Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.2.2009, 17:05   #21
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: HDTV kod nas

Nema kod nas HD signala vazdusnim putem, odnosno ima ako imas satelitsku antenu i HD receiver. Koji operater osim "r(t)"-a ima kod nas HD ponudu?
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2009, 11:25   #22
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: HDTV kod nas

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
E, al ostade pitanje jel se emituje kod nas HD signal vazdushnim putem?
Zvanicno nema jos ni jedan, nezvanicno se vrse neki eksperimenti...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2009, 13:20   #23
Marko Belsak
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 134
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 16 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: HDTV kod nas

Jos uvek nema nikog da podeli sa nama utiske o kablovskoj HDTV u Srbiji.
A bas su me zanimale cene i kvalitet signala. Kad kazem kvalitet ne mislim na kvalitet slike. Verovatno je slika kakva treba da bude. Zanima me kakav je prijem signala. Ja koristim D3 od SBBa i slika je dobra, ali zna da stuca, koci i slicno. Nekad cesce, a nekad i nema "smetnji". Pitam se da li HDTV prenose sa zadovoljavajucim kvalitetom.
Marko Belsak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2009, 17:42   #24
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: HDTV kod nas

Citat:
Marko Belsak kaže: Pregled poruke
Jos uvek nema nikog da podeli sa nama utiske o kablovskoj HDTV u Srbiji.
A bas su me zanimale cene i kvalitet signala. Kad kazem kvalitet ne mislim na kvalitet slike. Verovatno je slika kakva treba da bude. Zanima me kakav je prijem signala. Ja koristim D3 od SBBa i slika je dobra, ali zna da stuca, koci i slicno. Nekad cesce, a nekad i nema "smetnji". Pitam se da li HDTV prenose sa zadovoljavajucim kvalitetom.
HDTV nema "snega" ako na to mislish. Vrlo je jednostavno, ili imash savrshenu sliku, ili je nemash uopshte. To je prednost digitalnog signala

Za HDTV ne mogu da ti odgovorim, ali digitalni broadcasting radi savrsheno (preko kablovske, naravno).
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2009, 18:44   #25
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: HDTV kod nas

Po informacijama koje sam nasao na netu, u Srbiji za sada postoji jedan distributer koji u ponudi ima HD kanale a korisnici njihovih usluga nisu bas zadovoljni (nije nemoguca ni situacija da je vecina korisnika radijus vektora zadovoljna uslugama samo sto se oni ne javljaju po forumima).

Kad sam citao njihov cenovnik, bilo mi je zanimljivo kako pokusavaju "naterati" ljude da se zakupe stb/risiver na sto duzi period.

Jedno pitanje (teoretsko): Posto je za prijem HD signala preko skystar kartice potreban dosta jak racunar, da li bi isto vazilo i ako bi recimo telekom uvrstio HD paket u IPTV?
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2009, 19:11   #26
Marko Belsak
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 134
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 16 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: HDTV kod nas

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
HDTV nema "snega" ako na to mislish. Vrlo je jednostavno, ili imash savrshenu sliku, ili je nemash uopshte. To je prednost digitalnog signala

Za HDTV ne mogu da ti odgovorim, ali digitalni broadcasting radi savrsheno (preko kablovske, naravno).

Nisam ni mislio na sneg. I ja gledam digitalnu kablovsku i slika je odlicna. Ali njen prenos nije uvek dobar. Kao sto sam rekao, stucanje, zastajkivanje, kocenje i preskakanje slike su "smetnje" kod prenosa DVB-C. Obicno je dobra slika/prenos, ali nije savrseno. Ili je mozda prenos dobar, a te "smetnje" se javljaju na izvoru, ili kod dekodiranja na mom risiveru.

