Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.7.2020, 9:08   #4721
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Uzeo ponovo da igram posle toliko godina, EE verzija... Jbt, zaboravio sam koliko je borbeni sistem los. I kamera i borbeni sistem su bas losi. Konzolitis pure. I DMC i Darksiders i Prince of Persia od konzolnih igara imaju bolji borbeni sistem. Jedan Blade of Darkness, igra za pc iz 2000-te cini mi se, ostaje do danas neprevazidjen po tom pitanju. Witcher 1 ima udobniji sistem borbe i kameru (iako igrac malo ucestvuje u njemu). Trojka je sustinski slicna dvojki ali ipak popeglanija sto se toga tice. Prica je super u dvojki ali brate kamera i borba...Ma nije cak ni tesko koliko je neudobno i bzvz. Toliko valjanja po zemlji ne postoji kod macevanja. Koristeci koplje ili neko lakse oruzje tog tipa (Amazonka iz Blade of Darkness) i da, ali sa macem, nema sanse.

Poslednja ispravka: Laskaris (13.7.2020 u 21:54)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2020, 10:23   #4722
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Ako cemo o realnosti, valjanje u toku borbe se ne radi ni dok se koristi koplje koje spominjes, niti bilo koje drugo oruzje. To valjanje/rolanje po igrama je po meni jedna od najglupljih stvari koje su moderne igre popularizovale. Ne shvatam zasto block i dodge u smislu koraka u stranu/nazad/napred nisu dovoljni, nego igrac kad god pokusa da izbegne udarac izgleda kao da je dobio napad epilepsije.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2020, 11:09   #4723
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Sa kopljem jos i nekako, pogledaj malo istocnjacki nacin borbe kopljem. Tamo ima podosta premetanja. Ali slazem se sa tobom, nepotrebno je to valjanje generalno.. Mislim da je u W2 to zbog detekcije udarca, cak i kada se lepo izvaljas u W2 popijes damage jer je to traljavo odradjeno. Bez toga ne bi uopste bilo moguce izbeci udarce, kamera je u borbi apsolutno uzasna. Neko je trebao samo da pogleda Blade of Darkness pa da vidi kako uspesna implementacija borbenog sistema treba da izgleda i to za 3-4 razlicite rase tj tipa borca. Parry je bezmalo beskoristan u W2. Valjanje po prasini, udarac dva plus neki od znakova pa bezi dok se malo obnovi zdravlje pa opet isto. Sistem borbe je toliko glup da je to otuzno. W1 jeste imao "pasivan" nacin borbe ali je mnogo, mnogo bolji od ovoga. Sa druge strane W3 sustinski ima isti sistem borbe kao W2 ali je nekako bolji, popeglaniji.

