Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.6.2010, 13:14   #41
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Potencijalni Shogun II Total War.... drž'te gaće, nije sigurno

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Shogun II, pa Rome II, pa Medieval III, pa Empire II.. Isto, bilo bi lepo kada bi uradili Greece: Total War (po meni omiljeni istorijski setting); taj period je bio definicija totalnog ratovanja..
Grcka bi mogla da ide kao expansion pack na Rome 2...
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2010, 13:14   #42
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Potencijalni Shogun II Total War.... drž'te gaće, nije sigurno

@Pentraksil
Da Japanci su ratovali i sa Mongolima ali to bi ipak bio mali prostor ... Samo ostrva i mozda Koreja ... I realno prsli bi ko zvecka da Mongolsku flotu nije potopila oluja ... Ako bi u igri uzeo Japan i krenuo redom da brishesh Kinu i Mongoliju sa mape to onda ne bi bilo realno ... Ipak Japan se nije shirio bio je izolovan i uglavno su se krljali medjusobno ... Opet imao bi samo tri cetiri frakcije i verovatno na desetine Japanskih klanova a oni bi imali iste jedinice ... Malo materijala i nije zanimljivo ... Da sigurno bi Japanci kupili brdo igara i doneli bi im lepu zaradu ali Evropska publika bi ostala uskracena ...

Ako obrade pohode Dzingis Kana mapa bi obuhvatila celu Euroaziju i realno ti pohodi su slabo obradjeni u video igrama a ima toliko materijala ...
Dakle ne bi bilo loshe Rome 2 dakle vishe neko anticko doba Obuhvatiti i staru Grcku i period pre Rima ... Recimo kao Kingdoms expanzija da daju vishe perioda za igranje ...
Takodje zanimljivi su mi i period seobe naroda i rani srednji vek odnosno dark ages ..... Po meni Medieval II pocinje suvishe kasno vrlo brzo se pojave topovi i to gubi srednjevekovni shmek ... Takodje igra pocinje posle vikinshkih invazija i propushta najbolji deo ... Onda uopshte ne predstavilja realno feudalno doba ...
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2010, 13:35   #43
mrki023
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 247
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Potencijalni Shogun II Total War.... drž'te gaće, nije sigurno

Slazem se sa Milosem da Medieval II pocinje kasno, jednostavno se brzo izgubi ta draz srednjeg veka, koju je krasio Medieval I, sa Viking Invasion-om. Sto se tice mogucnosti Rome II to bih najvise zeleo, jer je kec uneo mnogo novina i bio prava draz za igranje. Price da treba odvojeno da se radi Rim i grcki period su besmislene. To moze da se odradi u jednoj igrici. Nastanak Rima, po legendi, 753 god. p.n.e., a grcko-persijski ratovi 499-449 god p.n.e. Naravno tu su vec bili Egipcani, kao i Gali, mnogobrojna plemena na Apeninskom poluostrvu, kao i veliki broj grckih gradova koji bi povecali tezinu igranja. Naprimer biranje izmedju Sparte, Atine, Tebe, Rima, Kartagina... Igrica bi mogla da pocne krajem VI veka p.n.e. pa onda sa mukom da izgradite Rimsko carstvo, a ne ko u Rome I gde je pola posla vec uradjeno. Ja bih voleo da bar jedna TW igra unese te novine u diplomatiju, kao i da poveca broj gradova i fakcija, gde nije lako osvojiti pola sveta, koji se sastoji iz lupam 40 provincija. I da dodam jos, Shogun II bi bio losa igra zbog svoje ogranicenosti u razlici medju jedinicama i malo terena koji bi obuhvatao.
mrki023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2010, 13:58   #44
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Potencijalni Shogun II Total War.... drž'te gaće, nije sigurno

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
@Pentraksil
Da Japanci su ratovali i sa Mongolima ali to bi ipak bio mali prostor ... Samo ostrva i mozda Koreja ... I realno prsli bi ko zvecka da Mongolsku flotu nije potopila oluja ... Ako bi u igri uzeo Japan i krenuo redom da brishesh Kinu i Mongoliju sa mape to onda ne bi bilo realno ... Ipak Japan se nije shirio bio je izolovan i uglavno su se krljali medjusobno ... Opet imao bi samo tri cetiri frakcije i verovatno na desetine Japanskih klanova a oni bi imali iste jedinice ... Malo materijala i nije zanimljivo ... Da sigurno bi Japanci kupili brdo igara i doneli bi im lepu zaradu ali Evropska publika bi ostala uskracena ...

