Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.2.2024, 12:25   #16161
m1aden
Starosedelac

Član od: 2.12.2012.
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
BiTrAtE kaže: Pregled poruke
No Hard Feelings
https://www.imdb.com/title/tt1567102...m_flmg_t_1_act

Viđeno bezbroj puta (možda i najprežvakaniji scenario ikad) ali toliko Jennifer Lawrence dobro izgleda u ovom filmu da se morao ispratiti pa makar na preskoke, damn
Sloboda u sceni na plaži mi i dalje ne ide u glavu.Ne sećam se da sam nju ikada video ovako full on obnaženu niti mi je ona ikad delovala (pre svega zbog dosadašnje karijere) kao neko ko bi dozvolio autorima ovakvu slobodu u ovakvom filmu.Ne osuđujem, da se razumemo!
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2024, 18:44   #16162
Nestor
Deo inventara foruma

Član od: 15.11.2006.
Zahvalnice: 794
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka

American Fiction (2023)

Interesantan medjutim ovo sto mi se dopalo film se ne koncentrise na to a to je satira i nekako sam cekao da se to rasplamsa i da film ode u tom pravcu medjutim ono sto mi nije prijalo je sto film ubacuje zivotnu dramu koja nema veze sa satirom u uhvatio sam sebe da se pitam ajde kad ce da prodje ovo sa kevom a uz to potpuno nepotrebna romansa. Tako da gilm nije los ali seta izmedju zanra i nije fokusiran no svakako vredi pogledati.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2024, 19:54   #16163
Pipboy
Starosedelac

Član od: 19.8.2007.
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 770 puta na 463 poruka

I.S.S.

https://www.imdb.com/title/tt13655120/

Mrnjavo, mlako, neubedljivo i razvučene radnje (bez obzira što traje samo sat i po), iako počiva na interesantnom konceptu (odnosu između ruskih i američkih astronauta na naslovnoj orbitalnoj bazi u trenutku kada na planeti počne III svetski rat).

Film pati od tri glavna problema koji se stalno prepliću na ekranu do generične i ispuvane završnice: kljakav scenario koji nema potencijal da dobaci dalje od inicijelnog zapleta, loš kasting glumaca (svi prilično neubedljivi, naročito glavna woke-"heroina") i tehnički loše odrađena strana, pre svega zbog očiglednog korišćenja sajli i žica na koje su oklembešeni glumci, što je trebalo da simulira bestežinsko okruženje, a na kraju deluju kao pinjate koje se glupavo ljuljaju i obrću po scenama...
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
Picard (10.2.2024), player1 (9.2.2024)
Stara 10.2.2024, 1:00   #16164
Nestor
Deo inventara foruma

Wil (2023)

Odlicno otvaranje i prva trecina filma je sjajna ali druga trecina je malo meh i cini mi se da je moglo bolje dok je poslednja trecina onako solidna ali sam kraj... nesto mi tu fali, fali mi jos 15 minuta sta se desavalo i kako je zivot izgledao posle. Sve u svemu ok film.
Stara 10.2.2024, 21:52   #16165
Pipboy
Starosedelac

THE END WE START FROM

https://www.imdb.com/title/tt21810682/

Solidan dramo-triler kojem bi više odgovarao duži format od više epizoda s obzirom na završnicu, ali svakako dobro funkcioniše i ovako. Odlična režija, kvalitetan perfomans glavne glumice, uz dosta poznatih lica u sporednim ulogama i kvalitetnom ali i suptilnom produkcijom koja nikad ne zalazi u bombastične krajnosti (Englezima se mora odati priznanje da ubedljivo najbolje umeju da snime i dočaraju uverljiv svet kojeg je pogodo neki realistični oblik apokalipse).
Stara 10.2.2024, 22:16   #16166
Nestor
Deo inventara foruma

The Voyeurs (2021)

Nije da nema potencijala ali sve je uradjeno onako bas WTF, u sustini nije lose trash ali zanimljiv za gledanje uz ozbiljno dobro uradjene scene seksa koje podsecaju na erotske trilere iz 90ih.

