Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.5.2020, 16:14   #181
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Naravno da je tretiraju jedino sto 76 nije radio main BGS studio niti je director bio Todd Howard, njihova imena su nalepili zbog marketinga. 76 je radio studio iz Austin-a i Zenimax Online (ESO) a director je Jeff Gardiner
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2020, 20:49   #182
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
Starfield nece ove godine iz prostog razloga sto to rekli i to vise puta da nece menjati filozofiju u vezi sa vremenskim periodom izdavanja igara BGS...dakle 3-4 godine izmedju igara i to praktikuju vec desetak godina F3 2008, Skyrim 2011, F4 2015, 76 2018, Starfield 2021/2 itd...
Realno najverovatnije je da ne zele da se takmice sa Cyberpunk-om, a on ce bar 6 meseci da bude alfa i omega medju RPG-ovima. Znaci tamo negde mart,april 2021. mozda bude nesto.
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2020, 9:57   #183
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Lažni trejler za TES6. Mislim da je u pitanju demo neke igre ali grafika svakako ostavlja bez daha. Da li mislite da će TES6 imati grafiku na ovom nivou ili čak bolju, budući da će proći još nekoliko godina..

https://m.youtube.com/watch?v=fzMPkx5GdwM
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2020, 3:42   #184
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom The Elder Scrolls 6

Nece skyrim ce imati takvu grafiku kada ga ponovo izbace u prodaju... 🤣🤣🤣🤣

Послато са SM-A315G помоћу Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2020, 10:13   #185
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

^Quixel Megascan asset demo u Unreal Engine 4 koji na nvidia 1080 radi na 30 fps-a. Jedva.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2020, 17:13   #186
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Ja bih voleo da gresim ali mislim da ce koristiti isti engine kao i do sada. Tako da on nekog prevelikog skoka nema nista. Fallout 4 i 76 izgledaju OK imajuci u vidu engine, ali bi trebalo da ga menjaju pod hitno.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2020, 21:07   #187
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Nece oni nikad napisati potpuno novi engine, nemojte to ocekivati. Pisanje novog engine-a je izuzetno skupo, onda treba navici sve ljude u firmi na novi workflow, gde padaju performanse developera zbog manjka iskustva/znanja i sl. Napisace par novih sistema eventualno, pre svega rendering engine i to je to.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2020, 1:02   #188
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Nije problem u samom engine-u, koliko sam razumeo neke eksperte, vec ga samo treba update-ovati.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2020, 12:16   #189
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Citat:
Guerrinus kaže: Pregled poruke
Nije problem u samom engine-u, koliko sam razumeo neke eksperte, vec ga samo treba update-ovati.
Engine se i updejtuje za svaki naslov, ali se redovno javljaju stari problemi i bagovi.

Ja ne ocekujem da oni pisu novi engine niti mislim da im je to isplativo.
Ali kazem da ako neko ocekuje neki pozamasan skok u izgledu to ce jedino dobiti sa novim motorom. Cisto sumnjam da ce Creation Engine imati pristojan skok za TES6.

Sve u svemu, izgled i grafika su najmanji problemi novih Bethesda naslova.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2020, 13:03   #190
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Brate iseku stari renderer i ubace novi, sta ce im "AKCIJA NOV NOV NOV" engine. Ono novi asasin kridovi izgledaju do jaja a koriste PoP sands of time engine koji je budzen od 2003e.
Pisah o tome na ovoj temi, sunce ti ima vec dve godine.

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
In house engine-i se ni ne mogu nazvati endzinima u klasicnom smislu (kao sto je npr. Unreal) jer su deo igre i bez nje ne postoje. Svaka nova igra se pravi tako sto se iskopira neka prethodna u celini i menja u manjoj ili vecoj meri, i onda se iz nje pozajmljuje za bilo koje druge paralene projekte. Ne postoji "MojInHouseEngine" repozitorijum koji se koristi za sve, same igre su te koje se forkuju.

Sve Aurora igre lice kao da su reskinovi jedni drugih, zato sto to i jesu, reskin prvog NWN-a. CDPR nije dobio Aurora engine pa sa njim pravio Witchera, dobili su NWN 2 u kompletu i od toga napravili Witchera. Gamebryo/Creation koji Beth koristi je sors Morrowinda koji je evoluirao u Oblivion, Fallout 3 je reskin toga, Skyrim je sledeci iterativni korak, Fallout 4 reskin itd.

Ako hoces da pravis novu igru, ne dobijes verziju engine-a, nego neku verziju igre koja koristi taj engine u datom trenutku i odakle pravis svoje.

Zato i kazem da me ne bi cudilo da je RED engine zapravo Aurora ispod negde duboko.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
doctor (14.9.2020)
Stara 13.9.2020, 13:37   #191
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Ceo Elders Scroll serijal se bazira na slicnom sitlu igre i feature-ima.

