Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.4.2021, 16:08   #7881
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Da li smo igrali istu igru? Previse ljudi? Pa glavni grad u Skyrim nema ni cetiri kuce, tri kokoske i nekih desetak ljudi.

Meni je Skysmor jedini TES koji nisam mogao da predjem. Morrowind i obe ekspanzije sam sa uzivanjem presao i to vise puta. Prosto su previse uprostili TESV za moj ukus. Pa prvi quest iz Morrowinda mi je i dalje ostao urezan u secanju koliko god jednostavan bio... Nadji Caius Cosades u Balmori, to je sve sto si dobio od instrukcija... Morao sam da pratim putokaze do Balmore, pa da tamo ispitujem mestane gde se nalazi Caius... Daleko se vise uzivis u svet nego kada ti NPC kaze dve recenice i iskoci ti magican marker na mapi koji moras da pratis.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
NaraYan (20.4.2021)
Stara 20.4.2021, 16:54   #7882
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.474
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

markere možeš da isključiš, sa modovima da otežaš, zadnji put kad sam počeo da igram nisam smeo iz grada da izađem
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2021, 17:35   #7883
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Mozes da iskljucis markere, ali lik ti kaze "ubi lika X u pecini Y mmmmm", u journalu ti pise "ubi lika X u pecini Y", a ne mozes nikoga igde ikada igde da pitas "gde je pecina Y". Jedini spas su modovi.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
Leonida (20.4.2021)
Stara 20.4.2021, 18:09   #7884
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Nema iskljucivanja markera za ogroman broj kvestova. Lokaciju je prosto nemoguce naci bez njih. Sve Bethesdine igre posle Morrowinda pate od markeritisa, nema tu pomoci. Uzeo sam da igram Elex (jedini naslov PB koji nisam jos odigrao) i iako lici na Gothic serijal (sjajna igra, sasvim sam odustao od replay-a Mass Effecta 2 zbog nje) ipak je jako, jako tesko naci pojedine lokacije bez markera jer prosto ne postoji ni opis gde se to sto trazis nalazi. Ipak, marker za misiju ukljucujes rucno, ne pojavljuje se automatski. A u Gothicu 1 i 2 je bez markera ipak bilo moguce odraditi sve. Dakle, nije u pitanju samo Bethesda i njene igre.. i u Witcheru je tako. Markeritis se pojavio negde oko 2005-6 rekao bih..i od tada je ziv i zdrav.

Poslednja ispravka: Laskaris (20.4.2021 u 18:56)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2021, 19:14   #7885
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

"Marketitis" je čista posledica pomodarskog prelaska RPG žanra na open-world koncept, simbiozu dva elementa koja su potpuno kontradiktorna i ne mogu uopšte smisleno da funkcionišu zajedno.

Treba sada popuniti nečime taj prostor a čista matematika kaže da je pet "quickie" kvestova sa markerima veće od jednog kvalitetnog koji je zasnovan na principu old-school hubova.

I pored toga skoro sam ponovo obrnuo Skyrim, čisto da vidim šta ima novo od modova. Meni je igra i dalje bila fenomenalno iskustvo ali verovatno zato što u samom startu nisam očekivao RPG od nje već klasičnu "šta se krije iza sledećeg ugla" avanturu.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2021, 19:25   #7886
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Da, markeritis najvise bode oci bas u sandbox open world igrama. A te igre sto im je najjaci atribut hvatanje igraca na "sta ima iza sledeceg ugla" imaju obicno replay value ravan nuli. Meni je takav Skyrim, kad vidim sta imam da vidim (oko 40-50 sati) igra nema sta da ponudi. Bethesdin veliki ali superstaticni svet, NPC-ovi za koje je kaktus u pustinji licnost...i to jos vise puta igrati, no way Hose.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2021, 19:37   #7887
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Kad sam već tu par screenshotova iz poslednjeg prelaza. Bez ikakvog preteranog redosleda. Oko stotinak modova nakalemljenih na ENB (Re-Engaged ENB ako nekoga baš interesuje).

Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Geralt (20.4.2021)
Stara 20.4.2021, 20:53   #7888
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Super je što postoje modovi, naravno. Bez njih je mnogo gora igra. Ali tim moderima treba pre donirati novac nego dati gmazu od developera koji trunku ne haje da debelo naplati poluproizvod.

Previše konzu,erizma i kapitalizma... da nije indie scene ne bi viđali (ili baš retko) umetnost u igrama kao nekad. Gde krupan kapital upliva sve propadne za kratko vreme jer nije bitan kvalitet i suština već hajp i marketing i što više prodatih kopija.

