Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.1.2014, 0:02   #121
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Staviće negde na delić sekunde, najsitnijim slovima "Video endorsed by Microsoft" i zakonski je pokriven u potpunosti. Ne mora da otkriva ni koliko ga plaća, ni za šta ga plaća.
Ne mora čak ni to. Dovoljno je da u opisu videa napravi disclaimer u kojem stoji kako je video reprezentacija ličnog viđenja autora i da ne mora apsolutno nikome da se pravda za sadržaj. Jedini bi problem bio ako bi autor rekao nešto suprotno od činjeničnog stanja jer bi automatski prekršio Zakon o zaštiti potrošača (bar u većini zemalja).
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2014, 0:18   #122
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Da, ali ko je onda nadležan da ustanovi činjenično stanje? Ako je neka XB1 igra realno đubre najgore, a lik u videu kaže da je to najbolja igra koju je igrao u životu jer ga MS drži na platnom spisku, šta onda? Da UN napravi arbitražnu komisiju koja će objektivno da oceni kvalitet igre?
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2014, 0:27   #123
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Nije to nikakvo kršenje zakona, to je jednostavno ugovor koji određuje odnos između strana koje ga potpisuju. Poslodavac ima prava da od zaposlenog traži da ne objavljuje informacije koje su na bilo koji način povezane sa poslom i takav ugovor se zove NDA (non-disclosure agreement). Poslodavac recimo ima prava da ti zabrani da bilo kome kažeš koliko si plaćen ili u suprotnom rizikuješ otkaz jer si prekršio ugovor i stavku u kojoj se to eksplicitno zabranjuje.

Nekome se možda ne svidi kakve su moralne implikacije nekog ugovora ali sve dok su stavke u njemu u skladu sa zakonima on je i dalje važeći.
Jesi li ti procitao vest da je FTC izmenila zakon prosle godine bas za sponzorisanje proizvoda, da promoter mora da "disclose-uje" tu informaciju, nezavisno od ugovora?
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2014, 1:22   #124
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Da, ali ko je onda nadležan da ustanovi činjenično stanje? Ako je neka XB1 igra realno đubre najgore, a lik u videu kaže da je to najbolja igra koju je igrao u životu jer ga MS drži na platnom spisku, šta onda? Da UN napravi arbitražnu komisiju koja će objektivno da oceni kvalitet igre?
Pa ukusi nisu činjenično stanje Ne možeš nekoga da optužiš da te je naveo na pogrešan utisak o igri samo zato što se recimo njemu svidela (realno ili zbog ugovora sa nekom kompanijom) a tebi nije. Činjenično stanje je kad autor recimo izjavi kako u toku igranja BF4 nije iskusio nikakav problem a svaki drugi konzument te igre se kune u rođenu majku kako ne može da završi partiju do kraja. I takvih slučajeva itekako ima na YouTube-u.
Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Jesi li ti procitao vest da je FTC izmenila zakon prosle godine bas za sponzorisanje proizvoda, da promoter mora da "disclose-uje" tu informaciju, nezavisno od ugovora?
To nije zakon. To je samo set preporuka ("guide") koje nemaju zakonsku težinu već služe samo za jasnu klasifikaciju potencijalnih zloupotreba u marketingu.

FAQ pomenutog uputstva
Konkretno uputstvo
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2014, 7:20   #125
Aelos03
Veteran
 
Član od: 10.6.2012.
Poruke: 540
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 69 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aelos03
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Aj razmisli malo dublje o problemu i kakve implikacije moze da ima.
-Ko tebi garantuje da tvoj omiljeni recenzent nece da potpise ugovor? Meni je drago kad neko ovako izadje i javno raskrinka ljigavstine na koje su spremne korporacije samo zarad jos kojeg dolara. Problem je sto je Boogie izuzetak... Uostalom, oni KRSE zakon ovavkim nacinom reklamiranja:
Razumem problem i kapiram da treba da kazu kad to rade i slazem se sa tim, ali da budemo realni nije ovo nista nasta vec nismo navikli. ja licno nemam problem sa tim jer kanali koji to rade i onako nemaju moju paznju a ako recenzent to uradi
onda puca sebi u nogu jer gubi integritet. Niko ne garantuje nista ali znaju da mi cenimo iskrenost i zato nece da rade tako glupe ugovore.
Aelos03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2014, 14:02   #126
Gamer Z
Banned
 
