Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.1.2020, 11:23   #161
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Ton TES-a 6 će biti kao trejleru. Tako je rekao Tod.
Naglasio je da uvek počinju od tona prilikom dizajna.

Starfield je već gotov, bar ja tako mislim, development joj traje evo već više od četiri godine a Bethesda nikada duže od toga nije razvijala igre. Možda je ostalo nešto sitno da dovrše.
Inače, zadnje vesti o Starfielda su bile prošle godine kada su tražili voice-actore, verujem i da je tu posao već gotov.
Jel je mislio na ton onog tizera? Ne znam kako bih ga opisao, meni deluje rusticno, kao i glavna melodija koja ga prati. Sirovo, rusticno, ratoborno, a ja se nadam da one trube ili sta su vec oznacavaju vitesku estetiku High Rocka..

Ako izbace full trejler za Starfield na E3-u, izlazi sigurno krajem godine jer je Tod rekao da nece prikazati trejler za igru osim ako ne izlazi u roku od 6 meseci. Slicno ce verovatno biti i sa TES6.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2020, 13:42   #162
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Probaj ovo Dovke. Ili ovo..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Dovahkiin (21.1.2020)
Stara 21.1.2020, 14:08   #163
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Имам питање у вези тог тизера или трејлера, шта већ. Приказана сцена је из саме игре (рана фаза наравно) или су анимирали читав крајолик са свим детаљима и удаљеним градовима само за потребе тизера?

Сад баш гледам скриншотове и нешто ми није јасно. Очито се види да постоји удаљени град, и она рушевина, али је због даљине нејасно што и јесте поента тизера. Да не причам о свом дрвећу и камењу које је очигледно тамо али једва приметно осим ако се не зумира, чиме се опет губи јасноћа. Али то подразумева да тај град већ постоји. Зашто би ишли толико у детаље за тричавих тридесетак секунди нечега што неће ни бити у игри? Другим речима шта ако је на тизеру већ приказана игра у својој раној фази? Исувише ми делује детаљно и пространо да није део игре.. А и изгледа јако добро.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2020, 14:50   #164
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Nije pametno puno se udubljivati u taj teaser jer je to samo koncept art napravljen da zadovolji razjarene mase fanova.

Kad dobijemo prvi in-game trailer moći će da se priča o tome gde i kada je igra.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2020, 20:54   #165
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Kolega Dovahkiin-e, sledeći put lepo napiši:

"Pero, prijatelju moj, brate dragi, Nord pobratime, kolega zmajoubice, ne slažem se sa tobom. Ako se ljutiš Lidija ide samnom u moju kuću, tebi ostavljam konja i Wuuthrad."

perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
Dovahkiin (21.1.2020)
Stara 21.1.2020, 23:51   #166
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Zna se da se kod takvih situacija jedino koristi celik Eorlund-a Gray-Mane-a aka the skyforge steel...pfff kids this days
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
Ichigo222 (2.7.2020), perablenta (22.1.2020)
Stara 22.1.2020, 0:36   #167
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Eltonbrand i u glavu.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2020, 7:19   #168
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Prema nedavno "procureloj" informaciji, development sestice je u punom jeku i igra ce se istovremeno odvijati u dve provincije, Hammerfell i High Rock, dok ce se prica vrteti oko adamantine tower. Geografija Hammerfella je 70% vec zavrsena a igra izlazi 2024. Navodno ima brodove (shipping) i morske okrsaje, mada se to vec ionako ocekuje. Dalje se navodi da Bethesda ozbiljno shvata sesticu i zna da nema pravo na gresku.
E da, i Starfield ce biti prikazan ove godine na E3.

E sad, ja u leakove ne verujem ali prenosim ovaj jer mi je zanimljiv. I ja sam razmatrao mogucnost da sestica obuhvati dve provincije, a Hammerfell i High Rock nekako i idu zajedno. Ljudi koji pisu protiv High Rocka jer je obradjen u Daggerfallu zaboravljaju nekoliko stvari: 1) Hammerfall je takodje vidjen u Redguardu (istina, ne u sklopu glavnog serijala ali opet odradjen) i 2) Daggerfall je igra koju 90% danasnjeg fanbase-a nije igralo i u njoj nije smesten ceo High Rock vec se odrzava u Iliac Bay-u odnosno u igri posecujemo delove High Rock-a i Hammerfell-a (dakle obe provincije).