Poslednja ispravka: Nestor (11.2.2024 u 1:29)
Stara 12.2.2024, 9:23   #16167
pedjosav
Starosedelac

Član od: 17.5.2008.
Zahvalnice: 1.103
Zahvaljeno 608 puta na 453 poruka

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
I.S.S.

Mrnjavo, mlako, neubedljivo i razvučene radnje

Film pati od tri glavna problema kljakav scenario, loš kasting glumaca (svi prilično neubedljivi, i tehnički loše odrađena strana, pre svega zbog očiglednog korišćenja sajli i žica
Meni nije uopšte loš: 1. Dobra osnovna ideja, 2. Nisu toliko loši ni neubedljivi glumci, naprotiv. Ja te žice ne vidim i ne znam šta si očekivao, da stvarno naprave stanje smanjene sile teže ? 3. Lepo što su prikazali kako se u tom "bestežinskom stanju" pije i spava, potreba za treningom.
Kraj mi se ne sviđa, ne zato što je nedorečen. Ne sviđa mi se ni što su "morali" da ubace za lik američke astronautkinje njeno ....
Uglavnom, film mi je zabavan i ko voli SF, neka uživa.
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2024, 9:50   #16168
Pipboy
Starosedelac

DOGMAN

https://www.imdb.com/title/tt17009348/

Izvrstan, lepo režiran, lepo snimljen i na momente sjajno napisan i višeslojan dokaz da Luk Beson još uvek nije za staro gvožđe. Od toga, međutim, ne bi bilo ništa da nije dva elementa u filmu koji su uvek na vrhuncu zadataka: istrenirane "ekipe" džukaca u filmu sa "zaduženjima" koja su većini njih dodeljena, i pre svega još jednog briljantnog performansa Kaleba Laundri Džonsa u glavnoj ulozi, koji se sve više etablira kao jedan od vodećih talenata svoje generacije (i sjajan izbor za nekog novog Džokera u budućnosti).
Stara 13.2.2024, 17:57   #16169
Nestor
Deo inventara foruma

Kursk (2018) aka The Command

Secam se onako kroz maglu ovog dogadjaja i drame koja je trajala danima te i ako sam poprilicno siguran kako se sve zavsilo nekako ipak nisam bio 100% siguran i film dobro cini da se odrzi neizvesnot. Kraj i interviju sa da mu ne poenem ime dobar kao zakljucak.
Stara 13.2.2024, 20:56   #16170
Mac4LiF
Veteran

Član od: 7.7.2011.
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
SOCIETY OF THE SNOW

https://www.imdb.com/title/tt16277242/

Solidna interpretacija čuvene avionske nesreće urugvajskog aviona u Andima sa početka 70-ih, odnosno preživljavačkih napora sve manje grupe nesrećnika koji su morali da posegnu za onim najekstremnijim kako bi preživeli.

Odlično snimljeno i odglumljeno, sa uverljivijim kastingom negoli kultni film Alive iz 90-ih (pre svega jer svi pričaju na svom izvornom jeziku), uz opipljiv osećaj da je glavni motiv bilo odavanje počasti nastradalim, sa puno faktografskih podataka vezanih za postupke preživelih i periode i okolnosti pod kojima su ostali stradali.
Ako cemo da budemo kriticni i bez dlake na jeziku, priznat cemo takodje da su se bas potrudili da ovaj rimejk dosta lici na prethodni. Pogotovu po pitanju glumaca i njihovog izgleda. Donekle se slazem da u ovom filmu ima pojedinih pojedinosti koje su u medjuvremenu isplivale na povrsinu. Jedino sto bih se poistovjetio jeste vise kadrova ljepote u kojoj su dozivjeli nesrecu.
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2024, 22:05   #16171
Nestor
Deo inventara foruma

Stillwater (2021)

Sta znam onako nista posebno a sa druge strane dovoljno da zadrzi paznju da se lagano odgleda do kraja ali da ostavi neki veci utisak e to tesko.
Stara 14.2.2024, 9:58   #16172
Pipboy
Starosedelac

Citat:
pedjosav kaže: Pregled poruke
Ja te žice ne vidim i ne znam šta si očekivao, da stvarno naprave stanje smanjene sile teže.
Ako praviš film koji se 99,99% odvija u okruženju nulte gravitacije, onda očekujem da taj deo bude tehnički odrađen za medalju, inače čemu sve to. I ne očekujem da ga stvarno "naprave", već da ga emuliraju na način koji je najviše uverljiv.