Poslednja ispravka: Laskaris (13.7.2020 u 12:45)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2020, 13:05   #4724
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Posle Dark Souls rollfesta Witcher 2 je top kek. A i u trojci je borba buljoni da se ne lazemo. Najbolji kec ispade sa svojom QTE borbom Da su talente iz keca implementirali sa arkadnom torbom to bi bio top. Kad spomenu najbolji TPS combat ikad zvani Blade of Darkness ne mogu a ne spomenuti Ravenova ceda u tom pogledu Heretic 2 i JK. Implementiras takav sistem samo da zavisi od stato a i talenata i bog da te vidi.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
Laskaris (13.7.2020), Lex987 (14.7.2020)
Stara 13.7.2020, 13:47   #4725
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Heretic 2..nije lose, pogotovo za ono vreme. Ipak, nije ni prineti Blade of Darkness-u.
Slazem se, borba u W3 je takodje krs. QTE "pasivni" princip iz keca je ipak primereniji RPG igri. Ali ebg, sta bi onda igrac radio tokom igre. Lovio strelicu da klikne a u medjuvremenu cackao nos.. Ispade totalno glupavi "aktivni" sistem borbe u Gothicima i Risenima jos sasvim pristojan...
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2020, 14:07   #4726
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Uvek sam pre za aktivni sistem koji zavisi od statova i skillova nego bilo sta drugo, ti kao igrac puppet masterujes svog lika, a sad da li on moze da uradi to sto ti zelis zavisi od toga kako si ga razvio. Morrowind mi je okej po tom pitanju iako je uzasno clunky i awkward dok se ne naviknes, al’ realno kada bi se takav sistem oplemenio gomilom animacija (likovi izbegavaju tvoj napad, uvate te za ruku ako si too low skill, trapav si pa nesto blentavo zamahnes i omasis itd) i malo utegnutijih pravila bio bi vrhunski sistem.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
Bascelik (13.7.2020), Krilce (13.7.2020)
Stara 13.7.2020, 21:20   #4727
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Da, i ja mislim da je najbolja kombinacija statsa i aktivnog sistema borbe, gde ne zavisi sve od igraca vec i od nacina na koji je izgradio lika, za razliku od npr. DS igara, gde se akcenat ipak ne stavlja na statse, vec na skill igraca.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
Bascelik (13.7.2020), bokela (14.7.2020)
Stara 13.7.2020, 21:39   #4728
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Aj probaj da igraš DS1 bez budženja stats-a. To je moguće u Witcher-u, ali u DS-u ne za 99% igračke populacije. Borbeni sistem u TW1, Morrowindu i Gothic-u je težak treš.. neki ovde nikako da se oslobode ružičastih naočara.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2020, 21:45   #4729
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Naravno, idealno bi bilo imati dobar aktivni sistem definisan RPG progresom. Ipak, takav sistem a da valja ja jos ne videh u jednoj RPG igri. Morrowind je abominacija sto se borbenog sistema tice. Bio i ostao smece. Apsolutno najgori deo igre. Nedavno sam igrao opet Gothic 3 - borbeni sistem je traljav, evo mi ga i Witcher 1 EE instaliran. Tja.. borbeni sistem bar zahteva da se koliko toliko pozicioniras u odnosu na protivnike i izaberes pravi mod borbe. Ostalo sve rade stats. Iako jeste dosadnjikavo same borbe izgledaju smislenije od borbi u W2 i W3.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2020, 21:45   #4730
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Nisam video da je iko presao Witchera sa lvl 1 likom, dok u dark soulsu ima toga kolko hoces.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2020, 21:59   #4731
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

To ti nije nikakav argument. Witcher je realno boza od igre, ne mora ništa da se bilduje da bi se prešlo. U DS-u svaki iole ozbiljniji protivnik će te ubiti iz jednog udarca, još ne možeš koristiti bolju opremu ako ne ulažeš u statse. Likovi koji prelaze DS sa lvl 1 likom su fanatici koji imaju hiljade sati provedenih u igri i koji se takmiče i qrče sa takvim prelazima. To ne može svaki ćata, kao što nisu svi StealthGamerBR.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2020, 22:09   #4732
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Kako nikakav argument, ako igru bilo ko moze legit da predje no hit sa level 1 likom borbeni sistem je pretezno skill based i to je to, mozes da pricas o budzenju plusica i ne skillu vecine player base-a do sutra. Witcher 1 kolika god boza da je ne moze da se predje bez budzenja lika i to je cinjenica, nemas skill based mehaniku za izbegavanje stete, Beast, Cocadicium i bilo koji ozbiljniji neprijatelj ce da te pocisti ko dobar dan.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
Mocko (14.7.2020)
Stara 13.7.2020, 22:17   #4733
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Kako nikakav argument, ako igru bilo ko moze legit da predje no hit sa level 1 likom borbeni sistem je pretezno skill based i to je to, mozes da pricas o budzenju plusica i ne skillu vecine player base-a do sutra. Witcher 1 kolika god boza da je ne moze da se predje bez budzenja lika i to je cinjenica, nemas skill based mehaniku za izbegavanje stete, Beast, Cocadicium i bilo koji ozbiljniji neprijatelj ce da te pocisti ko dobar dan.
Secam se da sam u jednom prelazu pre nekoliko godina (tj. pre nego sto je TW3 izasao) isao sa skoro pure sign buildom, bez bilo kakvog ulaganja u swords skill tree. Dosao do toga da u jednoj misiji u Vergenu (kada skidate onu kletvu sa onog bojnog polja) gde mozete da koristite samo maceve (jer igrate u "telu" nekog vojnika) bukvalno NE MOGU dalje da napredujem zbog toga sto nemam nista investirano u swords skill tree... naravno, tezina je bila death march, neprijatelji te one-shotuju a ti nemas ni parry otkljucan. Ako se dobro secam, nemas ni opciju rolla tu.

