Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.2.2007, 20:02   #1
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Reinstal ili repair

Doće i taj dan kada ću i na laptopu moradi da reinstaliram sistem. Na C-u je samo sistem, a na ostalim particijama su podaci, programi i ostalo. Tako mi je i na kućnome računaru. E sada na kućnome sam računaru uvjek radio svježu instalaciju sa formatom, samo jednom ili dvaput repair. Većina programa je i posle toga radila, a oni koji nisu samo sam ih preinstalirao sa HDD-a jer na jednom particiji čuvam instalacione datoteke takvih programa.

Kada sam radio repair ne sjećam se dal su svi programi radili, mada mislim da jesu jer se na ovaj način samo popravlja šta je oštećeno u windows folderu koji se ne briše.

E sada pošto, svi znate kako je instalirati sistem na laptop jer ima te drajver za ovo, te za ono, pa gdje mi je sada aplikacija za scroll...

Moje pitanje glasi, dal repair riješava priblišno problema kao i ponovna instalacija i dal će sve raditi što je bilo instalirano bez potrebe za preinstaliranjem. Jer nemam napravljen IMAGE sistemske particije, a sistem se već po malo usporio pa je glupo da je sada pravim.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2007, 20:49   #2
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Reinstal ili repair

Ja na lap topu uradim uvek svez Format, nekoliko puta sam probai i Restore i Repair, i samo mi smori sistem, tako da udri format i milina, a sto se tice drajvera nista vise ti ne treba od desktop racunara.
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2007, 20:56   #3
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Reinstal ili repair

Citat:
optimus_prime kaže:
Ja na lap topu uradim uvek svez Format, nekoliko puta sam probai i Restore i Repair, i samo mi smori sistem, tako da udri format i milina, a sto se tice drajvera nista vise ti ne treba od desktop racunara.

za tach pad, scroll, za wlan, lan ne znam evo više ni ja. Na dvd-u ima milion nekakvih drajvera, aplikacija, HP utilitia....

A opet ko će sve ove silne programe preinstalirati ako ne budu radili, a dosta neće. Tako da sam mislio da uradim repair.

Ali otom potom, dok radi ništa ne diram.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2007, 21:04   #4
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Reinstal ili repair

Ako si rešio da radiš Repair ili svežu instalaciju a slučajno nemaš pri ruci drajvere možeš da ih izbekapuješ softverom koji se zove My Drivers a možeš to isto da uradiš i sa aplikacijama koje ti stoje na drugim particijama a koje u windows-u trenutno imaju ADD\Remove komponentu e pa možeš i tu osobinu da sačuvaš programom koji se zove Add-Remove Master 5.0
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2007, 21:12   #5
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Reinstal ili repair

Citat:
fresko kaže:
Ako si rešio da radiš Repair ili svežu instalaciju a slučajno nemaš pri ruci drajvere možeš da ih izbekapuješ softverom koji se zove My Drivers a možeš to isto da uradiš i sa aplikacijama koje ti stoje na drugim particijama a koje u windows-u trenutno imaju ADD\Remove komponentu e pa možeš i tu osobinu da sačuvaš programom koji se zove Add-Remove Master 5.0

To za drajvere znam, ali oni nisu problem toliki, ali me to za programe interesuje, kako da mi rade i posle iako su na drugim particijama, jer mi živimo u svijetu gdje kr*k vlada.

Možeš li malo detaljnije jer nisam pomenuti prog nikada koristio.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2007, 21:27   #6
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Reinstal ili repair

Citat:
JovanK kaže:
Možeš li malo detaljnije jer nisam pomenuti prog nikada koristio.
Pa pokušaću

Vidi program je u stanju kad ga registruješ (nema tu funkciju u trial mod-u) da napravi backup određenih podataka koji su za to bitni da nakon "sveže" instalacije Win-a i vrćanja tog backupa ponovo omogući Win-u da vidi aplikacije koje si ranije instalirao po drugim particijama kao da si ih instalirao na "svež" Win....(trebalo bi da se pojave u add\remove kao da su regularno instalirane) nadam se da sam bio dovoljno jasan a ne konfuzan

Poz.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2007, 21:50   #7
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Reinstal ili repair

To sam skontao i sa sajta sa koga se program skida. Hvala u svakom slučaju.

POZZ
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com