Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.12.2018, 1:54   #1
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

Ne mogu da prezalim sto sam za TV koji koristim umesto monitora uzao LG sa IPS panelom, jer su crne boje na njemu prakticno sive (kada je soba zamracena, sto je gotovo uvek). Degradira mracnije filmove i igre (koje najcesce i gledam/igram) skoro do beskorisnosti. Podesavanja jedva sta pomognu...
Tako da, letece u drugu sobu, gde ce biti prosto TV, a meni treba proverena varijanta da se nakaci na komp.

Pretpostavljam neki Samsungov VA panel, ali kako znati koji? U radnji ne moze da se vidi nikako, jer niko nece da pogasi sva svetla da bih ja video koliko je crna stvarno crna.

Naravno, da uz to bude 4k, da podrzava HDR i ako moze 10bit (to vec ne znam). Bilo bi super i da ima DVB-T2 i PIP. Game mode se verovatno podrazumeva na svakom TV-u danas.
Apsolutno me bas briga da li je smart, ali kapiram da je neizbezno danas. I nisu mi bitni uglovi gledanja jer cu ga uvek posmatrati direktno.

Ali sve to se dati videti iz specifikacija, samo ne znam kako da znam ono sto je i glavno pitanje... Sta garantuje da mi crna bude najcrnja sto moze?

Uz ovo i dva pitanja... Kako da znam da li, odnosno koliko ce hdmi konekcija da me limituje po pitanju FPS na 4K i 1080p rezoluciji?
I kako da znam uoste koliko Mhz podrzava neki TV?

Poslednja ispravka: polarnimeda (23.12.2018 u 2:49)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2018, 3:07   #2
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

Za početak kreneš od toga da razmatraš samo VA modele i kada vidiš šta ima kod nas do 50K što ti odgovara po ostalim specifikacijama probaš da pronađeš testove, npr. na rtings.com. Onda pogledaš šta su napisali o dubini crne i kontrastu. Najbolji VA paneli će čak ići i preko 5000:1, ali već oko 4000:1 je odlično (IPS retko kad preskoči 1500:1 a jeftiniji modeli neretko budu oko 1000:1 i to je ta siva koja je 5x lošija od VA i koja ti smeta).

Takođe vrlo bitno je da pogledaš i šta kažu o uniformnosti ekrana na crnoj boji, da nema neke vrste probijanja osvetljenja ili clouding-a... Kad se ta dva spoje - visok kontrast i dobra uniformnost, eto dobre crne.

Samo treba obratiti pažnju da nemaju uvek sve dijagonale u istoj seriji isti panel, pa npr. 40" i 50" budu neki dobar VA a 43" IPS iako nose iste oznake. Nisam u poslednje vreme u toku oko konkretnih modela i dijagonala, ali obavezno potvrdi pre kupovine da je dijagonala koju želiš takođe VA. Za to moraju malo da se zasuku rukavi i pretraže AV forumi i komentari korisnika ispod testova pomažu takođe. Cimaj malo i Duke-a za to, evo ga raspisao se opet a prati aktuelna kretanja po pitanju panela.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
polarnimeda (23.12.2018)
Stara 23.12.2018, 5:19   #3
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

hvala za odgovor.

problem je sto ono sto ima kod nas ne nalazim na rtings, jer su tamo modeli za americko trziste, a oznake se cesto ne poklapaju ni po broju (nije samo da se zameni UE sa UN).
mada mislim da koji god model da uzmem, bice nebo i zemja u poredjenju sa ips.

kapiram da bi 4k moralo da moze do 60hz preko hdmi...
moracu da vidim, mada bi idealno bilo kada bi neko ko je probao stavio ovde provereni model.

inace spasao si me sa napomenom da 43 inca cesto bude IPS panel. neki model sam gledao i sve mu se skoro poklopilo, kad iskopah informaciju da je IPS!
a mislio sam da se kod samsunga podrazumeva VA. uhh...

koliko je jadno to sto rade... na zvanicnim stranama...

Tip panela: D-LED (ne znas dal je VA ili IPS)
Kontrast: Mega kontrast (ne znas brojke)
Frequency: Motion rate 240 (ne znas koliko je stvarno Hz)

najosnovnije kriju. uzas.

Evo, na primer ne mogu nigde da nadjem info za ovaj model od 40 inca, sto je takodje prihvatljivo: UE40NU7192UXXH

a za ovaj UE43NU7092UXXHod 43 inca sam nasao da je ips (https://www.displayspecifications.com/en/model/2f9f14ae)..

