Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.6.2009, 17:18   #181
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Dragon Age

^^

DarkSpawn mi više vuče na neki blight, legije corrupted/zombifikovanih/resurrectovanih kojih-god-već nego na offspring Bhaala i njemu sličnih. Da su već tako nešto hteli, promenili bi naziv, ovako stvarno previše liči na Bhaalspawn. Računam da će priča biti približnija tematici u NWNu i Kralju Senki (sa svojom armijom zlih/unholy/twisted miniona) nego onoj u BG serijalu. A neće biti ni minijaturnih džinovskih svemirskih hrčaka

I sve mi nešto kaže da su par onih trejlera čist marketiški gimmick i da neće biti onakvih masovnih borbi kao u Med2ci npr.

Poslednja ispravka: shrafko (2.6.2009 u 17:25)
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2009, 4:52   #182
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Citat:
LoshMeeBre kaže: Pregled poruke
Pa dobro u Balduru je bio BhaalSpawn, a i promenjen je setting..

Nisam bas citao sve informacije dostupne o igri.. Ima neko ideju ko/sta je DarkSpawn?

I nije mi bas najjasniji ovaj trailer.. Osim sto izgleda kul nije mi jasno sta se desilo. Neki baja sa machem koji ima neke magijske moci (paladin) uspeva da otvori magiski zamandaljena vrata i vidi 10000000312 orkova.. Zasto, kog mog djo... I on zna da ce da umre, cemu to.. Dzabe je otvarao ta zamandaljena vrata.. I jbl-a ih vrata vise, to mi je bio najretardiraniji aspekat Temple of Elemental Evil-a.. Kao zatvoreno najvecim magijama, ali imas sporedan ulaz 2 metra dalje
Citat:
Mobius kaže: Pregled poruke
Ovoga se najviše i plašim, da im ponestane kreativnosti i počnu da prerađuju stare stvari (BhaalSpawn = DarkSpawn). Ne treba zaboraviti da je Chris Avellone najzaslužniji što je Baldurs Gate (cela trilogija) imao sjajnu priču. On je odgovoran i za remek dela Planescape:Torment i Fallout 2, a nažalost nije angažovan za ovaj (najambiciozniji) projekat. Mislim da je priča jedini deo gde Dragon Age može da podbaci, jer ostali aspekti viđeni u trejlerima, čak su i mene ostavili bez daha (a bio sam siguran da sam oguglao na te stvari). Ovako nešto sam oduvek želeo da igram, epske bitke gde se sudaraju čitave vojske, sve sa nivoom "uživljenosti" u svet i radnju koju samo RPG može da pruži. Čak sam odložio kupovinu novog kompa, čekajući system requirements.
Koliko ja znam, Chris Avellone nije imao nikakve veze sa pisanjem u BG. Iskreno mislim da je on malo precenjen, sve pricu mu vuku na isti fazon - likovi koji beze od sopstvene prirode i protagonista/antagonista koji, svesno ili nesvesno, voljno ili nevoljno, pokusava da promeni utemeljeni poredak. Mislim i dalje su to zanimljive price, ali malo originalnosti ne bi bilo na odmet. I dalje zivi na reputaciji od Tormenta. Likovi i prica su prilicno slicni i u KOTOR 2 i u MOTB. Videcemo kako ce se snaci sa Alpha Protocolom.

Sta se tice DA, Darkspawn je kolektivno ime za sve karakondzule koje se pojavljuju kada dodje Blight. Ovo je peti Blight po redu. Prvi je izbio pre mnogo vremena, pre nego sto se pojavila monoteisticka religija u Thedasu (tako se zove svet, a Fereldan je zemlja gde se DA odigrava (vecinom)).

Pre pojave prvog Blighta, Tevinter Imperium (grubo baziran na Vizantiji) je vladao velikim delom poznatog sveta. Religija je bili politeisticka, a zmajevi su obozavani kao bogovi. Chantry, tako se zove sadasnja crkva, prenosi da se navodno jedan od tih starih odmentuo, pretvorio u Archdemona i poceo da unistava. To je navodno prvi Blight. U to negde vreme se pojavljuje Andraste, prorok monoteisticke religije koja uci da se ljudi moraju okrenuti jedinom pravom Bogu i da treba da se bore protiv Darkspawn-a. Blight je zaustavljen ali Tevinter Imperium je dosta razoren. Vecina starih hramova su unisteni tokom sukoba ili su ih posle srusile mase monoteistickih fanatika, tako da se malo pouzdano zna sta se stvarno desavalo. Ovo je verzija koju forsira Chantry.

