Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre > Platformske igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.3.2015, 14:56   #21
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Ori and the Blind Forest

Ja igram on gleda, tako da nisam mislio baš na težinu... više na sam sadržaj... deluje mi malo mračnije od rayman-a, a on ima 4... moram da vršim kontrolu sadržaja...

Siguran sam da danas ceo dan u vrtiću samo na Orija misli...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2015, 17:12   #22
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Ori and the Blind Forest

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Ja igram on gleda, tako da nisam mislio baš na težinu... više na sam sadržaj... deluje mi malo mračnije od rayman-a, a on ima 4... moram da vršim kontrolu sadržaja...

Siguran sam da danas ceo dan u vrtiću samo na Orija misli...
Skoro sam slusao lika kako prica da daje sinu od 4 godine da igra Shadow of Mordor tako da Ori za taj uzrast nije toliko strasan
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2015, 17:21   #23
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Ori and the Blind Forest

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Ja igram on gleda, tako da nisam mislio baš na težinu... više na sam sadržaj... deluje mi malo mračnije od rayman-a, a on ima 4... moram da vršim kontrolu sadržaja...

Siguran sam da danas ceo dan u vrtiću samo na Orija misli...
Moja neka preporuka ti je da uzmes modovan Wii ako vec igrate zajedno. To je super investicija jer je vecina igara sarena i za njihov uzrast. Plus to bukvalno i mozete da igrate zajedno. Meni je klinac malo stariji (5 i po godina) i vec smo presli Super Mario Galaxy 1 i 2 i sada igramo Zeldu. Ja upravljam preko nunchak-a dok on skace i ako treba skuplja nesto preko motion kontrolera. A postoji i gomila igara koje moze igrati sam preko motion kontrola. Mozda je jos mali da igra sam ali ne sumnjam da bi se ubrzo snasao. Postaces best dad ever.

Sto se tice Ori-ja jeste mracniji od Rayman-a. Najbolje da sam probas i odlucis jer nismo svi isti. Ja bih recimo klinca pustio jer mislim da nema tu nista strasno (mada mi trenutno igramo Twilight Princess koji malo i podseca na Ori. Onako gloomy i sa mracnim stvorenjima. Nema tu krvi i slicno. Samo svetlosni efekti).
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2015, 18:21   #24
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Ori and the Blind Forest

Ja sam danas probao. Lepšu 2d igru u životu nisam video. Početak je sjajan i cela igra mi ima neki GHIBLI vajb, da tako kažem.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2015, 19:42   #25
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Ori and the Blind Forest

Najlepša igra koju sam do sad video...teško je poverovati da je rađena u Unity-ju. Čak nema ni učitavanja nivoa, igra je potpuno fluidna...

Počinje lagano ali kasnije postaje progresivno teža, definitivno teža od Raymana. Gledam sad nekog lika koji je pri kraju igre, nivoi su brutalni...

I definitivno vredi 20e - neverovatno lepa igra, vrhunski platformer, topla priča...osećam i da će biti speedrunova, igra je kao stvorena za to. Po meni, kandidat za GOTY.
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2015, 10:11   #26
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Ori and the Blind Forest

Citat:
Dzigi kaže: Pregled poruke
Moja neka preporuka ti je da uzmes modovan Wii ako vec igrate zajedno. To je super investicija jer je vecina igara sarena i za njihov uzrast. Plus to bukvalno i mozete da igrate zajedno. Meni je klinac malo stariji (5 i po godina) i vec smo presli Super Mario Galaxy 1 i 2 i sada igramo Zeldu. Ja upravljam preko nunchak-a dok on skace i ako treba skuplja nesto preko motion kontrolera. A postoji i gomila igara koje moze igrati sam preko motion kontrola. Mozda je jos mali da igra sam ali ne sumnjam da bi se ubrzo snasao. Postaces best dad ever.

Sto se tice Ori-ja jeste mracniji od Rayman-a. Najbolje da sam probas i odlucis jer nismo svi isti. Ja bih recimo klinca pustio jer mislim da nema tu nista strasno (mada mi trenutno igramo Twilight Princess koji malo i podseca na Ori. Onako gloomy i sa mracnim stvorenjima. Nema tu krvi i slicno. Samo svetlosni efekti).
Moj sin je pripadnik PC MASTER rase, elitista, i igre igra iskljucivo na PC-u!

Igra je predivna! Na početku smo obojica bili, a on se posle malo rastužio kada je Totoro, pardon Naru, ostao u pećini, i sve vreme je govorio kako jedva čeka kraj da šuma ponovo bude kakva je bila na početku... još je rano ali, ako ne igra, onda sigurno platformer godine...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2015, 10:44   #27
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Ori and the Blind Forest

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Moj sin je pripadnik PC MASTER rase, elitista, i igre igra iskljucivo na PC-u!