Poslednja ispravka: polarnimeda (23.12.2018 u 5:53)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2018, 14:32   #4
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

Evo iskopah da je i 49 varijanta VA - komšijski opis. Jedino što ne treba apsolutno porediti njihova merenja kontrasta sa drugim sajtovima, ovde nameste da čisto bela bude 200 cd/m2 pre merenja, na rtings nameste da bude 100 cd/m2 pa je crna osetno dublja i stvori se veći kontrast. Na hdtv.co.uk su ciljali 120 cd/m2 - što je ustvari neki industrijski standard za SDR filmove. Poenta, tih ~3000:1 iz ovog opisa su odličan kontrast.

Uglavnom, taj 40" NU7192 ke gotovo sigurno VA i sasvim pristojan TV. Naručiš ha online za svaki slučaj i ako baš ispadne nešto neočekivano možeš da ga vratiš.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Partybreaker (28.12.2018), polarnimeda (24.12.2018)
Stara 23.12.2018, 14:46   #5
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Post Stanje

@ polarnimeda

1) Tvoja grafička ima HDMI 2.0 izlaz tako da UHD nije problem.
2) Na HDR zaboravi kod tih jeftinijih televizora. To nije videlo pravi HDR.
3) Obavezno staviti odgovarajuće pozadinsko LED osvetljenje (balans bele (toplina) da je 6.500k) iza vašeg TV-a ili monitora (bilo da su LED trake
ili sijalica) i drastično će te povećati doživljeni kontrast tzv. iluzija kontrasta. Nije kao OLED, ali prilično blizu.

Samsung Electronics kupuje ADSDS panele od BOE* tako da još uvek imaju modele sa IPS-olikim panelima, ali to je ove godine prilično „sasekao“ u
UHD segmentu pošto je njihova filijala, Samsung Display, razvio i proizvodi nove SVA panele.

Samsung UE40NU7192UXXH ima PVA panel (proizvodi Samsung Display) iz jednog prostog razloga – to je jedini panel na tržištu, a Innolux je tek
letos počeo ponovo da proizvodi S-MVA panele u ovom segmentu.

*Samsung Electronics i LG Electronics su najveći kupci BOE ADSDS TV panela...

P. S.
Kad već spominjem BOE, pronašao sam da proizvode 55“ ADSDS WRGB panele i kad se pogleda podpiksle struktura kod 55“ UHD LG televizora, to je to.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
polarnimeda (24.12.2018)
Stara 24.12.2018, 1:26   #6
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

Hvala puno za odgovore.

Ja sam vec stavio led trake iza LG-a i to 6k boju. Pomogne to bas mnogo, ali to znaci da ne mozes da uzivas ni u cemu sa ugasenim svetlom. A i dalje nije to BAS to. Tako da, VA do daljnjeg, kad vec ne vredi skupljati kintu i cekati da OLED pojeftini (zbog burn-ina koji bi, kada ga nakacim kao monitor, verovatno bas brzo nastao).

I jos jedno pitanje... Tj. dva. Ako narucujem onlajn, to znaci da placam u kesu kada TV stigne? I jos bitnije, da li imam pravo/vremena da otvorim kutiju na licu mesta i ne prihvatim je ako vidim da je bilo sta osteceno. Malo me strah da online narucujem TV.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2018, 3:14   #7
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

Pa ako je oštećen ili bilo šta slično imaš 14 dana fore da ga vratiš i oni po zakonu moraju da ga prime nazad, ne treba ti nikakav poseban razlog čak. Zato se i preporučuje online, jer ako kupiš lično taj zakon o vraćanju u roku od 14 dana ne važi već se ide po klasičnoj garanciji, kroz ovlašćeni servis... A recimo probijanje osvetljenja ili neravnomerno osvetljenje nije kvar, 1-2 mrtva ili zaglavljena piksela takođe nisu kvar (minimum je obično 3 ili 5 za reklamaciju)... Pa ako ti se to desi prililom lične kupovine, zavisiš od prodavca i njegove volje da ti zameni primerak koji je sa servisne tačke gledišta ispravan. Tako da ta lična kupovina ima smisla samo ako ćeš ga još u prodavnici ispitati ne te neke sitne potencijalne probleme.