Drugo, Daggerfall je zvanicno polu-kanon. Zemlja koju vidimo u igri je proceduralno generisana, osim glavne kampanje. Mnogi lore elementi u igri su vremenom izmenjeni. Ukratko, Daggerfall se ne uzima kao standardna, kanonska epizoda serijala, vec vise kao pre dragonbreak dogadjaj iz kojeg su izvuceni samo pojedini lore elementi. Drugo je to sto je Daggerfall sjajan RPG, konceptualno se ne uklapa u "novu TES fazu" zapocetu Morrowindom. Zato je High Rock vise nego podoban a posebno u paketu sa Hammerfellom, a meni sve mirise da ce sestica biti svojevrstan duhovni naslednik Daggerfall-a.(sasvim prikladno, 2026 ce bti 30 godina od izlaska igre a nadajmo se da ce sestica ipak izaci koju godinu ranije).

Sto se tice Adamantije, ima itekako smisla. Svaki Elder Scrolls se u sustini vrti oko nekakve mitske kule/tornja. U Morrowindu Crvena planina, Oblivion Bela kula, Skyrim Grlo sveta. Adamantija je najstarija gradjevina Tamriela, koju su sagradili sami bogovi I ima visok metafizicki znacaj, ako ne i najvisi od svih metafizickih tornjeva Tamriela. Cela ta prica oko povratka Adamantiji, posebno nakon Skyrim-a i Alduina, ima jasan eshatoloski prizvuk. A drugo, smorili su vise oni edgelordovi banana-vilenjaci i njihov pseudo ss Talmor. Prica u sestici, makar u osnovi, ne bi trebalo da je samo produzetak velikog rata izmedju imperije i aldmerskog dominiona, to moze biti samo sekundarna prica u sklopu igre, kao sto je i u Skyrim-u.
Naravno, sve pod uslovom da je ovaj leak istinit, u sta sumnjam. Pre ce biti da je delo jos jednog zagrizenog fana. However, i corava koka ubode koje zrno a meni je ovaj leak zanimljiv jer je pre svega logican. Ostaje da sacekamo E3 i vidimo sta se desava sa Starfieldom.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku Guerrinus na korisnoj poruci:
Dovahkiin (24.1.2020), Krilce (25.1.2020), Marko Radonjic (24.1.2020), perablenta (24.1.2020), Schwabsteiger (24.1.2020), Skenderevo (24.1.2020), voodoo_ (24.1.2020), Willy (27.1.2020)
Stara 24.1.2020, 16:28   #169
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Pa dobro, ne reba dugo da cekate do igre. Sta, 2024. je tu iza ugla...
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2020, 7:28   #170
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Dovahkiin, sta mislis koji je ono grad u pozadini na trejleru?
Jedan lik je uvecao i izbistrio sliku i naziru se neki zanimljivi detalji. Grad je od belog/zutobelog kamena, omedjen jakim zidinama i ima visoku kulu. Pored grada se nazire neka struktura, najverovatnije luka ili svetionik (ili oba). Ono sto mi je isto promaklo do sada - pored grada je delta reke koja se uliva u more, a ranije sam mislio da je to sve vodena povrsina. Ima i uvecana slika one tvrdjave blize kameri, vidi se dosta detaljnije napustena tvrdjava koja je verovatno pripadala Imperiji.
Ostaje moje pitanje zbog cega bi renderovali nesto tako detaljno, samo da bi ga na momenat prikazali iz daleka, gde se jedva bilo sta vidi? Ako je ovo samo koncept art, odradili su ga zaista maksimalno, gotovo sa suvise truda za jedan tizer koji nece ni biti u igri. Zar je to samo meni sumnjivo? Ne mogu da prihvatim tezu da je to samo da bi se masa fanova nalozila.
Druga stvar, i da je u pitanju samo koncept art koji treba da predoci "osecaj" igre, ono sto je najupadljivije je ogromna razmera. Ako razmera u trejleru odgovara i priblizno onoj u igri, sestica ce po velicini biti odmah iza Daggerfalla.