Znam da sam morao oboriti tezinu da bih presao taj nivo...
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2020, 22:19   #4734
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
ako igru bilo ko moze legit da predje no hit sa level 1 likom borbeni sistem je pretezno skill based i to je to
Ali ne može bilo ko! Ja ne mogu, ne možeš ni ti. DS1 sam igrao min pet puta i uvek ginem, negde i po više puta. Igra je teška, takva joj je reputacija. A sad zamisli da ne budžiš statse i da se upustiš u borbu sa nekim težim protivnikom? Aj probaj da ubiješ crnog viteza sa lvl 1 likom, pa se javi.

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Witcher 1 kolika god boza da je ne moze da se predje bez budzenja lika i to je cinjenica.
Nije to nikakva činjenica. Vidiš, TW1 sam takođe prešao mnogo puta i u prelazu zaginem max 3-4 puta. Igra je boza i tvrdim da se može preći bez ulaganja u stats-e, što bi barem 100x bilo lakše nego u DS-u. To možda niko ne kači na jutub, jer nije u pitanju ništa hvale vredno. A tek da ne pričamo o overpowered grupnom stilu, gde samo klikćeš i svi padaju oko tebe.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2020, 22:31   #4735
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Ali moze neko. U RPG igrama ne moze niko (pricam o borbi a ne o vidi retard idi ti kod preCednika). I to je razlika, ako je neko mamojeb ****ce tvog SL120 lika sa SL1 likom i to je to, u bilo kom RPG-u taj lvl 1 moze samo da critical missuje i umre. Kad me ne bude mrzelo da igram opet, pikacu SL1 za tebe, ionako sam svaki souls igrao sa golim deprivedom do pola kad me smori da gledam golog s*****og lika.

Sto se TW1 tice igrao sam ga i ja mnogo puta i ne umrem nijednom, al' sa level 1 likom bez skilova postoje neprijatelji koje jednostavno ne mozes da dobijes.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
Krilce (13.7.2020)
Stara 13.7.2020, 22:45   #4736
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Ti imaš neki patološki hejt prema DS-u i ne vredi se raspravljati sa tobom. Ispade TW1 teži od DS-a.. ahaha kakva smejurija.

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
al' sa level 1 likom bez skilova postoje neprijatelji koje jednostavno ne mozes da dobijes.
Bullsheat! Sve ćeš ih dobiti 10x lakše nego jednog pišljivog crnog viteza u DS-u.

Poslednja ispravka: nameless1 (13.7.2020 u 22:55)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2020, 22:54   #4737
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Ne vidim da je ovde iko hvalio Morrowind, TW ili Gothic sistem borbe. DS sam naveo kao cisto akcioni sistem borbe zato sto to i jeste, koliko god ti to sebi ne zelis da priznas.

To sto neko nema vremena da prelazi igru gologuz ne znaci da se igra ne moze preci na taj nacin. DS borba pre svega zavisi od player skilla, gde statsi naravno olaksavaju stvari, pre svega zbog mogucnosti koriscenja bolje opreme. Statsi se ne moraju koristiti, i to je fakat. Igra se moze preci na SL1, koliko god teska bila, bez koriscenja exploita.

