Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.12.2011, 1:08   #1
cimston
Član
 
Član od: 21.11.2008.
Lokacija: Beograd-Banjica
Poruke: 289
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom PowerMust 400 USB PROBLEM

Evo ovako,nabavio sam Mustek-ov gore navedeni UPS...UPS je stajao nekoriscen jedno 4-5 godina,nikad nijednom nije ukljucen.Napunio sam ga jedno 9 sati,i prikljucio ga u struju i u komp.Normalno sve radi,ali sam hteo i da testiram da li ce drzati ako nestane struje,pa sam iskljucio produzni.Iste sekunde se ugasio i UPS i racunar...
E sad,zanima me da li su otisle baterije na njemu iako nikada nije koriscen,ili je nesto drugo...
I,ako su otisle baterije,da li ja mogu da ga drzim prikljucenog na komp,tj da li ce vrsiti funkciju korekcije napona i zastite od strujnog udara??
Hvala
cimston je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2011, 15:21   #2
ekvi
Član
 
Član od: 14.11.2008.
Lokacija: kv
Poruke: 404
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 27 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: PowerMust 400 USB PROBLEM

Po mojim saznanjima, UPS radi na dva principa, 1. ima ulogu stabilizatora ( regulise odgovarajuci napon ) 2. ima ulogu baterije ( tokom nestanka struje produzava rad u zavisnosti od kvaliteta same baterije ) . To slicno i je i na lap topovima - iako je prakticno baterija "crkla" i komp radi iskljucivo kada je kabl ukljcen ona i dalje ima funkciju davanja optimalnog strujnog napona. Sudeci po tome, UPS bi trebao da u tom smislu stiti racunar od naglih padova i skokova napona iako ne omogucava produzetak rada nakon nestanka struje.
ekvi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ekvi na korisnoj poruci:
cimston (18.12.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Extremno cudan problem sa RapidShare-om MarkoT Internet tehnologije 8 2.4.2010 18:20
Problem sa zvukom - da li je do hardware-a ili nesto drugo? FiresnakE Kvarovi 6 5.3.2010 12:08
Problem sa adapterom i baterijom DELL Ispiron 1300 maximusbrut Kvarovi 0 12.11.2009 11:15
Problem sa Adobe Flash performansama na Windows Vista x64 Home Premium OS-u VladimirBalt Kvarovi 0 23.8.2009 0:29
Veliki problem sa RAM memorijom leka Kvarovi 10 27.7.2006 10:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com