To je ono sto ja uspeo da pohvatam od lore-a sto se tice Blight-a.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
Eni (3.6.2009), LoshMeeBre (3.6.2009), Mobius (3.6.2009), shrafko (3.6.2009)
Stara 3.6.2009, 15:51   #183
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Dragon Age

^^
I da se nadovežem na sarmatianov post:

Tevinter Imperium
Golden City i nastanak Darkspawn-a
Šta je Darkspawn i kako funkcionišu?

Zabavno

P.S: Dobar ovaj Dragon Age Wiki
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
Mobius (3.6.2009)
Stara 3.6.2009, 20:21   #184
Mobius
Član
 
Član od: 28.2.2007.
Lokacija: From Out of Nowhere
Poruke: 118
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Koliko ja znam, Chris Avellone nije imao nikakve veze sa pisanjem u BG. Iskreno mislim da je on malo precenjen, sve pricu mu vuku na isti fazon - likovi koji beze od sopstvene prirode i protagonista/antagonista koji, svesno ili nesvesno, voljno ili nevoljno, pokusava da promeni utemeljeni poredak. Mislim i dalje su to zanimljive price, ali malo originalnosti ne bi bilo na odmet. I dalje zivi na reputaciji od Tormenta. Likovi i prica su prilicno slicni i u KOTOR 2 i u MOTB. Videcemo kako ce se snaci sa Alpha Protocolom.
Ne bih se u potpunosti složio sa tobom. Opis KotOR II koji je napisao Qzma:
Citat:
Scenario igre i kompletnu priču je radio Kris Avelone, odgovoran za krv i meso Planescape: Tormenta. Ovo je njegova druga igra u kojoj je imao potpunu kreativnu kontrolu nad storyboardom, bez mešanja sa strane, ublažavanja radi komercijalnog uspeha igre i pojednostavljivanja priče zarad boljeg primanja u mainstream. To znači da smo dobili drugu najbolju RPG novelu ikad, igru sa kompleksnom, intrigantnom i emocionalno razarajućom pričom kakva u poslednjih pet godina nije viđena.
Ogroman problem su mešanja sa strane, pa najveći deo kreativnih ideja biva odbačen! Zbog toga smatram da Avellone nije precenjen, samo mu nije data dovoljna sloboda Otuda moj strah za priču Dragon Age-a, jer izdavaču kakav je EA, sami procenite kakva priča odgovara. Ono kao, uložili su novac i neće se mešati u priču.

PS
Avellone je radio i na BG, imaš ga u posebnim zahvalnicama u okviru creditsa (Predlažem ponovni prelazak BG-a, da bi videli credits ). Prvi posao mu je bio Torment, a i u BG1 se osećaju njegove ideje. To što su mu priče i fazoni prepoznatljivi, ne smatram manom, već najvećim izrazom originalnosti. Npr. kao kad čujete AC-DC ili Iron Maiden, vi ih odmah prepoznate, jer su autentični.
Mobius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2009, 20:58   #185
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Kakve veze ima Kuzmin opis Kotora II sa Avelloneom? Kuzmu smatram delimicnim autoritetom kad su igre u pitanju a nikakvim kad je pisanje u pitanju.

Avellone nije radio na BG, niti na kecu niti na dvojci. Mozda je imao neku minornu ulogu tipa quality assurance ili advisor ili tako nesto kao i milion drugih ali niti je smisljao pricu niti je pisao likove niti je pisao dijaloge.

U Tormentu je imao slobodu, u Kotoru 2 i u Motb-u i sve vuce na isto. I dosta vise tih prica o komercijali. Svi ostali pisci su komercijalni a Avellone (ili insert name of choice) je kreativac koga zli finansijeri teraju da pise komercijalno...

No dosta o njemu, to nije tema...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2009, 21:43   #186
Mobius
Član
 
Član od: 28.2.2007.
Lokacija: From Out of Nowhere
Poruke: 118
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Ja se izvinjavam zbog dezinformacija koje sam izneo. Odavno nisam u RPG svetu (poslednje sam igaro kotor 2) i bio sam u hype-u. Ali kada sam video trailer-e za Dragon Age, dobio sam ogromnu želju da ponovo zaigram neko novo remek-delo. Moram odati priznanje ljudima koji su kreirali trailer-e, jer su uspeli da navuku ljude na DA. Kod mene su oživeli stara dobra vremena kad sam kao klinac pre 10-ak godina uživao u klasicima. Zato držim palčeve za Dragon Age i nadam se renesansi žanra.
Mobius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2009, 11:09   #187
Mobius
Član
 