Pitanje da li bi IPTV zahtevao jak racunar (kod gledanja HDTVa) je veoma dobro. I mene to zanima.
Marko Belsak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2009, 19:25   #27
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: HDTV kod nas

Citat:
Marko Belsak kaže: Pregled poruke
Nisam ni mislio na sneg. I ja gledam digitalnu kablovsku i slika je odlicna. Ali njen prenos nije uvek dobar. Kao sto sam rekao, stucanje, zastajkivanje, kocenje i preskakanje slike su "smetnje" kod prenosa DVB-C. Obicno je dobra slika/prenos, ali nije savrseno. Ili je mozda prenos dobar, a te "smetnje" se javljaju na izvoru, ili kod dekodiranja na mom risiveru.

Pitanje da li bi IPTV zahtevao jak racunar (kod gledanja HDTVa) je veoma dobro. I mene to zanima.
Zovi "tehnicare" da ti to srede. Ne sme tako nesto da se desava. Ista situacija je i kod mene na TotalTV-u (desi se ponekad slicna situacija).
Ali, na moju korist sam pre par dana bio vrlo prijatno iznenadjen.
Naime, zove me na mob neki lik iz TotalTV centra i pita me u vezi prijavljenog kvara (a ja nista nisam prijavio niti nigde nista nagovestio). Ja reko' samo da proverim risiver da vidim jel' sve ok. Kad' ono 'ladno risiver zabo i slika "stuca".
Ja ga resetujem (risiver) i lik mi posle sve objasni kako ponovo da podesim sve ispocetka. To je trajalo oko 10-ak minuta (poziv na njihov racun) i nakon toga je sve bilo kristalno super.

Posle sam pitao ukucane da nije neko slucajno zvao totaltv, svi kazu da nemaju pojma tj. da nisu.
Stvarno pohvala od mene za ovo.

Jeste da je malo bio debeli off ali je glavno to da ti zoves njih i da ti oni to srede.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
Marko Belsak (8.2.2009)
Stara 7.2.2009, 20:19   #28
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: HDTV kod nas

Citat:
Marko Belsak kaže: Pregled poruke
Pitanje da li bi IPTV zahtevao jak racunar (kod gledanja HDTVa) je veoma dobro. I mene to zanima.
Cini mi se da bi najvise zavisilo od set-top HD tuner box-a, jer on odradi dekodiranje, inace bi i televizori morali da imaju "jak hardver". Istini za volju, dok ja dodjem do situacije da imam mogucnosti da priustim sebi HD signal, valjda cu da imam bolji komp (at least, I would like to think so.).
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eddy na korisnoj poruci:
oluja (7.2.2009)
Stara 7.2.2009, 22:12   #29
Starac Sveta
Član
 
Član od: 2.7.2008.
Lokacija: beograd
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: HDTV kod nas

ajde jovo nanovo.kod nas jos niko ne emituje hd program.onaj kablovski provajder sto se hvali sa 4 hd kanala jos nije ni uvezao hd set top boxove,sbb ima u najavi za sredinu ove godine na kablu i satelitu,rts ce imati sigurno zemaljski hd kanal(kupljena oprema)do 2015,telekom ce takodje uvesti hd u svoju iptv ponudu jednog dana.i kada se pojavi hd kod nas ne ocekujte spektakl,ponuda ce biti ogranicena i siromasna.jos dugo dugo nece biti nasih hd kanala mada je vec snimljeno dosta materijala.i sta vam preostaje.ono sto sam uradio pre godinu dana.nabavio satelitski hd linux risiver,pokretnu antenu i cs naravno pa sada biram izmedju stotinak hd kanala.nije ovo jeftino ali nije ni preterano skupo,manje kosta od lcd-a ili plazmi na kojima sada gledate milan na tv avali.
Starac Sveta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2009, 22:16   #30
Starac Sveta
Član
 
Član od: 2.7.2008.
Lokacija: beograd
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: HDTV kod nas

Citat:
Eddy kaže: Pregled poruke
Cini mi se da bi najvise zavisilo od set-top HD tuner box-a, jer on odradi dekodiranje, inace bi i televizori morali da imaju "jak hardver". Istini za volju, dok ja dodjem do situacije da imam mogucnosti da priustim sebi HD signal, valjda cu da imam bolji komp (at least, I would like to think so.).
za iptv pc nije uopste potreban.treba ti adsl i stb(set top box)
Starac Sveta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2009, 23:55   #31
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: HDTV kod nas

