Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.10.2010, 0:27   #1
Zeljko2511
Novi član
 
Član od: 30.10.2010.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Arrow IPTV preko TV kartice

Zamolio bih vas da mi pomognete pri izboru u kupovini i povezivanju TV kartice sa IPTV Set-Top-Box-om.
Nakon 20-ak telefonskih poziva 977 i raznih radnji kompjuterske opreme nisam uspeo da dobijem pravi odgovor molim vas pomozite mi...

Bune me sledece stvari:
1.Pitanje
Na samom Set-Top-Box-u postoje dva izlaza za konekciju:S-Video i Coaxial.
U paketu sam dobio kabl iz S-Video u SKART za povezivanje sa televizorom.
Coaxialni izlaz je kao onaj za kablovsku televiziju sa navojem na koji se srafi kabl.
Saznao sam da i jedan i drugi nacin povezivanja i sami kablovi prenose analogni signal,a ne digitalni.
Na ovom linku mozete da vidite koji su konektori u pitanju:
http://lyberty.com/encyc/articles/svideo.html
Koliko ce to da utice na kvalitet slike i koje je najbolje resenje za povezivanje sa TV karticom.
Kvalitet slike mi je veoma bitan jer koristim FullHD monitor od 27´.
2.Pitanje
Sto se tice TV kartice predpostavljam da mi je potrebna TV kartica koja ima mogucnost prijema digitalnog signala jer je dolazni signal digitalan
ali posto se zbog samih izlaza na Set-Top-Box-u i kablova preko kojih se prenosi signal konvertuje u analogni nisam siguran kakvu da kupim.

HVALA.

Poslednja ispravka: Zeljko2511 (31.10.2010 u 0:59)
Zeljko2511 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
IPTV preko računara strajo Foto i audio/video 7 30.10.2010 14:30
Kompjuter ne primećuje modem preko mrežnog kabla stepanov Komunikacioni uređaji i umrežavanje 26 21.5.2010 11:33
Deljenje internet konekcije preko WiFi kartice kinaski Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 29.1.2010 0:38
Kako se pravi konekcija preko mrezne kartice? slakiKROS Komunikacioni uređaji i umrežavanje 48 10.3.2008 16:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com