Ima vise teorija o misterioznom gradu. Mnogi misle da je Sentinel, ali ja tu nigde ne vidim pustinju koja bi trebalo da dodiruje sam grad. Doduse, pise da obala oko Sentinela ima nesto plodne zemlje, a ovo moze biti u vezi sa onom recnom deltom, dok je brdo pored grada izrazito zelene boje. Moguce da je Sentinel, ali je moja interpetacija, na osnovu trejlera, da doticni grad i reljef uopste nemaju egzoticni feel peska i palmi tipican za Hammerfell i Sentinel, osim ako Bethesda nije ponovo odlucila da malo redefinise geografiju.
Po meni, trejler prikazuje neku severniju zemlju. Vec sam pisao o tome ranije ali mene scena na pocetku snimka, izlazeci iz magle, veoma podseca na The Reach, cak je i drvece slicno. Zato sam smatrao da kamera prelazi iz Skyrima u High Rock, i da je grad Farrum. Medjutim pozicija sunca koje sija sa istoka ili zapada to ne dozvoljava, te sam pomislio da je Northpoint, priblizavajuci se pravcem jug-sever. Problem su one snezne planine (na uvecanom snimku se zaista vide velike planine prekrivene snegom) u severnoj daljini iza grada, dok je Northpoint, kako i ime sugerise, krajnja severna tacka.

Zbog toga mislim da je grad u pitanju Weyrest, a sunce sija sa zapada, odnosno zalazi. Kamera se krece pravcem sever-jug, izlazeci iz Wrothgarian planina koje se granice sa Skyrimom/Reach regionom, te zbog toga i poznati reljef. Zapadno od obale (taman dovoljno da se ne vidi na snimku) je ostrvo Balfiera na kojem je Adamantija (Direni) kula, navodno glavna tema naredne igre, a vidimo nekoliko brodova kojim cemo verovatno putovati tamo.
Snezne planine u daljini su nista drugo do Dragontail planine severoistocnog Hammerfella. Izmedju se nalazi uzak zaliv koji razdvaja dve provincije a koji se na snimku zbog brda ne vidi, ali udaljenost sneznih planina je taman dovoljna.

To je barem moja interpetacija a ima jos ljudi koji dele moje misljenje. Za Sentinel najveci problem predstavlja reljef koji je suvise "severnjacki", recimo u pravom svetu mene podseca na Skotsku ili slicno, a ne na region koji bi trebao da asocira severnu Afriku ili Arabiju. A u Hammerfellu (posebno na severu kod Dragontail planina) nema drugog grada koji bi odgovarao ovoj lokaciji.

Sto se tice muzike vidim da neke ona asocira na pirate i Hammerfell kulturu, sto mislim da je isto pogresno. Ta limena, duvacka muzika me bas podseca na evropski feudalizam, viteze i slicnu tematiku. Za Hammerfell bih ocekivao nesto vise orijentalnu, beduinsku muziku.

Sve u svemu i dalje se drzim High Rocka. Neki misle da je provincija suvise mala ali adekvatna razmera to lako resava. A ako su obe provincije u paketu, nadam se da je 5-6 godina developmenta (ako su poceli sa razvojem igre prosle godine) kao i veci tim developera dovoljno da prikazu obe kulture kako treba. Kad bolje razmislim, High Rock i Hammerfell zajedno imaju jako raznovrsnu geografiju, od severne ledene obale do vrele pustinje na jugu i sta sve ne izmedju. A centar mape bi bilo samo ostrvo sa Adamantijom.

Ako pronadju pravi nacin da povezu sve politicke cinioce, esnafe, kulturu i ekonomiju izmedju provincija, bice prava ludnica od igre, i to mislim u najboljem mogucem smislu.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2020, 17:09   #171
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

High Rock znam samo iz Elder Scrolls Online (i tamo nije nimalo mala zona), nek bude urađeno makar na tom nivou i puna kapa (a moraće da se razradi detaljnije jer TES6 ipak nije MMO).
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Guerrinus (26.1.2020)
Stara 26.1.2020, 17:32   #172
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Upravo sam procitao clanak o Northpointu (iz nekog razloga ga nisam procitao ranije) i zaista deluje uverljivo. Ima samo jedan deo koji koji ne odgovara, a to je da se grad nalazi na vrhu brda, a na snimku je u podnozju, mada to ne mora da znaci ista. Odlicna analiza, cak i ona struktura nadomak grada koju sam spomenuo izgleda kao luka i svetionik. Sve se slaze.
Sto se tice snega, geografija i klima Tamriela funkcionisu malo drugacije od stvarnosti. Recimo, na Vvardenfellu (u igri Morrowind), severni arhipelag Sheogorad je na vecoj geografskoj sirini od Windhelma, a nema ni pahulje snega. Odes u selo Dagon Fel koje je na samom severu ostrva (skoro ista geografska sirina kao Skaal na Solstheimu), a klima skoro subtropska. U loreu se to objasnjava prisustvom vulkana Crvena planina koje "greje" ceo Vvaedenfell. Isto tako i High Rock moze imati neku svoju blazu klimatsku varijantu iz mnogih razloga.