U gomili filmova su isto koristili sajle i žice na mnogo bolji način, da ne pričamo o Apollu 13 (film star 29 godina) gde su odradili stotine sati leta avionom koji emulira bestežinsko stanje, sa 20-ak sekundi vremena za snimanje scena prilikom svakog od tih "propadanja".

Elem,

THE EAGLE HAS LANDED

https://www.imdb.com/title/tt0074452/

Počnem da gledam ovaj film i iz nekog razloga pomislim "hm, kako li se beše zvao isto onaj stari ratni film koji su stalno puštali u zimskom bioskopu, o odredu nemačkih vojnika koji su, noseći savezničke uniforme, poslati na neku misiju u Engleskoj..." i nema da fali, ovo je taj film.

Film je fiktivna obrada interesantne premise o elitnoj grupi poslatoj da kidnapuju Čerčila lično, u trenutku kada su se razne okolnosti na terenu poklopile kako bi tako nešto moglo biti izvodljivo. Sve je kvalitetno snimljeno i odrađeno, sa odličnim performansima glavnih zvezda, Trita Vilijams, Roberta Duvala, nezaobilaznog Saterlenda i Majkl Kejna, za čiji lik je rezervisano i nekoliko najboljih momenata u scenariju.

Negde od druge polovine oseća se da priča počinje blago da se gubi i da više ustupa mesto akcionim scenama puškaranja (koje su snimljene sa sasvim zadovoljavajućom količinom i intezitetom upregnute pirotehnike), što je i u skladu sa izvesnim problemima nastalim oko snimanja (režiserski veteran Džon Sturdžis je, po svedočenjima prisutnih, samo hteo da otalja posao, uz njegovo totalno odsustvo u procesu post-produkcije filma), mada je do kraja sve ostalo u većoj meri korektno i zadovoljavajuće.

Zvanično postoje dve verzije filma, jedna od 135 minuta i jedna koja je 15 minuta duža sa gomilom izbačenih scena koje bolje popunjavaju, povezuju i objašnjavaju okolnosti priče, pa je ta i preporučljivija za skidanje, ovaj gledanje.

Fun fact 1: Majkl Kejn, kao Britanac, nije hteo da glumi prvobitno mu namenjenu ulogu Lijama Devlina, IRA operativca, već je prihvatio ulogu nacističkog komandoskog komandanta Štajnera .

Fun fact 2: Lik pukovnika Radla (kojeg tumači Robert Duval) je, po svom izgledu, baziran i inspirisan likom stvarnog pukovnika Klausa von Štaufenberga, jednog od urotnika u pokušaju atentata na Hitlera '44. godine (Tom Kruz ga igra u filmu Valkira iz 2008.).

Poslednja ispravka: Pipboy (14.2.2024 u 10:21)
Stara 14.2.2024, 19:28   #16173
Nestor
Deo inventara foruma

Hotel Mumbai (2018)

