Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.6.2008, 1:17   #1
MiDa
Član
 
Član od: 26.8.2007.
Lokacija: Nish
Poruke: 206
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 124 puta na 47 poruka
Određen forumom Sporo kopiranje podataka na HD-u. Misterija...

Naime, ako se desi neki transfer podataka, bilo sa particije na particiju, na samoj particiji, ili sa optichkih uredjaja na hard disk, brzina posle nekog vremena bude skoro nepostojeca. E, sad, ovo "posle nekog vremena" sam testiranjem uvideo da nema veze sa vremenom, vec sa kolichinom preneshenih podataka. Izgleda da kopiranje do oko 3gb teche glatko, a sve posle toga uspori. Kada kazem do oko 3gb, mislim na ukupan upis podataka na HDD, ne po fajlu. Da bih proverio ovo, uzeo sam da shetkam jedan video fajl od 700mb po hard disku. U toku 5og kopiranja, brzina je pala toliko da sam morao da sachekam 20 minuta da se zavrshi prebacivanje. Posle toga je svaki upis podataka nenormalno spor; uchitavanje programa, igara, chak i surfovanje po netu je usporeno. Samo restart kompa popravlja ovo, a onda sve ispochetka...
I nishta, odnesem ga ja u servis, a tamo nemaju pojma shta mu je. Ponovo su ga rasklapali, povezivali, chachkali, radili su i ghost celog HDD-a na drugi hard, ali opet isto. Znachi neshto softverski zafrkava. Urade oni reinstalaciju XP-a, dodjem ja kuci - kad ono opet isto! Vratim ga ja u servis, opet ga pregledaju i udare josh jednu reinstalaciju (ovo im dodje kao neki trademark?) i poshalju me kuci uz poruku da pazim shta instaliram, jer je verovatno to bilo u pitanju ali nisu sigurni. Naravno da je do mene, ja sam samo josh jedan glupi korisnik... Nema veze, samo da su ga sredili. Nishta, dodjem ja kuci, pokrenem ga, i OPET ISTO! Skroz sam odlepio, i u nalivu besa uzmem da instaliram Vistu (jbg, sigurno necu da krshim kucishte ). Gle chuda, radi! Znachi, wtf? Malo kasnije, uzmem da reinstaliram sistem i vratim XP. I dalje radi komp... definitivno je bila bagovita instalacija kod servisera ili neki drajver koji je stavio.
Ovo je bilo pre godinu i po dana.
Pre neki dan je pochelo da krchi napajanje od prevelike shtroke koja se nagomilala. Nisam imao vremena da ga chistim, pa sam ga danas odneo u servis da ga zachas produvaju. Po zavrshetku, dodjem ja po kucishte da ga nosim kuci, lik mi kaze da je sve sredjeno i da je serviser dodao par drajvera koji su falili. Shta? Shta je moglo da fali? Kompjuter je savrsheno funkcionisao i imao je azurirane drajvere. Brze bolje sam doshao kuci da vidim da li je sve kako treba. Poludeo sam kada sam shvatio da opet imam isti problem od pre godinu i po dana! Barem napajanje nije zujalo... Pronjushkao sam po sistemu da vidim shta je to instalirao. Izgleda da je opet stavio draver za zvuchnu (Zashto? Isti je kao i proshli, radio je, a i bio je najnoviji.), i "Gigabyte Technology Corp - Gigabyte Raid Configurer". Izgleda da je ovo izvor mojih problema. Imam jedan HDD, RAID ne koristim, pretpostavio sam da je za to, tako da sam instinktivno izbrisao ovo chudo. Ups, sada vishe nemam optichke uredjaje. U device manger-u pod SCSI and Raid controllers stoji da nemam drajver za IDE Controller. Hehe, znachi to je bilo. Pri startup-u trazi 'jraid.sys' sa JMicron Driver Diskete za GIGABYTE GBB36X Controller, a poshto je problem sa kopiranjem podataka do 3gb ostao, instalirao sam drajvere sa neta. Btw, sada win vidi optichke uredjaje.
Shta da radim?