Član od: 10.2.2013.
Poruke: 493
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 142 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

A sada nesto potpuno retardirano:
http://www.rockpapershotgun.com/2014...e-aristocracy/
http://www.rockpapershotgun.com/2014...e-banner-saga/
http://www.vg247.com/2014/01/22/the-...ademark-claim/
Gamer Z je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Gamer Z na korisnoj poruci:
Asmodeus (23.1.2014)
Stara 23.1.2014, 18:41   #127
Aelos03
Veteran
 
Član od: 10.6.2012.
Poruke: 540
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 69 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aelos03
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Ne kapiram kako so ovo izveli i koliko je to stvarno legalno. Ovo je toliko glupo da ja tesko poverovati pa bre cak i u cokoladnoj industriji ne rade ovo
Aelos03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2014, 0:43   #128
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Stanje PC trzista je takvo da je prema Metacritic-u u 2013. najbolje igre a PC izdao Ubisoft.

http://www.metacritic.com/feature/ga...-2013-releases
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2014, 12:50   #129
Gamer Z
Banned
 
Član od: 10.2.2013.
Poruke: 493
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 142 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Stanje PC trzista je takvo da je prema Metacritic-u u 2013. najbolje igre a PC izdao Ubisoft.
Hteo si da kazes "najbolje ocenjene PC igre, od strane sajtova i casopisa koje Metacritic prati".
Gamer Z je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2014, 14:17   #130
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
Gamer Z kaže: Pregled poruke
Hteo si da kazes "najbolje ocenjene PC igre, od strane sajtova i casopisa koje Metacritic prati".

Meta what?

Ja ne priznajem postojanje te gluposti.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
Gamer Z (31.1.2014)
Stara 31.1.2014, 14:35   #131
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista


Hipsteri na sve strane.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2014, 13:39   #132
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Ovo je na prvi pogled offtopic, a u stvari nije...

U poslednje vreme sam primetio - po on-line techo sajtovima, forumima, blogovima, video blogovima i recenzijama na YouTube-u itd. - novu tendenciju. Pored (antičke) propovedi o nestanku PC-ja kao igračke platforme u korist konzola i (takođe već pomalo bajate) priče o tome kako će desktop/laptop PC nestati kao kućna i poslovna platforma u korist tableta, sada se širi predviđanje o nestanku igračkih konzola u korist Android/iOS telefona i tableta.

Tvrdi se da high-tech telefoni/tableti samo što nisu stigli konzole po snazi i da će ih stići i prestići u toku života sledeće generacije. I da je ovo poslednja generacija igračkih konzola (naravno, u istom periodu nestaće i PC kao igračka platforma). Alternativna škola misli da će sve preći "u oblik" ali zaključak je isti.

Ne mislim da ima mnogo pameti u ovim tvrdnjama ali su mi vrlo zanimljive kao fenomen. I mislim da je to deo istog fenomena koji širi predviđanja o kraju PC-ja...
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2014, 14:02   #133
kellhus
Banned
 
Član od: 3.12.2013.
Poruke: 116
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Konzole sigurno nisu u opasnosti i neće skoro nestati. Sa druge strane, takvi uređaji polako zamenjuju PC. Ljudi danas sve više koriste tablete i smart uređaje za aktivnosti zbog kojih se nekada koristio PC, uključujući i igranje igara.
kellhus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2014, 14:04   #134
Aelos03
Veteran
 
Član od: 10.6.2012.
Poruke: 540
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 69 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aelos03
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
Ovo je na prvi pogled offtopic, a u stvari nije...

U poslednje vreme sam primetio - po on-line techo sajtovima, forumima, blogovima, video blogovima i recenzijama na YouTube-u itd. - novu tendenciju. Pored (antičke) propovedi o nestanku PC-ja kao igračke platforme u korist konzola i (takođe već pomalo bajate) priče o tome kako će desktop/laptop PC nestati kao kućna i poslovna platforma u korist tableta, sada se širi predviđanje o nestanku igračkih konzola u korist Android/iOS telefona i tableta.

Tvrdi se da high-tech telefoni/tableti samo što nisu stigli konzole po snazi i da će ih stići i prestići u toku života sledeće generacije. I da je ovo poslednja generacija igračkih konzola (naravno, u istom periodu nestaće i PC kao igračka platforma). Alternativna škola misli da će sve preći "u oblik" ali zaključak je isti.

