Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.12.2019, 17:57   #1
lary_king
Član
 
Član od: 1.2.2006.
Poruke: 87
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Sta kupiti u Telenoru?

Posle 4 godine moj Huawei p8 lite je poprilicno ostareo,pa mi istice ugovor i moracu da uzmem neki drugi telefon.Nemam para za kupovinu telefona za kes,pa sam prinudjen da uzmem telefon u Telenoru(posto sam dugogodisnji korisnik).Uz total 2 paket dvoumim se izmedju 6 telefona:
1. Xiaomi Mi 9 Lite
2. Xiaomi Mi 9T Pro
3. Huawei nova 5T
4. Honor 20
5. Honor 20 pro
6. Samsung Galaxy A70
Posto uzimam telefon na neki duzi period,bar da traje kao i ovaj,hteo bih da kazem da odigram po neku igru tipa fudbal menadzer,slagalica(manje zahtevnu),koristim drustvene mreze.Znaci prosecan korisnik.Memorija mi nije vazna,moze 32,64gb.Sad,sta vi mislite koji je najbolji za mene?
lary_king je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2019, 20:05   #2
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Sta kupiti u Telenoru?

Od tih 5 ja bih išao na Xiaomi Mi 9T Pro.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
lary_king (24.12.2019)
Stara 24.12.2019, 20:20   #3
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Sta kupiti u Telenoru?

Mi 9T Pro bez razmišljanja. Zapravo promenio bi mrežu pošto je Telenor preskup...
Elem... Mi 9T Pro, ubedljivo najbolji procesor, najbolji ekran, nema notch, uz GCam verovatno najbolja fotografija.
Baterije su slične kod svih, dugo traju.
Sent from my Mi 9T using Tapatalk
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LIMAN na korisnoj poruci:
lary_king (24.12.2019)
Stara 25.12.2019, 12:31   #4
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Sta kupiti u Telenoru?

9T Pro obavezno.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
lary_king (27.12.2019), Mocko (25.12.2019)
Stara 27.12.2019, 0:21   #5
lary_king
Član
 
Član od: 1.2.2006.
Poruke: 87
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Sta kupiti u Telenoru?

Citam dosta komentara,dosta se njih zali da imaju nekih problema,softverskih uglavnom.Sa p8 lite ni sam imao nikakvih problema(mozda sam imao srece ),prezadovoljan,naravno sada koci i svestan sam toga da ga gazi vreme.
lary_king je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2019, 17:56   #6
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Sta kupiti u Telenoru?

To su problemi nakon ažuriranja na MIUI 11, ukoliko se pojave moguće ih je rešiti. Ništa posebno zabrinjavajuće. Većina nema problema.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2020, 13:10   #7
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Sta kupiti u Telenoru?

Citat:
LIMAN kaže: Pregled poruke
Mi 9T Pro bez razmišljanja. Zapravo promenio bi mrežu pošto je Telenor preskup...
Elem... Mi 9T Pro, ubedljivo najbolji procesor, najbolji ekran, nema notch, uz GCam verovatno najbolja fotografija.
Baterije su slične kod svih, dugo traju.
Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Ja imam isti problem, jedino ne valja što je ograničen izbor uređaja, inače Telenor nije ništa skuplji od ostalih a postpaid sa novogodišnjom promocijom je vrlo povoljan. Ima i onih uređaja na nekim popustima, možeš kako hoćeš da se dogovoriš za plaćanje itd...
U MTSu ti ne daju ništa na rate ako nisi njihov korisnik min 6 meseci (veću nebulozu nisam video odavno). U stvari može al treba podnosiš neku dokumentaciju ko da si terorista što je bezobrazno i uslovljavajuće i plus ne garantuje da će da odobre.
U vipu može neke solidne mašine uz ugovor za optimalnu količinu novca da se uzmu ali sam s njima završio, daleko im lepa kuća, posle 12 godina su me, praktično izbacili sami ekstremno lošim odnosom i nikakvim dodatnim pogodnostima za stare korisnike. Neo tarife su znatno lošije od telenorovih novogodišnjih.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2020, 20:25   #8
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Sta kupiti u Telenoru?

baš jeftino pretplata za 2 godine 38400 plus 1090x24 za recimo P20 lite 500e telefon...
ne kažem da su drugi bolji ista je to banda..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2020, 11:42   #9
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Sta kupiti u Telenoru?

Citat:
NaraYan kaže: Pregled poruke
U MTSu ti ne daju ništa na rate ako nisi njihov korisnik min 6 meseci (veću nebulozu nisam video odavno). U stvari može al treba podnosiš neku dokumentaciju ko da si terorista što je bezobrazno i uslovljavajuće i plus ne garantuje da će da odobre.
Ja sam nekoliko godina MTS postpaid korisnik koji je redovno plaćao račune i morao sam opet iz firme o zaradi onaj izveštaj da donosim kako bih uzeo flagship telefon na rate. Baš su me smorili tada.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2020, 13:20   #10
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Sta kupiti u Telenoru?

Nema sta, Xiaomi Mi 9T Pro ili Honor 20 pro.
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2020, 10:43   #11
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Sta kupiti u Telenoru?

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
baš jeftino pretplata za 2 godine 38400 plus 1090x24 za recimo P20 lite 500e telefon...
ne kažem da su drugi bolji ista je to banda..
Imaš posebno aparat na rate da kupiš. Nezavisno od ugovora.
Ima i telefona koji su na popustima. Npr Motorola One Action ima istu cenu kao na KP (160E). A ima i drugih modela.
Jeste, svi su slični i kapitalistički nastrojeni ali da me neko uslovljava raznim nebulozama i cimanjem to neće moći. Umesto da se cimaju oni zbog nas (mts npr) ja li treba da se cimam da bi im posle plaćao... no way jose...

