Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.4.2018, 4:00   #1
hakler
Novi član
 
Član od: 14.11.2016.
Poruke: 12
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Angry Napajanje školjca, cvokće, pucketa

Imam problem sa napajanjem Antec 520w hcg (garancija 3 godine, kupljeno prošle godine). Problem je u sledećem; tokom rada računara napajanje pucketa, problem se počeo pojavljati povremeno rekao bih od pre 2 meseca mislio sam da je to do zvučnika pošto se i na njima čuje taj isti zvuk, sve dok to isto pucketanje nije počelo konstatno da se čuje. I na kraju sam shvatio da je napajanje uzrok tome, vizuelno sam proverio koliko sam mogao da li mogu da uvidim razlog tog pucketanja varničenje i slično, nažalost nisam uspeo. Rekao bih da zvuk pucketanja dolazi od mesta na kojem se utačinje kabl u ulaz napajanja. Napominjem, konkretan deo napajanja mi je sumnjiv, jer sam ga poprilično "teglio", prvi kabl koji sam koristio je bio nešto kraći pa je morao biti malo elastičniji. Takođe, vrlo mi je sumnjivo naglo buđenje iz sleep moda, kada sam proveravao šta je uzrok naglog buđenja u CMD, ispalo je da je uzročnik LAN kartica... I još nešto, u početku života moga računara dešavao se plavi ekran, ne tako često, ali se dešavao... Nikako nisam stizao da uslikam konkretan problem.

Šta sam do sada uradio?
Slao sam na reklamaciju, vratili su mi pod izgovorom da je napajanje potpuno ispravno pod punim opterećenjem, tako da su mi ga vratili, a ja sam uz to tražio novi kabl da mi pošalju, oni su to uradili, i napajanje je radilo potpuno normalno nekih pola meseca. Kad evo, ovih dana opet je počelo povremeno da škljoca...
Potpuno sam osmotrio napajanje iz svih različitih uglova, i delovalo je potpuno benigno na oko, iako je škljocao.
Do sada sam promenio bar 5 kablova, ali ne vredi...
Kontakte unutar kabla napajanja sam savijao, sve u nadi da se ostvari bolji kontakt sa utičnicom napajanja, ali nije se ništa dramatično dogodilo.
Uključivao sam napajanje da radi na prazan hod, isprva se ništa specijalno nije desilo, ali drugog puta se zvuk nije čuo, ovo jeste da deluje, ali ne mogu svakih 1-2h vremena otkačivati kablove i ponovno ih prikačivati nakon seanse...
"Ugradio" sam parčiće gume između dodirivanja napajanja i kućišta, jer sam pomislio na statički elektricitet, iako matična ne dodiruje kućište što bi se reklo nepropisno
Želeo bih naglasiti, da zvuk jača odnosno slabi u zavisnosti od opterećenja CPU-a.
Evo recimo danas, celi dan je bio miran, a šta sam to uradio što uobičajeno ne činim, ugasio sam ga dok sam spavao i isključio sam zvučnike. +Prethodnih dana sam pokušavao sa isključivanjem prednjeg panela i sve slično tome, i to nije urodilo plodom.
Kada cvokće, ujedno i zvučnici proizvode isti šum, ali i fiksni telefon koji je priključen zajedno na istom produžnom kablu.

Ovo je ukratko opis problema sa napajanjem, ako su potrebne dodatne informacije, poslaću, nadam se da će pomoć pristići, pre nego što se mali izvrne za svagda...

Video snimak: ne znam da li smem priložiti?
www.youtube.com/watch?v=b7RFcykWAIE
hakler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2018, 19:10   #2
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Napajanje školjca, cvokće, pucketa

Ako je ovo sa snimka tvoj racunar, 99,9% ventilator od napajanja kaci neku zicicu dok se vrti (meni se ovo desavalo). Znaci neku od zica unutar samog napajanja. Pogledaj to bolje, pa je nekom pincetom ili vec necim malo pomeri. Zato se i cuje brze kad opteretis cpu, ubrza ventilator na napajanju jer je i ono vise optereceno.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2018, 19:15   #3
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Napajanje školjca, cvokće, pucketa

