Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.3.2020, 21:16   #1
gurtna
Član
 
Član od: 17.5.2011.
Poruke: 32
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom ASUS K556U prekida internet

Imam problem sa pomenutim laptopom, wireless kartica je Atheros AR956, to sam našao u Device manager-u. Naime, od samog početka se dešava da signal padne na jednu crticu tj.tačkicu, to traje desetak sekundi, i potom se vrati pun signal. Dakle nema potpunog prekida veze, ali protok staje. Nekada se to dešava na po par minuta, obično desetak. I onda posle sat vremena masiranja nastavi da radi normalno. Ranije je to bilo kad se uključi kompjuter, tako mi se bar činilo, sad nema pravila...

Dakle, satima može da radi normalno, a kad neće, onda ubija u pojam. Svi ostali uređaji (10 mobilnih telefona i 3-4 laptopa) koji su prošli kroz ovu kuću nemaju nikakav problem.
Drajvere sam pokušavao da apdejtujem, prijavljuje da su najnoviji.

Internet je neki stari sbb na 10Mbit/s, sa TP link belim ružnim ruterom. Mislim da to nije ni relevantno, jer drugi uređaji rade.
Ako imate neke ideje, molim za pomoć
gurtna je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2020, 13:17   #2
Psychon@ut
Veteran
 
Član od: 20.10.2005.
Poruke: 672
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 111 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: ASUS K556U prekida internet

Možeš li da pingaš ruter tokom tog prekida?

Pokušaj da updateuješ drajvere za Atheros. U stvari, ja u ovakvim slučajevima izbrišem uređaj iz device managera (network adapters > Uninstall) i restartujem sistem. Nakon restarta instaliraće se sam opet, ali skini drajvere svejedno.

Ako imaš usb wifi dongle/adapter bilo bi zgodno da ga probaš na laptopu čisto da vidimo da li radi tako i da li atheros pravi problem ili nešto drugo.
Psychon@ut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2020, 13:25   #3
gurtna
Član
 
Član od: 17.5.2011.
Poruke: 32
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ASUS K556U prekida internet

Pokušaću da izbrišem uređaj tj. drajver, pa da probam od nule. Što se tiče pingovanja, jel treba u trenutku prekida u cmd da kucam ping, ili ipconfig? Jel to to?
gurtna je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2020, 13:42   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: ASUS K556U prekida internet

idi na sajt proizvođača čipseta za wifi pa odatle skini najnoviji drajver
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2020, 13:49   #5
Psychon@ut
Veteran
 
Član od: 20.10.2005.
Poruke: 672
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 111 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: ASUS K556U prekida internet

Ako ne znaš koja je IP adresa rutera, možeš kucati u CMD
ipconfig -all
vidjećeš liniju Atheros Wireless lan adapter ili tako nekako i default gateway, obično nešto tipa 192.168.x.x - to je IP adresa rutera.

Pingaš ovako, npr.
Ping 192.168.1.1 -t
Psychon@ut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Psychon@ut na korisnoj poruci:
gurtna (1.4.2020)
Stara 1.4.2020, 18:19   #6
gurtna
Član
 
Član od: 17.5.2011.
Poruke: 32
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ASUS K556U prekida internet

Izbrisao sam adapter iz dev managera, po restartu je opet bio tu, onda sam instalirao drajver sa Atheros sajta baš za AR956x, i problem opet postoji.
Razlika je što sada maksimalno pokazuje 3/4 crte signala umesto 4/4 kao ranije, to je možda do drajvera, ne znam jel bitno uopšte za ovu priču...
Rezultati pingovanja su u prilogu
Naziv: New Picture (1).jpg, pregleda: 155, veličina: 60,5 KB

Naziv: New Picture (3).jpg, pregleda: 153, veličina: 89,9 KB

Naziv: New Picture (4).jpg, pregleda: 153, veličina: 69,0 KB
gurtna je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2020, 18:41   #7
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: ASUS K556U prekida internet

jel ti laptop u istoj sobi kao ruter?
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2020, 18:47   #8
gurtna
Član
 
Član od: 17.5.2011.
Poruke: 32
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ASUS K556U prekida internet

Trenutno nije, ali ranije je bio u sobi na 2 metra od rutera u hodniku, sa otvorenim vratima i problem je postojao. Opet moram da napomenem da ostali uredjaji (dva acer laptopa iz 2008.npr) su radili bez problema.