Ako obrade pohode Dzingis Kana mapa bi obuhvatila celu Euroaziju i realno ti pohodi su slabo obradjeni u video igrama a ima toliko materijala ...
Dakle ne bi bilo loshe Rome 2 dakle vishe neko anticko doba Obuhvatiti i staru Grcku i period pre Rima ... Recimo kao Kingdoms expanzija da daju vishe perioda za igranje ...
Takodje zanimljivi su mi i period seobe naroda i rani srednji vek odnosno dark ages ..... Po meni Medieval II pocinje suvishe kasno vrlo brzo se pojave topovi i to gubi srednjevekovni shmek ... Takodje igra pocinje posle vikinshkih invazija i propushta najbolji deo ... Onda uopshte ne predstavilja realno feudalno doba ...

Pa recimo Vizantija nikada nije ratovala na tlu Engleske, pa sam ja u Medieval 2 ratovao tamo. Zaboravljate da Total War ne prati istoriju, tj. tok desavanja je u vasim rukama. U stvarnosti su ratovali na malim teritorijama, ali to ne znaci da vi sa Mongolima ne mozete da ratujete i na Japanskom ostrvu. Nemojte pogreshno da me shvatite, i ja bih voleo da to bude Rome 2, ali bojim se da nije tako. Shogun mi se cini kao veca mogucnost.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2010, 14:08   #45
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Potencijalni Shogun II Total War.... drž'te gaće, nije sigurno

Ma bolja varijanta je ekspanzije tipa kingdons na Rome 2 nego jedna igra gde bi sve nabili u istu mapu pa bi posle 100 godina sve otislo do djavola...Rim u doba Grcko-Persiskih ratova nema veze sa zivotom, nema sanse da moze da se predstavi "ujedinjavanje" Italije na mapi koja obuhvata Evroaziju.
Naprave Rome 2, onda ekspanzija Grko-Presiski ratovi, onda Aleksandar, onda pad Rima i Velika seoba naroda, onda Dark Ages (moze i ne mora, posto mozda vise pasuje na Medieval) i svi srecni i svi zadovoljni, mi imamo sve teme pokrivene oni pare namlate...
Edit: Countdown doso do 1602...u kom periodu se desavao bese originalni Shogun?
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2010, 14:25   #46
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Potencijalni Shogun II Total War.... drž'te gaće, nije sigurno

Citat:
mrki023 kaže: Pregled poruke
. Nastanak Rima, po legendi, 753 god. p.n.e., a grcko-persijski ratovi 499-449 god p.n.e.
Sve sto je vazno o Rimu (kao super sile) pocinje tek od 280 god BC, a kod Grka se sve tada zavrsava.. I mislim da anticka Grcka vise od svih zasluzuje sopstveni naslov (Peloponeski ratovi, Grcko-Persijski ratovi, osvajanja Aleksandra..); Rimljani su gotovo sve preuzeli od grka: filozofiju, mitologiju, vojne doktrine (koje su kasnije unapredili).. Zasto bi recimo Japan trebao da ima poseban naslov, a Grcka ne? Ciji je period interesantniji? Ko je vise zaduzio civilizaciju? Moje licno vidjenje stvari..