Praviti potpuno novi engine znacilo bi ponovo praviti sve to od nule, plus sve alate za developere i retrening za iste.

Elder Scroll igre su vec toliko natrpane stvarima da bi to bilo debelo neisplativno.

Stavise, ako bi tako nesto uradili doslo bi do opasnosti da nova igra ne bude imala prodju jel bi verovatno pola stvari koje se smatraju za standardnim za serijal jos od Obliviona i Morrowinda morali da saseku.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Guerrinus (14.9.2020)
Stara 14.9.2020, 0:40   #192
ZvezdaniRatnik
Banned
 
Član od: 23.7.2019.
Poruke: 63
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 19 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Ja sam od onih koji vise vole pricu i nategnutost u igri. Jedino od grafike mi se svidja kad ubace perfektno zvezdano nebo, pa kad gledas u igrici ko stvarmo da je. Sto se tice igrivosti voleo bih da dodaju survival i crafting elemente, ali extra da bude, da sve moze da se iskoristi. Recimo maceve moze da pretopis ponovo u gvozdje, da sam pravis strele(vise modela), podzemne hodnike sa zamkama da napravis sam, oranje njive, da zasadis dvece, znaci sve vezano uz razne majstorije. Kad ulovis vepra da ne dobijes samo dve kobasice, nego realna kolicina mesa, koje se kvari ako nije izdimljeno. Da ne mora ovo da se dozivi samo uz Terrariji i Minecraft. Prava prica da bude iz prvog lica. Recimo srednjevekovne opsade zamkova su trajale po nekoliko meseci, okolo lesevi na sve strane, konstantno dovlacenje opreme i pojacanja, svaki covek u zamku se racuna. A vas recimo pozove kralj da se nekako izvucete i nadjete pojacanje i onda krene prica. Pa crna berza, dodjete posle bitke i leseve oplevite do gola sa deset potovarena magarca i prodate robu, a mrtvace spalite. Postanete vlasnik poseda, pa cak i plemic, sa rodoslovom. Ali da uvek u pozadini radi neka skripta da vam zagorcava zivot i napravi se never ending okruzenje. E ovo bih stvarno vole da vidim u Elderu puta 100 razno od svega sto sam rekao. Hteo sam reci da grafika ne znaci nista ako igra ne vredi nesto.
ZvezdaniRatnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZvezdaniRatnik na korisnoj poruci:
Guerrinus (14.9.2020)
Stara 14.9.2020, 5:11   #193
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Citat:
ZvezdaniRatnik kaže: Pregled poruke
Ja sam od onih koji vise vole pricu i nategnutost u igri. Jedino od grafike mi se svidja kad ubace perfektno zvezdano nebo, pa kad gledas u igrici ko stvarmo da je. Sto se tice igrivosti voleo bih da dodaju survival i crafting elemente, ali extra da bude, da sve moze da se iskoristi. Recimo maceve moze da pretopis ponovo u gvozdje, da sam pravis strele(vise modela), podzemne hodnike sa zamkama da napravis sam, oranje njive, da zasadis dvece, znaci sve vezano uz razne majstorije. Kad ulovis vepra da ne dobijes samo dve kobasice, nego realna kolicina mesa, koje se kvari ako nije izdimljeno. Da ne mora ovo da se dozivi samo uz Terrariji i Minecraft. Prava prica da bude iz prvog lica. Recimo srednjevekovne opsade zamkova su trajale po nekoliko meseci, okolo lesevi na sve strane, konstantno dovlacenje opreme i pojacanja, svaki covek u zamku se racuna. A vas recimo pozove kralj da se nekako izvucete i nadjete pojacanje i onda krene prica. Pa crna berza, dodjete posle bitke i leseve oplevite do gola sa deset potovarena magarca i prodate robu, a mrtvace spalite. Postanete vlasnik poseda, pa cak i plemic, sa rodoslovom. Ali da uvek u pozadini radi neka skripta da vam zagorcava zivot i napravi se never ending okruzenje. E ovo bih stvarno vole da vidim u Elderu puta 100 razno od svega sto sam rekao. Hteo sam reci da grafika ne znaci nista ako igra ne vredi nesto.
zvuci zanimljivo, ali to onda vise ne bi bio TES...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2020, 10:28   #194
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

I skyrim se je unapređen pa možemo da očekujemo dalja unapređenja i prelazak na dx12..