Ne mislim da ima mnogo pameti u ovim tvrdnjama ali su mi vrlo zanimljive kao fenomen. I mislim da je to deo istog fenomena koji širi predviđanja o kraju PC-ja...
I ja sam bas razisljao toj temi ali nestanak Konzola je daleko veca mogunost nego nestak PC-a zato sto se sve aplikacije za sve platforme prave na PC-u pa je nestank PC-a jednostavno nemoguc. Nisam ubednjen ni da ce konzole da nestanu jer je to trziste koje giganti kao MS i Sony mogu da kontrolisu dok sa druge strane nije tako. Trenutno svaka platforma ima solidan broj korisnika i tesko je predvideti bilo kakvu drasticnu promenu jer za to je potreban veliki skok u napretku tehnologija koj ce da rodi neki novi sistem.

Citat:
kellhus kaže: Pregled poruke
Konzole sigurno nisu u opasnosti i neće skoro nestati. Sa druge strane, takvi uređaji polako zamenjuju PC. Ljudi danas sve više koriste tablete i smart uređaje za aktivnosti zbog kojih se nekada koristio PC, uključujući i igranje igara.
Netacno skroz ti uredaji jenostavno ne mogu da zamene PC ni u jednom smislu pa ni u igranju posebno kad uzmemo u obzir koliko je PC jaci sistem i bar dva koplja ispred konzola takozvani next gen na konzolama je PC presisao odavno.
Aelos03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2014, 14:07   #135
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

svako ima svoju publiku, konzolaši vole da gurnu disk i da ne misle, deca da mogu da se igraju a pravi gejmeri vole da igraju na monitoru sa tastaturom, a često se dešava da konzole i telefoni pokušavaju da postignu funkciolanost PCa dodavanjem tastature i miša, a i ne slažem se da treba da prođe 20 godina da bi mobilni bili nešto ultra, već sad postoje telefoni koji su jači od starijih PC kanti...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2014, 14:40   #136
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
Ovo je na prvi pogled offtopic, a u stvari nije...

U poslednje vreme sam primetio - po on-line techo sajtovima, forumima, blogovima, video blogovima i recenzijama na YouTube-u itd. - novu tendenciju. Pored (antičke) propovedi o nestanku PC-ja kao igračke platforme u korist konzola i (takođe već pomalo bajate) priče o tome kako će desktop/laptop PC nestati kao kućna i poslovna platforma u korist tableta, sada se širi predviđanje o nestanku igračkih konzola u korist Android/iOS telefona i tableta.

Tvrdi se da high-tech telefoni/tableti samo što nisu stigli konzole po snazi i da će ih stići i prestići u toku života sledeće generacije. I da je ovo poslednja generacija igračkih konzola (naravno, u istom periodu nestaće i PC kao igračka platforma). Alternativna škola misli da će sve preći "u oblik" ali zaključak je isti.

Ne mislim da ima mnogo pameti u ovim tvrdnjama ali su mi vrlo zanimljive kao fenomen. I mislim da je to deo istog fenomena koji širi predviđanja o kraju PC-ja...
"Analiticari" misle da ce free to play igre prevladati u gejming industriji, da ce se svi igrati na Samsung Galaxy-u S4 ili Iphone-u 5S, da ce na konzolama ostati vrlo mali broj ljudi koji bi igrali igre kao i do sad.
U sustini, to bi mogla da bude najgora stvar koja moze da se desi ovom medijumu, jer bi se izrada igara potpuno posvetila monetizaciji i profitu kompanija, cime bi se kvalitet potpuno izgubio.

Srecom, kako istorija pokazuje, uvek postoji deo populacije koji se ne zadovoljava banalnim gejmplejem dostupnim u mobilnim naslovima, koji broji nekoliko miliona, kao i desetine miliona klinaca koji igraju COD-ove, BF-ove, AC-ove i ostale blokbastere. Njima donekle mozemo da zahvalimo svakoj na novoj generaciji konzola i sjajnim AAA. Te igre donose najveci profit kako izdavacima tako i proizvodjacima konzola.

