Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.11.2013, 17:28   #1
Guliver
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: nice city
Poruke: 705
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver
Određen forumom Nokia Lumia 620


Pre Nokie sam imao Galaxy S1 i na njemu uvek zadnji CM ali je 512MB RAM-a za Android OS premalo, barem meni. Imao sam situacije da ne mogu da prekinem poziv, da nece da se otkljuca i slicno. Vagao sam da li da uzmem opet Android ali sam se odlucio za Nokiu.

Izgled: Telefon je zaobljen i buckast, mali je i moze jednom rukom da se koristi, ekran je izuzetno osetljiv cak i na srednjim podesavanjima pa kontam da ce moci i sa rukavicama da se koristi. Ja sam uzeo skroz crni, poklopac baterije deluje solidno. Jedino sto mi se ne svidja jeste polozaj zvucnika koji je u ravni poklopca, nema nikakvog ispupcenja( npr. kao na S1) i zvuk se vrlo lako prigusava do te mere da se nista ne cuje.

Aplikacije i WP8: Sto se tice WP8 nemam reci za fluidnost i tecnost u radu na uredjaju sa 512MB RAM-a. Sto se tice samog OS-a ima na njemu jos dosta toga da se radi, konkretno meni fali rotation lock( dolazi u GDR3 update-u) Pozivi od jednog korisnika da se stavljaju u isti thread, a ne za svaki poziv poseban thread, ovo mi nikako nije jasno zasto su ovako ostavili, ranije dok nije bilo smartfonova sam presao na dumb nokiu samo zbog ove mogucnosti. Kalendar je nekako mnogo mali( mozda zbog dijagonale ekrana...) i bas treba covek da se napregne da bi video da li ima neki event ali za razliku od Android-a ima notifikacije za rodjendane. I ono sto mi je najvise zasmetalo to je tastatura u landscape modu nije pun ekran Sto se tice aplikacija, sve koje su potrebne su tu samo su mnogo losije odradjene u odnosu na Android, konkretno kod viber-a ne moze da se vidi da li je neki kontakt online i ne znam da li stize obavestenje kad je zakljucan mob. Svidja mi se Data Sense kojim mozete ograniciti potrosnju interneta kao i opcija glance kojom bez ukljucivanja ekrana mozete da vidite, trenutno samo vreme ali u sledecem update-u stizu poboljsanja pa osim vremena i notifikacije o propustenim pozivima i porukama.

Ostalo:
Kamera je ok, ima blic i pravi solidne slike. Preko proxy-a moze da se instalira Nokia Camera aplikacija koja objedinjuje nekoliko njih sa dosta podesavanja. Baterija se puni za sat ipo i moze uz neko umerenije koriscenje da izgura dan. Neki ljudi su mi se zalili da me slabije cuju Ovaj telefon ima dva mic-a i bas mi je cudno da se iko pozali. Uglavnom nemam nikakvih problema prilikom razgovora.
Sve u svemu ja sam zadovoljan telefonom, sada se ocekuje GDR3 Update za WP8 a pocetkom sledece godine i WP8.1(Blue) i ocekujem dosta poboljsanja.
Ako nesto nekog zanima slobodno pitajte. Pozdrav
Guliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Guliver na korisnoj poruci:
Neoplantius (15.11.2013), Stefan programer (29.3.2014), todos (9.12.2013)
Stara 15.11.2013, 7:08   #2
Neoplantius
Član
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 369
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 75 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Nokia Lumia 620

Hvala na smernici za Nokia Camera aplikaciju preko proxy-a.

Za sve ostalo mogu da se slozim sa tobom, uz dodatak da mi nedostaje i FM radio. Prethodni telefon mi bese ZTE Blade, pa i nije za porediti, ali zvuk, citljivost ekrana na suncu, i fluidnost u radu generalno, prave razliku koju nebi dobio ni sa jednim Androidom u toj cenovnoj klasi.

Nisam inace stekao utisak ni da su aplikacije losije nego na Androidu, samo sto ih ima manje. Pratim vesti na njemu sa vise foruma i sajtova sa dnevnim novostima, citam stripove i knjige, slusam muziku.. sve sto i na starom telefonu, ali bolje.

Generalno, prilicno sam zadovoljan, jos da je baterija na nivou, bio bi za apsolutnu preporuku.
Neoplantius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2013, 13:18   #3
Guliver
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: nice city
Poruke: 705
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver
Određen forumom Re: Nokia Lumia 620

Nema na cemu. Baterija je stvarno slaba, ubacio sam beta GDR3 pomocu aplikacije Preview for Developers zbog screen rotation-a. Pored toga imam I "X" opciju za zatvaranje aplikacija, mada do sada nisam imao potrebu za tim jer I kad se sve zivo minimizuje telefon radi bez promena, odlicno!
Guliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2013, 2:03   #4
MrDzeri
Član
 
Član od: 26.1.2011.
Poruke: 233
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Nokia Lumia 620

Ja imam telefon vec pola godine.

-Moje misljenje je da, sto se tice stabilnosti samo operativnog sistema (kocenje, gasenje, bagovanje) Andorid ne moze da pridje Windows-u. Tu je besprekoran.

-Sto se tice ovoga telefona kao ogromni plus bih naveo kameru, preko dana! Slike su 1280 x 720p ali su izvanredne. Boje su realisticne, slika ostra, sto se moze reci i za video. Istina, pod slabim svijetlom slike su slabije, pogotovo uvece. Osnovne aplikacije rade dobro i ima ih !

-Zvuk je takodje mnogo dobar, prije svega jak, a i ako je pjesma dobra zvuk je cist. Kao manu bih naveo podesavanja jacine zvona, ne mozete pojedinacno podesiti jacinu zvona, igrice, slusanja muzike, vec kad pojacate ton pojacavate za sve. Smanjivanje takodje!

Za pare koliko se prodaje vrijedi svaki cent..

Jedva cekam GDR3 update da stavim dozivotni LOCK na SCREEN ROTATION
MrDzeri je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2013, 16:36   #5
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Nokia Lumia 620

Kako nema FM radio? Bas cudno i jeftiniji od ovog solidnog telefona ga imaju.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2013, 18:33   #6
MrDzeri
Član
 
Član od: 26.1.2011.
Poruke: 233
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Nokia Lumia 620

Nema nema..
MrDzeri je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2013, 18:42   #7
Guliver
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: nice city
Poruke: 705
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver
Određen forumom Re: Nokia Lumia 620

Realno i nemam potrebe za njim ali ima ko ima, tako da minus zbog nedostatka radia, telefon i dalje radi kao prvog dana, besprekorno. Jos samo da ispeglaju aplikacije i WP naravno
Guliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Mobilni telefon] Nokia Lumia 920 mciggzy Opisi, recenzije i testovi 38 2.2.2014 17:39
[Windows Mobile] Nokia Lumia 800 GPRS Konfiguracija? Bujosh Aparati i oprema 0 4.11.2013 21:45
Smajliji na s60 3rd 9.1/9.2 telefonima! ZoranM Programi za mobilne telefone 16 23.10.2009 18:29
Nokia - pregrevanje baterija DukeofSerbia Aparati i oprema 0 18.8.2007 18:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com