Član od: 28.2.2007.
Lokacija: From Out of Nowhere
Poruke: 118
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Novi trailer sa E3: http://www.youtube.com/watch?v=AcyR9adOuMI

U fokusu su ponovo masovne bitke, pa očekujem da će ih ipak biti u finalnoj verziji igre. Iako je mnogo teško napraviti ogromne bitke u igrama ovog tipa, sumnjam da bi ih ovoliko forsirali u trailer-ima, pa na kraju da ispadne da su nas ložili. Bioware ima ogromnu reputaciju i ne verujem da će olako izigrati fanove.
Mobius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2009, 11:42   #188
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Dragon Age

Ovi jos nisu skontali da treba da zaj3bu trejlere sa Mensonom.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2009, 12:07   #189
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Dragon Age

Pa postoji dobra sansa da im niko nije rekao... A ti lepo otvori temu na DA forumu, ili Bioware forumu, pa reci da ti smeta i da ne ide, a verujem da ce dobar broj ljudi potvrditi.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2009, 12:27   #190
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Dragon Age

Ja sam verovatno lud (ili samo partybreaker/maladict ) ali meni je Menson OK uz ono krljanje... uprkos činjenici da nisam neki fan njegovog opusa

Možda "dark fantasy" - kako BioWare ukratko opisuje igru - znači Mensona uz bitke, Motorhead u navigaciji kroz menije, Panterru prilikom brljanja po inventaru, i Nightwish tokom izliva nežnosti prema NPCjevima suprotnog pola

Btw, i dalje mislim da su oni trejleri gde se prikazuju masovne bitke klasično loženje.. nigde nema status bar-ova, a ako obratite pažnju, status barovi sa healthom, manom itd. družine se pojavljuju isključivo kada je relativno mali broj aktera na ekranu, ne i kada ih je 100+. Plus, neke od onih animacija mi izgledaju previše nafurano za in-game. Marketing, ljudi, marketig (naravno, i pored svega ovoga verujem da će igra definitivno biti najbolji cRPG koji će se pojaviti u dužem vremenskom periodu).
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2009, 12:45   #191
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Meni se ovo zasad jako svidja, ako se zanemare menson i potoci krvi. Prica, setting, sve po redu, jedva cekam!!

A ovi trejleri sa mensonom su ja mislim dobar znak. **** ga, moraju privuci decurliju(uh, bas bi ovde hteo da kazem konzolase ) zar ne? Oni nisu ni jedan dobar wrpg u zivotu odigrali, cak sam na jednom forumu video komentar tipa "Svideo mi se dragon age trailer na E3-u, a menson je doprineo tome." Igra deluje kao devil may cry na ovim trejlerima, sto im je i bio cilj ocigledno.
A ostatak informacija koje imamo o igri mi bas deluje suprotno od onoga sto trejleri nagovestavaju - ozbiljan, story driven RPG. Bolje da su trejleri glupavi nego igra. Koliko god da mi je mass effect bio zabavan, ipak je kao RPG bio smesan, pojednostavljen i izkliseiran do bola. Ovo zasad ne deluje tako uopste.

Sve u svemu, Mass effect je bilo lako prodati na konzolama, samo im pokazes gameplay sa napucavanjem(sa sve cover sistemom) ili poneki cut-scene koji nagovestava njima poznatu pricu(vecina gejmera ima nesto protiv nepoznatih i originalnih prica, ocigledno) i to je to. Ali dragon age je bolji od toga pa ga moraju u potpuno drugacijem svetlu predstavljati da bi ga prodali prosecnom xbox360 juzeru. To je utisak koji sam ja stekao.

Poslednja ispravka: goodlikesweeper (6.6.2009 u 12:52)
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2009, 13:12   #192
Ice-Man
Veteran
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.076
Zahvalnice: 2.076
Zahvaljeno 574 puta na 229 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ice-Man
Određen forumom Re: Dragon Age

Ok, posto sad od ove igre ne ocekujem ama bas nista, pa cak ni da cu je uopste igrati, to znaci da ce me igra zaista oduseviti kada se konacno susretnem sa njom. U sustini - gora ne moze da bude od onoga kakav sam ja stekao utisak da jeste, a sve sto bude drugcije od mog shvatanja ovog naslova bice dobro. Vazno je napomenuti da moja shvatanja igara koje se jos nisu pojavile nikada nisu dobra i tacna, tako da...
Ice-Man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2009, 13:19   #193
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Ne slažem se, rekao bih da je igra zaista vredna čekanja. Doduše, ovo mi je do sad omiljeni preview:

