Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente > Overklok
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Overklok Kako overklokovati osnovne komponente i ubrzati sistem

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.8.2012, 20:22   #1
brane88so
Novi član
 
Član od: 13.3.2009.
Poruke: 19
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom i5 3450 overclock?

Pozdrav...

Pokusao sam da podignem takt procesoru sa fabrickog 3.1 na 3.5, posto sam cackajuci na net-u naisao na informaciju da ga je do te frekvencije moguce podici bez preteranog pregrevanja i potezanja za novim (jacim) napajanjem, kao i dobre stabilnosti.

Sada.., naisao sam na par nejasnoca. Maticna je Msi B75MA-P45, i u bios-u iz menija overclock sam ukljucio opciju "adjust cpu ratio in os" koja je pomerila sa 3100 na 3500 (verovatno fabricki preporucen overclock), ali sam i sve to uradio u opciji Oc Genie II. U cemu je sad problem...

Citajuci po internetu sam saznao da Oc Genie i nije bas najbolja solucija za overclock, prvenstveno to sto je on sam automatski, i na duze staze nije preporucen, jer steti procesoru. Pretpostavio sam da je to zbog toga sto takt konstantno varira (kako sam video u MSI Control Center programu) sa 3300 na 3400 do 3500, pa opet dole i tako dalje. Potom sam u istom programu (Con. Cen.) kliknuo na opciju disable Oc Genie nakon cega sam restartovao komp., i u biosu se vratio na Standard opciju sa istim podesavanjima.
Kada sam ponovo usao u Windows u programu Click Bios sam podesio mnozilac na 35x100 i sacuvao podesavanje, ali kada sam ponovo usao u Control Centar video sam da takt opet varira i da je Oc Genie ukljucen (stoji opcija disable). U Biosu sam proverio i stoji na opciji Standard, a i ne javlja mi prilikom startovanja da je Oc Genie ukljucen, a ovde je ocigledno opet u funkciji. U Bios-u mi je namesteno da ga regulisem putem softvera, a ne dugmeta na maticnoj (za koju sumnjam da ga i poseduje).

Mene sad zanima da li je normalno da takt varira na taj nacin ili je to do pmenutog programa? Mislio sam da kada se on podesi, stoji na toj frekvenciji kao i fabricki. Ili ja mozda nisam nesto dobro odradio...
brane88so je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2012, 20:50   #2
matrix_ninja
Veteran
 
Član od: 13.1.2007.
Poruke: 864
Zahvalnice: 505
Zahvaljeno 161 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: i5 3450 overclock?

Takt ti je varirao i prije nego sto si menjao bilo sta sa tim programom, nema to veze s tim. To je da bezveze ne radi na maksimumu kad nema potrebe, kad upalis nesto zahtjevno nece ti varirati.
Moze se to iskljuciti u biosu, ali nema potrebe.
matrix_ninja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku matrix_ninja na korisnoj poruci:
brane88so (24.8.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoc za veci overclock. zerohour12 Overklok 1 11.9.2011 18:03
Amd 965 BE overclock FAIL ! combat18 Overklok 1 10.11.2010 18:23
Ploca za overclock XPERT Osnovne komponente 2 4.1.2008 15:07
Agena overclock PAIN Overklok 0 27.4.2007 22:25
Overclock pomocu programa Fuzzy Logic 4 Predrag Stankovic Overklok 1 26.1.2007 19:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com