Secam se kad sam video trejler jos pre nego da film izadje rekoh sebi ma daj sta je ovo kuvari se bore protiv terorista. Sinoc resim da ga pogledam i prijatno se iznenadim i ako ima mane ne smetaju previse a likove koj su nasli da glume teroriste pa bolje nisu mogli da nadju jer ujedno su i najbolji deo filma. E sad nisam imao pojma ili se jednostavno ne secam da se ovo stvarno i desilo da je bilo u Americi svi bi znali a za ovaj deo sveta eto nekako sve to prodje sa nekom manjom dozom paznje u vestima itd, recimo skoro sam gledao Kursk i secam se na vestima da sam gledao o tome ali ovo se nikako ne secam. Dodatno frustrirajuce je da toliki grad kao sto je Mumbai toliko dugo vremena nema jedinicu pa maka lokalnu da posalje da skena ove balavandere. Tenzija dobro odradjena, gluma najbolja kod likova koji glume teroriste ostali manmje vise sem lika koj glumi glavnog kuvara i SlumDog Patela oni su sasvum ok. Sro se plana terorista tice ovo je jezivo ali generalno gleda vas ceo svet a eto ja nisam zapamtio sto je mozda i moja krivica. Da ne davim, film svakako treba pogledati i ako ima netacnih informacija npr ni jedan Rus nije stradao i steta sto je najvise skoncentrisan na napad na hotel jer malo fali da se vide i ostala mesta.

P.S. Voleo bi da neko napravi film o Obi Wan Nairobi aka Christian Craighead i Nairobi DusitD2 complex attack

Poslednja ispravka: Nestor (14.2.2024 u 19:36)
Stara 16.2.2024, 0:51   #16174
Pipboy
Starosedelac

THE IRON CLAW

https://www.imdb.com/title/tt21064584/

Htedoh da napišem kako je u pitanju kvalitetno odrađena setna priča o tragičnoj sudbini familije Von Erih, jednog od najpopularnijih kečerskih porodičnih klanova iz prve polovine 80-ih, suptilno odrađena kako odmiče (bez nepotrebnih bombastičnosti koje bi bile očekivane), i onda pronađeš neke činjenice iz stvarnosti, zbog kojih ovaj film zapravo ispada uvredljiva, eksploatatorska brljotina kako idiota koji su napisali ovakav "scenario", tako i idiota koji su odobrili snimanje...
Džaba i dobrih performansa, i kvalitetno dočaranog perioda, i svog evidentnog truda... Džabe si se napucao, Zeče Efrone, džaba. Bljuc.
Stara 16.2.2024, 3:44   #16175
Nestor
Deo inventara foruma

Le regne animal (2023) aka The Animal Kingdom

Interesantan film i ima tu nekoliko tema koje se provlace cak mozda i previse, e jedino sto tako malo klasican Francuski stil pa nesto vise vremena provodi sa vise price i sa dve nepotrebne polu romanse. Vredi pogledati.
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
ZoNi (16.2.2024)
Stara 16.2.2024, 13:50   #16176
sonet
Član

Član od: 24.2.2008.
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 10 puta na 6 poruka

Đ*уси иПају одличне филмове разних жанрова...

Један од интересантних филмова са прегршт колорита, итд. Штавише мислим да је високобуџетни...

https://www.imdb.com/title/tt10199640/
sonet je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2024, 18:46   #16177
Nestor
Deo inventara foruma

La sociedad de la nieve (2023) aka Society of the Snow

Da film izgleda odlicno i poprilicno stilizovano u poredjenju sa Alive (1993) i ne cudi s obzirom koliko je vremena proslo. Pad idlicno uradjen kao i sve ostalo. Alive volim da pogledam s vremena na vreme ovaj sam sad pogledao i tesko da cu ikad ponovo. U cemu je rec s obzirom da je ovo bolji film nego Alive... pa jezik ali tu ne govorim generalno vec licno u svoje ime. Engleski znam odlicno, Nemacki solidno ali ga ne volim, mrzim da ga pricam i slusam a Spanski znam povrsno i jedini jezik pored Nemackog koj mi smeta je Spanski tj ne prija mi uhu. Npr gledao sam vise puta Conspiracy (2001) fenomenalna gluma kao i atmosfera a gledao sam i Die Wannseekonferenz (2022) aka The Conference koji isto kao i ovaj odgledao jednom i tesko da cu dobiti zelju da ponovo pogledam jer lakse mi je kad razumem jezik i ne moram da citam titl uz to kad lako razaznajem hlumce lakse se srodim sa likovima. Dakle ne tvrdim da bi bilo generalno bolje da je na Engleskom vec eto licno meni vise bi prijao pogotovo jer je reditelj vec radio na Engleskom a uz to Netflix produkcija. Svakako film vredi pogledati i ako dugo traje mislim da je vreme tacno pogodjeno kako bi se jedna ovakva proca koja je trajala toliko dana priblizila publici sto i uspeva.
Stara 17.2.2024, 13:00   #16178
Suad Novic
Deo inventara foruma