Citat:
Skyrim Special Edition comes with all DLCs included plus it runs smoother and looks better. Skyrim Special Edition is 64-bit and DirectX 11 while regular Skyrim is 32-bit and DirectX 9
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2020, 10:35   #195
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Nastao je onda kad su presli sa C-a, strukturnog programiranja i 2.5D-a na C++, objektno orijentisano programiranje i 3D. Ako je kod od pocetka dobro napisan i struktuiran nemaju oni tu sta mnogo da mrsomude i, ne do bog, pisu od nule. Sva tehnoloska unapredjena za TES su vezana za render i ai, sto su dva podsistema, koja mogu da se napisu od nule po potrebi (a ta potreba je bila za skok sa morrowinda na oblivion, fiksni render pajplajn na sejdere i radiant ai), fizika je middleware vec deceniju i po i svodi se na gameplay muljanje. Nema tu nikakvog smisla za novi engine, jbg ne funkcionisu bas stvari kako ste ih zamislili.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
Dovahkiin (14.9.2020), player1 (14.9.2020)
Stara 14.9.2020, 10:40   #196
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

TES je, kao i svaki RPG u sustini (ako tako mozemo nazvati ove poslednje Bethesdine igre), skup velikog broja avantura koje igrac dozivljava istrazujuci svet. Iako postoji neka vrsta base building-a, ona je, bar u TES, uvek sluzila da se sa tih avantura donesu stvari i negde odloze, da li na dekorativan nacin kako bi igraca podsetilo na avanturu, ili jednostavno u neki kovceg. Neko je mozda voleo da po celoj kuci naslaze gomilu kupusa ili povrca, ali to su vec neki ekstremi. U TESu ste uvek avanturista kao igrac. Poljoprivreda, razne vrste simulacija i slicno apsolutno ne prilice RPG-u kao zanru, niti TES ili Fallout igrama, posto je to bukvalno suprotnost od onoga cemu ceo taj zanr tezi, gde se sva dinamika avanturizma ubije farming simulatorom.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
Dovahkiin (14.9.2020)
Stara 14.9.2020, 11:17   #197
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Poljoprivreda je možda ekstreman primer ali ne bih imao ništa protiv uređenja sopstvene bašte, sadnje.. ček malo, toga već ima pomalo u Skyrimu.

Ja bih voleo poslove tipa stražar, plaćenik, da ne kažem telohranitelj. U Skyrimu sam pomoću modova roleplay-ovao plaćenike i stražare, npr. bande napadaju naselja a ja na noćnoj straži pa branim grad. Ili pratim putujuće trgovce od grada do grada od uličnih bandita. Čak sam imao i mod da se priključim vigilantima i dobijem random misije patroliranja određenih krajeva. Bilo bi lepo da nešto slično ubace u novu igru.
Zapravo sad sam se baš setio da je u Morrowindu, tj. Bloodmoon ekspanziji bio zadatak da zaštitimo onog lika u Raven Rock-u od plaćenih ubica, kao i da regrutujemo stražu od postojećih npc-a... Mogli bi malo da prošire tu ideju.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Guerrinus na korisnoj poruci:
ZvezdaniRatnik (14.9.2020)
Stara 14.9.2020, 11:17   #198
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

@Dovke: To sto pitas zavisi od toga kako ce da naprave igru, nema veze sa engine-om. Moz biti a i ne mora.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2020, 11:23   #199
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Međutim, ne znam hoćete li se složiti, ali Starfield bi navodno mogao da se pojavi i za stare konzole pored novih, nešto je Tod promumlao, što bi odmah značili "tesanje" igre u svakom pogledu...
Mene kod Starfielda više zabrinjava to što su unajmili character artista za Mass Effect.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2020, 11:28   #200
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Da, ali pare koje se uloze u takve stvari obicno znaci da nisu ulozene u nesto drugo, tipa bolje odradjeni questovi (bolje grananje, bolje napisani), bolje i razlicitije lokacije od copy/paste dungeon-a, sto opet doprinosi onom duhu avanturizma kod RPG-ova, za razliku od sadjenja baste i slicnih simulacija. Na kraju krajeva, za takve stvari postoji ceo jedan zanr igara, a ima ih gomila.

Koliko znam trenutno je u developmentu i neki MMO gde ce se moci graditi gradovi, baste, kovacnice, bice i questova, i sve to online sa drugim ljudima, pa ce vam mozda tako nesto odgovarati. Ostavimo TES serijal onome sto radi najbolje, gradjenju avantura.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls Online Angelo Serafin MMORPG igre 1190 18.1.2024 23:55
The Elder Scrolls V - Skyrim Obtainer Role-Play 7987 2.1.2024 14:37
The Elder Scrolls Online - Balkan Community LjutiNordijac Online susreti 1 5.3.2013 19:29
The Elder Scrolls Online Andross otpaTci 1 3.5.2012 20:35
Elder Scrolls MMORPG donator99 Mrežne igre 10 14.11.2007 10:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com