A ljudi nekritički progutaju ogromno gomno pa posle viču kako je slatko
E pa nije.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NaraYan na korisnoj poruci:
Laskaris (21.4.2021)
Stara 21.4.2021, 9:49   #7889
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Bethesda i Konami svojim zajednicama modera treba bar 30 posto profita od modovanih naslova da daju.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2021, 13:31   #7890
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

S'obzirom da daju besplatne alate za kaljenje znanja koje posle moze da se unovci uradili su i vise nego dovoljno.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
2CRAZY (21.4.2021), Exia (21.4.2021), MARE GSX R (21.4.2021)
Stara 21.4.2021, 18:34   #7891
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Mda..ali zato prodaju svoj poluproizvod po punoj ceni, narocito Konami mada ni Bethesda nije daleko.. A "decaci sto uce" (i samo mozda budu imali od toga u buducnosti neke vajde) doprave njihov produkt da lici na nesto iole krsteno.

Poslednja ispravka: Laskaris (21.4.2021 u 18:47)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2021, 21:09   #7892
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Za konami ne znam jer me japanstina ne interesuje, ali za beth sam siguran da nisu u fazonu "sacemo se pros3r3mo a moderi nek oprave". Ima retardacije na pretek, ali to je vise do kombine potrosackog trzista, top menadzmenta, galaktickog mozga todda howarda i danasnjih novoiskaljenih gejm dizajnera. Oni stvarno veruju da to sto su izbacili je utra mega giga kul i najbolje na svetu.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2021, 21:22   #7893
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
S'obzirom da daju besplatne alate za kaljenje znanja koje posle moze da se unovci uradili su i vise nego dovoljno.
Istina zvanični alati dobro dođu za lakšu integraciju modova u igru ali da se ne lažemo, Skyrim Creation Kit i nije baš premija na Loto-u iz koje auto-magično iskaču gotovi modovi.

Za kvalitetne modove je potrebna neverovatna količina vremena provedenog na učenju modelovanja, rigging-a, skripting-a itd. plus konstantno rvanje sa specifičnostima samog bangavog Creation engine-a.

Možda grešim ali mislim da je sticanje iskustva u nekom od engine-a koji su više orijentisani generalizovanoj upotrebi, tipa Unreal itd., bolja investicija vremena od učenja in-house rešenja kompanija kod kojih praktično ne postoji ikakva šansa da obični smrtnici nađu zaposlenje. Ja bar nikada nisam čuo da je Bethesda zaposlila bilo kog moddera a Nexus je pun modova koji su praktično ravni ekspanzijama za igru.

Na kraju krajeva, da nije modera Skyrim se danas verovatno ne bi ni pominjalo. Bethesda i dalje na dnu lestvice etičkog poslovanja štanca nezavršene naslove koje poslovično moding zajednica ispravlja sledećih par godina. Pa changelog za nezavnični Skyrim patch je dugačak k'o red ispred Lidl-a kad stigne jeftina piletina

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Za konami ne znam jer me japanstina ne interesuje, ali za beth sam siguran da nisu u fazonu "sacemo se pros3r3mo a moderi nek oprave". Ima retardacije na pretek, ali to je vise do kombine potrosackog trzista, top menadzmenta, galaktickog mozga todda howarda i danasnjih novoiskaljenih gejm dizajnera. Oni stvarno veruju da to sto su izbacili je utra mega giga kul i najbolje na svetu.
To i dalje ne menja činjenicu da je bukvalno svaki proizvod koji puste u opticaj po kvalitetu ravan propalom studentskom seminarskom radu. Ja mogu recimo da ubedim samog sebe da mogu da letim ali će prvi pločnik na koji naletim kad "ripim" sa Beograđanke da me ubedi u suprotno
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
NaraYan (12.11.2021)
Stara 21.4.2021, 23:15   #7894
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Konami decenijama izbacuje Pro Evolution Soccer bez licenciranih igraca, pa ih dodaju moderi. I jos sto ziliona sto manjih sto vecih detalja. Igra je tako neuporedivo bolja. I nesto ne verujem da ce mnogi od PES modera imati neku buducnost u gaming industriji.
A Bethesda...Skyrim je na XP-u bio neigriv kada je izasao. Koristio se, gle cuda, ENB mod da bi igra radila bez kocenja. Patch je stigao nedeljama kasnije. XP je tada bio OS sa vecim udelom na trzistu od Sedmice.
Zivo me zanima kako je to Bethesda pomogla ENB projekat kome puno duguje (tada je to bio jedan jedini covek, neki Rus valjda, prepametan momak. zaboravio sam ime).
Fallout 3 je takodje bio prepun bagova kada se pojavio.
Bethesda i QA...hype uvek maksimalan a kvalitet minimalan.