Gore navedene igre, iako su same po sebi lakse, ne mogu se preci bez ulaganja u statse, i to je fakat, a da se ne koriste exploiti. To ne znaci da je njihov combat system superiorniji (u realnosti poptuno suprotno), niti je to bilo ko ovde rekao.

Poslednja ispravka: Krilce (13.7.2020 u 23:12)
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2020, 23:15   #4738
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
To sto neko nema vremena da prelazi igru gologuz ne znaci da se igra ne moze preci na taj nacin.
A neko ko ima vremena to može bez problema? Pa, samo Havel bi vas silovao do beskonačnosti, a tek da ne pričamo o plejadi protivnika koji bi vam oduzeli čitav početni healthić iz jednog udarca. Opet ponavljam, ljudi koji rade takve prelaze nisu reper za bilo šta, jer to nisu obični gejmeri, već likovi koji strimuju samo DS i imaju hiljade sati u tim igrama..

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
DS borba pre svega zavisi od player skilla, gde statsi naravno olaksavaju stvari, pre svega zbog mogucnosti koriscenja bolje opreme. Statsi se ne moraju koristiti, i to je fakat. Igra se moze preci na SL1, koliko god teska bila, bez koriscenja exploita.
Ajde pokušaj, pa vidi dokle ćeš stići. To što neko može, ne znači da možeš i ti. Evo, ja ti kažem da ne mogu, jer znam da ne bih imao strpljenja za tako nešto.

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
Gore navedene igre, iako su same po sebi lakse, ne mogu se preci bez ulaganja u statse, i to je fakat, a da se ne koriste exploiti.
Koji je to protivnik u TW1 koji se ne može preći bez ulaganja u stats-e? I koliko to statsi uopšte utiču na bilo šta? Za malo teže protivnike (koji su opet smejurija u poređenju sa bilo čime iz DS-a) važnije je koristiti adekvatna ulja i napitke, nego budžiti stats-e. Uostalom, planiram uskoro ponovni prelaz Witcher trilogije, pa ću keca namerno preći bez budženja Geralta i postaviću ovde screenshot koji će to i dokazati. Unapred znam da to uopšte neće biti teško, kao što znam da bih za takav prelaz u DS-u potpuno poludeo- ne pada mi na pamet ni da pokušavam.

Poslednja ispravka: nameless1 (14.7.2020 u 0:17)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2020, 2:51   #4739
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Koji je to protivnik u TW1 koji se ne može preći bez ulaganja u stats-e?
Hellhound, na samom početku igre.

Ali pošteno, bez gličovanja iza kućice gde "junačine" posle tvde kako su ga "fri-siksti šarcem u glavu na eks"

I naravno, samo "You Kill Dog of John Wick" težina.

Nema skupljanja poena na "Izzy" mod.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2020, 9:44   #4740
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2 - Assassins of Kings

validni argumenti i sa jedne i druge strane, ali nekako ja više u ovoj situaciji naginjem ka čika nameless-u, ne zato što je dobar dečko, nego mislim da je malkice više u pravu.

Vi pričate o teorijski mogućem prelazu DS-a na taj način i čim tamo može 1 lik to da uradi sa lvl1 onda to potkrepljuje dovoljan dokaz za takav prelaz, ali u realnosti što kaže bezimeni, to je promil igrača u pitanju, dok je ipak realnost regularnog gejmera sasvim drugačija.

Citat:
No further questions your honor.
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, the witcher, witcher

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01
Ne Radi Assassin's Creed 1 Delete Kvarovi 12 5.9.2011 21:15
[SPOILER ALERT] Priča Assassin's Creed serijala gamer4life otpaTci 2 5.4.2011 16:11
King's Bounty: Crossworlds Juraj Strateške igre 69 17.10.2010 14:39
King's Bounty: Armored Princess draske73 Strateške igre 312 13.2.2010 16:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com