U vezi Witchera, da li je svet prikazan u trejleru bio i u igri konkretno ili je samo dao ton igre? Pitam jer sumnjam da je prikazani trejler za sesticu zapravo prikaz same igre.

E da, neki misle da High Rock nece biti samostalan jer je njegova geografija takva da bi u igri bilo suvise nevidljivih zidova (nije onako zaokruzen kao recimo Cyrodiil ili Skyrim), dok bi u paketu sa Hammerfellom mapa bila celovitija i centralizovana. Meni licno ne bi smetao samo High Rock.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2020, 13:55   #173
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Danas sam slucajno nabasao na ovaj video. Ukoliko sam dobro shvatio, ovo je nekakav
Unity demo i koristi tehnologiju koju ce koristiti i Bethesda, fotogrametriju. Jeste drugi engine ali bilo bi neverovatno ako igra bude ovako izgledala. Mislim da nije nerealno za 2024-u.
Sto neko rece u komentaru, na snimku kao da je put od Helgena ka Riverwoodu..

https://m.youtube.com/watch?v=E8hw36bvx7M
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2020, 16:30   #174
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Meni licno se ti ultramodovani Skyrimi retko svidjaju, suvise mi deluju plasticno i sareno, cesto je i presaturisano. A ne volim ni taj preterani cinematic efekat koji je cesto prisutan. Recimo gledao sam modovani Kingdom Come, sve je ekstra osim neba koje je suvise drecavo plavo i onda pokvari celu sliku. A eksterijer, posebno sume bi komotno magle da pripadnu Cyrodiilu.

TES naravno treba da zadrzi taj fantasy osecaj ali mislim da je to moguce uz fotorealisticnu grafiku. Fotorealisticna fantazija.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2020, 15:47   #175
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom The Elder Scrolls 6

"Bethesda's Pete Hines says not to expect news about The Elder Scrolls 6 for the next couple years."

Ni Starfield neće ove godine tako da ostaju modovi i old TES
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2020, 16:30   #176
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Znači negde 2024 prva neka veća vest, pa dan posle EA kupuje Bethesdu.

Suviše oni imaju mnogo projekata koji se krčkaju i mnogima su tek bulju počeli da izvlače, recimo Fallout 76 sa Wasteland update-om.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2020, 17:01   #177
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Pre 5 godina sam bio uveren da neće da "muzu" TES franšizu sa MMORPG verzijom, ali eto ispostavilo se da ipak hoće.

Da mogu da pošaljem virtuelnu pljuvačku u oko sada bi...
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2020, 17:42   #178
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom The Elder Scrolls 6

Bolje i to, nego opet Oblivion i Skyrim...
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2020, 18:12   #179
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Starfield nece ove godine iz prostog razloga sto to rekli i to vise puta da nece menjati filozofiju u vezi sa vremenskim periodom izdavanja igara BGS...dakle 3-4 godine izmedju igara i to praktikuju vec desetak godina F3 2008, Skyrim 2011, F4 2015, 76 2018, Starfield 2021/2 itd...
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2020, 14:30   #180
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
dakle 3-4 godine izmedju igara i to praktikuju vec desetak godina F3 2008, Skyrim 2011, F4 2015, 76 2018, Starfield 2021/2 itd...
U tom slucaju F76 tretiraju kao full-scale igru, iako su govorili da je samo usputna igra da popuni rupu izmedju F4 i Starfield-a. Tuzno...
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls Online Angelo Serafin MMORPG igre 1190 18.1.2024 23:55
The Elder Scrolls V - Skyrim Obtainer Role-Play 7987 2.1.2024 14:37
The Elder Scrolls Online - Balkan Community LjutiNordijac Online susreti 1 5.3.2013 19:29
The Elder Scrolls Online Andross otpaTci 1 3.5.2012 20:35
Elder Scrolls MMORPG donator99 Mrežne igre 10 14.11.2007 10:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com