Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.3.2010, 21:35   #1
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom SonyEricson W705

Već neko vreme tragam za telefonom koji bi objedinio nekoliko kvaliteta koji su mi potrebni. Na prvom mestu je da je telefon dobar telefon, tj. da je kvalitet razgovora na nivou, da kucanje poruka ne izaziva zamor prstiju i da je sam interfejs hitar i lišen krupnijih bagova. Na drugom mestu je bio pokušaj da telefon bude kvalitetan muzički player, da bih lišio sebe suvišnih uređaja u džepovima, u kojima je uvek gužva.
Kako sam po prirodi malkice freak kada su u pitanju detalji koji su mi bitni, krenuo sam u opšte istraživanje. Nokia Expres Music, SE Walkman, Samsung muzički puleni... Navika i dobra iskustva su me vukli na Nokia brand, ali sam se zbog nekih detalja koji će biti pomenuti u daljnjem tekstu odlučio za SE walkman i to W705.

Telefon je kvalitetno izrađeni slajder i neću pričati o specifikacijama jer se one mogu videti na svakom sajtu, zato ću odmah preći na utiske:
Izrada:
U ruci, telefon odaje utisak kvalitetne izrade. Prednja maska je mahom od brušenog aluminijuma a zadnja je tanko gumirana i prijatna na dodir. Slajd mehanizam je kvalitetan i radi glatko ali postoji mali, nenapadan, zazor i labavost između dva dela. Tasteri za kretanje kroz menije su mekani, precizni i vrlo prijatni za upotrebu. Slovna i brojčana tastatura je dobrog kvaliteta i laka za korišćenje, ali moram reći da sam viđao i bolje (u nokia izvedbi).
Ekran:
2.4" - Veliki, svetao, vrlo bogatih boja i vrhunskih uglova gledanja. Poseduje senzor svetlosti, tako da automatski prilagođava intenzitet svog osvetljenja spoljašnjim uslovima. U praksi funkcioniše besprekorno.
Softver:
Telefon radi brzo i živahno. Iako nije smartphone, poseduje svojevrsni multitasking, tako npr. možete da kucate poruke dok u pozadini radi media player, kao i da pozivate neku od aktivnih aplikacija iz posebnog menija. Prilikom takvog multitaskinga telefon reaguje nešto sporije na komande.
Telefon ima ugrađeni akcelerometar što omogućava da automacki rotira sadržaj ekrana u odnosu na položaj telefona. Ova funkcija u većini slučajeva radi brzo ali ponekad ume malo da zakasni.
Muzički player je odlično i intuitivno osmišljen, rekao bih najbolje od svih telefona koje sam isprobao, čista 10ka. Video klipve pušta brzo i kvalitetno. Listanje slika je vrlo brzo u file menager-u a nešto sporije u media player-u (zbog propratnih vizuelnih efekata).
Kamera:
3.2Mpx, nema autofokus ali daje sasvim fine fotografije (bolje od većine nokijinih kamerica sa autofokusom). Klipovi se snimaju u 320x240 i sasvim su korektnog kvaliteta.
Muzička reprodukcija:
Vrhunska. Za početak, nokia mi je ispala iz trke zato što ima samo 10 koraka za pojačavanje zvuka, premalo! Skokovi u pojačanju između svaka 2 stepena su preveliki, pa često nisam bio u stanju da namestim željenu jačinu. SE W705 ima 16 koraka jačine i osetno finiji prelaz između 2 stepena pojačanja. Izlaz nije prevelike snage, snaga je primetno veća na nokia telefonima, mada je i W705 na maksimumu sasvim dovoljno glasan za svaku moguću situaciju. Ono što ovaj telefon čini izvrsnim mp3 playerom je kvalitet zvuka, on je izvanredan. U direktnom poređenju sa nokiom 5130xm daje mirniji, čistiji zvuk sa više ritmičnosti i rafiniranosti. Takođe, za razliku od 5130xm ni na najvišem pojačanju nema primetne distorzije. zvuk je dakle na nivou vrlo dobrog specijalizovanog mp3 playera a od najboljih ga deli možda još samo malo više dinamike.
Slušalice:
Kao šlag na tortu dolaze slušalice. Odličan IEM, kvalitetom iznad npr. pioneer IEM-a na našem tržištu, a bliže nekom sennheiser-u. U poređenju sa slavnim CX300-II nisu se obrukale, iako imaju svetliji zvuk i za nijansu labaviji bas. Recimo da su slušalice u rangu sa finim IEM primercima od ~3000din.
Jedina mana je što se 3.5mm džek nalazi na donglu sa mikrofonom a ne na telefonu, tako da bi u slučaju eventualne zamene slušalica trebalo da se biraju one od 0.6m da se kablovi ne bi vukli do u nedogled.

Sve u svemu, utisci su vrlo pozitivni i ovaj telefon ima moju preporuku. Dobar je telefon i odličan muzički player sa odličnim slušalicama... pa ko želi ovakvu kombinaciju, neprikosnoven je, konkurencija prosto nije na ovom muzičkom nivou.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	w705-1.jpg
Viđeno:	31 puta
Veličina:	46,4 KB
ID:	33622   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	w705-3.jpg
Viđeno:	28 puta
Veličina:	46,9 KB
ID:	33623   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	w705-4.jpg
Viđeno:	24 puta
Veličina:	99,1 KB
ID:	33624  

Poslednja ispravka: Aibo (12.3.2010 u 14:21)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
flamingos (16.9.2010), Nicklord (10.3.2010), Partybreaker (10.3.2010), Sh0m1 (6.1.2011)
Stara 10.3.2010, 22:46   #2
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: [Mobilni telefon] SonyEricson W705

Zaboravio sam da kažem da je Radio odlično rešen. Lako je pronašao sve stanice a pretraga je najbrža koju sam video - u treptaju oka. Podržava RDS, koji funkcioniše sa većinom radio stanica.
Memorija:
U samom telefonu se nalazi 120MB memorije,ali se uz telefon isporučuje M2 kartica od 4GB a telefon podržava kartice do 8GB. Na netu su ga navodno mnogi testirali i sa karticama kapaciteta većih od propisane i radio je bez problema.

Dodao bih još i da su slušalice vrlo ergonomski dizajnirane tako da odlično stoje na mestu i udobne su.
Ako neko ima bilo kakvih pitanja, slobodno postavite bez ustručavanja.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	HP77-2.jpg
Viđeno:	17 puta
Veličina:	58,8 KB
ID:	33625  

Poslednja ispravka: Aibo (11.3.2010 u 3:22)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2010, 1:10   #3
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: SonyEricson W705

Evo, da prokomentarišem stanje i neke primedbe nakon pola godine korišćenja.
Zlatni Walkman logo u gornjem levom uglu se odlepio i otpao, mogao je da se zalepi nazad ali mi je bilo svejedno.


Pločica na dnu telefona je takođe loše zalepljena, nije se odlepila još uvek ali je samo pitanje vremena. Evo kako trenutno izgleda:


Nisu to nikakve fatalne greške ali smatram da nije u redu da se dešava ovako nešto. Što se ostalog tiče, sve i dalje radi jednako dobro kao i prvog dana.

P.S. Napisao sam u opisu da je jačina izlaza za slušalice sasvim dovoljna za svaku priliku, dok meni to i dalje jeste, mom bratu i devojci npr. nije koliko bi želeli. Tako da predpostavljam da nije za one koji vole baš glasnu muziku.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
w705, walkman


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
SonyEricson W705 Aibo Aparati i oprema 0 3.3.2010 22:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com