Poslednja ispravka: MiDa (19.6.2008 u 2:13)
MiDa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 1:51   #2
The Stig
Banned
 
Član od: 18.6.2008.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Sporo kopiranje podataka na HD-u. Misterija...

ponovi postupak reinstalacije XP-a,i ovaj put ne ubacuj taj budjavi drajver za raid,koj ce ti andrak.
Bez obzira sto XP ne vidi optiku,BIOS je i te kako vidi,pa mozes kao covek da reinstaliras masinu.
Sto se tice izduvavanja makine od prasine,kompresor,traktor sa kompresorom,lokalni limari ce rado pozajmiti svoj pistolj za farbanje da se izduva makina,a mozes da zamolis nekoga sa vecim kapacitetom pluca da pomogne,isto za pivo...
The Stig je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 2:13   #3
MiDa
Član
 
Član od: 26.8.2007.
Lokacija: Nish
Poruke: 206
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 124 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Sporo kopiranje podataka na HD-u. Misterija...

Mrzi me da reinstaliram OS, jer posle nemam vremena da mu stavljam programe i da ga sredjujem. Ali ako nemam drugog izbora... Barem sigurno znam da ce da upali. A komp su izduvali kompresorom za dz, tako da to nije problem.
MiDa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 2:56   #4
The Stig
Banned
 
Član od: 18.6.2008.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Sporo kopiranje podataka na HD-u. Misterija...

Citat:
MiDa kaže: Pregled poruke
Mrzi me da reinstaliram OS, jer posle nemam vremena da mu stavljam programe i da ga sredjujem.
Veruj mi da imas vremena,nemoj da te mrzi jer je to resenje za duze staze.
I vise nemoj da ga nosis u taj servis
The Stig je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 9:34   #5
Rasa
Član
 
Član od: 23.4.2007.
Lokacija: Zubovac - Ribarska banja - Kruševac
Poruke: 410
Zahvalnice: 110
Zahvaljeno 89 puta na 73 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Rasa Slanje poruke preko Skypea korisniku Rasa
Određen forumom Re: Sporo kopiranje podataka na HD-u. Misterija...

Izduvavanje kompresorom moze i da zezne stvar jer imam dosta vode koju izbaci sa vazduhom, najbolje resenje su boce sa komprimovanim vazduhom, u fazonu kao lak za kosu samo sto nema laka nego vazduh
Rasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2010, 16:10   #6
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Sporo kopiranje podataka na HD-u. Misterija...

kojim programom mogu da izmerim brzinu kopiranja podataka sa hdd-a na hdd (ili bilo sta drugo)
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2010, 19:00   #7
Gadoguz
Veteran
 
Član od: 8.9.2006.
Lokacija: South Park
Poruke: 1.172
Zahvalnice: 421
Zahvaljeno 117 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Sporo kopiranje podataka na HD-u. Misterija...

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
kojim programom mogu da izmerim brzinu kopiranja podataka sa hdd-a na hdd (ili bilo sta drugo)

Hard Disk Sentinel Vrlo dobar program!

http://www.hdsentinel.com/dl.php
Gadoguz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Gadoguz na korisnoj poruci:
nikola87 (13.1.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolja muzika u igrama dkdnt O igrama uopšte 1389 5.1.2024 22:56
Konzole vs. PC (sta vam vise odgovara) Ocelot Konzole 497 17.4.2008 12:02
Prenos podataka sa 586/win95 na amd/xp zele Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 7.12.2006 0:49
Kakvu vrstu "inputa" preferirate pri unosu podataka u bilo koju bazu podataka? Branislav Gavric Aplikativni softver 9 27.11.2006 16:31
Pojava gresaka I losih sektora na hard-diskovima Vlado78 Nosači podataka 6 2.3.2006 9:37


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com