Igra je predivna! Na početku smo obojica bili, a on se posle malo rastužio kada je Totoro, pardon Naru, ostao u pećini, i sve vreme je govorio kako jedva čeka kraj da šuma ponovo bude kakva je bila na početku... još je rano ali, ako ne igra, onda sigurno platformer godine...
I moj ce biti ali prvo mora da vidi kako igre ne treba da izgledaju igrajuci ih na konzolama sa mutnom grafikom i low detaljima. Ako nista znace kako izgleda "cinematic experience". Priceless.

Igra jeste prelepa i jedan od najboljih/najlepsih platformera koje sam igrao u proteklih nekoliko godina a uz to je i metroidvania sto je dodatni plus, bar za mene. Odigrao sam nekih 4-5 sati i igra uopste nije naivna ako zelite da skupite sve. Gamepad se preporucuje. Probao sam na tastaturi i nije to to. Moje preporuke i lako moguce da padne neka nominacija za GotY.
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2015, 10:56   #28
SportsGamer
Član
 
Član od: 9.5.2014.
Poruke: 354
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 45 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Ori and the Blind Forest

Ljudi imam problem u igru,stigao sam do reke,sad plivam,ne mogu da iskocim iz reke pomocu skoka,nece nikako,ili trebam imati neki skil novi da bi mogao,a skil nmg otvoriti nem dovoljno onih zutih poena,nez kako da se izvucem iz ove situacije.

Poslednja ispravka: SportsGamer (13.3.2015 u 11:11)
SportsGamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2015, 11:23   #29
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Ori and the Blind Forest

Citat:
Dzigi kaže: Pregled poruke
Probao sam na tastaturi i nije to to.
Slazem se, skoro sve igram na tastaturi, ali ovde ume da bude problema prilikom nekih zahtevnijih skokova, pogotovu ako je neka uska platforma. Ipak je platformer u pitanju, kontroler cesto bolje pasuje.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2015, 11:36   #30
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Ori and the Blind Forest

Jos nije izasao platformer koji je meni bio udobniji za igranje na tastaturi
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2015, 11:58   #31
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Ori and the Blind Forest

Citat:
SportsGamer kaže: Pregled poruke
Ljudi imam problem u igru,stigao sam do reke,sad plivam,ne mogu da iskocim iz reke pomocu skoka,nece nikako,ili trebam imati neki skil novi da bi mogao,a skil nmg otvoriti nem dovoljno onih zutih poena,nez kako da se izvucem iz ove situacije.
Ako se nalazis u onom delu kada prvi put naletis na pticu i svuda oko tebe je voda, ne treba ti nikakav skil. Mozda je neki bug. Pretpostavljam da si probao da pogasis igru pa da je ponovo startujes. Ako igras na gamepad-u probaj preko tastature da iskocis cisto da vidis da nije do gamepad-a. Mozda je zaglupeo pa ne radi privremeno dugme za skok. Meni se desilo par puta doduse ne u ovoj igri. Probaj plug/unplug ili rekalibraciju.
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2015, 12:49   #32
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Ori and the Blind Forest

A jel koristite neki x360ce za kontroler, ili...? Meni je kao prepoznao kontroler odmah u startu ali sam tek kada sam dosao do onog prvog kamena koji treba da se povuče da bih ušao u onu malu neku pećinicu i pokupio tamo neki shard ili šta je već, provalio da je meni na RT, koji bi trebao da bude za povlačenje predmete, ustvari onaj ekran gde vidim koj skilove imam i tako to.Probao sam, na brzaka do duše, da ga podesim preko x360ce sinoć ali bez uspeha.

Sviđa mi se ta crta neke sete, melanholije, koja se provlači kroz igru... bar ovo što sam video do sad... imam neki sličan osećaj kao kad smo igrali i Brothers - A Tale of Two Sons...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2015, 12:55   #33
SportsGamer
Član
 
Član od: 9.5.2014.
Poruke: 354
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 45 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Ori and the Blind Forest

Sad sam gledao na yt imaju mnogi problema u tom delu sa vodom,izgleda je bag,probao sam na tastu,ne pomaze.
SportsGamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2015, 23:34   #34
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Ori and the Blind Forest

Večeras sam malo igrao, igra me oduševila.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2015, 14:47   #35
SportsGamer
Član
 
Član od: 9.5.2014.
Poruke: 354
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 45 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Ori and the Blind Forest

Ima li jos neko problema sa bagovima?,ili sam ja jedan od retkih
SportsGamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2015, 16:56   #36
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Ori and the Blind Forest