Poslednja ispravka: Laskaris (21.4.2021 u 23:26)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2021, 23:20   #7895
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Tacno da je mnogo bolje da ucis bilo sta konkretno a ne modovanje i da je pakao raditi u SKC i treba se polomiti, ali niko modere ne tera da popravljaju "poluproizvod" za dzabe, kao sto niko pri zdravoj svesti nece da se ubije da popravi i budzi nesto za sta smatra da je smece. Takodje mnogo je lakse da glavis svoje fiks ideje u gotov proizvod koji je sastavio ogroman tim nego da sam suris bika od nule u Unrealu (samo sto jelte posle ne moz da prodas al' sta je tu je). Obozavam Morrowind, ali posle 5 minuta u onom njihovom karambolu od editora sam sebi rekao da imam pametnija posla. Zamisli da utrosim godinu dana zivota na modovanje smeca, keksimus maksimus sto bi reko doctor.

Citat:
Neutrino kaže:
To i dalje ne menja činjenicu da je bukvalno svaki proizvod koji puste u opticaj po kvalitetu ravan propalom studentskom seminarskom radu. Ja mogu recimo da ubedim samog sebe da mogu da letim ali će prvi pločnik na koji naletim kad "ripim" sa Beograđanke da me ubedi u suprotno


Apsolutno ali to je i moja poenta, rade to jer su nesposobna debilana a ne zli mastermajndi koji skacu sa zgrade jer ce osiguranje da ih popravi i nadogradi (pod uslovom da prezive). Da su stvarno u fazonu "hnjo hnjo sta god da isprdimo moderi ce fixnu" izbacivali bi igre na godinu dana ko Ubi a ne na 6. Naravno, moderi im dodju kao second wind, ali stvarno verujem da su samo nesposobni debili u 90% slucajeva.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2021, 6:03   #7896
Schwabsteiger
Član
 
Član od: 19.1.2011.
Lokacija: Pancevo (Raccoon) City
Poruke: 342
Zahvalnice: 155
Zahvaljeno 115 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Bethesda strikes again! Zar je iko sumnjao da nećemo dobiti još jednu verziju igre, sad za desetogodišnjicu

https://www.pcgamer.com/skyrim-is-ge...6pChlb7p5KDZp8
Schwabsteiger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2021, 19:06   #7897
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Gospodin
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2021, 11:18   #7898
S.t.a.r.a.c.
Član
 
Član od: 24.3.2018.
Poruke: 264
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 104 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
"Marketitis" je čista posledica pomodarskog prelaska RPG žanra na open-world koncept, simbiozu dva elementa koja su potpuno kontradiktorna i ne mogu uopšte smisleno da funkcionišu zajedno.

Treba sada popuniti nečime taj prostor a čista matematika kaže da je pet "quickie" kvestova sa markerima veće od jednog kvalitetnog koji je zasnovan na principu old-school hubova.

I pored toga skoro sam ponovo obrnuo Skyrim, čisto da vidim šta ima novo od modova. Meni je igra i dalje bila fenomenalno iskustvo ali verovatno zato što u samom startu nisam očekivao RPG od nje već klasičnu "šta se krije iza sledećeg ugla" avanturu.
Bas suprotno, open world je savrsen za kreaciju kvestova bez markera, ali naravno ako se to uradi kako treba.
Ja sam napravio kvest koristeci Skyrim Creation Kit, bez markera. Kvest je poprilicno dug, kompleksan, koristi dosta NPCova, ima izbor i poslijedice to jest dva kraja, branching.
Umjesto markera sam koristio NPCove koji ti daju potrebne informacije, glasine, upucuju te tamo gdje trebas ici, istrazivati.
Markere mozes koristiti pametno; recimo NPC ti obiljezi lokaciju na mapi.

Sve je stvar dizajna, a Bethesda se uopce ne trudi kada su kvestovi u pitanju. Zato i jesu najgori dio igre, puni kontradikcija, itd.
S.t.a.r.a.c. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku S.t.a.r.a.c. na korisnoj poruci:
perablenta (21.8.2021)
Stara 4.10.2021, 0:23   #7899
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

[B]Skyrim's 10th Anniversary - Message from the Whiterun Guard[/B]

MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2021, 11:10   #7900
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.360
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.991 puta na 7.036 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Hajde da uzmemo još para od 10 godina stare igre...

Anniversary Edition:

Citat:
If you are buying the game for the first time, it will run you $49.99/€54.99/ÂŁ47.99. If you already own the current release, the Skyrim Special Edition, or are a Game Pass subscriber, you can purchase the digital-only upgrade for $19.99/€19.99/ÂŁ15.99.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bethesda, elder scrolls, skyrim

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls Online Angelo Serafin MMORPG igre 1190 18.1.2024 23:55
The Elder Scrolls 5 dzangrizalo Role-Play 4 17.1.2010 0:51
Elder Scrolls MMORPG donator99 Mrežne igre 10 14.11.2007 10:42
Elder Scrolls vs Gothic? karlito brigante otpaTci 6 21.11.2006 23:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com