
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2009, 13:34   #12
Starac Sveta
Član
 
Član od: 2.7.2008.
Lokacija: beograd
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: SBB D3 i Asus TV Card

Citat:
wega kaže: Pregled poruke
Evo danas sam dobio d3 digitalni resiver i moju utisci su pozitivni . Slika je dosta bolja nego preko standardnog kablovskog prikljucka (ovo je narucito izrazeno na kanalima koji su bili losijeg kvaliteta (SOS, Kopernikus i sl.) Digitalni resiver ima na sebi skoro sve vrste izlaza (slika 1.): s-composite (dva puta chinch za video i dva audio izlaza za levi i desni zvucnik, dva scarta (vcr i tv), rf, digirlani (s/p dif). Jedino nema s-video izlaz. Ja sam povezao sa resiver sa 3 cinch to chinch kabla (jedan za video koji ide u TV karticu i dva za zvuk koji direktno idu u pojacalo). Zvuk je na kanalima koji emituju u stereo tehnici veoma dobar.
Jedina mana je nemogucnost rasporedjivanja kanala po sopstvenom izboru. Mislim, postoji opcija "omiljeni kanali" gde bi trebalo da moze da se odabere 20 kanala po izboru ali jos nisam provalio kako funkcionise .

slika 1.
omiljeni kanali.stisni fav,prvi red na daljincu,pojavice se fav. lista levo a desno spisak kanala.izaberi kanal za prvo mesto,stisni ok i sve tako do 20(pocev od 900)
Starac Sveta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2009, 23:19   #13
Jessieblueyu
Novi član
 
Član od: 3.5.2009.
Poruke: 3
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: SBB D3 i Asus TV Card

Evo cisto da odgovorim na svoje pitanje (mozda se nekome nadje...). Lag na risiveru se otklanja tako sto se isti pusti da radi par sati i "navikne se" na mrezu sto kaze lik iz SBBa. U svakom slucaju, vise ga nema... E sad, izmedju S-video i Composite izlaza ja licno ne vidim razliku (TV gledam na 19" CRT monitoru). Zadovoljan sam slikom ali ne i odusevljen (verovatno cu biti kad kupim neki normalan TV)...

Pozz
Jessieblueyu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2011, 23:06   #14
AmigAdi
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Silent Hill aka Niš
Poruke: 78
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku AmigAdi
Određen forumom Re: SBB D3 i Asus TV Card

- A kako bi se menjali kanali u domu sa 2 TV i kompom sa TV-karticom?
Korisnik bi morao da ima 3 dekodera, zar ne?

- Da li komputer morao da dekodira programe ako ima digitalnu ili hibridnu TV karticu?

Hvala unapred
AmigAdi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2011, 12:26   #15
wega
Član
 
Član od: 19.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 69 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: SBB D3 i Asus TV Card

Citat:
AmigAdi kaže: Pregled poruke
- A kako bi se menjali kanali u domu sa 2 TV i kompom sa TV-karticom?
Korisnik bi morao da ima 3 dekodera, zar ne?

- Da li komputer morao da dekodira programe ako ima digitalnu ili hibridnu TV karticu?

Hvala unapred
Moraš da za svaki TV/Monitor da imaš poseban dekoder. Mislim (nisam 100% siguran) da svaki sledeći dekoder možeš da iznajmiš za po 200 din mesečno u SBB-u.

Kompjuter ne može da dekodira D3 signal jer je u D3 dekoder ubačena kartica sa kodom.
wega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku wega na korisnoj poruci:
AmigAdi (18.7.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Asus X59SL-AP195 iskustva? carloss Prenosni računari 9 24.10.2008 14:07
Asus isporucuje krekove vasiljevic Brbljaonica 0 22.9.2008 10:35
Call of Duty Real-Time Card Game (kartaška igra sa tematikom drugog svetskog rata) Liquid Nitrogen Brbljaonica 9 7.6.2008 12:56
DFI Infinity NF570-M2/G vs ASUS M2N-E or other ??? zokocx Osnovne komponente 18 4.10.2007 23:57
Pomoć oko kupovine laptopa - ASUS A6M gosn.prirodni ŠDK - Prenosni računari 7 28.4.2007 13:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com