Mali update: kad se iskljuci pa ukljuci ruter, problem nestane privremeno, stabilizuje se na par sati dok ne pocne opet
gurtna je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2020, 19:52   #9
Psychon@ut
Veteran
 
Član od: 20.10.2005.
Poruke: 672
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 111 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: ASUS K556U prekida internet

Po svemu što si opisao i pošto kažeš da je tako od početka najlogičnije bi bilo da problem tražimo na laptopu. Jesi li se kačio sa laptopom na neki drugi ruter?

Možda mu power settings gasi adapter, mada ako samo pada na jednu crticu vjerovatno nije to...
Idi na edit power plan (možeš kucati direktno u search) i pod change advanced power settings provjeri da li je Maximum performance postavljeno za Wireless adapter settings. U properties pa configure za network adapter postoji opcija allow the computer to turn off this device to save power, možeš ukloniti kvačicu.
Pregledaj event viewer da li prijavljuje greške sa mrežnim adapterom i pokušaj sa drajverima sa Asusovog sajta, vjerovatno su stariji od ovih sa Atherosovog sajta, ali ko zna...

Ako sve to ne pomogne, prebacio bih se na ruter i tamo za wireless mode izabrao samo 802.11 N (ovo bi moglo da pravi problem starijim uređajima) ili mixed mode G + N.
Psychon@ut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Psychon@ut na korisnoj poruci:
gurtna (6.4.2020)
Stara 2.4.2020, 11:37   #10
gurtna
Član
 
Član od: 17.5.2011.
Poruke: 32
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ASUS K556U prekida internet

Što se tiče power managementa, sve je bilo na maximum performance, network adapter nije bio uključen na turn off to save power...
Ne mogu da se setim, retko gde sam nosio laptop na drugi wifi, i nisam obraćao pažnju da li problem postoji i tamo.
Pokušaću na kraju krajeva i sa wireless modom tj.promenom istog.

Setio sam se da sam primetio da mi je ranije utorrent padao lagano do 0KB/s pa se opet postepeno vraćao do maksimuma i tako u krug, verovatno zbog ovih prekida. Međutim, sa qbittorent nisam primetio to, on kao da na silu vuče protok, i pritom kad on povuče da skida, nijedan drugi uređaj nema protoka (nije mi to problem).

Hvala vam na trudu i odgovorima!
gurtna je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2020, 12:24   #11
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: ASUS K556U prekida internet

Probaj na nekom drugom kanalu da emitujes signal, ako se dobro secam ima ih do 11. To podesavas na wireless ruteru. Secam se da na noviji asus laptop nikako nije ni mogao da se spoji na wifi mrezu, kad sam promenio kanal poletelo je sve. Stariji notebookovi i svi pametni telefoni fercerali su bez problema.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
gurtna (6.4.2020)
Stara 6.4.2020, 10:54   #12
gurtna
Član
 
Član od: 17.5.2011.
Poruke: 32
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ASUS K556U prekida internet

Cenjeni forumaši, problem je rešen, bar ova tri dana radi bez problema... Nisam radio promenu kanala na ruteru, i promenu wifi moda. Poslednje što sam uradio je uninstall adaptera, install drajvera sa Realtek sajta, a potom i install drajvera sa Asus sajta jer prethodno nije rešilo problem, reset rutera. Problem je postojao to veče. Sutradan je nestao, i kao što rekoh već tri dana radi normalno (možda je tek restart sistema promenio neke promene...). Tako da, hvala još jednom na pomoći!
gurtna je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Otključavanje modema??? coukd Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 29.3.2013 0:07
Kaspersky Internet Security & Anti-Virus 2010 9.0.0.459 Final rogi23 Zaštita 116 18.12.2009 1:00
"Otvoreni" Internet u EU u opasnosti donator99 Internet usluge 60 17.9.2009 18:17
Internet Connection Sharing u XP dijego_ Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 23.3.2009 20:09
SBB uvozi internet iz inostranstva? Bryan Fury Internet usluge 32 2.12.2008 19:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com