Poslednja ispravka: nameless1 (1.6.2010 u 14:35)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2010, 14:46   #47
mrki023
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 247
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Potencijalni Shogun II Total War.... drž'te gaće, nije sigurno

@nameless1
U potpunosti se slazem sa tobom, ali bas zato bi bilo zanimljivo krenuti sa Rimom koji jos nije postao velesila i od njega to napraviti. Sto se tice Grcke mislim da bi trebali da naprave poseban naslov, al da naprave grcke gradove, a ne grcku kao drzavu. Jer kad bi napravili grcku kao drzavu to bi bilo isto kao i u Rome I, dok bi ovako sa vecim brojem manjih gradova- drzava bilo mnogo interesantnije. Ne svidja mi se sto su TW skoro arkadne igrice, gde biranje izmedju velikih sila pokusavas nesto (ovo se odnosi na Medieval II), izostavljajuci male, ali znacajne drzave. Nije zabavno ratovati protiv rebels-a i ostalog sivila na mapi.

Poslednja ispravka: DeCoy (1.6.2010 u 14:55) Razlog: glupi post juraj-a
mrki023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mrki023 na korisnoj poruci:
nameless1 (1.6.2010)
Stara 1.6.2010, 15:41   #48
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Potencijalni Shogun II Total War.... drž'te gaće, nije sigurno

Ja sam nekeko najpre za Medieval 3 sa vise fakcija i naravno da Srbija bude igriva ako ne to onda Rome 2, najgore bi mi lego WW I & WW II a nisam fan ni Shoguna. mozda bude nesto tipa Tudor period ili Elizabetin golden age, Victorian Era mozda?!
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2010, 22:14   #49
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Shogun 2 : Total War



http://pc.ign.com/articles/109/1093664p1.html

Ja sam se licno i nadao da ce sledeci TW biti Shogun 2
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
Juraj (2.6.2010)
Stara 2.6.2010, 22:33   #50
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke


http://pc.ign.com/articles/109/1093664p1.html

Ja sam se licno i nadao da ce sledeci TW biti Shogun 2
Nadam se da nista nije zvanicno i da ce ipak biti Rome 2
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2010, 22:38   #51
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Koja divota. Ovome se veoma veselim.
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2010, 23:14   #52
Stepski Vuk
Član
 
Član od: 16.8.2009.
Lokacija: MIA
Poruke: 159
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 117 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Evo i countdown je potvrdio


Shogun II


Jedva čekam da zaigram kao:

Stepski Vuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Stepski Vuk na korisnoj poruci:
Juraj (2.6.2010), OverCHAOS (4.6.2010)
Stara 3.6.2010, 0:00   #53
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Da zvanicno je a ja nemam nacina kako da opisem dozu razocarenja jer ovo mi je na poslednjem mestu pa cak mozda i ne zaigram. Sta mene interesuju japanski klanovi. Zasto se skoncentrisati na celu evropu kad mozes da se skoncentrises samo na jednu zemlju i to na Japan, Japan ima posebnu igru a Srbija nemoz da udje ko fakcija ni u Medieval. No bilo kako bilo zelim momcima iz CA komercijalni neuspeh i finansiski gubitak. Ogorcen sam: (

Poslednja ispravka: Nestor (3.6.2010 u 0:34)
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2010, 0:52   #54
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Da zvanicno je a ja nemam nacina kako da opisem dozu razocarenja jer ovo mi je na poslednjem mestu pa cak mozda i ne zaigram. Sta mene interesuju japanski klanovi. Zasto se skoncentrisati na celu evropu kad mozes da se skoncentrises samo na jednu zemlju i to na Japan, Japan ima posebnu igru a Srbija nemoz da udje ko fakcija ni u Medieval. No bilo kako bilo zelim momcima iz CA komercijalni neuspeh i finansiski gubitak. Ogorcen sam: (
Cak i da je izashao mod sa Evropom, Srbije sigurno ne bi bilo....Hehehe eee gde je LoneWolf sad da nam kaze da nismo bili u pravu.

Inace, mozda je i dobra stvar shto ce CA da se fokusira samo na Japansko ostrvo. Pogledajte ekspanzije tipa Napoleon i Kingdoms. Ne samo da su istorijski tacne (ili tacnije), vec su i neverovatno kvalitetni proizvodi. Sto manje to bolje, a ekspanzije ce napraviti svoje. Japan ima mnogo toga da ponudi, nemojte da se zavaravate. Isto su tako je mislilo i milion ljudi koje se kasnije navuklo na Total War upravo zbog Shoguna.