Inače, nijedan kurir ne nudi uslugu otvaranja paketa i proveravanja pre plaćanja. Oni ljudi samo dostavljaju a ostalo je između prodavca i kupca. Najbolje što možeš da se nadaš je da ga zamoliš da sačeka dok otvoriš paket, nakon što si ga platio i preuzeo, pa da eventualno napravite zapisnik ako nešto nije u redu. Tj. da bude svedok u kakvom je stanju bila roba.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
polarnimeda (24.12.2018)
Stara 24.12.2018, 4:01   #8
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Pa ako je oštećen ili bilo šta slično imaš 14 dana fore da ga vratiš i oni po zakonu moraju da ga prime nazad, ne treba ti nikakav poseban razlog čak. Zato se i preporučuje online, jer ako kupiš lično taj zakon o vraćanju u roku od 14 dana ne važi već se ide po klasičnoj garanciji, kroz ovlašćeni servis... A recimo probijanje osvetljenja ili neravnomerno osvetljenje nije kvar, 1-2 mrtva ili zaglavljena piksela takođe nisu kvar (minimum je obično 3 ili 5 za reklamaciju)... Pa ako ti se to desi prililom lične kupovine, zavisiš od prodavca i njegove volje da ti zameni primerak koji je sa servisne tačke gledišta ispravan. Tako da ta lična kupovina ima smisla samo ako ćeš ga još u prodavnici ispitati ne te neke sitne potencijalne probleme.


Inače, nijedan kurir ne nudi uslugu otvaranja paketa i proveravanja pre plaćanja. Oni ljudi samo dostavljaju a ostalo je između prodavca i kupca. Najbolje što možeš da se nadaš je da ga zamoliš da sačeka dok otvoriš paket, nakon što si ga platio i preuzeo, pa da eventualno napravite zapisnik ako nešto nije u redu. Tj. da bude svedok u kakvom je stanju bila roba.
znam za tu foru, opekao sam se bas ove godine kupujuci fon u radnji. otelih se dok ga nisu primili nazad iako sam ga vratio dva dana posle kupovine, kao novog, a jer mi je kamera bila prejadna. isao na servis da provere da li je sve ok, pa se pavili ludi i vracaju mi ga bas zato sto je sve ok! XD

sa druge strane, mogu da zaislim scenario za onlajn kupovinu, tipa "ti si ga ostetio", "nema sad vracanje", "blabla"... znam za zakon, samo ne znam koliko ga slusaju. ali kapiram da nema druge, tj. da je to najmanje losa varijanta, cak i za nesto tako osetljivo kao sto je tv...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2018, 11:10   #9
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

Slušaju ga jer moraju iako ga ne vole. Nije da branim prodavce ali nikada (pre ove online fore) nije ni bilo toga da vraćaš nešto prosto jer ti se ne sviđa, tj. zavisi kompletno od dobre volje prodavca, poneko je hteo da izađe u susret ako želiš da doplatiš za nešto još skuplje. Jer onda on ima npr. otvorenu ambalažu i nešto "samo isprobano" za šta bi se svaki sledeći kupac, ako primeti, žalio da mu nije prodato skroz novo. I ti realno ne bi želeo da dobiješ 2 dana isproban pa vraćen telefon, svi žele ono "kupac prvi skida foliju".

U poslenjih godinu dana su neki moji poznanici već dobijali jasno otvaranu i probanu robu prilikom kupovine u našim velikim marketima, nekome nije smetalo ali su neki izbesneli. Tako da je ta pogodnost vraćanja batina sa dva kraja - možemo mi da vraćamo ali ćemo povremeno i dobijati vraćanu robu.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
polarnimeda (24.12.2018)
Stara 24.12.2018, 14:24   #10
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

Nije da ja prodavce ne razumem.
U mom slucaju mi je smetalo sto su mi rekli da ce mi vratiti novac kada utvrde da je fon ispravan, da bi onda (kada su posle servisa i cekanja utvrdili da jeste) pokusali da mi ga vrate BAS zato sto je ispravan?
Mozda je i slucajnost bila, ali sam dosta morao da se iscimam da bi na kraju odrzali rec.

Rekao sam tada - od sada samo online. I evo me. Nije mi svejedno.

I zanima me da li je edge ili direct led, ovaj model od 40 inca? kapiram da je direct bolja varijanta..

