Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.3.2013, 21:10   #1
sashar
Član
 
Član od: 25.12.2010.
Poruke: 59
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Gubljenje vrednosti imageview-a pri rotiranju ekrana - Android aplikacija

Ovaka, radim aplikaciju pomocu koje ce moci da se posalje slika i neki tekst, aplikacija treba da bude optimozovana za sto veci broj uredjaja (telefoni i tableti). Imam dva imageview-a na kojim u kodu podesavam sliku koju je korisnik odabrao. U prvom trenutku sam problem pri rotiranju(da ostane ta slika koju je korisnik odabrao) resio time sto sam u manifestu podesio android:configChanges="orientation|keyboardHidden| screenSize" i to je lepo radilo, ali se problem javio da kada sam hteo da npr da za tablet rasirim celu aplikaciju (povecam neke margine), preko podesavanje value za odredjeni uredjaj, posto sam morao da obrisem gore navedeni tag da bi to radilo. Problem je sto sto mogu lepo margine da podesim ali se gubi slika zato sto se sve ponovo ucitava. Jedino resenje koje sad imam u glavi je da npr sacuvam te slike u bundle objektu pa da ih onda ubacim pri ucitavanju... Moje pitanje glasi da li postoji neko elegantnije resenje da sacuvam vrednosti imageview-a a da to nije preko koda? Izvinjavan se zbog malo duzeg teksta i hvala unapred.
sashar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Android aplikacija markos807 Programiranje 12 13.5.2013 22:16
[Android] Belgrade Beer Fest Info - Android aplikacija cubrovic Programi za mobilne telefone 0 2.8.2011 0:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com