Mada, mislim da i pored njih postoji odredjena baza igraca koja igra kvalitetne naslove koji nisu AAA FPS/TPS shooteri, od nekoliko miliona (mozda i vise) koji odrzavaju te vrhunske developere na povrsini u ovom vrlo nestabilnom moru igracke industrije.

Cak i da dodje do ostvarivanja tog predvidjanja, opet bi se pojavio neki proizvodjac da pokrije trziste koje "trazi" malo kompleksnije igre od mobilnih naslova.

No worries, nece tableti preovladati igrackim svetom
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2014, 20:00   #137
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Ako ima nesto, to je da ce razne casual "facebook igrice" da polako migriraju sa PC-a na mobilne/tablet platforme.

Sto se tice nekog "ozbiljnijeg" gejminga, to nikad nece postati mainstream na ovim uredjajima jer je prosto kontrolna sema previse nezgrapna za takav tip igara (mis i kontroler su mnooogo superiorniji). Stavise, nabolje ce prolaziti igre koje su od pocetka dizajnirane za touch kontole, umesto igara koje pokusavaju da emuliraju gejmpad ili misa.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2014, 20:31   #138
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

PC kao igracka platforma je u dubokoj krizi, i to ova godina najvise pokazuje. Do skoro smo imali neoptimizovane konzoloske portove koji su koliko toliko okupljali publiku a ove godine nista sto bi bilo novo i zanimljivo. Softver prodaje hrdver. Setimo se farcraya, dooma3 i half life 2. Ubitacni trio koji su bili kamen temeljac za novu generaciju igara. Da li danas sa pojavom novih konzola imamo bar jedan naslov slicnog kalibra. Ne znam ko ce vise kupovati skupocene graficke da bi video isto sto moze i na osrednjoj konzoli. Toliko o gejmingu danas. Nadajmo se da ce barem novi Gta stici na PC.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2014, 20:38   #139
RexGrammer
Starosedelac
 
Član od: 18.7.2012.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1.258
Zahvalnice: 105
Zahvaljeno 238 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Nije ipak to istina, procesorsku moc PC-ja nikad nijedna konzola nece moci nadmasiti. Kao sto nece moci da ima zgodniji kontroler, mada neko voli npr. da igra igrice zavaljen u fotelji/kaucu sa dzojpedom i njima su konzole gotivnije.

Neke od "naprednih" igrica najavljene za ovu godinu:

Lords of the Fallen
Middle-earth: Shadow of Mordor
Star Citizen
The Witcher 3: Wild Hunt

Mozda vise nije tako primetan napredak izmedju generacija zbog prirode hardvera/softvera ali on je svakako primetan na PC-ju.

Naravno, PC je takodje apsolutni kralj MMORPG naslova.
RexGrammer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2014, 20:42   #140
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

@rendzer25:
Dobro došao u 2104. godinu.
Igre koje si naveo su izašle 2004. godine, a tvoja kompletna priča zvuči slično kao kuknjava s početka prethodne generacije konzola, tamo negde 2007. godine i kao takva nema puno osnova, s obzirom da sad, nasuprot 2007, PC ima najveću gejming platformu na svetu - Steam, koja raste uprkos trendu opadanja prodaje računara globalno.
PC ne može biti u boljoj poziciji od ove, igre se nikad lakše neće portovati nego sad, s tim da je ravnopravna platforma koja iako nema neku ogromnu korporaciju iza sebe, ipak ima svoje ekskluzive u vidu kickstarter naslova i AAA strategija, avantura i MOBA igara. EDIT: I MMORPG naslova (sto rece Rexgrammer).
To kako je bilo s početka 2000-ih se neće ponoviti više, tako da nema smisla s tim večito upoređivati današnju situaciju. Kako je bilo zadnjih šest godina, sad ne može biti bolje.

Poslednja ispravka: Asmodeus (3.2.2014 u 20:50)
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gaming Festival - Dom Omladine DonCorleone91 Dešavanja i događaji 8 19.11.2012 13:56
Gaming lap top, 1400e Dracula Šta da kupim? 2 18.5.2012 9:04
Corsair Announces Gaming Series Line of Power Supply Units Thaedass Ostale komponente 4 16.9.2010 19:19
Ten golden rules of online gaming... fingerprint Brbljaonica 2 25.3.2008 15:38
Benny Hill gaming effect uslijazaninje Osnovne komponente 16 10.10.2007 21:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com