Citat:
SportsGamer kaže: Pregled poruke
Ima li jos neko problema sa bagovima?,ili sam ja jedan od retkih
Zavrsio sam igru u subotu i nisam naleteo ni na jedan bug. A detaljno sam sve istrazio jer sam jurio 100% kompletiranje. Ukupan game time je bio 9 sati i 35min. Doduse jednom me igrala izbacila na desktop mada sam taj dan imao problema sa strujom pa ko zna sta se desilo.
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2015, 18:18   #37
SportsGamer
Član
 
Član od: 9.5.2014.
Poruke: 354
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 45 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Ori and the Blind Forest

^Svaka cast,https://www.youtube.com/watch?v=-qtqZdW5Sr8,ovakav ja bag imam kao i ovaj sa yt snimka,dal ima neko resenje,ili da cekam fix
SportsGamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2015, 23:18   #38
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Ori and the Blind Forest

Citat:
Dzigi kaže: Pregled poruke
Zavrsio sam igru u subotu
Da li je igra dosta teška kasnije?
Mislim da ja nisam prešao puno ali sam morao da naučim skakati od zida do zida, nikako mi nije skakao dovoljno ali sam skontao da i tu trebam duže držati "jump" da bi skočio kako treba. U početku sam igrao na tastaturi ali sam vidio šta ovde neki pišu pa sam se prebacio na gamepad.

Ona neka vrata se otvaraju sa energetskim loptama ili šta već, resursima, onim koje koristim i da snimam poziciju, a troše se i na onu kuglu kojom razbijam ona kamena vrata. Sve u svemu treba ih imati dosta jer se za svašta koriste, nerijetko nedostaje
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2015, 0:01   #39
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Ori and the Blind Forest

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Da li je igra dosta teška kasnije?
Mislim da ja nisam prešao puno ali sam morao da naučim skakati od zida do zida, nikako mi nije skakao dovoljno ali sam skontao da i tu trebam duže držati "jump" da bi skočio kako treba. U početku sam igrao na tastaturi ali sam vidio šta ovde neki pišu pa sam se prebacio na gamepad.

Ona neka vrata se otvaraju sa energetskim loptama ili šta već, resursima, onim koje koristim i da snimam poziciju, a troše se i na onu kuglu kojom razbijam ona kamena vrata. Sve u svemu treba ih imati dosta jer se za svašta koriste, nerijetko nedostaje
Nije teska. Bas suprotno, laksa je. Kako budes odmicao postajes sve jaci jer ces pronalaziti upgrade za power i health i prakticno niko nece moci da te ubije. A otvaranjem skill tree-ja dobijas nove mogucnosti. Uglavnom razvijaj sve podjednako ali gledaj da sto pre dodjes do triple jump-a jer dosta pomaze i moze te izvuci iz gomile situacija. Ako i ne mozes nesto da dohvatis ne brini moci ces kasnije. Ako naidjes na neku prepreku koju ne mozes da predjes ostace ti obelezeno na mapi pa kada dobijes potreban skill mozes da se vratis. Svet je lepo povezan tako da neces gubiti puno vremena na backtracking i mozes svuda da dodjes za minut do dva.
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dzigi na korisnoj poruci:
Paladin (17.3.2015)
Stara 17.3.2015, 0:26   #40
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Ori and the Blind Forest

Evo igrao sam malo i večeras, igra je prelijepa, divim se na svakom koraku. Nekad izginem pa me vrati nazad a kad igram ponovo odigram bolje tj. nađem nešto što ranije nisam pronašao pa mi bude bolje što sam izginuo . Našao sam neke kao vatrene kugle ali nisam vidio način da dođem do njih. Inače sad mi stoji da sam prešao 12% i poginuo ravno 100 puta . Inače ne igram igre na gamepadu pa se navikavam ali mi ide sve bolje. Zna mi biti problem kad se penje uz usku platformu pa treba da ostane na vrhu a on mi proleti na suprotnu stranu i padne recimo u vodu i tu odmah izgine. A na nekim videima sam gledao da on roni u vodi. Da li postoji skill za preživljavanje u vodi ili šta?
Tek večeras sam razvio prvi skill u onoj grani gdje je mislim taj triple jump, sad mogu da ponovo snimam pozicije na onim tačkama a ne samo jednom, to dosta znači. Mada me najviše zeza dilema da li trošiti onaj power i snimiti poziciju ili ne, jer se neka vrata otvaraju sa tri-četiri ta power-a pa štedim, a onda izginem i vrati me dosta nazad jer nisam snimao

Koliko se skillova može razviti? Da li ukupno jedna i po grana, ili dve? Ili čak možda sve ili skoro sve do kraja igre?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com