Citat:
Starac Sveta kaže: Pregled poruke
ajde jovo nanovo.kod nas jos niko ne emituje hd program.onaj kablovski provajder sto se hvali sa 4 hd kanala jos nije ni uvezao hd set top boxove,sbb ima u najavi za sredinu ove godine na kablu i satelitu,rts ce imati sigurno zemaljski hd kanal(kupljena oprema)do 2015,telekom ce takodje uvesti hd u svoju iptv ponudu jednog dana.i kada se pojavi hd kod nas ne ocekujte spektakl,ponuda ce biti ogranicena i siromasna.jos dugo dugo nece biti nasih hd kanala mada je vec snimljeno dosta materijala.i sta vam preostaje.ono sto sam uradio pre godinu dana.nabavio satelitski hd linux risiver,pokretnu antenu i cs naravno pa sada biram izmedju stotinak hd kanala.nije ovo jeftino ali nije ni preterano skupo,manje kosta od lcd-a ili plazmi na kojima sada gledate milan na tv avali.

Znam da taj provajder jos uvek ne emituje hd kanale. No, posto ne znam zasto je to tako i nisam korisnik njihovih usluga, nisam hteo previse da zalazim u njihove (ne)mogucnosti.

Kada ce nasi programi biti emitovani u HD formatu? Iskreno, ne zanima me. Bas i ne nalazim nista kvalitetno na nasim kanalima. Sto ce tice card sharinga to jeste dobra stvar, ali neki dreambox (ili slicno) i prateca oprema kosta, kao sto si i sam naveo (nadam se da se ne ljutis sto ne persiram, al bilo bi mi cudno). Moras priznati da je ogromna vecina ljudi neupucena i naravno da ce prvo kupiti tv koji je veci od komsijinog (@svi: nemojte biti perverzni).

Sto se tice ponude i ja ocekujem da ce biti nikakva sa nabudzenom cenom, al je i to pocetak.

"za iptv pc nije uopste potreban.treba ti adsl i stb(set top box)" - jbg nisam razmisljao kako treba, zaneo sam se posto ja bih prvo uzeo nesto tipa skystar HD nego neki drugi vid prijema HD signala. Opet je zeznuto sto moras uzeti i adsl. Nisam puno istrazivao da li to mora tako, al ja mislim da ne mora, sigurno postoji nacin da se iptv filtrira od "obicnog" internet saobracaja (da ne bude zabune pod adsl mislim i na internet paket a ne samo na sam modem/ruter).


@starac sveta, pretpostavljam da se bavis satelitskom opremom, pa da pitam nesto. Da li je istina da kod LNB konvertera sa vise izlaza neretko barem jedan nece da radi kako treba? Posebno me interesuje dual LNB.

Poslednja ispravka: Eddy (8.2.2009 u 0:17) Razlog: dodao pitanje
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2009, 2:52   #32
Hich
Član
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 168
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 33 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: HDTV kod nas

Da li postoji neki način da se iz prijemnika za D3 razdeli kabl za više TV-a?
U kući imam 4 televizora pa mi je glupo da plaćam D3 za samo jedan TV. I da li postoji mogućnost nekog popusta ako se uzima više tih prijemnika?
Hich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2009, 3:04   #33
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: HDTV kod nas

Citat:
Hich kaže: Pregled poruke
Da li postoji neki način da se iz prijemnika za D3 razdeli kabl za više TV-a?
U kući imam 4 televizora pa mi je glupo da plaćam D3 za samo jedan TV. I da li postoji mogućnost nekog popusta ako se uzima više tih prijemnika?
Ti bi da na svakom TV-u gledas drugi kanal? E to je nemoguce sa jednim risiverom (stb).


p.s.: http://www.sbb.co.yu/cms/view.php?id=733
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2009, 12:05   #34
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: HDTV kod nas