Član od: 22.10.2007.
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 405 puta na 331 poruka

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
La sociedad de la nieve (2023) aka Society of the Snow

Da film izgleda odlicno i poprilicno stilizovano u poredjenju sa Alive (1993) i ne cudi s obzirom koliko je vremena proslo. Pad idlicno uradjen kao i sve ostalo. Alive volim da pogledam s vremena na vreme ovaj sam sad pogledao i tesko da cu ikad ponovo. U cemu je rec s obzirom da je ovo bolji film nego Alive... pa jezik ali tu ne govorim generalno vec licno u svoje ime. Engleski znam odlicno, Nemacki solidno ali ga ne volim, mrzim da ga pricam i slusam a Spanski znam povrsno i jedini jezik pored Nemackog koj mi smeta je Spanski tj ne prija mi uhu. Npr gledao sam vise puta Conspiracy (2001) fenomenalna gluma kao i atmosfera a gledao sam i Die Wannseekonferenz (2022) aka The Conference koji isto kao i ovaj odgledao jednom i tesko da cu dobiti zelju da ponovo pogledam jer lakse mi je kad razumem jezik i ne moram da citam titl uz to kad lako razaznajem hlumce lakse se srodim sa likovima. Dakle ne tvrdim da bi bilo generalno bolje da je na Engleskom vec eto licno meni vise bi prijao pogotovo jer je reditelj vec radio na Engleskom a uz to Netflix produkcija. Svakako film vredi pogledati i ako dugo traje mislim da je vreme tacno pogodjeno kako bi se jedna ovakva proca koja je trajala toliko dana priblizila publici sto i uspeva.
Filmovi se prave u više jezičkih verzija, nađi onaj koji ti odgovara.

Poslednja ispravka: Suad Novic (18.2.2024 u 0:33)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2024, 18:26   #16179
Nestor
Deo inventara foruma

Land of Bad (2024)

Iznenadjujuce zabavan film, posebno mi se dopao deo gde dva lika tj Liam Hemsworth & Russell Crowe su prikazani u istom vremenskom roku obojica bili na istoj misiji jedan kupuje neka veganska cuda dok drugi... zabavan i interesantan a nisam ocekivao puno.
Stara 17.2.2024, 23:07   #16180
Pipboy
Starosedelac

ACROSS THE FURIOUS SEA

https://www.imdb.com/title/tt12151818/

Izvrsna kineska krimi-triler/drama o ocu u potrazi za ćerkinim ubicom, sa mnogo slojeva same radnje koji nisu odmah vidljivi ili očekivani u početku, uz mnogobrojne kompleksne likove koji dele i svoje priče sa vodećom, i sjajnom i tužnom završnicom koja funkcioniše na sve prave načine. Ispostavilo se da je film treći deo trilogije pod nazivom Sunburn (po istoimenom serijalu knjiga), između kojih nema dodirnih tačaka po pitanju priče i likova, ali sva tri dele sličnu napetu krimi-triler atmosferu.

Sam film je odlično snimljen, sa gotovo fetišističkim akcentom na scene koje se tiču vode, mora, kiše, oluja i sličnog (nadinamičnija scena u filmu tiče se jurnjave po autoputu koja gotovo da povezuje sve to), što stvara uspelu i imerzivnu atmosferu. Drugi deo bez kojeg sve ne bi bilo na ovako visokom nivou je sjajan performans glumca Huang Boa u ulozi oca, i čitavog spektra emotivnih stanja kroz koje prolazi u filmu, koje dotični glumac odrađuje za medalju.
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:58.