Poslednja ispravka: polarnimeda (24.12.2018 u 14:54)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2018, 15:34   #11
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

Ne znam da li je edge ili direct ali po svim testovima vidim da nemaju nikakve probleme sa neuniformnošću crne tako da se ne bih previše brinuo koji je tip jer je dobro izvedeno. U teoriji Direct-led ima manje šanse za neko isijavanje ili clouding ali zato ima veće šanse da se ispolji dirty screen efekat. Tako da sve ima svoje.

Ja kao vlasnik H6400 sa direct-ledom mogu da kažem da je sa vremenom (zbog neravnomernog starenja led-ova) dobio primetan dirty screen efekat. Kad je bio nov to se tek jedva naslućivalo a sada posle 3 god je prilično izražen na beloj boji npr. Ne smeta to stvarno na realnom sadržaju, ali nema savšene LCD tehnologije, sve ima neki svoj za i protiv.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
polarnimeda (24.12.2018)
Stara 24.12.2018, 16:23   #12
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

A zamislite moj TV Sony bravia 12 godina puni sutra. Ko prvog dana kvalitet slike.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2018, 18:24   #13
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ne znam da li je edge ili direct ali po svim testovima vidim da nemaju nikakve probleme sa neuniformnošću crne tako da se ne bih previše brinuo koji je tip jer je dobro izvedeno. U teoriji Direct-led ima manje šanse za neko isijavanje ili clouding ali zato ima veće šanse da se ispolji dirty screen efekat. Tako da sve ima svoje.

Ja kao vlasnik H6400 sa direct-ledom mogu da kažem da je sa vremenom (zbog neravnomernog starenja led-ova) dobio primetan dirty screen efekat. Kad je bio nov to se tek jedva naslućivalo a sada posle 3 god je prilično izražen na beloj boji npr. Ne smeta to stvarno na realnom sadržaju, ali nema savšene LCD tehnologije, sve ima neki svoj za i protiv.
Heh, pa ok. To ohrabruje, posto citam da se za 4k TV uglavnom ide na edge lit, a videh negde po netu da to vazi i za ovaj model... Ja sam se plasio da ce bas zato sto je edge da bude problema sa belom bojom tj. da se vide one crnkaste mrlje pri uglu i slicno.

Mislim da je prvi Samsung koji sam uzeo pre 6 godina (direct LED, 32 inca) zadao pretezak zadatak svemu ostalom. Imao sam srece sa njim. Skoro pa sam hteo da ga zgrabim umesto ovog LG-a kojem je sve sjajno, osim CRNE koja ubija sve mracnije scene u filmovima i igrama.

da li u ovom smeru (sto dublje crne) uopste razmisljati o drugim proizvodjacima koje imamo na nasem trzistu?

hvala puno za svaki odgovor. znaci svaka informacija. iako moze da se vraca, ne bih to da radim.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2018, 23:29   #14
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
A zamislite moj TV Sony bravia 12 godina puni sutra. Ko prvog dana kvalitet slike.
Kvalitet komponenti koje je Sony ugrađivao u to vreme više ne ugrađuje niko, uključujući i Sony. Krivi su kupci jer su nagradili Samsung i LG sa niskim cenama, niskim kvalitetom i jakim marketingom... Pa umesto da koeranci teže da dostignu kvalitet japanaca, japanske firme su morale da režu troškove proizvodnje kako znaju... 10 god kasnije, evo nas tu gde smo. Mada su TV-i veći nego ikad a cene manje nego ikad... sve ima svoje.

Usput, ono postolje koje izgleda kao ptičija noga na Samsung H6400 mi je puklo (plastični deo) i TV se nakrivio... a sve vreme je na jednom istom stočiću, dece nema, niko ga pipnuo nije... Samsung ima izuzetno naprednu tehnologiju ali su oduvek bili pilićari kad je finalni kvalitet u pitanju, počevši od Galaxy telefona kojima se ljušte lajsne pa do TV-a kojima pucaju postolja sama od sebe.