Dragon Age RPG segment


Ko ga nije video ranije, shvatiće iz njega da igra nije ni nalik onom prikazanom u "nasilje" filmovima.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Ice-Man (7.6.2009)
Stara 6.6.2009, 13:38   #194
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Ja je svakako jedva cekam.. Ne ocekujem novi BG, al ocekujem roll play na nivou vecem od NWNa i zanimljiv novi setting.. Svakako nece biti sra.nje, bioware nam to ne bi ucinio

Zivi bili pa videli, jos samo 5-6 meseci Ne znam kako cu naci vremena pored StarCrafta i ostatka zivota tada, al ajde.. Nacice se valjda za jedan prolaz sa Elf Rogue kombinacijom :P
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2009, 16:43   #195
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Evo objasnjenje jednog od glavnih programera sto se tice PC/konzole razvodnjavanja i marketinga...

Citat:
Alright.

The PC version was done before the console port. It does not compromise anything.

Let me assure you that this is one of the deepest games we've ever made and that we have sacrificed nothing in the PC version because of the consoles - the console team takes code and resource drops from the PC version and that's it - no changes back into the PC from the console.

I hope that removes your fear in that regard (I know that the current direction of marketing might fan some of these - but there's litte I can do about that past assuring you that the game has not changed to an action RPG magically to suddenly fit the image you might get from the marketing campaign )
Chris Priestly, community coordinator firme, je rekao da je ova marketing kampanja namenjena neobavestenim masama a ne hard-core RPG igracima... Tesko je sad animirati prave RPG igrace, bilo kakve konkretne informacije o igri nose gomilu spoilera.

Inace, na E3 su konacno dali datum izlaska - 20. Oktobar.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
goodlikesweeper (6.6.2009), LoshMeeBre (6.6.2009)
Stara 6.6.2009, 17:09   #196
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

E ako oni kazu da ce im ovo biti jedna od najdubljih igara, mogu slobodno da ocekujem da ce biti bez dna

Dark Fantasy bi bio pravo osvezenje, mracna prica, mracan protagonista, grananje na dobro/zlo bilo bi mnogo bolje nego klasicno staro zlo probudjeno, vi ste nakako izabrani da ga roknete i kad ga roknete gotovo i svi veseli i debeli.

Po meni mogu da ubace sta hoce od muzike, samo da to nakraju bude dobro uklopljeno a ne da bude obicna fantasy igra sa Mensonom, jer to ne bi dobro izgledalo.

A sto se tice krvi i moguceg 18+ rejtinga to bi me uveselilo samo ako nasilje i sve ostalo mature bude smisljeno i lepo koncipirano i uskladjeno a ne da bude samo mamac za decurliju. I kad bi stavili pravu 18+ pricu sa dobrom podlogom, ne bi mi smetalo da kad pogodite neprijatelja strelom u ruku istu mu otkinete i krene da siklja 10 litara krvi...

Ma valjda ce napraviti odlicnu igru, BioWare je to.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2009, 13:41   #197
Dijablo
Član
 
Član od: 10.6.2007.
Lokacija: Hell Reputacija:■■■■■■■■■
Poruke: 257
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 40 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Da li ce biti u AD&D pravilima?
Dijablo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2009, 13:46   #198
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Naravno da ne.
Tehnicki, AD&D pravila ne postoje jos od NWN keca (kada je izasla treca edicija D&D pravila).

A sa druge strane, cilj Dragon Age-a je bio da Bioware razvije svoj sistem pravila i setting, da ne bi bio limitran kanonima, licencama i slicno.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2009, 1:43   #199
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Evo novi trailer, slican onom sa E3 samo sto nema komentara.

Fajta sa zmajem, prilicno dobro izgleda...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2009, 11:28   #200
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Da, da, jako lepo izgleda.. Ovo me je vec potsetilo na BG2 i njegove fajtove sa zmajevima
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bioware, dao, dragon age, dragon age origins, origins, role-play, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dragon Ball online VladarTame Mrežne igre 4 26.2.2009 2:38
MSN - pomoć Pedinho Aplikativni softver 3 4.12.2008 16:45
Cooler Master CSX Green Dragon pharaon.92.bc Ostale komponente 1 1.9.2008 13:51
Metalci spasavaju princezu Covenant Cvet kompjutera 28 12.10.2007 16:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com