Poslednja ispravka: pentraksil (3.6.2010 u 1:08)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2010, 1:14   #55
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Cak i da je izashao mod sa Evropom, Srbije sigurno ne bi bilo....
Izvini, ali moram da ti kazem: Ne lupetaj!
Vidli smo da na Empire/Napoleon enginu nije bilo ogranicenja za broj frakcija, ili je bar gornja granica bila veca od 31 na Medieval 2. Prema tome znaci da imaju mogucnost da naprave igru i sa Srbijom, Bugarskom, Ceskom, Gruzijom, Jermenijom, do besvesti isparcanom Italijom (ah, sada samo pusti snovi) i jos pun djavo drugih frakcija...plus kamara jedinica itd. Slicno vazi za Rome. Bila bi teska 25+ GB kao Napoleon, ali sta sad...Ok mozda Srbija ne bi bila igriva od pocetka, ali neki mod ili sifra bi sredili stvar.
Ma bezveze...da je bar Dzingis Kan i cela Azija pa i da se zaraduje covek ali ovo...
A...bar ce da se napravi par dobrih modova za Medieval 2 u medjuvremenu...pa ce da dobiju zasluzenu paznju...to je bar sreca u nesreci...
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Anceloti`85 na korisnoj poruci:
Nestor (3.6.2010)
Stara 3.6.2010, 1:16   #56
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Ne znam za vas, ali ja feštam sada. Prvi Shogun mi je jedna od najomiljenijih strategija koje postoje, ne prođe mjesec da se ne vratim odigrati koju partiju. I sada su me dobri ljudi odlučili pošastili nastavkom koji će donijeti mnoštvo užitka. Ja uživam, a vi slobodno igrajte Medieval 2.
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2010, 1:17   #57
mrki023
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 247
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Ne znam, nisam imao puno prilike da igram Shogun, uglavnom sam gledao kako su stariji igrali, a prva TW igra mi je bila Medieval, koji je po meni imao extra ambijent, pogotovu period Vikind Invasion-a, tako da sam uzivao u igri. Posle nisam uninstalirao Rome par dobrih godina, jos ga imam ubacenog pa obrnem nekad koji krug. Zao mi je sto nisam igrao Shogun, ali kontam da sad kad bih igrao to ne bi bilo to, ne bi osetio cari koje krase tu igru, jer sam vecinu osetio kroz Medieval i Rome. Iako ne volim daleki istok ocekujem igru i nadam se da cu imati vremena da joj se ozbiljnije posvetim.
mrki023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2010, 1:33   #58
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Cak i da je izashao mod sa Evropom, Srbije sigurno ne bi bilo....Hehehe eee gde je LoneWolf sad da nam kaze da nismo bili u pravu.
Onaj gospodin sa prvog trejlera sa početka teme je pričao o kaligrafiji i stojim iza toga odgovorno.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
pentraksil (3.6.2010)
Stara 3.6.2010, 1:57   #59
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
Anceloti`85 kaže: Pregled poruke
Izvini, ali moram da ti kazem: Ne lupetaj!
Ja se izvinjavam, mislio sam na Medieval 3, ili na neku igru sa Evropom koju bi pravio CA, ne na mod. Izvinjavam se, loshe otkucano hehe
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2010, 1:57   #60
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

A sta fali Shogunu? Mislim da je sjajno sto rade ovaj nastavak. Bice vremena i za Rome 2, i za sve ostalo. Inace, kada bi CA odmah krenuli na Rome 2, propustili bi sansu da zarade dosta novca, i da zadovolje veliku bazu fanova.. Taman ce vecina vas, koji iscekuju Rome 2, da apgrejduju komp do tada, pa necete morati da kukate na zahtevnost (kao sto je bio slucaj za Empire)..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Stepski Vuk (3.6.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
japan, shogun, total, total war, war

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval II Total War DukeofSerbia Strateške igre 1963 19.4.2023 14:53
DotA SuperG Mrežne igre 3586 27.8.2014 0:32
Total Commander neće na FTP real022 Aplikativni softver 3 1.4.2009 14:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com