Sad slusam radio i spiker kaze da ce drzava pomoci u kupovini/nabavci topset box-a po ceni od 50e po TV-u.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2009, 13:59   #35
Starac Sveta
Član
 
Član od: 2.7.2008.
Lokacija: beograd
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: HDTV kod nas

@eddy,nisam u poslu ali dugo pratim sat.tv i prvi put cujem za takav problem.za iptv moras imati adsl zbog protoka pogotovo kada krene hd.i za cs bi trebao imati neogranicen pristup netu opet zbog protoka.skystar karta je dobra za vas mlade sa jakim zivcima,za starce je bolje resenje risiver.
Starac Sveta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Starac Sveta na korisnoj poruci:
oluja (8.2.2009)
Stara 8.2.2009, 14:54   #36
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: HDTV kod nas

Da li imas risiver sa linuxom? Koji koristis? Teča bi da gleda HD kanale, posto je kupio neku ogromnu Braviu, ali ne znam da li bi tesko naucio da rukuje sa tim. Da li pomocu cs-a mogu da se hvataju i madjarski HD kanali (valjda Hello HD paket, nemam pojma)? Kontam da je moguce tako gledati skoro sve, 95% programa koji se emituje.

Poslednja ispravka: Eddy (8.2.2009 u 15:09)
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2009, 19:20   #37
Hich
Član
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 168
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 33 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: HDTV kod nas

Citat:
Eddy kaže: Pregled poruke
Ti bi da na svakom TV-u gledas drugi kanal? E to je nemoguce sa jednim risiverom (stb).


p.s.: http://www.sbb.co.yu/cms/view.php?id=733
Da li je onda moguce da se na svim televizorima gleda isti kanal?
Hich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2009, 20:30   #38
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: HDTV kod nas

Jeste (makar kod TotalTV-a), mada nije velika razlika u risiver-ima (mozda).

Posto pozadi imas Scart, s-video, coaxialni prikljucak ili sta vec. Ako ti je "glavni" TV prikljucen preko Scart-a onda drugi tv povezi preko nekog drugog prikljucka koji je slobodan.

Onaj kod koga je daljinska je gazda.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2009, 23:00   #39
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: HDTV kod nas

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Telekom je nedavno vrsio anketu sa pitanjima vezanim za IPTV.
Naravno, ja sam im odgovorio da je prioritet broj 1. HD streaming.
Nadam se i da su ostali odgovorili slicno...
He he he, ajde uzmi prosječnu srpsku zgradu, napravi anketu i saznaj koliko ljudi zna šta je HD streaming, i koliko ljudi uopšte ima HD televizor
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2009, 0:29   #40
Starac Sveta
Član
 
Član od: 2.7.2008.
Lokacija: beograd
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: HDTV kod nas

Citat:
Eddy kaže: Pregled poruke
Da li imas risiver sa linuxom? Koji koristis? Teča bi da gleda HD kanale, posto je kupio neku ogromnu Braviu, ali ne znam da li bi tesko naucio da rukuje sa tim. Da li pomocu cs-a mogu da se hvataju i madjarski HD kanali (valjda Hello HD paket, nemam pojma)? Kontam da je moguce tako gledati skoro sve, 95% programa koji se emituje.
moj risiver je kathrein910 ali ima i boljih.mislim da svako moze da se obuci da makar rukuje sa risiverom a momci iz podrske odradjuju ostalo.za madjare mislim da ne idu u cs-u jer je kartica uparena sa set top box-om.paket je nedavno isao nekoliko dana fta,sta ces dobiti u cs-u zavisi od mnogo faktora,ima pravih profija ali ima i prevaranata.
Starac Sveta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
(HD)TV za vašu konzolu? BrutaLiS Konzole 165 24.12.2020 23:20
HDTV i .mkv file McNAIR Video/TV softver 366 9.5.2018 15:09
HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...? oluja Video/TV softver 104 9.9.2009 20:32
Kvalitet slike na HDTV televizorima i povezivanje na kablovsku FilipZivkovic Video/TV softver 10 4.2.2008 23:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com