@ Polarnimeda

Na stranu ovaj mali rent, i dalje bih uzeo TV koji ti planiraš jer mislim da je najbolja i najsigurnija opcija kod nas. Samsung ima odličnu obradu SD rezolucije, motion interpolaciju, softversku podršku itd. što ume da bude problematično kod nekih manje iskusnih firmi tipa Philips (koji nije Philips), Hisense i sl. Nije ni sve u panelima.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
polarnimeda (25.12.2018)
Stara 25.12.2018, 0:27   #15
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

hvala. jos sam malo istrazivao i video da samsung stavlja edge lit u nizu i srednju klasu svojih tv-a, dok direct lit ide u najjeftinije varijante. za skuplje modele ide full array.
sto ti kazes, ne vidim ni bilo sta drugo sa cime bih rizikovao. hvala puno na pomoci.
jedino sto je preostalo a da se pitam je taj uhd (local) dimming koji tv ima. mislim, nadam se da crna nece previse zavisiti od njega i nadam se da to moze da se iskljuci. ne zvuci mi kako sjajna ideja...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2018, 3:48   #16
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

ljudi, samo da javim da sam uzeo ovaj tv, a mozda cu i da ga vratim.
crna je solidno bolja od one na LG-u, ali za razliku od njega kada skrolujem npr. neku web stranu sa slikama na beloj pozadini, sve se boje sa slika razvlace, ostavljaju trag iza sebe na deo sekunde... ili recimo ako je wallpaper jednolican i uzmem da pomerim neku ikonicu, za njom ostaje trag na kratko, ali ocigledno i smeta. ne vidim nacin da resim.
ni jedno podesavanje mi nije pomoglo ni na kompjuteru ni na samom tv-u (cija podesavanja su umngoome i ograncena). vsync mi je ukljucen, sve sto sam mogao da iskljucim na tv-u u vezi sa procesuiranjem slike sam poiskljucivao.
ako iko ima ideju, bilo bi sjajno. muka mi je kad treba nesto da vracam...

ako nesto pomaze, vidim da je problem defintivno najveci gde je i kontrast najveci. kada izbledim sliku, problem dobrim delom nestaje. u suprotnom, veoma tamna boja na veoma svetloj podlozi ostavlja trag kad se pomera.

ali moram da priznam da je 4k sjajan, cak i na svega 40 inca se vidi, posto sedim blizu relativno.

eeee sad me zanima i to da li mi to stvarno komp maaaalo koci jer je na desktopu 4k rezolucija umesto full hd.

Poslednja ispravka: polarnimeda (28.12.2018 u 6:47)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2018, 10:15   #17
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 733
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

probaj da iskljucis vizuelne teme, vidi da li se na 1080p ponasa isto.ako se ponasa onda je spor tv.
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ognjen_ogi na korisnoj poruci:
polarnimeda (28.12.2018)
Stara 28.12.2018, 10:59   #18
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

Spor Black to White odziv. Nije problem u filmovima i za TV kanale, ali ume da smeta baš kod skrolovanja kada ili ako si npr. u tamnoj igri sa puno sitnih svetala (kao recimo Batman Akhram igre) i rotiraš kameru. Ja svoj TV ne koristim kao monitor ali sam primetio to dok sam igrao Witcher 3 malo na TV-u.

IPS su generalno bolji po tom pitanju ali sa sivom crnom... pa biraš šta ti manje smeta jer idealnog rešenja nema.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
polarnimeda (28.12.2018)
Stara 28.12.2018, 18:05   #19
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

Aaah, ali nisam primecivao taj problem na proslom samsung TV-u, koji je bio najjeftiniji kad sam ga kupio pre 7 godina.

Ali dobro. Svakako mi je bitnija dublja crna i generalno kontrast nego sto povremeno bude neke senke (bar mislim). Imam 2 nedelje da testiram, pa cu da vidim. Bitno da znam da ne mislim da nesto nije u redu.

Mada, mislim da ce biti ok. Kad mi je Dark Souls dobro, bice to ok. Mnogo bolje izgldaju svetla u mraku ovde, mnogo je zivopisnijeee!

Poslednja ispravka: polarnimeda (28.12.2018 u 18:38)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2018, 18:41   #20
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: TV sa najdubljom crnom (do 50k)?

Je l' si probao i 4K HDR materijal?
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
polarnimeda (29.12.2018)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
Konfiguracija do 90 000 sa monitorom steve87 ŠDK - Konfiguracije 5 12.2.2015 16:00
Preporuka za sluske sa mic do 40E IcepickD ŠDK - Zvuk na računaru 2 3.7.2014 16:35
do...while petlja sa 2 izraza (uslova) Bolton Programiranje 8 24.1.2011 16:41
Laptop sa nvidia grafikom do 700 evra??? pall Šta da kupim? 8 6.11.2007 22:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com