Definitivno liči na zvuk ventilatora kojii kači neku žicu ILI sam ventilator. Ono što se ne slaže sa time je da se zvuk čuje i na zvučnicima.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2018, 19:32   #4
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Napajanje školjca, cvokće, pucketa

Ja mislim da sam na kraju te zice i podvezao necim, oni ih fabricki ostave da vise. Fora je sto malo mrdnes kuciste, uzmes da pogledas, ono prestane, pa posle nekog vremena krene opet. Ovo je relativno lako proveriti, dovoljno da se u trenutcima kad se cuje zvuk zaustavi ventilator na par sekundi. Moze i privremeno da se okrene napajanje tako da ventilator bude sa gornje strane, vuci ce topao vazduh iz kucista, ali ce zice same da padnu.

Poslednja ispravka: Remedy (7.4.2018 u 19:51)
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2018, 20:15   #5
alexthekid
Član
 
Član od: 23.1.2011.
Poruke: 405
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 240 puta na 172 poruka
Određen forumom Re: Napajanje školjca, cvokće, pucketa

A možda i nisu žice.
Imao sam isti problem sa dva Seasonic-a. Pisao sam o tome ovde. Pucketanje se pojavilo nekoliko meseci nakom kupovine, prvo povremeno, a zatim više nije ni prestajalo. Prvo sam mislio da elisa udara u nešto, ali zvuk se čuo i kad sam silom zaustavio ventilator, i nestajao je je istog trenutka kad se isključi napon, iako se ventilator još okretao usled inercije.
Reklamirao, vratili ga posle par dana, kažu sve OK, ono i dalje pucketa. Reklamirao ponovo, dobio drugi primerak, uz savet da proverim instalacije u kući (nova gradnja, nove instalacije). Posle mesec-dva, i drugo napajanje krenulo da pucketa. Koristio ga tako neko vreme, dok nije "uginuo" (srećom, bez ikakvih posledica, jednostavno se više nije uključivao). Kupio jeftini LC, nema nikakvog pucketanja od onda, kao što ga nije bilo ni godinama pre.
Da skratim, možda su žice, a možda i nisu. Zaustavi ventilator, pa ćeš saznati.
alexthekid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2018, 22:17   #6
hakler
Novi član
 
Član od: 14.11.2016.
Poruke: 12
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Napajanje školjca, cvokće, pucketa

Zaustavio sam ventilator, svejedno se i dalje čuo isti zvuk, uprkos tome nisam uspeo da uvidim odakle dopire... Isključio sam napajanje, pa ponovo uključio, zvuk se nije čuo, i još jednom sam isto uradio, on se ponovo pojavio itd.
hakler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2018, 7:28   #7
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Napajanje školjca, cvokće, pucketa

http://www.jonnyguru.com/modules.php...tory5&reid=524

Obratiti paznju na deo gde se pominju hladni lemovi i da se cudi da nedostaje zvuk varnicenja, upravo onaj koji ti kazes da cujes.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2018, 16:14   #8
hakler
Novi član
 
Član od: 14.11.2016.
Poruke: 12
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Napajanje školjca, cvokće, pucketa

Ne znam šta da kažem, možda je do toga a možda i nije, dosta sam mozgao, čim prođu praznici, vraćam im napajanje pa neka ga popravljaju kako znaju i umeju, kupiš novo, pa se patiš, ajde da je neko jeftino pa da razumem, nego odvojiš više novca za kvalitetnije kad ono obrnuto... Sve u svemu hvala ti, jedino što mi pada na pamet jeste da isključim ventilator, pa nek bude toplo u kućištu napajanja, samim tim će se ostvariti bolji kontakt :-D
hakler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
cvokće, napajanje školjca, pucketa

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kućište + ventilatori + napajanje Borko Motorko ŠDK - Ostale komponente 16 31.1.2011 17:39
Komp se gasi... loše napajanje? kostaborca Ostale komponente 10 28.1.2011 21:35
Napajanje aconi ŠDK - Ostale komponente 119 23.1.2011 0:38
Nova grafička i staro napajanje BigBadVuk Grafika 7 9.4.2009 10:11
Napajanje vozdovac Kvarovi 3 20.3.2006 22:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com