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Ja sam nekoliko godina MTS postpaid korisnik koji je redovno plaćao račune i morao sam opet iz firme o zaradi onaj izveštaj da donosim kako bih uzeo flagship telefon na rate. Baš su me smorili tada.
Ja sam iz vipa hteo da pređem drugde, kad su mi rekli za svu dokumentaciju i procedure nisam mogao da verujem. Još sam hteo za dva meseca kad mi istekne internet/tv da pređem na mts box. Sve im to kažem ali džaba,. Izgleda im nije u interesu da imaju nove korisnike. Isprozivao sam ih kulturno i konstatovao da nikad ni za šta neću biti njihov korisnik te ubacio kritiku o cenzuri i ukidanju pojedinih kanala itd. Ja više za svoj novac ne pristajem na takve nebuloze a oni su tim užasnim pristupom izgubili bar 6 korisnika i dva kućna boxa samo kod mene.

Mislim, svi su slična ali sa Telenorom mi je bilo najprofi za sve. Tako da jedini problem ostaje njihov ograničen izbor telefona. Opet Mi devetka mu dođe kao dobar izbor.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2020, 20:20   #12
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Sta kupiti u Telenoru?

ja ne vidim da može da se kupi bez ugovora samo na rate, 160e plus pretplata 550e..
https://www.telenor.rs/webshop/sr/Pr...false&color=29
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2020, 20:46   #13
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Sta kupiti u Telenoru?

Gledaj to ovako, ja sam novi korisnik, ugovor bih svakako sklopio, s tim što mi ovako na rate računaju novogodišnji popust na ugovor i zasebno telefon. Tako dobijaš 1600 ugovor + telefon koliko košta da ga platiš bukvalno kako oćeš.. U standardnoj ponudi je ugovor 2050 dinara i plus aparat. Mislim, nebitno na kraju ali pune cene nekih telefona su kao na KP.
Neće oni biti sigurno na gubitku niti su nešto mnogo bolji jedni od drugih, ali rade ono što i treba da radi svaki normalan operater - bez cimanja kupiš telefon.
Na kraju sam i odustao od toga, uzeću nešto kod mađara.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2020, 21:08   #14
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Sta kupiti u Telenoru?

ja kupio na master card u prodavnici na rate bez kamate sad mi stiže zadnja rata na godinu dana po 2000 din, a pretplata 300 din zzzuper u vip prepaid, poenta je da je skupa pretplata i još ugovor na 2 godine čak i sa tim popustom samo 1600 din to je preko 300e na 2 godine samo pretplata
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2020, 22:55   #15
nihil
Član
 
Član od: 22.6.2012.
Poruke: 30
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 11 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Sta kupiti u Telenoru?

Nemoj misliti da branim nekog, ali recimo u telenoru ako uzimas telefon na rate nisi u obavezi da guras ugovor dve godine, cim isplatis telefon koji si uzeo ( znaci telefon ne sve racune) mozes da raskines ugovor ako ti ne treba pretplata, tj pretplatu placas dok ne otplatis telefon.


P.S. Niko od operatera ne zaradjue prodavajuci telefone, naravno da ima zarade ali im to nije primarno, svi oni zaradjuju prodavajuci uslugu tj. pretplatu. Zato i ne mozes da udjes u Telenor i kupiti samo telefon.
nihil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2020, 11:39   #16
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Sta kupiti u Telenoru?

Pa da, njima je poenta da prodaju ugovore ali je ok što može, ako zatreba, i tel da uzmeš.

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ja kupio na master card u prodavnici na rate bez kamate sad mi stiže zadnja rata na godinu dana po 2000 din, a pretplata 300 din zzzuper u vip prepaid, poenta je da je skupa pretplata i još ugovor na 2 godine čak i sa tim popustom samo 1600 din to je preko 300e na 2 godine samo pretplata
To si u pravu, samo meni pripejd ne završava posao, razmišljao sam i ja to da uradim, ostanem u vipu i guram taj zuper, nije loš. Kad sam stavio računicu na papir... ne isplati mi se.
A ne bih više sa bankama ništa da radim, kad skupim keš kupiću telefon.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2020, 12:08   #17
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Sta kupiti u Telenoru?

pa u suštini isto je da li staljaš svaki mesec sa strane po par hiljada ili preko banke oni naplaćuju kamatu ako zakasniš fora je što prvo dobiješ telefon pa daješ pare a ovamo prvo moraš da skupiš pare..
Ja od privajdera očekujem ako ću već da potpišem ugovor da ću da budem njihov korisnik iduće 2 godine onda i dobijem nešto povoljnije a ne da mi naplate isto ko u prodavnici..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2020, 14:56   #18
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Sta kupiti u Telenoru?

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Ja od privajdera očekujem ako ću već da potpišem ugovor da ću da budem njihov korisnik iduće 2 godine onda i dobijem nešto povoljnije a ne da mi naplate isto ko u prodavnici..
Slažem se, tako bi trebalo stvarno da bude. Možda je drugde u nekim zemljama gde je situacija normalnija, ne znam. Nas svi deru, od banaka do vrtića.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gdje kupiti Amigu 500? припjat Šta da kupim? 10 23.10.2017 7:12
Vredi li kupiti ovu konfiguraciju??? nenad_kvrgic ŠDK - Konfiguracije 12 10.5.2014 13:02
Epson WorkForce WF-7525 gde kupiti? Isko ŠDK - Ostale komponente 4 2.3.2014 16:04
Sta kupiti !? Milos Vasiljevic ŠDK - Osnovne komponente 2 17.11.2012 21:54
Da li se isplati kupiti ovo? Djukarbc Šta da kupim? 1 24.9.2012 9:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com